Zvlnene brzdove kotuce

Tlumiče, nápravý, brzdy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

KADETT
*
Příspěvky: 70
Registrován: 20 pro 2010, 21:12
Bydliště: CHEB

Re: Zvlnene brzdove kotuce

Příspěvek od KADETT »

sedrik_7. Pořád jsi ale jasně nenapsal, proč jsi ty kotouče měnil. Zdůvodnění:"35 000 km a byly v prdeli" mi opravdu nic neříká. Byly sjeté pod min. tloušťku, byly křivé nebo z jiného důvodu? Výměna proběhla v rámci záruky nebo jsi si je vyměnil na svoje triko?
i30 1,4 T-GDI Fastback 6/2020 i30 CW 1.4 Classic Plus 06/2010
Reklama
 

sedrik_7
**
Příspěvky: 235
Registrován: 15 led 2011, 10:30
Bydliště: Košice

Re: Zvlnene brzdove kotuce

Příspěvek od sedrik_7 »

Ahoj,
zatiaľ som len objednaný na výmenu a tá by mala prebehnúť dnes. Neviem ako sú na tom s hrúbkou, pretože to mali overovať v servise, no podľa brzdného účinku sú jednoznačne krivé. Či sa mi niekto vyjadrí k tomu, čo to mohlo spôsobiť a aký bol vlastne presný problém v kotúčoch, to som zvedavý.
Hyundai i30 1,4 CVVT , 80kW , ročník 5/2010
Uživatelský avatar
bembek
**
Příspěvky: 138
Registrován: 13 črc 2010, 22:23

Re: Zvlnene brzdove kotuce

Příspěvek od bembek »

sedrik_7 - ten chalan (dík za kompliment) čo mu menili kotúče po 5 a 10 tisíc km som bol ja. Keď som sa ja pýtal pri prvom prečo sa skrivil, vraj materiál. Pri druhom som sa už nepýtal. Teraz mi to vibruje znova, (síce menej ako predtým) a už na to kašlem. Keď to bude neúnosné vymením si ich sám za niečo poriadne. Aby mi menili kotúče čo pol druha roka blato za blato - ďakujem, nechcem. Inak - nerobili s tým žiadne problémy a v momente menili. Ale zarazilo ma, že menili len kotúče. Ja by som predpokladal, že pri výmene kotúčov sa automaticky menia aj dosky. Je totiž možné, že práve toto je príčina tej deformácie.
aktuálne - Ford Focus III Turnier, 2,0 TDCi, 103kW, strieborná, Titanium
:hyu: i30 1.4CVVT, Indigo Blue, Classic plus - predané
sedrik_7
**
Příspěvky: 235
Registrován: 15 led 2011, 10:30
Bydliště: Košice

Re: Zvlnene brzdove kotuce

Příspěvek od sedrik_7 »

bembek - sorry, ale bežne sa tak vyjadrujem :) Neviem koľko máš rokov a hádam si to vzal len v tom najlepšom zmysle ;) Dnes mi nahodili nové kotúče, prídu mi iné ako tie, ktoré som tam mal. Zdá sa mi, že sú v nich väčšie medzery možno pre lepšie chladenie alebo čo ja viem :) Je to jedno, dúfam, že ich už nebudem musieť nikdy meniť :) Aj tak podstatou celej "reklamácie" bolo to, že mi čosi búchalo a prišli na to, že je to pružná spojka výfuku, tak to vymenili...ale čo sa nestalo ? :D Cestou domov mi to mám pocit opäť búcha, yes yes yes :) Som celý bez seba, nadšený :D Taktiež som úspešne vyreklamoval blbý ťah motora pri rozjazde ( rieši sa to v inej téme ), no aspoň dúfam, že úspešne, pretože som nemal tú česť štartovať úplne chladný motor, uvidím ráno ;)
Hyundai i30 1,4 CVVT , 80kW , ročník 5/2010
Uživatelský avatar
bembek
**
Příspěvky: 138
Registrován: 13 črc 2010, 22:23

Re: Zvlnene brzdove kotuce

Příspěvek od bembek »

Ani náhodou som sa neurazil - veď som písal že kompliment. Vek je nepodstatný - som chalan :D
aktuálne - Ford Focus III Turnier, 2,0 TDCi, 103kW, strieborná, Titanium
:hyu: i30 1.4CVVT, Indigo Blue, Classic plus - predané
sedrik_7
**
Příspěvky: 235
Registrován: 15 led 2011, 10:30
Bydliště: Košice

Re: Zvlnene brzdove kotuce

Příspěvek od sedrik_7 »

Potom v poriadku :)
Hyundai i30 1,4 CVVT , 80kW , ročník 5/2010
onimko
*
Příspěvky: 31
Registrován: 12 lis 2012, 15:06

Zvlnene predne brzdove kotuce

Příspěvek od onimko »

Mam problem s opakujucim sa zvlnenim prednych brzdovych kotucov. Vopred pisem, ze techniku brzdenia poznam, a myslim ze brzdim dobre (dolu kopec brzdenie motora, prerusovane brzdenie, nenechat pri zastaveni brzdy zakusnut sa do kotuca, ...). Prvy krat sa mi to prejavilo po 20.000km. Stocili mi brzdove kotuce nenasadene na aute. Po par stovak kilometroch sa to prejavilo zas, vymena brzdovych kotucov za nove. Par tisic km (2-3 tisic) to vydrzalo, stocili mi brzdove kotuce priamo na vozidle. Problem sa prejavil po cca 2tis. km zas, zrovna vcera mi vymenili opatovne predne brzdove kotuce a tentokrat aj dosticky. Snazim sa na servis apelovat aby neriesil nasledok, ale pricinu, pokazde sa mi dostane bud len k stoceniu alebo vymeny brzdovych kotucov, a viac sa tomu nevenuju. Zevraj prekontrolovali vsetko a nikde inde problem nevidia. Ale je cudne, ze sa zavada takto periodicky objavuje. Nemate niekto podobnu skusenost?
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Zvlnene brzdove kotuce

