Vrzání palubovky, materiál interiéru

Přístrojovka, ovladače, sedadla, zavazadlový prostor.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
kastan
Příspěvky: 2
Registrován: 18 srp 2008, 15:51

Vrzání palubovky, materiál interiéru

Příspěvek od kastan »

Čaute,
zajímalo by mě, jak jste na tom s "vrzáním" palubovky. Já jsem celkem zklamaný, od začátku se ozývá nějaké cvrlikání, někdy větší, někdy menší. Dokonce se mi zdá že po ujetí 7500km se to začíná ozývat i z jiných míst včetně madla spolujezdcových dveří. Jde s tím něco dělat? A co říkáte na materiál interiéru. Některé plasty jsou opravdu velice náchylné na poškrábání - středový tunel apod., jde případné škrábance nějak opravit?
Díky za odpovědi
Reklama
 

Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Vrzání palubovky, materiál interiéru

Příspěvek od laufas »

my mame najeto skoro 6000 a nic poskrabanyho zatim. obcas vrzne palubovka u levyho A sloupku, tam jak je vydech. Ale to treba jen kdyz to dlouho stoji v klidu, pak to vrzne (pri najeti na hrbol,koleje ci pri zmacknuti) a je klid. Takze zatim ohledne tohoto spokojenost a neresim to :)
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrzání palubovky, materiál interiéru

Příspěvek od tatchwud »

U nás v pohodě,nic nevrže,jezdí jak má,než nastoupím mrkne mi na pozdrav,nastartuju a pustí mi dokonce i muziku.Když vystoupím,tak poděkuju a Huňáč mi mrkne na rozloučenou. :lol:
i30, Champaigne Silver, style, 1.6,benzín, 09/2008
old - Š-Felicia 1,3 MPi,10/2000
marek.tkd
*
Příspěvky: 47
Registrován: 02 říj 2008, 08:40
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrzání palubovky, materiál interiéru

Příspěvek od marek.tkd »

Ahojte,

no ja som celkom sklamany z kvality interieru. Mam najazdenych cc 4500km a asi po 2000km sa zacalo ozyvat pukanie pri A stlpikoch, tam ako su vyduchy klimatizacie. Najprv to bolo len sporadicky, ale cim dalej to je castejsie. Ozyva sa to pri nabehnuti na hrbol, alebo nerovnost (mam pocit, ze sa kruti karoseria a preto to puka). Tak isto,ked je zima a ja pustim kurenie, zacne to v tych miestach pukat. Auto mam necele 3 mesiace, takze neviem, ake to bude v lete.

Dost ma to stve, lebo som sa rozhodoval medz i30, Ceed a Aurisom. i30 som si vybral hlavne koli spravovaniu interieru.

Myslite, ze by to mohlo byt na zarucnu opravu? Uvedomujem si, ze ten material stale pracuje a preto by sa mozno zislo to podotahovat.

Dakujem za rady

Marek

PS.: inak s autom ziadne problemy az na srabanec na palubovke pred spolujazdcom, ktori mi to poskriabal ruksakom pri vystupovani. A tak isto poskriabany a prehlbeny plech blatniku pri pravom zadnom sedadle. Zasa jeden sikula, ktory J3BOL dverami a bezpecnostny pas sa este nestacil namotat. Tak mi privrel pracku bez. pasu medzi dvere a blatnik :x :x :x . Neviem preco maju vsetci ludia tendenciu buchat dverami od auta a nevazia si veci inych
i30 Comfort 1.4CVVT, Steel grey
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Vrzání palubovky, materiál interiéru

Příspěvek od black_sheep »

me taky lupe nekde v palubce u okna, pokud v zime zacnu topit prudce :mrgreen: nic hroznyho, nebo extra hlasityho ci otravnyho, jen je slyset ze ta palubka pracuje. pokud nejsou naky sileny zmeny teploty (ani kdyz jede v lete klima) tak se nic neozve a je krasne ticho. akorat takhle v zime. no na 12 let stary auto dobry :lol:
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrzání palubovky, materiál interiéru

