Vrzání palubovky, materiál interiéru

Přístrojovka, ovladače, sedadla, zavazadlový prostor.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Tom64
*
Příspěvky: 58
Registrován: 08 čer 2010, 15:14

Vrzání v kufru

Příspěvek od Tom64 »

Zdravím všechny,
půl roku jsem majitelem I30 CW, najeto asi 4000 km. Objevil se problém. Pípání v kufru, hlavně při přejíždění přes nerovnosti.
Vím, že se to na foru řešilo ale máte někdo nové tipy na původ vrzání a pípání. Dnes v servise vše promazáno ale ....

Jinak s autem spokojenst. V porovnání s předešlým Getzem , úplně něco jiného.
HYUNDAI I30 1,6 GDI Weekend
Reklama
 

Tom64
*
Příspěvky: 58
Registrován: 08 čer 2010, 15:14

Re: Vrzání v kufru

Příspěvek od Tom64 »

Díky za info, přímo ze servisu jsme se autem opět projeli, nechli otevřené okna a z pravé strany co nerovnost to pínutí jako hrom. Takže promazání nepomohlo. Teď je už jisté, jde to někde zvenku od kola. Zítra vezu auto opět do servisu....
Jen jsem zvědavý co z nich vyleze... :-k
HYUNDAI I30 1,6 GDI Weekend
dipol100
*
Příspěvky: 88
Registrován: 16 říj 2009, 20:27
Bydliště: Litoměřicko

Re: Vrzání palubovky, materiál interiéru

Příspěvek od dipol100 »

alarm píše:
dipol100 píše:Ne ne , spona to určitě není, na to jsem si dal pozor. Navíc je ten zvuk kovově ostrý, ještě ostřejší, než když ti odletující kamínek narazí na plach.
Kontroloval si náradie v náhradnom kolese? Neopiera sa ti nejaký klúč o zdvihák?
Respektíve, ak si mal vonku zdvihák, a len ho tam vložíš, môže hrkotať a vydávať kovový zvuk, je predsa zložený z viacerých súčiastok. Ja ho po použití vložím na miesto a trochu ešte pootočím tým sersamom, aby sa trochu vzoprel....
Zkoušel jsem to s úplně prázdným kufrem bez plata, rezervy, nářadí a se sklopenýma zadníma opěrkama a dělalo to také, zní to jako tření kovu o sklo, ale to je nemožné, bude to asi něco v 5.tých dveřích. Navíc to dnes v tom horku nedělalo, zřejmě tepelná roztažnost zapracovala. Zkoušel jsem odstrojit ten plast a hned mi praskly dva ty bílé čudlíky, kde je kupuješ, je to nějaký speciální typ?
i30cw, 1.6i CVVT COMFORT, ESP, SHINE RED, CZ 2009
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Vrzání palubovky, materiál interiéru

Příspěvek od alarm »

U nás v Blave je jedna mototechna, kde ich majú, ale kus stojí 1€ ](*,)
Mám v zásobe z Accenta, ktoré tam pasujú, ale sú trochu iné, ťažšie sa tam dávajú, lebo spodok nie je kruh, ale štvorec. Zatial som musel vymeniť asi 6ks, čo pri počte plastov, ktoré som dal dole nie je vela. Akurát ma mrzí, že keď som to už mal dole, mal som na štuploch ,ktoré vydržali,urobiť úpravu toho výstupku, čo zacvakáva. Pôvodné majú zlý uhol, a stačil by chpl, a išli by dole v pohode a aj by držali.
Přílohy
TUPLE11.JPG
TUPLE11.JPG (53.66 KiB) Zobrazeno 2589 x
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
vena.m
**
Příspěvky: 215
Registrován: 16 črc 2010, 14:55
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Vrzání palubovky, materiál interiéru

Příspěvek od vena.m »

Nedávno se my začal ozívat zvuk z palubky před spolujezdcem. při určitých nerovnostech tam něco pobuchuje jakoby ventilace co je vevnitř o palubku nebo sem zjistli že ten zavírací kastlík má taky docela vůli tak jestli to nedělá on. má někdo něco podobného?? zatím to nějak zvlášt neobtěžuje, takže jestli se to nezhorší tak to nechám až na garančku at se na to kouknou. dííky
i30U CW 1,6 CVVT (93kw) Moonlight blue 6/2010
AUDI 80, 1,9D r.v. 1991 (pořád dobře slouží manželce)
http://www.stavmato.cz/ levné stavební materiály
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Vrzání palubovky, materiál interiéru

Příspěvek od Hardcam »

