Klepání od přední nápravy

Tlumiče, nápravý, brzdy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
karel2
**
Příspěvky: 236
Registrován: 15 led 2007, 10:44

Re: Klepání od přední nápravy

Příspěvek od karel2 »

Aha ... tak to diky za info!
To znamena, ze mam fakt problem. Protoze v mym pripade se ze sloupku rizeni line smesice chrasteni cvakotajiciho charakteru. A pak vylozene takove bouchani, ktere bych popsal tim, ze se volant NErozkmita, za to jsou citit narazy nekde uvnitr rizeni typu kov na kov.

Jednou reklamovano a neuspesne. Ze je vsechno v norme. Jsem proste neschopnej.

To ze to autu neni prijemny a klepe se cely, to je standard, to by mi ani nevadilo.

Jak pojedu kolem, tak to natocim mobilem. Kazdopadne, kdo bude pobliz, necht to vyzkousi. Muzem do servisu potom spolu :-D
Reklama
 

Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: Klepání od přední nápravy

Příspěvek od Skyline »

Vzhledem k trvdosti podvozku I30 a kvalite toho povrchu parkoviste se neda ani nic jineho cekat, dela vam to na normalni ceste za jizdy? Pri parkovani na asfaltu, jestli ne tak to nereste. Ja sice nejsem fanda :hyu: a taky hledam chyby, ale vyhledavat za kazdou cednu mista kde mi bude neco klepat nebo skripat v rizeni ci podvozku, to uz je uchylne, ne? Jo na nekvalitnim povrchu to I30 rozhodi, ale i po 13.000km a jednom roce nic nevrze a neskripe, jen na hrbolatem asfaltu, pricnych nerovnostech, ale ma tvrdy podvozek tak co. Kupte si offroad s balony a budete mit klid.
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
karel2
**
Příspěvky: 236
Registrován: 15 led 2007, 10:44

Re: Klepání od přední nápravy

Příspěvek od karel2 »

Jasne. Tenhle povrch je extremni. Samozrejme to dela pri normalni jizde. Jiste, ne na rovne silnici. Ale napr. dlazebni kostky v urcite rychlosti. Pricne spary s propadem. Nejde o to, ze se auto trese atd.. Ale ty vjemy z rizeni, krome zvuku jde hlavne o ne.

Dal jsem to parkoviste za priklad proto, ze tam se to ukaze presne, co to dela v provozu. Jet do servisu a hledat nejakou sparu, kde to udela, je jednak tezky a jednak nepresvedcivy. Zajet na ten drive zmineny povrch a pekne demonstrovat bylo podle me nejlepsi - jak se ukazalo nedostatecny. Zajimalo me, jestli ma nektery prazsky itricitkar podobny problem.

Par auty jsem uz jezdil, ale tohle zadny nedelalo. A to jsem ridil i semtam i dost velky krap. i30 pro me krap neni, ale takovy veci by se mely opravovat bez reptani (3 pokusy doted, opravuji tu jednu reklamaci psanou vyse).

P.S. Jo a k tvrdosti podvozku. Ja naopak i30 podkladam za docela komfortni a ne prehnane tvrdou :-) Pazvuky v interieru jsem povetsinou odstranil, takze v tomhle ohledu spokojenost.
frexa
Příspěvky: 7
Registrován: 22 zář 2010, 19:30

Re: Klepání od přední nápravy

Příspěvek od frexa »

frexa píše:tak aj ja sa pripájam do fanklubu búchajúcich náprav,prvú zimu spadnuté prachovky,prachovky prilepené,celé leto pokoj.teraz druhú zimu zase buchot,návšteva servisu,vymenená pravá tyčka stabilizátora,skúšobná jazda všetko ide krásne ako má,tichúčko.celý natešený idem domov a po 20 kilometrov znova buchot,takže už mám iba dve možnosti:1,ísť sa obesiť na najbližší strom
2,rýchlo tento nepodarok s názvom I30 predať,nekúpite dakto:-(((
Tak po dnešnej návšteve servisu sa ide meniť stĺpik riadenia,ale aj tak pochybujem,že to pomôže.Ma to uz niekto po výmene a pomohlo mu to?
Hyundai i30u 1,4i výbava World Cup Classic
frexa
Příspěvky: 7
Registrován: 22 zář 2010, 19:30

Re: Klepání od přední nápravy

Příspěvek od frexa »