Příspěvek od tatchwud »

black_sheep píše:me taky lupe nekde v palubce u okna, pokud v zime zacnu topit prudce :mrgreen: nic hroznyho, nebo extra hlasityho ci otravnyho, jen je slyset ze ta palubka pracuje. pokud nejsou naky sileny zmeny teploty (ani kdyz jede v lete klima) tak se nic neozve a je krasne ticho. akorat takhle v zime. no na 12 let stary auto dobry :lol:
Taky se to občas ozve,ale každý materiál pracuje.Je to jen chvilka a pak je vše OK. :lol: Rada zní: VOLUME DOPRAVA :lol:
i30, Champaigne Silver, style, 1.6,benzín, 09/2008
old - Š-Felicia 1,3 MPi,10/2000
Uživatelský avatar
brano
*
Příspěvky: 25
Registrován: 07 pro 2008, 14:37
Bydliště: KE/BA

Re: Vrzání palubovky, materiál interiéru

Příspěvek od brano »

noo pri novom aute by ma to mozno aj trosku sralo ale moja 96ka ma takymi vecami neprakvapi...nech sa plasty ozyvaju kolko chcu aspon viem ze tam su :mrgreen:
Hyundai Accent 96 , 1.5 12v , hothatch GS :P
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Vrzání palubovky, materiál interiéru

Příspěvek od laufas »

nam to taky vrze viz vyse
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
zello
**
Příspěvky: 279
Registrován: 15 kvě 2008, 11:22
Bydliště: SR

Re: Vrzání palubovky, materiál interiéru

Příspěvek od zello »

Pani ja neviem comu sa cudujete. Ved toje normalna vec. ( samozrejme mam na mysli pustenie kurenia v zime a klimy v lete)

Plast je material ako kazdy iny a tepelna roztaznost je zvycajna fyzikalna vlastnost.
A plast dava najavo roztahovanie alebo zmrstovanie najavo hlavne pukanim , praskanim a kadejakymi pazvukmi, ktore vsak po vyrovnani teploty prestanu.

Takze akekolvek pazvuky z okolia vyduchov kurenia su podla mna za vyssie popisanych specifickych podmienok su uplne v norme.
i30 1.6 Style, Steel Gray
Obrázek
Obrázek

Recenzia i30 http://moje.auto.cz/zello/hyugo-1.html
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Vrzání palubovky, materiál interiéru

Příspěvek od laufas »

nedela to jen pri zmene teploty
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
zello
**
Příspěvky: 279
Registrován: 15 kvě 2008, 11:22
Bydliště: SR

Re: Vrzání palubovky, materiál interiéru

Příspěvek od zello »

laufas píše:nedela to jen pri zmene teploty
Tak mas potom asi problem niekde inde. Mne to zvykne vacsinou robit ked v lete sadnem do vyhriateho auta a pustim klimu, alebo ked sa teraz v chladnom obdobi v este studenom aute rozbehne kurenie tak ze uz zacne aj kurit.

V oboch pripadoch to vsak max. do piatich minut vzdy zmizlo a uz sa neprejavilo. Ten cas som samozrejme nikdy nemeral :mrgreen:
i30 1.6 Style, Steel Gray
Obrázek
Obrázek

Recenzia i30 http://moje.auto.cz/zello/hyugo-1.html
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Vrzání palubovky, materiál interiéru

Příspěvek od laufas »

Ono to dela i treba kdyz najedu na nejakou nerovnost. Tak to ''popraska''
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
carlos
**
Příspěvky: 144
Registrován: 28 pro 2006, 13:43
Bydliště: nedaleko Chrudimi v H. Městci

Re: Vrzání palubovky, materiál interiéru

Příspěvek od carlos »

Taky mně to v autě po pár tisících km trochu povrzávalo, hlavně mezi palubkou a předním sloupkem, ale stačilo trochu silikonového spreje a byl klid. Teď s nástupem zimy a po 2,5 letech provozu budu muset "máznout" znovu.
Elantra 1.6, r.v.2006
marek.tkd
*
Příspěvky: 47
Registrován: 02 říj 2008, 08:40
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrzání palubovky, materiál interiéru

Příspěvek od marek.tkd »

presne ako pise laufas, nerobi to len pri zmene teploty.
Prasknutie sa ozve aj ked prejdem cez "vlnu na ceste".

to tatchwud: dik za radu, presne tak to zatial riesim :lol:

ale chcem pockat na leto a ked to neprestane alebo sa to este viacej zhorsi, tak s tym skocim do servisu

M
i30 Comfort 1.4CVVT, Steel grey
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Vrzání palubovky, materiál interiéru

Příspěvek od laufas »

a to mam prijit do servisu a rict. Kdyz prejedu diru, poskripe mi palubovka v rohu? To je divny,ne? :lol:
i30 1.4 + kn, 12/2007
Odpovědět

Zpět na „i30 Interiér“