Je to sileny, pred asi 10ti dny to zaclo. Krome toho, ze to asi budu reklamovat ale to je az krajni nouze, kdyz to nevyresim sam, nejak na tyhle praktiky nejsem) tak jsem kastlik mel venku - prvni fail je v uchyceni kastliku do palubky, kde je vule a dalsi fail je zamek, do kteryho se neda dostat. Hlavne silenej zvuk dela ta "klika", kterou se kastlik otevira, jenze pod ni se spatne dostava.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
saldy
***
Příspěvky: 545
Registrován: 11 kvě 2009, 15:00
Bydliště: UL
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrzání palubovky, materiál interiéru

Příspěvek od saldy »

MNě se ozývala nepříjemná rezonance z oblasti kastliku před spolujezdcem ale nebyl to on, pod ním je plastový kryt který je vidět jen když tam strčíte hlavu, když jsem na to zaklepal tak drnčel protože se dotýká tvrdé plochy, tak jsem to podložil nějakým polstrem a je klid.
Tucson Euro 2016, 1.7 CRDi, 85kW, Sněhulák
i30, 1.6 CRDi, 94kW, Sněhulák
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Vrzání palubovky, materiál interiéru

Příspěvek od Hardcam »

Jdu na to.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
vena.m
**
Příspěvky: 215
Registrován: 16 črc 2010, 14:55
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Vrzání palubovky, materiál interiéru

Příspěvek od vena.m »

Taky se juknu, ale zdá se my že to jde někde jakoby nad kastlíkem co je Air-beck a zvuk z výdechu ventilace....
i30U CW 1,6 CVVT (93kw) Moonlight blue 6/2010
AUDI 80, 1,9D r.v. 1991 (pořád dobře slouží manželce)
http://www.stavmato.cz/ levné stavební materiály
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Vrzání palubovky, materiál interiéru

Příspěvek od Hardcam »

Moc dekuju saldymu za vyreseni meho problemu =D> bylo to opravdu tim plastem. Jako by je zabilo dat tam jednu spojovacku mezi plastem a plechem.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Tom64
*
Příspěvky: 58
Registrován: 08 čer 2010, 15:14

Re: Vrzání palubovky, materiál interiéru

Příspěvek od Tom64 »

Máme najeto cca 7500 km, občas to vrzne v palubní desce v oblasti rádia, ..., jinak vrzavé zvuky se ozývají , můj, odhad někde u uchycení pásů, jak dole tak nahoře......Máte s tím někdo zkušenost a jak to vyřešit? Pozn. abych řekl pravdu , tak se ani moc nedivím že to vrže, stav našich silnic.....hrůza, myslím, že to nevydrží sebelepší vozidlo. :D
HYUNDAI I30 1,6 GDI Weekend
Jirka-F
*
Příspěvky: 92
Registrován: 14 říj 2009, 11:02

Re: Vrzání palubovky, materiál interiéru

Příspěvek od Jirka-F »

Vrzal mi držák pásu dole u sedačky spolujezdce, tedy jenom když tam seděla moje žena (hubeňour). Když tam sedělo mých poctivých 100 kilo, tak ani vrz. Až mě to naštvalo, protože většinou řídím já a na šroub držáku jsem cáknul trochu spreje WD-40 a je ticho :)
Hyundai i30 Classic 1.4i CVVT
misokl
*
Příspěvky: 35
Registrován: 15 dub 2009, 16:46

Re: Vrzání palubovky, materiál interiéru

Příspěvek od misokl »

Čaute
Začalo mi vibrovať stredové spätné zrkadlo. Robí to keď poklepem po strede zrkadla alebo zboku. Pri jazde sa to ozýva pri určitých otáčkach, alebo keď prejdem po kockách. Robilo to už niekomu? Ak áno, ako sa Vám to podarilo odstrániť. Pozeral som to uchytenie zrkadla, no nenašiel som žiadny spôsob ako sa k nemu dostať. Nemáte niekto návod ako ho rozobrať? Dík.
i30 COMFORT 1,4i MPI DOHC CVVT, Farba: Continental Silver (2R)
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Vrzání palubovky, materiál interiéru

Příspěvek od matysekul »

Hledej.Už se to probíralo několikrát.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
vlado2
*
Příspěvky: 14
Registrován: 10 úno 2010, 19:01
Bydliště: Zlaté Moravce

Re: Vrzání palubovky, materiál interiéru

Příspěvek od vlado2 »

dipol100 píše:Já pro jistotu vyndal všechno z kufru včetně rolety a sklopil i zadní opěrky a stejně to dělalo, dorazy na 5. dveřích mám doštelované. Prostě záhada.
mal som niečo podobné a tieš som šalel.robil to držiak spz.podlepil som rohy filcom /napr.na nohy stoličiek/a bol klud.ale teraz po35000 snáď začína postupne všetko./z toho asi 30tis len po A,D diľniciach/
i30cw 2.0 CRDi Premium
Odpovědět

Zpět na „i30 Interiér“