Poskodenie podvozku?

Tlumiče, nápravý, brzdy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
brm
*
Příspěvky: 11
Registrován: 19 čer 2011, 21:24

Poskodenie podvozku?

Příspěvek od brm »

Zdravím, stala sa mi nemilá vec, na jednej poľnej panelovke som sa chcel otočiť a trochu som to prepískol a zadnými kolesami som zacúval o niečo viac a zišiel som s nimi mimo panelovku, skončil som takmer v jarku vedľa nej. Výsledok bol taký, že ľavé zadné koleso bolo vo vzduchu, auto ležalo na hrane panelovky, pravé zadné koleso bolo akurát na hrane panelovky, ale aj tak sa podvozok dotýkal panelu, pravé predné koleso bolo mierne vo vzduchu, čiže sa pretáčalo naprázdno a akurát dralo gumu, ľavé predné koleso predpokladám vďaka diferenciálu nič neťahalo. Čiže celý zadok auta ležal na hrane toho panelu.

Nakoniec sme auto vytiahli lanom priviazaným o iné auto - stačilo, že pravé zadné koleso vyšlo nazad na panelovku a bolo po probléme.

A teraz je otázka, aké škody mohla táto udalosť zanechať na podvozku - v časti pred zadnými kolesami? Čo som len narýchlo na mieste pozrel (už sa stmievalo a navyše pršalo), tie plastové "mini-zásterky" nachádzajúce sa pred zadným kolesom boli nepolámané a celé.

Jedná sa o i30 CW 1.6i CVVT ročník 2011.

:)
Škoda Fabia Combi 1.4MPI 50kw Comfort 4/2001
Hyundai i30CW 1.6i CVVT 93kW Style 6/2011
Reklama
 

Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Poskodenie podvozku?

Příspěvek od 69pavel »

na napravach by se nic nemelo stat,zpusob jakym to popisujes tak sis s autem sedl na spodek kary, vem a zajed k nekomu kdo ma zvedak ci rampu a podivej se ze spoda na kastlu ,v miste jak si to sedlo a pri naslednem vytahovani se mohl nekde odret ochrana spodku vozu,na spodku budou videt stopy po oderu,tak se podivej kde to sedlo a jestli tam neni poruseny ochranny nastrik,ten pripadne obnovit aby to tam v budoucnu nerezlo a nehnilo,lepe zavcasu nez to chytne rez,kdyby to bylo odrene tak si kup ve spreji zinkovy zaklad,poskozene misto ocistit (pripadnou rez) smirkem odmastit redidlem (C6000) ,nastrik zink.zakladem po zaschnuti nastrik na spodky vozu,taktez dostane koupit ve spreji,treba Body950 ci jine
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
brm
*
Příspěvky: 11
Registrován: 19 čer 2011, 21:24

Re: Poskodenie podvozku?

Příspěvek od brm »

Ok, ďakujem.. skúsim niekoho splašiť, kde by som to mohol pozrieť.. :)
Škoda Fabia Combi 1.4MPI 50kw Comfort 4/2001
Hyundai i30CW 1.6i CVVT 93kW Style 6/2011
Odpovědět

Zpět na „i30 Podvozek a řízení“