brzdova kvapalina

Tlumiče, nápravý, brzdy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
mosny
Příspěvky: 5
Registrován: 24 čer 2009, 14:38

brzdova kvapalina

Příspěvek od mosny »

Ahojte,

menili ste niekto brzdovu kvapalinu svojpomocne? Viem, ze pri abs/esp je postup iny ako pri starsich autach, napr pri octavii treba pouzit diagnostiku. Treba pri i30ke pouzit nejaky specialny postup?
Reklama
 

Zuhoprody
*
Příspěvky: 18
Registrován: 16 lis 2012, 17:09

Re: brzdova kvapalina

Příspěvek od Zuhoprody »

Vymena ako pri hocijakom inom aute, napr skode 120. Z nadrzky na brzdovu kvapalinu vytiahnes staru kvapalinu a dolejes novu na maximum. Potom sa zacina odvzdusnovat od pravej zadnej casti, potom lava zadna, prava predna, lava predna. Pokial nejde cista nova kvapalina z hadicky (ktoru napojis na odvzusnovaci srub), Ja som vytlacal tu najvzdialenejsiu asi 15 krat. A samozrejme po kazdom kolese doplnit nadrzku doplna. Ziadna diagnostika nie je potrebna
I30 1,6 90kW 10/2007
mosny
Příspěvky: 5
Registrován: 24 čer 2009, 14:38

Re: brzdova kvapalina

Příspěvek od mosny »

Dik Zuhoprody, islo to hladko, brzdovka vymenena. Sprava sa trosku rozdielne ako predchadzajuca, ale to je len malicky detail.
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: brzdova kvapalina

Příspěvek od 69pavel »

mosny píše:Sprava sa trosku rozdielne ako predchadzajuca, ale to je len malicky detail.

bodejt by se nechovalo jinak, ABS ma jiny postup ovzdusneni nez stare postupy.... jinak tady na foru je toho psano dost o ABS a brzdach celkove,jen pohledat nebot brzdy jsou u kazdeho auta na stejnem principu ......

ve smeru jizdy zacinas prave zadni,leve predni,leve zadni a nakonec prave predni,kdyz ovzdusnujes jednotlive kolo tak pedal je treba proslapovat az na podlahu (kdyz povolis ovzdusnovak) a posledni ovzdusneni pedal jen do polovic
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
mosny
Příspěvky: 5
Registrován: 24 čer 2009, 14:38

Re: brzdova kvapalina

Příspěvek od mosny »

Ak dostanes vzduch do systemu s esp, tak mas mensi problem. Technologicky postup som sazmorejme dodrzal. Auto bolo aj na STK, brzdy brzdia. Takze z mojho pohladu, kludne sa do toho pustite, nie je to az taky problem ako vam budu tvrdit v servise.
Odpovědět

Zpět na „i30 Podvozek a řízení“