Brzdové kotouče i30CW

Tlumiče, nápravý, brzdy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
zdeje
*
Příspěvky: 13
Registrován: 27 dub 2020, 12:47

Brzdové kotouče i30CW

Příspěvek od zdeje »

Zdravím všechny,
od včerejška jsem majitelem vozu Hyundai i30CW,1,6 93kW.Má najeto cca 77000 km,a zatím hlavní co se musí udělat jsou brzdy.Přední docela jdou,možná půjdou přesoustružit,ale zadní kotouče jsou už hodně projeté,tam se musí dát nové.Poradíte jakou značku?Nějaký zlatý střed.
Díky.
Zdeněk
Reklama
 

lumix
****
Příspěvky: 1381
Registrován: 03 říj 2016, 21:58

Re: Brzdové kotouče i30CW

Příspěvek od lumix »

Nic bych nesoustružil a dal bych i dopředu nové. Změř si tloušťku a uvidíš, jestli a jak jsou blizko limitu. Jinak bych bral desky i kotouče ATE nebo Textar to by měla být jistota, nebo já mám třeba Zimmermann kotouče a desky Textar, ovšem na Zimmermann se názory dost různí.
tempest
**
Příspěvky: 453
Registrován: 22 říj 2012, 16:09

Re: Brzdové kotouče i30CW

Příspěvek od tempest »

Změř tloušťku a jak tam bude ještě dost materiálu, tak klidně to nech osoustružit a případně dej nové desky.
zdeje
*
Příspěvky: 13
Registrován: 27 dub 2020, 12:47

Re: Brzdové kotouče i30CW

Příspěvek od zdeje »

Díky za odpověď,zadek je na výměnu,ty jsou už moc projeté,předek ještě něco najede,má tak něco přes milimetr hrany.Mně šlo o typ,abych tam nedal něco co pak nebude brzdit.Taky se mi to zž stalo,na jiném autě.
Uživatelský avatar
Деревенский
**
Příspěvky: 305
Registrován: 29 črc 2018, 18:45
Bydliště: Дальневосточный округ

Re: Brzdové kotouče i30CW

Příspěvek od Деревенский »

Když ona je to sázka do loterie, jakého výrobce zvolit. Jednou koupíš dobře a v domnění že druhý nákup bude též dobrý a je zklamání. Na Mitsubishi máme kotouče Brembo (made in china) parádní matroš, spokojenost a do toho se zakusují desky TRW ( made in eu, asi taky china) a kupodivu to velmi dobře funguje. Desky Brembo bývaly tvrdé, teď nevím, možná se zlepšili. Na čmadikole mám kotouče TRW,made in nějaký německy psaný nápis :) a do toho desky Textar (made in France) nástup brzd vlažný a desky práší, ale nežerou kotouče. Předtím jsem měl na čmadikole origo Mando (made in Korea) a desky origo KBP ( made in Korea) a ty fungovaly nejlépe, kotouče 100tisíc a dvoje desky KBP :wink: a jak to radostně brzdilo. Teď jsou origo (made in Slovakia) tak ti neporadím. Na ML Parts si prolistuj co by se líbilo a to objednej. Hasicsam si dával Bosche a nepsal že by to kvílelo a nebrzdilo.
директор путаницы
zdeje
*
Příspěvky: 13
Registrován: 27 dub 2020, 12:47

Re: Brzdové kotouče i30CW

Příspěvek od zdeje »

Dík,dneska jsem byl objednat kotouče a prodavač mi dopručil Texstary komplet s deskami.Že s tím mají ty nejlepší zkušenosti,tak uvidím.
zdeje
Uživatelský avatar
Деревенский
**
Příspěvky: 305
Registrován: 29 črc 2018, 18:45
Bydliště: Дальневосточный округ

Re: Brzdové kotouče i30CW

Příspěvek od Деревенский »

zrovna jsem držel Textary na Audi :D musela být fotka. Nesmím to říct majiteli odkud to je, on má totiž všechno německé a všichni ostatní jsou 8-[ 8-[ 8-[ :lol: :lol: Mám štěstí, že se sem ani koutkem oka nepodívá.
Fungovat to bude,Textar je dobrá volba.
Textary na Audi z Číny
Textary na Audi z Číny
1ad.jpg (75.27 KiB) Zobrazeno 2900 x
директор путаницы
zdeje
*
Příspěvky: 13
Registrován: 27 dub 2020, 12:47

Re: Brzdové kotouče i30CW

Příspěvek od zdeje »

Zdravím,včera jsem je namontoval,dneska projel a zatím to vypadá skvěle.Až se nanachýlí čas na výměnu předních,tak je dám také. :)
zdeje
*
Příspěvky: 13
Registrován: 27 dub 2020, 12:47

Re: Brzdové kotouče i30CW

Příspěvek od zdeje »

Brzdy jsou v pohodě,jen mám malý problém u pravého zadního brzdiče.Po nějakém čase zatuhne jeden z čepů,a brzdič se začne hůř pohybovat,hůř se vrací.Při výměně kotoučů,jsem to všechno vyčistil a rozhýbal,ale cca po 1500 km,jeden začíná zatuhávat.Přišel jsem na to při seřizování ruční brzdy.Čím to mažete?
mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: Brzdové kotouče i30CW

Příspěvek od mikodim »

Je tam orig. vazelína na brzdy ,aby vydrzala vysoké teploty? Ak nieje, tak to moze byt v tom problém ..
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
zulyk
**
Příspěvky: 328
Registrován: 31 srp 2010, 07:57
Bydliště: VT

Re: Brzdové kotouče i30CW

Příspěvek od zulyk »

mazivo na brzdy, brzdove strmene...take nieco napr.:

http://www.autodielyboja.sk/ATE-Univerz ... ml-d90.htm
HYUNDAI I30 FASTBACK, 1,4 TGDI
zdeje
*
Příspěvky: 13
Registrován: 27 dub 2020, 12:47

Re: Brzdové kotouče i30CW

Příspěvek od zdeje »

Díky,koupím a zkusím.:-)
Odpovědět

Zpět na „i30 Podvozek a řízení“