riadenie + kontrolka abs a brzd

Tlumiče, nápravý, brzdy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
zubmachine
*
Příspěvky: 59
Registrován: 09 led 2006, 19:02
Bydliště: slovensko
Kontaktovat uživatele:

riadenie + kontrolka abs a brzd

Příspěvek od zubmachine »

Zdravim hyundaiforum,
vopred sa ospravedlnujem, ak zakladam novu temu, ale aj napriek styrom temam o riadeni, som nenasiel popis problemu, aky mam ja... Mam i30cw, 2008 korea a poslednu dobu sa mi stava velmi zaujimava vec.. zacalo to samovolnym restartovanim radia, raz za cas sa radio proste restartlo, ale za sekundu bolo vsetko ok. Poslednu dobu sa vsak spolu s restartom radia objavia aj kontorlky brzd a abs a mam pocit, ze sa mi vypne (obcas) posilovac riadenia... cele to trva asi dve sekundy.... na katastrofalne riadenie i30 som si ako tak zvykol, ale objavil sa dalsi problem: dlhe, prudke, tiahle zakruty, ked mam volant otoceny o 3/4 zaberu, zrazu auto masivne zaplave... proste ho hodi zlava do prava, asi o dvadsat centimetrov.... co je pri rychlosti 50-60kmh v zakrute dost neprijemne a pomaly sa bojim chodit prudsie do zakrut, aby ma to niekde nevyhodilo.... auto mam od novoty, nebolo burane a cely cas na nom jazdim ja... je to 12/2008, mam cca 78000km... to riadenie je katastorfa, auto plave na rovinach, nedrzi smer.... stabilizatory mam vymenene v ramci zaruky, no s nimi suvis nevidim.... dik za radu... to auto som mal rad, ale poslednu dobu zije vlastnym zivotom....
i40cw 1.7crdi 7dct.. 75000km
i30cw 1.6vvti classic.. predane
1.3i/62.5Kw - 60500km - Predane....
Reklama
 

mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: riadenie + kontrolka abs a brzd

Příspěvek od mikodim »

Náprava,riadenie vsetko pevne, nic neklepe? Geometria kedy bola naposledy robená?
To trhnutie v zakrute sposobuje asi ten kratky vypadok serva,alebo zla geometria..
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
Uživatelský avatar
zubmachine
*
Příspěvky: 59
Registrován: 09 led 2006, 19:02
Bydliště: slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: riadenie + kontrolka abs a brzd

Příspěvek od zubmachine »

geometria nebola robena vobec, pytal som sa, ci by to nebolo vhodne, ked malo auto cca 4 roky a 65000km a bolo mi povedane, ze pokial nemam ziadne problemy, tak ju vobec robit netreba :) vtedy auto este neplavalo, tak som to neriesil... co sa tyka klepania, tak z volantu sa pri prejazde urcitych typov nerovnosti nieco ozyva, ale pokial viem, tak bolo to tu riesene a vraj je to normalne.... stabilizatory viem ako klepu , nakolko som to davnejsie reklamoval a boli vymenene a ten zvuk teraz nepocut... geometriu mozem dat spravit hocikedy, ale aj tak to neriesi problem s restartom radia + zasvietenim oboch kontroliek na cca sekundu dve... co sa tyka toho trhnutia prejazdu v zakrute, robi to len pri rychlom prejazde s urcitym natocenim volantu... povodne som ten restart radia pripisoval poklesu napetia (pametam si, ze nam to robila octavia 1), nakolko aj bateriu mam povodnu (asi 4x nabitu pomalym nabijanim), ale nezda sa mi, ze by kvoli tomu vyskocili tie kontrolky abs a brzd....
i40cw 1.7crdi 7dct.. 75000km
i30cw 1.6vvti classic.. predane
1.3i/62.5Kw - 60500km - Predane....
mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: riadenie + kontrolka abs a brzd

Příspěvek od mikodim »

Odporučam 2 kroky: kontrolu podvozku /vôle v riadeni a náprave/ spolu s geometriou a dať to na diagnostiku keďźe je tam problem aj v elektrike. A určite sa zistí v čom bol problém
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: riadenie + kontrolka abs a brzd

Příspěvek od soban »

Problém může být i v elektrice někde nějaký špatný kontakt a zblbne se ABS a může přibrzdit kolo v zatáčce a při vypadnutí posilovače kdoví jak to může hodit s autem.

Takže bych začal pátrat proč to vypadává, skusil bych třeba ABS odstavit (vytáhnout pojistku) zda i potom to hodí v zatáčce a pod....
F269
*
Příspěvky: 62
Registrován: 04 úno 2009, 22:18

Re: riadenie + kontrolka abs a brzd

Příspěvek od F269 »

O víkendu jsem jel v dešti a rozsvítila se mi kontrolka ABS a už nezhasla. Teď svítí stabilně. Neví někdo co s tím?
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: riadenie + kontrolka abs a brzd

Příspěvek od soban »

Vadné čidlo nějakého kola, či přerušený drát, uvolněný konektor, voda v konektoru?

Diagnostika poví vo co de.
mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: riadenie + kontrolka abs a brzd

Příspěvek od mikodim »

F269 skus niekde na tráve alebo strku prudko zabrzdit ci je funkcne ABS .Niekedy sa mi stalo ze po takom brzdení prestala svietit kontrolka ABS .. no nie na :hyu: takze to nieje 100% overene ze co to pomoze aj tebe :) Ak ABS nebude funkcne pravdepodobne niektorý snimác je KO ,alebo nejaky kontakt spina.. Prezriet kazdey snimac ABS ,vybrat vycistit a ak nepomoze tak na diagnostiku.
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
Odpovědět

Zpět na „i30 Podvozek a řízení“