Brzdové kotouče

Tlumiče, nápravý, brzdy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

mick
Příspěvky: 9
Registrován: 14 bře 2010, 00:12

Brzdové kotouče

Příspěvek od mick »

Podělím se s aktuální zkušeností - zajímalo by mě, jaké jsou vaše zkušenosti.
Autíčko je i30 cw, 1.4 benzin, rv 2010, made in nošovice. Už asi po 10 tis. km(tj asi po 7 měsících provozu) se začly projevovat křivé kotouče - prý to má kopat do pedálu, to se nedělo, ale bylo cítit, že brzdný účinek není plynulý. V servisu mi řekli, že při prvním problému se opravuje, při druhém mění. Takže kotouče stočili, a bylo to ok. Nyní v nějakých 47 tis. km se to začlo opakovat, takže jsem to nahodil jako téma u garančky v 50 tis. Opět se divili, že to nekope do pedálu. Po prohlídce konstatovali, že v 50 tis. jsou v háji destičky (budiž), i kotouče (to mě přijde trochu brzo). A hlavně to nehodlali řešit jako záručku, což mě u kotoučů přišlo trochu přes čáru. Když mi to telefonovali, tak jsem měl zrovna hlavu plnou jiných starostí, tak jsem jim to tupě odkývl, a ta sranda vyšla bez pár kaček na desítku (jen tato sranda bez vlastní garančky). Když jsem to teď říkal kámošovi, který se mě staral o minulý autíčka, tak se chytal za hlavu, nazval mě kusem hovězího a zhodnotil to, že za 5 tisíc bysme to zmákli i s obědem.
Nutí se otázky:
Jaký máte zkušenosti s životností kotoučů (přední)?
Mělo by to podlíhat záruce? V servisní knížce je odstaveček "rychleji opotřebovatelné díly", kde jsou mj. uvedeny brzdové destičky a obložení brzd, ale kotouče tam nejsou. Na termín "rychleji opotřebovatelné díly" se pak odkazuje tabulka záruk se sníženou zárukou na 2 roky.
Je ta cena normální?

Pro úplnost podotýkám, že se nebráním občas autíčko trochu provětrat a poškádlit. Z druhé strany pubertu mám hodně dávno za sebou, a celkem běžně se mě daří udržet spotřebu kolem 6.5 litru včetně města, prostě kombinovanou, a brzdy požívám ve stylu když už to nedobrzdím motorem, je čas šlápnout na pedál. Rozhodně ty brzdy agresivně nedrtím. Dík za názory.
Reklama
 

Uživatelský avatar
vladimir85
**
Příspěvky: 107
Registrován: 09 led 2012, 21:25
Bydliště: BRATISLAVA

Re: Brzdové kotouče

Příspěvek od vladimir85 »

Ahoj co znamena toto: ale bylo cítit, že brzdný účinek není plynulý Ja mam cca 17500km a mam pocit, ze pri brzdeni to s autom ako keby jemne drhlo, nebrzdi pekne plynulo. Moze to byt tiez nieco s tymi kotucmi? Ale brzy brzdia dobre....
HYUNDAI i30cw 1.4 80kw 12/2011 WINTER EDITION SMART PACK
Uživatelský avatar
bembek
**
Příspěvky: 138
Registrován: 13 črc 2010, 22:23

Re: Brzdové kotouče

Příspěvek od bembek »

Myslím, že tu sa o tom už písalo. Je tam aj môj príspevok, kde som sa čudoval, že sa na to ešte nikto nesťažoval. Ako vidím, je nás viac.
https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... &start=180
aktuálne - Ford Focus III Turnier, 2,0 TDCi, 103kW, strieborná, Titanium
:hyu: i30 1.4CVVT, Indigo Blue, Classic plus - predané
mick
Příspěvky: 9
Registrován: 14 bře 2010, 00:12

Re: Brzdové kotouče

Příspěvek od mick »

vladimir85 píše:Ahoj co znamena toto: ale bylo cítit, že brzdný účinek není plynulý Ja mam cca 17500km a mam pocit, ze pri brzdeni to s autom ako keby jemne drhlo, nebrzdi pekne plynulo. Moze to byt tiez nieco s tymi kotucmi? Ale brzy brzdia dobre....
"bylo cítit, že brzdný účinek není plynulý" znamená, že auto se chovalo tak, jako kdybych na brzdě přišlapával víc a míň, a tento efekt byl pravidelný. :wink: jinak to taky nebrzdilo špatně, ani se to nehřálo, ani nehlučelo, ani jiný problém. Jen bylo cítit, že auto nezpomaluje plynule, a tak lehce jakoby rozkývává posádku v předozadním směru.
Uživatelský avatar
bembek
**
Příspěvky: 138
Registrován: 13 črc 2010, 22:23

