hučící vybrující zvuk kolem 100km/h

Tlumiče, nápravý, brzdy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

JakubV
Příspěvky: 5
Registrován: 05 bře 2011, 08:46

hučící vybrující zvuk kolem 100km/h

Příspěvek od JakubV »

Čau lidi, mám problém. Najednou z ničeho nic mi začalo auto ve 100km/h nějak divně znít. Je to takovej dunící, vybrující zvuk z venku, auto se lechce chvěje ale volant a pedály jsou vpoho. Začalo to dělat asi týden potom co jsem přezul zimní gumi a vymenil stabilizační tičinky řízení na předku. Dělalo to jsednou za mesíc a ted už to děla jednou za týden. Zvuk se zničeho nic začne objevovat, asi tak 2-3 minuty je stálke slyšet, když uberu tak kolísá a i když pak přidám tak zmizí do ztracena. Nikdy jsem nic takového neslyšel, můžete mi nekdo poradit co to asi tak může být. Díky moc za radu.
Reklama
 

Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1699
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: hučící vybrující zvuk kolem 100km/h

Příspěvek od XMira »

JakubV píše:Čau lidi, mám problém. Najednou z ničeho nic mi začalo auto ve 100km/h nějak divně znít. Je to takovej dunící, vybrující zvuk z venku, auto se lechce chvěje ale volant a pedály jsou vpoho. Začalo to dělat asi týden potom co jsem přezul zimní gumi a vymenil stabilizační tičinky řízení na předku. Dělalo to jsednou za mesíc a ted už to děla jednou za týden. Zvuk se zničeho nic začne objevovat, asi tak 2-3 minuty je stálke slyšet, když uberu tak kolísá a i když pak přidám tak zmizí do ztracena. Nikdy jsem nic takového neslyšel, můžete mi nekdo poradit co to asi tak může být. Díky moc za radu.
Řešil jsi tradiční věci?
- vyvážení kol
- ztracené závažíčko
- bublina na pneumatice
- nerovnoměrně sjeté gumy

Předpokládám, že vloni byly zimáky OK
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: hučící vybrující zvuk kolem 100km/h

Příspěvek od mirpie »

x mira
to cituješ proč?

JakubV
pokud ti nevibruje volant, tak problém v pneu by být neměl, ale to vyvážení zkontroluj,
Spíš bych překontroloval tu výměnu táhla stabilizátoru, zda jsou dobře dotažené matice.
A také to nevylučuje, že ve stejný okamžik výměny výše popsaných komponent mohlo odejít úplně něco jiného, např. silentbloky ramen, čepy, atd.
Pokud tomu nerozumíš, zajed do servisu nebo ke známému mechanikovi a nech zkontrolovat kompletně podvozek včetně geometrie (ramena, čepy, tlumiče, stabilizátory, všechny silentbloky, uložení, atd..) a neopomněl bych ani ložiska nebo homokinetické klouby
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1699
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: hučící vybrující zvuk kolem 100km/h

Příspěvek od XMira »

mirpie: navrhuji horký olej a skřipec. Pak už to nikdy neudělám...

A ke kolům: naražené kolo s boulí by to umět mohlo. Já si třeba mírně házejícíma Kumhama užil dost...
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
JakubV
Příspěvky: 5
Registrován: 05 bře 2011, 08:46

Re: hučící vybrující zvuk kolem 100km/h

Příspěvek od JakubV »

Zimaky jsou ok, teda minulou zimu se nic takového nedělo. Když by to byla boule na kole tak by to při nějaké té rychlosti dělalo pokaždé, teda mám ten pocit. U špatně vyvážených kol by to bolo to samé. Ten podvozek nechá zkontolovat stejně. Jsem z toho trochu nervozní protože nevím co to může být. Mám pocit zda to nemůže dělat ložisko. Kupoval jsem to ve 30 tis a teď mám 65 tis, mám to rok a půl, (i30/2008, 1.4 80kw).
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1699
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: hučící vybrující zvuk kolem 100km/h

Příspěvek od XMira »

Nevyvážená kola to nemusí dělat pořád. Jednak při určité rychlosti to už nepobere podvozek a začne to být najednou dost znát ve volantu a zadruhé se stane, že pokud máš rozhozená obě kola jen trochu, tak se, během projíždění zatáček, díky rozdílnému otáčení kol, občas sejde to rozvážení na obou kolech a začne to házet víc.
Já bych to asi řešil tak, že bych nechal někoho v pneuservisu kouknout na kola. (Chodím do slušnýho, kde by za to asi nic moc nechtěli) a teprve pokud by byly v pořádku, pokračoval bych na nápravu.

