Cvakání ve střeše a v levém sloupku

Přístrojovka, ovladače, sedadla, zavazadlový prostor.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
dipol100
*
Příspěvky: 88
Registrován: 16 říj 2009, 20:27
Bydliště: Litoměřicko

Cvakání ve střeše a v levém sloupku

Příspěvek od dipol100 »

Neví někdo, jak bez poničení sundat střešní světlo u i30cw? Předem moc dík za odpověď.
Naposledy upravil(a) dipol100 dne 02 zář 2010, 17:08, celkem upraveno 1 x.
i30cw, 1.6i CVVT COMFORT, ESP, SHINE RED, CZ 2009
Reklama
 

pavkt
*
Příspěvky: 81
Registrován: 30 pro 2009, 10:19

Re: Cvakání ve střeše a v levém sloupku

Příspěvek od pavkt »

dipol100 píše:Neví někdo, jak bez poničení sundat střešní světlo u i30cw (nevím, jestli je stejné s krátkou verzí). Páčil jsem ho docela fest a nejde vyndat. Z tohoto místa se mi totiž ozývá cvakání téměř jako morseovka a to někdy i ve stojícím autě se spuštěným motorem. Někdy se mi také ozývá cvakání v místech, kde zajíždí řidičův bezpečnostní pás do sloupku. Odendal jsem krytku v horní části sloupku s označením Airbag a vyšrouboval šroub, plast ale nešel vypáčit, jakým způsobem ho lze vyndat? Musí se s ním páčit od sloupku, nebo třeba nahoru?
Předem moc dík za odpověď.
Střešní světlo (to uprostřed střechy) je klasické nacvakávací. K sundání stačí nůž a páčit.
Uživatelský avatar
kickerinho
*
Příspěvky: 44
Registrován: 23 led 2011, 09:43
Bydliště: Olomouc

Re: Cvakání ve střeše a v levém sloupku

Příspěvek od kickerinho »

Tak poctivě hledám ke svému problému a jistej záchvěv jsem pocítil :) Ozývá se mi cvakání a klepání jako kdyby to šlo od řidičova skla, ale jelikož jsem si kdysi myslel, že by to mohlo jít od místa, kde je navinut pás řidiče, našel jsem tady odezvu. Nevím, jestli už majitel vozidla s cvakáním problém vyřešil, já ho mám stále...
Na nerovnostech (kostky atd.) mi cvaká někde vlevo ode mě.
Dlouho jsem pátral a teď jsem vypozoroval dvě věci.
Prvně to cvaká jen v zimním období, v létě nebo když je teplo, tak nic...
A druhá věc, že to bude něco spojeného se sklem.
Když totiž přiložím prsty ke sklu a trochu "zapumpuju" ozývá se ten samý zvuk jako za jízdy po nerovnostech.
Zkoušel jsem i zbylá okna a tam nic, v pohodě.
Takže si říkám, že je nejspíš nějaký "problém" s uložením skla, případně s jeho vytěsněním ve dveřích...
Měli jste nebo máte někdo něco podobného?
Hyundai i30cw 1,4i MPI DOHC CVVT Classic, 80 kW
Ivangin
*
Příspěvky: 51
Registrován: 31 kvě 2010, 09:20
Bydliště: Nitra

Re: Cvakání ve střeše a v levém sloupku

Příspěvek od Ivangin »

Mne počuť také jemnučké cvakanie (praskanie, klepanie) keď idem po nerovnostiach (nie vždy) záleží od okolností, robí to aj na dialnici, ide to od spolujazdca z interieru.
Tiež je to na nervy, v servise to počuli, ale zatiaľ netušia že od kiaľ to môže ísť, nakoľko to je ťažko zistiteľné a nie vždy to robí :( a to sme testovali asi 20 minút. Najbližšie mi rozoberú dvere a uvidí sa.
Hyundai i30cw, 1,5 DPi - MY22
pablo13
*
Příspěvky: 20
Registrován: 09 lis 2012, 12:23

Re: Cvakání ve střeše a v levém sloupku

Příspěvek od pablo13 »

Daj potom vediet, ci sa to vyriesilo, ja tento problem riesim uz dlho.. jedna z pricim tycho pazvukov je aj spolujazdova schranka ale neviem ako to vyriesit, ten mechanizmus je cely zle vyrieseny. Po demontovani schranky je to lepsie ale aj tak stale nieco puka zprava a neviem co to je
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Cvakání ve střeše a v levém sloupku

Příspěvek od Hardcam »

pablo: navod na "vyreseni spolujezdcovy schranky" uz tu nekde je, alarm se tim tusim zabyval...uz nastesti neklepe.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
lukis01
***
Příspěvky: 720
Registrován: 17 dub 2009, 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Cvakání ve střeše a v levém sloupku

Příspěvek od lukis01 »

hele a muze cvakat neco venku?:) kolo sem uz kontroloval ale kdyz jedu se stazenym okynkem tak slysim pravidelne cvakani neceho venku:)
Sračkám se nevyhneš..
i30cw 1.6 CVVT+LPG 2012, cashmere brown, comfort + paket tempomat + paket kůže by Luki :D
Odpovědět

Zpět na „i30 Interiér“