Re: Brzdové kotouče

Příspěvek od bembek »

Presne tak je to aj u mňa. Najviac to je cítiť pri prudšom brzdení z vyšších rýchlostí.
aktuálne - Ford Focus III Turnier, 2,0 TDCi, 103kW, strieborná, Titanium
:hyu: i30 1.4CVVT, Indigo Blue, Classic plus - predané
Uživatelský avatar
vladimir85
**
Příspěvky: 107
Registrován: 09 led 2012, 21:25
Bydliště: BRATISLAVA

Re: Brzdové kotouče

Příspěvek od vladimir85 »

mick píše:
vladimir85 píše:Ahoj co znamena toto: ale bylo cítit, že brzdný účinek není plynulý Ja mam cca 17500km a mam pocit, ze pri brzdeni to s autom ako keby jemne drhlo, nebrzdi pekne plynulo. Moze to byt tiez nieco s tymi kotucmi? Ale brzy brzdia dobre....
"bylo cítit, že brzdný účinek není plynulý" znamená, že auto se chovalo tak, jako kdybych na brzdě přišlapával víc a míň, a tento efekt byl pravidelný. :wink: jinak to taky nebrzdilo špatně, ani se to nehřálo, ani nehlučelo, ani jiný problém. Jen bylo cítit, že auto nezpomaluje plynule, a tak lehce jakoby rozkývává posádku v předozadním směru.

Takze popohla vymena tych kotucov, alebo sa to potom tiez prejavilo?
HYUNDAI i30cw 1.4 80kw 12/2011 WINTER EDITION SMART PACK
mick
Příspěvky: 9
Registrován: 14 bře 2010, 00:12

Re: Brzdové kotouče

Příspěvek od mick »

vladimir85 píše:
mick píše:
vladimir85 píše:Ahoj co znamena toto: ale bylo cítit, že brzdný účinek není plynulý Ja mam cca 17500km a mam pocit, ze pri brzdeni to s autom ako keby jemne drhlo, nebrzdi pekne plynulo. Moze to byt tiez nieco s tymi kotucmi? Ale brzy brzdia dobre....
"bylo cítit, že brzdný účinek není plynulý" znamená, že auto se chovalo tak, jako kdybych na brzdě přišlapával víc a míň, a tento efekt byl pravidelný. :wink: jinak to taky nebrzdilo špatně, ani se to nehřálo, ani nehlučelo, ani jiný problém. Jen bylo cítit, že auto nezpomaluje plynule, a tak lehce jakoby rozkývává posádku v předozadním směru.

Takze pomohla vymena tych kotucov, alebo sa to potom tiez prejavilo?
Jj, výměna pomohla. Ale šprajcli se, že to není záručka, že je to běžný opotřebení. Aktuálně vypadá, že jsme administrativně ještě neskončili, a bude pokračování. Jak bude co, dám vědět.
MICK
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Brzdové kotouče

Příspěvek od laufas »

bembek píše:Presne tak je to aj u mňa. Najviac to je cítiť pri prudšom brzdení z vyšších rýchlostí.
taky to mame, ale prave prudsi brzdeni jsem jeste nejak nemel cas sledovat. u nas je to citit i pri popojizdeni po meste a dobrzdovani treba u semaforu
i30 1.4 + kn, 12/2007
mick
Příspěvky: 9
Registrován: 14 bře 2010, 00:12

Re: Brzdové kotouče

Příspěvek od mick »

laufas píše:
bembek píše:Presne tak je to aj u mňa. Najviac to je cítiť pri prudšom brzdení z vyšších rýchlostí.
taky to mame, ale prave prudsi brzdeni jsem jeste nejak nemel cas sledovat. u nas je to citit i pri popojizdeni po meste a dobrzdovani treba u semaforu
Myslím, že právě u takového decentního brždění je to cítit nejvíc.
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Brzdové kotouče

Příspěvek od laufas »

za tyden az dva jdu na garancku, tak jim reknu, at to zkontroluji. i kdyz odpoved znam dopredu, za zkousku nic nedam :-)
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
mechoun
**
Příspěvky: 460
Registrován: 14 bře 2009, 19:47

