Hyundai i30 FD 2008 vôbec nekúri

Přístrojovka, ovladače, sedadla, zavazadlový prostor.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
myzui30
*
Příspěvky: 16
Registrován: 01 dub 2017, 09:34

Hyundai i30 FD 2008 vôbec nekúri

Příspěvek od myzui30 »

Čaute. Bohužiaľ so zmenou počasia som zistil, že moja i30 nechce akosi kúriť. Motor má pritom normálnu teplotu, regulácia teploty normálne funguje, ale stále fučí aj pri zohriatom motore iba studený vzduch. Mám automatickú klímu no aj po vypnutí A/C je to to isté. Čítal som na nete, že môže to byť aj nízkym stavom chladiacej kvapaliny. Tej je však presne v polovici nádržky. Počul som tiež, že to môže byť klapkou ak sa neotvára. Problém je, že netuším kde tú klapku nájdem a ani známi vraj nevedia kde má i30 túto klapku. Stretli ste sa už niekedy takýmto alebo podobným problémom?
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Hyundai i30 FD 2008 vôbec nekúri

Příspěvek od Richard555 »

Pokud máš dost "vody" v chladícím okruhu mělo by to topit, topení žádný kohout nemá a protéká skrz výměník "voda" furt a klapka určuje kudy má jít vzduch, jestli přes výměník klimatizace (při chlazení) nebo přes výměník topení (při topení) ev. vzduch se míchá a jde přes obě cesty. Ta klapka bývá ovládaná tím kolečkem teplo-zima nejspíš nějakým lanovodem nebo bývá i ovládání elektrické, nebo dokonce podtlakové..... tolik teoreticky,
Kde bys mohl hnout klapkou ti neporadím, ale většinou to bývá vidět u nohou řidiče, nebo tam bývá nějaký dekl skrz který se tam dostaneš. Někdy dokáže pomoci mrknout se do topení kamerou přes vyndaný filtr ........

Pokud klapky chodí a přesto to netopí, nebo topí málo, bývá ucpán výměník topení. Někdy pomůže propláchnutí vodou v protisměru (odpojit hadice v motorovém prostoru a nacpat tam vodu z vovovodu), někdy pomůže jen výměna.....
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Stenly2708
Příspěvky: 2
Registrován: 11 pro 2011, 17:19

Re: Hyundai i30 FD 2008 vôbec nekúri

Příspěvek od Stenly2708 »

Ja mám rovnaký problém tiež mi nechce kúriť aj keď je motor zohriaty, podarilo sa vám to opraviť? Viete mi povedať ako?
Hyundai i30CW, 2,0 CRDI, 104 kW, (2008)
myzui30
*
Příspěvky: 16
Registrován: 01 dub 2017, 09:34

Re: Hyundai i30 FD 2008 vôbec nekúri

Příspěvek od myzui30 »

U mňa bol problém s motorčekom ktorý otvára a zatvára klapku, ktorá sa nachádza na ľavo od nôh spolujazdca. Motorček prestal fungovať a keď som reguloval teplotu, zostal stále v jednej polohe a púšťal len studený vzduch. Prišiel som na to tak, že keď už bol motor teplý, dotkol som sa rukou potrubia, ktoré ide od motora do kabíny popri nohách vodiča až k nohám spolujazdca. Pri mojich nohách boli trubky ešte teplé. Pod stredový panel som sa rukou nedostal, ale pri nohách spolujazdca už fúkal studený vzduch. V servise mi potom poradili, že to môže byť tento motorček. Objednal som s aliexpresu, nakoľko v servise mi poradili, že si to mám radšej objednať sám, lebo keby to mali robiť oni bolo by to veľmi drahé. Skôr ale to bolo asi o tom, že sa im do toho nechcelo. Je tam totiž dosť krkolomný prístup od nôh spolujazdca. Ten samotný motorček je totiž dosť skrytý približne v ľavo hore od nôh spolujazdca. Toto je ten motorček, ktorý som objednal ja a momentálne už funguje niečo vyše 3 mesiacov bez problémov.
Odpovědět

Zpět na „i30 Interiér“