Tvrdý brzdovy pedal po studenom starte

Tlumiče, nápravý, brzdy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
7ome
*
Příspěvky: 61
Registrován: 27 srp 2011, 21:29
Bydliště: Košice

Tvrdý brzdovy pedal po studenom starte

Příspěvek od 7ome »

Ahojte,
chalani, mal ste niekto problem ze po nastartovani auta,ked je studeny motor,po zosliapnuti brzdoveho pedalu je uplne tvrdý,ako keby nesiel posilovac brzd.Ono to za normalnych okolnosti ma pedal pekne zmaknut. Robi to problem ,lebo neviem zabrzdit,respektive brzdi ako bez posilovaca.No po prejdeni par 100metroch a viacnasobnom stlaceni brzdoveho pedala je vsetko o.k.Pedal citit,ze brzdi ako ma,pekne lahko ide zosliapnut a aj brzdni ucinok je v poriadku.Hoc aj vypnem motor a zasa nastartujem,pedal je o.k.Robi to len na studeny start...Inak stalo sa mi koli tomu par krat ze som na ten problem zabudol,jednoducho som nastartoval prisla krizovatka a ja som pomali ocami brzdil... :roll:
Hyundai i30 1,4 VVTI 82kW 109HP, r.v.2010,
LPG system BRC + dochladzovanie ventilov JLM
Reklama
 

Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Tvrdý brzdovy pedal po studenom starte

Příspěvek od 69pavel »

zkontrolovat podtlakove vedeni a hadice,mozna je vadna samotna podtlakova pumpa nebo brzdovy posilovac,pokud si netroufas a nevis kde co a jak ,tak servis.....
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
7ome
*
Příspěvky: 61
Registrován: 27 srp 2011, 21:29
Bydliště: Košice

Re: Tvrdý brzdovy pedal po studenom starte

Příspěvek od 7ome »

Problém poriešený : Po zime som mal bordel v brzdach, na zadných vysekali zalepene došticky,(su nove ale bordelom sa zasekli) a na predných som tiez strmen mal od bordelu tiez museli pouvolnovat (v predu mam nove kotuce aj dosticky), precistili komplet brzdy,namazali medenou pastou,vymenila sa brzdova kvapalina a brzdy idu ako nove ;) Ono to asi najskor bude aj tym ze som vela behal autom po velkom snehu a ono to zaoxidovalo + ten bordel na ceste... 8)
Hyundai i30 1,4 VVTI 82kW 109HP, r.v.2010,
LPG system BRC + dochladzovanie ventilov JLM
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Tvrdý brzdovy pedal po studenom starte

Příspěvek od 69pavel »

7ome píše:Problém poriešený : Po zime som mal bordel v brzdach, na zadných vysekali zalepene došticky,(su nove ale bordelom sa zasekli) a na predných som tiez strmen mal od bordelu tiez museli pouvolnovat (v predu mam nove kotuce aj dosticky), precistili komplet brzdy,namazali medenou pastou,vymenila sa brzdova kvapalina a brzdy idu ako nove ;) Ono to asi najskor bude aj tym ze som vela behal autom po velkom snehu a ono to zaoxidovalo + ten bordel na ceste... 8)


medena pasta na brzdy nepatri!!!!!,boze remeslo bran se!!!!; za mesic budes tam kde jsi byl do opravy,kdy konecne ti debili co patlaj brzdy vsim moznym,konecne pochopi,ze tam patri jen to,co tam patri.
pouziva se lukosan,ATE plastilube,proste cokoliv co nenarusi guomve soucasti ktere pote diky mazivu neboptnaji,kdysi kdyz byl nedostatek maziva jsme pouzivali prahobycejny lubrikacni gel............ a podotykam splnil ucel......
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
Vendelín
***
Příspěvky: 554
Registrován: 05 úno 2014, 17:51
Bydliště: Benešov

Re: Tvrdý brzdovy pedal po studenom starte

Příspěvek od Vendelín »

To pavel 69:kde jsi přišel na to,že měděná pasta na brzdy nepatří?Ale patří!!! Pochopitelně na kluzné části brzdových deštiček,ne na pryžové části brzd.Ale o tom nikdo tady nepsal.Já ale nejraději používám vazelinu s molikou(tuhou),a to již několik desitek let a nikdy jsem neměl problém.
Hyundai Elantra,1,6 Comfort-prodáno
Renault Mégane Grand Coupé-od 12/2018
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Tvrdý brzdovy pedal po studenom starte

Příspěvek od 69pavel »

nezlob se na mne ale kdyby tam medena vazelina patrila tak nemas zatvrdle desky ,nejak si sam sobe odporujes,ale je to tva volba,kazdy je strujcem sveho stesti,doporucuji ti na desky pouzivat ATEplastilube na mista kde deska prichazi do styku s vodicimi plisky
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: Tvrdý brzdovy pedal po studenom starte

Příspěvek od mikodim »

Ja viem tak, ze medena pasta sa bezne pouziva na udržbu brzd, dokonca aj v navode je uvedene ze tato pasta je urcena aj na brzdy.. roky pouzivame a bez problemov..
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
Odpovědět

Zpět na „i30 Podvozek a řízení“