Re: Brzdové kotouče

Příspěvek od mechoun »

mick píše:Takže kotouče stočili, a bylo to ok. Po prohlídce konstatovali, že v 50 tis. jsou v háji destičky (budiž), i kotouče (to mě přijde trochu brzo). A hlavně to nehodlali řešit jako záručku, což mě u kotoučů přišlo trochu přes čáru.
Pokud ti stočili kotouče, dožily ti zákonitě dřív. Takže za to mohou oni a kotouče musí být na záruku.
4) 2/2020: Mazda 6 Revolution 2,0i s manuálem
3) 9/2015: Toyota Corolla
2) Už nemám, ale byla a stále je dobrá, protože byla ještě z Ulsanu: I30 1,6 CVVT Comfort, Champaigne Silver na 16" Alu od 9/2007
1) Asi 6 aut...
mick
Příspěvky: 9
Registrován: 14 bře 2010, 00:12

Re: Brzdové kotouče

Příspěvek od mick »

mechoun píše:
mick píše:Takže kotouče stočili, a bylo to ok. Po prohlídce konstatovali, že v 50 tis. jsou v háji destičky (budiž), i kotouče (to mě přijde trochu brzo). A hlavně to nehodlali řešit jako záručku, což mě u kotoučů přišlo trochu přes čáru.
Pokud ti stočili kotouče, dožily ti zákonitě dřív. Takže za to mohou oni a kotouče musí být na záruku.

Jj. Přesně tohle mě docvaklo taky, bohužel ne ve správný čas a na správným místě. Nicméně, jak jsem tady psal výše, ještě jsem neskončil, administrativně to mám rozjeté dál, a myslím že mám nabito na to, aby se to dobropisovalo.
xanidil
Příspěvky: 2
Registrován: 03 úno 2014, 09:34

Re: Brzdové kotouče

Příspěvek od xanidil »

Brzdové kotouče u i30? Hnus, materiál blato. Po 12 tis km jsem reklamoval rýhované zadní brzdové kotouče. Vykašlali se na mě, prý je to v normě. Po 34tis už to špatně brzdilo a klepalo. To už bylo po záruce. Tak jsem šel do servisu, kde mně kotouče přebrousili. Předním to pomohlo, zadním ne. Teď v lednu jsem si nechal zadní vyměnit včetně brzdových destiček. Neoriginál náhradní díly, protože horší už to být nemůže. 5500Kč. Brzdové kotouč jsem si vyfotil a dal na ulozto.cz. Stačí napsat "brzdový kotouč i30". Je tam foto po 12tis km a potom 4 foto před výměnou. Kotouč má několik vyhřezlých míst, zkrátka díry. Hnůjdaj je neuvěřitelný šmejd a byl to můj životní omyl. To auto je dobré tak do Číny, ne do Evropy. Hnus! A to nemluvím o tom, že v záruce bylo nutno provést opravu v řízení (posilovač), což stálo HMCZ pouhých 200000tis v náhradních dílech. Kdybych měl popisovat další závady, tak bych musel napsat román. Na tom autě není dobrého nic. Už jsem byl skoro u soudu, ale právníci jsou tak drazí, že by to vyšlo stejně jak ty opravy. Jaké je řešení. Dát ho do šrotu akoupit normální značku. Lituji všechny kteří neví že neví a kupují si to. :oops:
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdové kotouče

Příspěvek od Mexican »

krasny flame :D ziadne info ktory servis to bol atd.. len taky ten "frustrovany blekot do tmy"
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
mick
Příspěvky: 9
Registrován: 14 bře 2010, 00:12

Re: Brzdové kotouče

Příspěvek od mick »

mick píše:
mechoun píše:
mick píše:Takže kotouče stočili, a bylo to ok. Po prohlídce konstatovali, že v 50 tis. jsou v háji destičky (budiž), i kotouče (to mě přijde trochu brzo). A hlavně to nehodlali řešit jako záručku, což mě u kotoučů přišlo trochu přes čáru.
Pokud ti stočili kotouče, dožily ti zákonitě dřív. Takže za to mohou oni a kotouče musí být na záruku.

Jj. Přesně tohle mě docvaklo taky, bohužel ne ve správný čas a na správným místě. Nicméně, jak jsem tady psal výše, ještě jsem neskončil, administrativně to mám rozjeté dál, a myslím že mám nabito na to, aby se to dobropisovalo.
Teď se dívám po více než roce a dojití dalšího příspěvku k problému, že jsem zapomněl dát vědět výsledek akce. Po neúspěchu v servisu jsem s popisem problému oslovil mejlíkem hyundai.cz. Od tam mi prakticky obratem dorazil názor ve smyslu, že se domnívají, že by uvedený případ s kotouči měl být předmětem záruky. Na tento názor posléze slyšeli i v servisu a následně se dobropisovala jak práce souvisící s výměnou, tak kotouče samotné - dohromady to bylo tuším něco kolem 5 tisíc. Takže konec jako v pohádce.
Odpovědět

Zpět na „i30 Podvozek a řízení“