Příspěvek od alarm »

Zvlnené kotúče bývajú prejavom "umývania podvozku" vodou s kaluží. Ak je brzdový kotúč horúci a vodič trafí dobrú kaluž, dochádza nerovnomernému chladnutiu kotúča (voda trafí len jeho časť). Samozrejme, nemusí to byť tvoj prípad, to len na zamyslenie, či niekto nejde dole prudkým kopcom a potom brodí potok....
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
sedrik_7
**
Příspěvky: 235
Registrován: 15 led 2011, 10:30
Bydliště: Košice

Re: Zvlnene brzdove kotuce

Příspěvek od sedrik_7 »

presne to, čo teraz napísal alarm mi povedal mechanik v servise, keď som daný problém "reklamoval" ja. Napokon mi kotúče aj vymenili a problém sa odstránil, ale každého rozumného a reálneho človeka napadne otázka : Nemali by predsa brzdové kotúče aj niečo vydržať ? Prečo potom nemá autentický problém každý jeden výrobca ? Ja osobne určite nie som typ "pretekár", ktorý by bežne vletel do mláky, aby susedovi obsral ohradu alebo bránu :roll: Myslím si, že :hyu: sa na tomto snažil zarobiť a niektoré kotúče sú proste vadné od začiatku a je len otázkou času, kedy kľaknú. Niekomu vydržia dlhšie, niekomu brutálne krátko a niekto mal šťastie, že dostal poriadne kotúče, ktoré by sme mali mať úplne všetci.
Hyundai i30 1,4 CVVT , 80kW , ročník 5/2010
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Zvlnene brzdove kotuce

Příspěvek od alarm »

autentický problém majú všetci výrobcovia...je to vec zohriatia a prudkého ochladenia materialu.
robil sa test asi 10-20-tich vozidiel, už si nepamätám, asi pre dvomi rokmi, a výsledok bol, že len dve vozidlá "prešli"....
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
sedrik_7
**
Příspěvky: 235
Registrován: 15 led 2011, 10:30
Bydliště: Košice

Re: Zvlnene brzdove kotuce

Příspěvek od sedrik_7 »

aha, tak potom sa ospravedlňujem, pretože o tomto som nevedel...v tom prípade sú tupci všetci :D pretože poriadne kotúče ti dajú, až sa ti sériové dodrbú. Perfektný prístup k zákazníkovi :roll:
Hyundai i30 1,4 CVVT , 80kW , ročník 5/2010
onimko
*
Příspěvky: 31
Registrován: 12 lis 2012, 15:06

Re: Zvlnene brzdove kotuce

Příspěvek od onimko »

Ahojte, podobna situacia sa mi stala mozno raz, ze som vletel do kaluze. Ale to bolo este s origo kotucami od vyroby, a dalsie tisicky km som na nich jazdil bez problemov. Ja tu mam ale periodicky sa kazdych 2000km opakujuci sa problem, ktory mi uz 4 krat bol rieseny (2x sustruzene kotuce, 2x vymena kotucu za novy kus). teraz mam uz 3. nove brzdove kotuce odkedy som kupil auto (Auto ma 41.000km), a ocakavam ze ze 3 mesiace to budem reklamovat zas. Zacalo sa mi to diat cca pred 8 mesiacmi. A s autom po mlakach nebeham, davam si na vsetko pozor, prudko nebrzdim. Typci mi v servise pri prehliadke povedali, ze moje brzdove dosticky vyzeraju po 40tis. km skoro ako nove. Prudko nebrzdim. Podla mna je problem inde, a nasledok su zvlnene brzdove kotuce. V servise mi aj na moju apelaciu odmietaju skontrolovat zadne brzdy s argumentom, ze "este nevideli pokriveny zadny kotuc". Co moze byt pravda, ale chyba niekde bude a vymena kotuca ju nenapravila... tentokrat mi vymenili aj brzdove dosticky, tak uvidime...
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Zvlnene brzdove kotuce

Příspěvek od Richard555 »

Ještě jedna příčina zkroucení kotoučů je prudké - silné zabrždění tím i zahřátí kotouče a pak třeba minutové stání na místě např u žel. přejezdu či semaforu se sešlápnutou brzdou, tedy s deskami přitlačenými na kotouč..... všude okolo ventilovaný kotouč chládne rychleji než pod deskama :wink:
Řešením je používat ruční brzdu....
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
onimko
*
Příspěvky: 31
Registrován: 12 lis 2012, 15:06

Re: Zvlnene brzdove kotuce

Příspěvek od onimko »

Jasnacka, na toto si davam pozor. Dokonca aj ked prudko nebrzdim, tak tesne pred zastavenim povolim brzdovy pedal aby sa odlepilo oblozenie od brzd... na toto si pozor davam, preto rady ohladom spravnej jazdy pre mna riesenim nie su, bo si myslim ze jazdim spravne, reps. minimalne tak aby som kotucom neublizil. Zaujimave je, ze problemy mi zacali cca od 25.000km, a jazdim stale rovnako... a odvtedy sa mi to opakuje kazdych 2-3 tisic km.
Jirka-F
*
Příspěvky: 92
Registrován: 14 říj 2009, 11:02

Re: Zvlnene brzdove kotuce

Příspěvek od Jirka-F »

A jak vypadaly ty destičky, co ti vyměnili? Taky to mohla být chyba v nich.
Hyundai i30 Classic 1.4i CVVT
Odpovědět

Zpět na „i30 Podvozek a řízení“