PS: Třeba kámoš až po zimě zjistil, že má z vnitřní strany úplně ohnutej ráfek....
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
JakubV
Příspěvky: 5
Registrován: 05 bře 2011, 08:46

Re: hučící vybrující zvuk kolem 100km/h

Příspěvek od JakubV »

Plus se mi tedko objevilo klepaní na levem prednim kole, ráno když ze rozjizdi a vyjizdim z parkoviste, tak je slyset klepajici zvuk. zajizdy srovnam kola a klepani stale pokracuje a pak ustane a behem celeho dne se uz neobjevi. Jel leve predni kolo.
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: hučící vybrující zvuk kolem 100km/h

Příspěvek od mirpie »

XMira píše:mirpie: navrhuji horký olej a skřipec. Pak už to nikdy neudělám...
tak přísnej na sebe být nemusíš
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
pietro32i
***
Příspěvky: 750
Registrován: 19 zář 2010, 02:01

Re: hučící vybrující zvuk kolem 100km/h

Příspěvek od pietro32i »

Moderátori by mohli takéto zbytočné citácie v príspevkoch hneď bez upozornenia mazať, aby sa to trochu sprehľadnilo. Robil som to takto na jednom fóre k spokojnosti všetkých. Mazal som aj takéto príspevky úplne OT, iba zbytočne zaberajú miesto a zväčšujú rozsiahlosť diskusie, čo potom odradzuje od kompletného čítania nových návštevníkov. Aj tento môj celý príspevok treba zmazať :wink:.
i30 1.4 CVVT, 80 kW (2010) Obrázek
JakubV
Příspěvky: 5
Registrován: 05 bře 2011, 08:46

Re: hučící vybrující zvuk kolem 100km/h

Příspěvek od JakubV »

No zimaky jsem vymenil a dela to porad. Pak nejakej vul naboural a mel jsem to v Rakovniku v servisu na opravu. Rikal jsem jim tam o tom problemu.
Zkontrolovali tam celej podvozek a nic nenasli, jen ze jsou spatne predni loziska. Tak jsem je ted vymenil a uvidim zda to prestane a nebo ne. Ale gumy to taky nebily, potom co jsem prezul zimaky tak to porad delalo. No ted mem nove loziska tak to budu sledovat.
N2DRFT
**
Příspěvky: 458
Registrován: 21 pro 2010, 12:59
Kontaktovat uživatele:

Re: hučící vybrující zvuk kolem 100km/h

Příspěvek od N2DRFT »

JakubV: to klepání při výjezdu z parkoviště jsem měl taky, ale časem to zmizelo, myslím si, že to byly brzdový špalíky.
mirpie: mně volant nevibruje, ale dupou mi gumy, protože byly původně vzadu a nějakej mladej blbec občas jezdíc přes ručku na hrubým letištním asfaltu na nich udělal plošky :) .
Hyundai i30 BLUE DRIVE 1.4 CVVT 2010 80kW
Obrázek
Uživatelský avatar
iGz
*
Příspěvky: 49
Registrován: 23 zář 2012, 09:28
Bydliště: Bratislava/Prievidza, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: hučící vybrující zvuk kolem 100km/h

Příspěvek od iGz »

Mam v podstate podobny problem ako povodny autor tohto prispevku.
Dnes som cestoval cca 350km, vacsinou po dialnici a vsimol som si, ze medzi 130-140 km/h sa znacne zvysi hlucnost (hlboky, dunivy zvuk). Akonahle idem viac ako 140, tak zvuk ustupi a je pocut uz len motor. Ako keby auto rezonovalo, no jediny prejav je zvuk. Kedze len velmi vynimocne jazdim viac ako tachometrickych 130, tak som si to velmi nevsimal.
Predpokladam, ze dovodom bude nevyvazenost kolies (nafukane su rovnako), nerovnomerne opotrebovane gumy, alebo nieco podobne... Po navrate z dovolenky to dam asi poriadne pozriet. Gumy maju uz 4 roky, takze toto je posledna sezona (aj ked dezen je este OK) a vymenim za nove. U zimakov som si to nevsimol, presnejsie asi som nesiel tak rychlo v tom obdobi asi :)
V podstate ma len zaujima vas nazor, ci moje zmyslanie ohladom problemu je spravne :)
i30cw 1.6 CVVT, 93kW Style, 2/2009
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: hučící vybrující zvuk kolem 100km/h

Příspěvek od alarm »

Pokial to robí pri 130-ke asi sa jedná o rezonanciu, najmä, ak to potom prejde a pri 120-ke je tiež pokoj. Možno by si mohol pozrieť, aké máš otáčky motora, a skús ísť tými istými otáčkami trebárs na trojke, štvorke, a počúvaj, či to nie je podobné...
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
iGz
*
Příspěvky: 49
Registrován: 23 zář 2012, 09:28
Bydliště: Bratislava/Prievidza, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: hučící vybrující zvuk kolem 100km/h

Příspěvek od iGz »

Otacky su v rozmedzi 4000 az 4500 ked sa toto deje. Vyskusam na inych prevodovych stupnoch...
i30cw 1.6 CVVT, 93kW Style, 2/2009
Uživatelský avatar
iGz
*
Příspěvky: 49
Registrován: 23 zář 2012, 09:28
Bydliště: Bratislava/Prievidza, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: hučící vybrující zvuk kolem 100km/h

Příspěvek od iGz »

Tak dnes som to skusal znova, ziadne naklad, dvaja ludia v aute a..... nic. Uplne ticho, pohoda, ziadne hucanie. Takze problem bol zjavne v nevyvazenosti/zatazeni auta... Cochvila ma caka dlhsia cesta, tak som zvedavy ake to bude... :)
i30cw 1.6 CVVT, 93kW Style, 2/2009
Odpovědět

Zpět na „i30 Podvozek a řízení“