Hardcam píše:3. moznost je vymenit za jinou sadu...ale pokud je ti prednejsi obesit se, tak prosim.
Koľko ti platí Hyndai za obhajovanie tohto "auta roku"?
Hyundai i30u 1,4i výbava World Cup Classic
karel2
**
Příspěvky: 236
Registrován: 15 led 2007, 10:44

Re: Klepání od přední nápravy

Příspěvek od karel2 »

Jo a doporucovat koupi jinyho auta neni hezka vec, protoze

1. Mozna nejsem sam, ale nemam na to.
2. Je mozny, ze mam neobvyklou vadu, na kterou servisy hazi bobek, coz neni dobra zprava pro nasi obec :-)
Muze to byt mym jednanim, protoze jsem takova blba povaha a bojim se na nekoho v servisu rvat.

Proto se tady informuju. Je mi jasny, ze tady to nevyresim.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Klepání od přední nápravy

Příspěvek od Hardcam »

Aspon ten nazev firmy napis dobre, kdyz mas potrebu psat takovy nesmysly. Jsi ve standardni reklamacnim procesu - nefunguje -> vymenit, nevidim duvody, proc se kvuli tyckam za 500Kc veset na strom. Na to me nemusi nikdo platit, nemyslis?

Karel: to resis v Hyundai Olomouc? V tom pripade bych zmenil servis. Problem by byl, pokud uz tvuj problem konzultovali s importerem a ten vydal negativni stanovisko. To by asi ani zmena servisu nepomohla.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
frexa
Příspěvky: 7
Registrován: 22 zář 2010, 19:30

Re: Klepání od přední nápravy

Příspěvek od frexa »

Hardcam píše:Aspon ten nazev firmy napis dobre, kdyz mas potrebu psat takovy nesmysly. Jsi ve standardni reklamacnim procesu - nefunguje -> vymenit, nevidim duvody, proc se kvuli tyckam za 500Kc veset na strom. Na to me nemusi nikdo platit, nemyslis?

Karel: to resis v Hyundai Olomouc? V tom pripade bych zmenil servis. Problem by byl, pokud uz tvuj problem konzultovali s importerem a ten vydal negativni stanovisko. To by asi ani zmena servisu nepomohla.
To nie je o tyckach za 500 korún,ale o tom,že auto má jeden rok 10500km a uz som bol štvrtý krát v servise.To je o 60km hore dole do servisu o tom že si musím stále zobrať pol dňa dovolenky,to je o tom,že v aute vozim malé dieťa a necítim sa bezpečne v aute kde po roku auto brucha,klepoce a neviem čo ešte všetko.Čo mám po tom čakať o 5 rokov keď skončí záruka.A viem ako sa píše Hyundai,len to píšem na mobile tak som spravil preklep pán neomylny.
Hyundai i30u 1,4i výbava World Cup Classic
karel2
**
Příspěvky: 236
Registrován: 15 led 2007, 10:44

Re: Klepání od přední nápravy

Příspěvek od karel2 »

2 Hardcam: Jo tam a taky na Sporilove. Jednani vzdycky fajn, ale vysledek ten, ze je vse v norme a ze se snazili. Jestli to bylo po konzultaci s importerem, to nevim. Rekl bych, ze ne. Ze spis posoudili sami, jestli by tohle importer uznal.

Jinak, pry az to bude delat vic (coz si nechci predstavit), prijde vymena sloupku rizeni. Dela to od novyho auta, nezhorsuje se to, takze vlastne reklamuju porad stejny stav veci. Auto je vyuzivano denne, takze se veci k reklamaci dostanou (z pravidla) ke slovu pri garancce, kterou musim dopredu hodne planovat. Mozna zkusim do tretice jiny servis. Nejaky tip, please? Nejlip Praha nebo Olomoucko. Jeste k tem garanckam a reklamacim - kdyz obe veci spojim tak, jsou reklamace tak nejak asi na druhe koleji, jelikoz z toho neni takovy profit.
pietro32i
***
Příspěvky: 750
Registrován: 19 zář 2010, 02:01

Re: Klepání od přední nápravy

Příspěvek od pietro32i »

Mám otázku ohľadom predných tlmičov. Na fotke som to vyznačil červeným oválom. Má to takto vyzerať alebo by mala byť tá "harmonika" prilepená/prichytená dole tak, aby nebolo vidieť tú lesklú tyč vo vnútri? Príde mi logickejšie, že by to malo byť zakryté, inak ide všetok bordel dovnútra. Mám to takto na obidvoch predných tlmičoch, viackrát boli lepené tie dorazy tlmičov, tak reku, či to nevytrhli pri tom lepení.
Přílohy
Predný tlmič
Predný tlmič
i30-pravy_predny_tlmic.jpg (28.7 KiB) Zobrazeno 3280 x
i30 1.4 CVVT, 80 kW (2010) Obrázek
Vlček Pavel
*
Příspěvky: 43
Registrován: 14 zář 2011, 11:10

