Pozor na i30, klepání v řízení

Tlumiče, nápravý, brzdy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Thom@s
**
Příspěvky: 175
Registrován: 20 říj 2011, 20:13
Bydliště: Praha

Re: Pozor na i30, klepání v řízení

Příspěvek od Thom@s »

Taky mi to s oteplením už neklepe v řízení. Dělalo mi to jenom tak při -10°C a na sněhu. Na asfaltu nic. Je to asi sezóní klepání, které se mi přesunulo do palubní desky. Ta začala klepat při parkování na sluníčku solidně. Tak nevím co reklamovat dřív. Asi nic.
:hyu: i30 Trikolor Plus Exclusive, 2011; 1,6i MPI DOHC CVVT; 92,7kW
Reklama
 

AleKa82
**
Příspěvky: 168
Registrován: 23 led 2012, 13:02
Bydliště: Praha

Re: Pozor na i30, klepání v řízení

Příspěvek od AleKa82 »

No, u mě už taky dlouho neluplo v řízení při parkování. Palubka mi taky začla chrastit, asi zkusím vyndat ten centrální panel a najít zdroj těch zvuků. Mám tam někde dodělávaný trojblik a Parrota, tak bůh ví, jak to tam naskládali a přidělali.
Jezdím hlavně sockou a na skútru Derbi Atlantis
Toyota Auris TS 1.6i (od 2019)
Ford Galaxy Titanium 2.0TDCi (2017 - 2019)
i30cw 1.6i CVVT Exclusive (2011 - 2013)
Getz 1.1i Clasic+ (2003 - 2011)
Uživatelský avatar
iGz
*
Příspěvky: 49
Registrován: 23 zář 2012, 09:28
Bydliště: Bratislava/Prievidza, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozor na i30, klepání v řízení

Příspěvek od iGz »

Tak dnes som to skusal a klepe to aj mne. Skusal som to pri natacani kolies do lava na mieste (do prava je ticho). Pri beznom soferovani sa z riadenia nic neozyva. Takze pojdem pekne do servisu a dam si to vymenit po vzoru predchadzajucich prispevkoch a dam vediet ako som dopadol...
i30cw 1.6 CVVT, 93kW Style, 2/2009
Uživatelský avatar
iGz
*
Příspěvky: 49
Registrován: 23 zář 2012, 09:28
Bydliště: Bratislava/Prievidza, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozor na i30, klepání v řízení

Příspěvek od iGz »

Tak vratil som sa zo servisu a bolo mi povedane, ze riadenie mi nemozu opravit vramci zaruky, pretoze mam Zeder a to by im hyundai neuznal a riadenie stoji zevraj 4400e :(
Auto som totiz kupoval z druhej ruky a toto ma veru nenapadlo, ze mi vlastne padla zaruka na riadenie. No v servise mi zaroven povedali, ze to mam riesit cez Zeder, pretoze oni sa zevraj zaviazali, ze reklamacie spojene s riadenim sa bude dat riesit cez nich... Tak zajtra skusim volat do Zaderu a uvidime...
Riesil toto uz niekto ?
i30cw 1.6 CVVT, 93kW Style, 2/2009
starejmlade
*
Příspěvky: 12
Registrován: 14 bře 2011, 18:33
Bydliště: Praha

Re: Pozor na i30, klepání v řízení

Příspěvek od starejmlade »

Take mi klepalo v rizeni.Na miste pri otaceni kratce doleva-doprava.Odstraneno vymenou sloupku rizeni
tempest
**
Příspěvky: 453
Registrován: 22 říj 2012, 16:09

Re: Pozor na i30, klepání v řízení

Příspěvek od tempest »

Ve Světě motoru bylo u ojetiny i30 zmíněno, že tam může odejít řízení a výměna stojí 100 000Kč. Nic víc konkrétního tam nebylo. Jestli Vás to trápí, tak zkuste kontaktovat redakci, možná budou mít více informací.
severtom
***
Příspěvky: 731
Registrován: 21 pro 2010, 11:25

Re: Pozor na i30, klepání v řízení

Příspěvek od severtom »

Mě tím strašili ještě před koupí auta. Zajímavý přístup.
Nejspíš existuje solidní marketingový průzkum, že se Češi techniky bojí a že jsou ochotni cálovat. Takže hláška "to víte, i nové auto se může porouchat a u současných jsou opravy drahé" následně zjemněné hláškou "ale my vám dáme 5 let záruku".
O té závadě, kterou se vyhrožuje, píšou lidi z celé republiky.
Začala to tak dělat i Škodovka, takže to nebude náhoda.

Za mě: kašlat na ně, sám místní profík Hardcam nakonec šel do LPG s tím, že v případě problému instaluje motor za 10 tisíc vočí, z Polska. Předpokládám, že webů typu vrakovistehyundai.cz bude přibývat a těch sloupků řízení za pěknou cenu např. 19999 a poté 9999 Kč bude také přibývat.

