brzdy přibržďují + odvzdušení ABS, ESP

Tlumiče, nápravý, brzdy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
strikenn1
*
Příspěvky: 10
Registrován: 06 lis 2010, 17:59

brzdy přibržďují + odvzdušení ABS, ESP

Příspěvek od strikenn1 »

Ahoj, mám problém se svým autem i30 CW rok.výr.2010 (facelift). Vyměnil jsem všechny kotouče a destičky, ale kola se mi začali asi po 2 měsících od montáže hřát. Už jsem zkoušel opakovaně promazávat i vodící trny třemen (ATE plastilube), ale nic - pořád se hřejou a docela dost. Dneska jsem zjistil, že problém asi bude v tom, že se pístky brzd nevrací ani o kousek zpátky po puštění pedálu a tak pořád asi je tlak na destičky (když pístek zatlačím šroubovákem tření je pryč). Zajímavé je, že u zadních brzd jdou pístky zatlačit zpátky jen rukou, ale při brzdění se jim ani o kousek zpátky nechce :(. Jsem z toho už nešťastnej a tak přemýšlím, že to celý rozeberu a případně vyměním pístky, atd. Potřeboval bych vědět, zda je možné provést odvzdušnění svépomocí, když si koupím nějakou mašinku na odvzdušňování, třeba http://www.mojedilna.cz/Pristroj-na-odv ... escription. Je nějaký problém to zvládnout sám doma? Jak je to s ABS, případně s ESP - musím něco udělat jinak, než bez těchto systémů? Na Felině jsem si odvzdušňoval sám. Díky všem za rady.
i30cw 1,4i (LPG BRC - nejezdím po zničení motoru). Výbava Classic+ESP; Crystal White; 1/2011. Najeto 195000 km (od 120000 km jen na benzín)
Reklama
 

Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdy přibržďují + odvzdušení ABS, ESP

Příspěvek od 89majlo96 »

Minulý týždeň som menil predné brzdové piestiky, tiež sa mi zasekávala predná ľavá strana. Na odvzdušnenie nepotrebuješ žiadne špeciálne náradie. Stačí ti fľaška a hadička. Pokiaľ sa ti úplne nestratí hladina brzdovej kvapaliny vo vyrovnávacej nádržke tak s tým nie je žiadny problém.
https://www.youtube.com/watch?v=n1NvtUwfRJc
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: brzdy přibržďují + odvzdušení ABS, ESP

Příspěvek od mikodim »

Niekedy staci kupit opravnu sadu a vymenit iba gumicky = vytlacit celkom von piestik, poriadne vycistit a vymenit gumicky. Davat pozor aby uplne nevytiekla kvapalina a nezavzdusnil sa celý okruh . A este trochu obrusit nove doštičky ,aby sa volne pohybovali + namazat. Ono ked sa trochu nahreju tak sa este roztiahnu a potom sa tesne pohybuju a preto sa zohreju.
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
Odpovědět

Zpět na „i30 Podvozek a řízení“