Re: Klepání od přední nápravy

Příspěvek od Vlček Pavel »

pietro32i píše:Mám otázku ohľadom predných tlmičov. Na fotke som to vyznačil červeným oválom. Má to takto vyzerať alebo by mala byť tá "harmonika" prilepená/prichytená dole tak, aby nebolo vidieť tú lesklú tyč vo vnútri? Príde mi logickejšie, že by to malo byť zakryté, inak ide všetok bordel dovnútra. Mám to takto na obidvoch predných tlmičoch, viackrát boli lepené tie dorazy tlmičov, tak reku, či to nevytrhli pri tom lepení.
Zdar Pietro,

z hlavy to bude vědět jedině administrátor a odborník pan HARDCAM, který je právě připojen. Ovšem než dát důvěru těmto odborníkům, tak bych se raději podíval na ostatní 3 tlumiče. Je li tyčka tlumiče u ostatních zakryta, tak bych tu harmoniku potáhnul doů a stáhl třeba měkkým měděným drátem. Dnes se na to podívám, jak to mám já po 4 letech. Ale zázraky se dějí. V pátek jsem byl na STK po 4 letech a světe zboř se. Ono to prošlo, i když mám brzdové kotouče hrbolaté jak Vysoké Tatry.

Pavel. ](*,)
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7904
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepání od přední nápravy

Příspěvek od Mexican »

ja rypat a provokovat nebudem, ale IMHO by to tak vyzerat nemalo. Preto je to prachovka aby sa zamedzilo kontaktu piestu s necistotami. Ci niekto jazdi vedome s "hrbolatymi" kotucmi je jeho osobna vec u ktorej ja ako nezucastneny pozorovatel mozem len krutit klavou
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Klepání od přední nápravy

Příspěvek od Hardcam »

Vlcek alias Engelhart: Nazdar Emanueli, to ses po tom trapasu z minule oklepal docela rychle. Divim se, ze sis pro dnesek nezalozil jiny nick, jak je u tebe zvykem :lol:
Jsem rad, ze jsi funkci odbornika konecne vzal na sebe =D>
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Bolo
*****
Příspěvky: 1598
Registrován: 29 pro 2007, 12:39
Bydliště: Čínský Těšín

Re: Klepání od přední nápravy

Příspěvek od Bolo »

pietro32i píše:Mám otázku ohľadom predných tlmičov. Na fotke som to vyznačil červeným oválom. Má to takto vyzerať alebo by mala byť tá "harmonika" prilepená/prichytená dole tak, aby nebolo vidieť tú lesklú tyč vo vnútri? Príde mi logickejšie, že by to malo byť zakryté, inak ide všetok bordel dovnútra. Mám to takto na obidvoch predných tlmičoch, viackrát boli lepené tie dorazy tlmičov, tak reku, či to nevytrhli pri tom lepení.
Při focení jsi měl asi kolo dole a auto zvednuté, že? jestli ano tak je to podle mě normální.
Bylo: Hyundai Coupé 1.6 1997
Hyundai Trajet 2.0 CRDI 2005
Hyundai Lantra 1.6 J2 kombi
pietro32i
***
Příspěvky: 750
Registrován: 19 zář 2010, 02:01

Re: Klepání od přední nápravy

Příspěvek od pietro32i »

JJ, máš pravdu, to som si neuvedomil. Bol som teraz pozrieť, je to už pricapené k tomu tanieru dole. Ale aj tak, nemalo by to byť nejak stiahnuté páskou na pevno? Škoda, že som neodfotil koniec tej harmoniky, bol by tam asi vidieť otlačený pás od pásky, ak tam predtým bola.
Pre Pavla Vlčka dávam foto môjho predného kotúča po cca 45 tis. km prevádzky. Nie je hrboľatý, len nejaké fleky je tam vidieť:
Přílohy
i30-lavy_predny_kotuc.jpg
i30-lavy_predny_kotuc.jpg (24.92 KiB) Zobrazeno 3247 x
i30 1.4 CVVT, 80 kW (2010) Obrázek
Odpovědět

Zpět na „i30 Podvozek a řízení“