Právě proto, že tomu udělali a dál dělají takovou reklamu, tento díl z havarovaného auta nikdo nevyhodí. Takže začíná existovat "aftermarket" a to je velmi dobře.
I 30 CW Plus 1,4 CVVT LPG 08/2010
Netvrďte, že jdu za každou cenu proti proudu, myslete si, že si rád udělám vlastní názor :-)
karel2
**
Příspěvky: 236
Registrován: 15 led 2007, 10:44

Re: Pozor na i30, klepání v řízení

Příspěvek od karel2 »

Otazkou je, co se v tom sloupku vysype. Nekde tady na foru je foto navod, jak vymenit ten problematicky dil (slunicko tomu rikaji). Sice to vypada, jako rozlozit a slozit orloj, ale da se provest oprava i bez vymeny celeho sloupku. Takze mozna casem nekdo bude delat i opravy tohoto druhu. Ale nevim, jestli je to slunicko jedinym problemem ve sloupku.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Pozor na i30, klepání v řízení

Příspěvek od Hardcam »

karel, severtom: ja mel vadu na rizeni uz od koupe auta, jezdit s tim slo uplne normalne, jen kocici hlavy (myslim ty zulovy, ne original kremencovy) to dokazaly vyprovokovat, tak jsem vydrzel rok a pak se to vymenilo. U Ceeda byl problem taky, bez problemu odstraneno.
Uz se daji sehnat prakticky vsechny jednotlive pouzite komponenty na jakoukoliv i30, nejsnadneji asi na 1.6 CRDi, ale na me tam ceka taky :mrgreen:
Přílohy
2813342822.jpg
2813342822.jpg (126.71 KiB) Zobrazeno 5533 x
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
karel2
**
Příspěvky: 236
Registrován: 15 led 2007, 10:44

Re: Pozor na i30, klepání v řízení

Příspěvek od karel2 »

Takova automobilova jatka. Nezustanou ani kopyta.

A jeste dotaz. Kdyz uvazim prodej ctyrletehe 1.4 za nejakych 150 tisic. Nevyjde lip ji rozporodat na dily? Zajemci by se asi nasli.
Uživatelský avatar
Thom@s
**
Příspěvky: 175
Registrován: 20 říj 2011, 20:13
Bydliště: Praha

Re: Pozor na i30, klepání v řízení

Příspěvek od Thom@s »

To zkus a uvidis :-)
:hyu: i30 Trikolor Plus Exclusive, 2011; 1,6i MPI DOHC CVVT; 92,7kW
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Pozor na i30, klepání v řízení

Příspěvek od Hardcam »

Samotna otazka je tech 150 tisic, i za to musis najit kupce. A rozprodani na dily urcite neni otazkou tydne a naopak narocny na skladovani. Pak taky musis vyresit doklady. Nevim, prijde mi to jako nesmysl u tak mladyho auta. Ale vseobecne plati, ze po dilech dostanes vic, to je pravda.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
floutek
*
Příspěvky: 18
Registrován: 15 črc 2011, 18:49

Re: Pozor na i30, klepání v řízení

Příspěvek od floutek »

Zdravím,tak mě taky potkalo klepání v řízení.Po prostudování zdejších příspěvků,jsem si u kamaráda nechal zvednout auto,a společně jsme zjistili,že je to vůle ve skříňce řízení.Váhou jsme zatížili tyč,vedoucí ze skříňky,a klepání přestalo.
Odjel jsem do servisu Hyundai,kde běžně jezdím.Auto mi vzali,za hodinu bylo hotovo,a je klid.
Při této příležitosti,jsem vyřešil i dlouhodobý spor,zda se na moje auto vztahuje 5 letá záruka,či né.Podotýkám,že mám i30,r.v.03.2009.Ještě korejec.
Nejdříve mi říkali,že na tyto vozy se zaruka nevztahuje a ble,ble,ble.Napsal jsem tedy přímo na Hyundai Motor Czech,jejich odpověď byla jasná.Na všechny vozy vyrobené po 1.1.2009,se vztahuje 5 letá záruka,ať už mají druhou servisní knížku,nebo né.Když jsem jim v servisu předložil onen dopis,nejdříve ztuhli,
potom mi řekli,že budou volat do Prahy,no a při vyzvedávání auta,po seřízení skříňky,mi oznámili,že záruka se vztahuje i na můj vůz.Takže mám ještě rok,a je třeba pořádně kontrolovat auto,co kdyby?
karel2
**
Příspěvky: 236
Registrován: 15 led 2007, 10:44

Re: Pozor na i30, klepání v řízení

Příspěvek od karel2 »

dobry!

Jinak, za hodinu toho ale moc stihnout nemohli. To nejspis vsechno utahnuli a hotovo.

O klepani v rizeni jsem cet i20 forum odnekud z Indie. Lidi s tim maji uplne stejne problemy. Na cestach, ktere tam maji
to musi byt otresny - ne ze by ty nase byly o moc lepsi. Nedocet jsem to cely, ale je to zajimavy, dokonce i pristup dovozce a servisu :-) http://www.carwale.com/forums/ViewThread-16944-p1.html
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Pozor na i30, klepání v řízení

Příspěvek od Hardcam »

floutek píše:Na všechny vozy vyrobené po 1.1.2009,se vztahuje 5 letá záruka,ať už mají druhou servisní knížku,nebo né.
Na vsechny vozy PRODANE po 1.1.2009 bez ohledu na rv.
A sam jsem dukazem toho, ze to tak je, mam jednu z prvnich vyrobenych i30 (Korea), koupenou az 2010 a zaruka do 2015. Jsou dokonce prodejny, ktere nabizely (mozna jeste nabizi) 7 let zaruky na :hyu:, kdyz ale budes servisovat jen u nich.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Odpovědět

Zpět na „i30 Podvozek a řízení“