Starex 4WD-upravy na kemping,a ine vylepsenia...

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1475
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Starex 4WD-upravy na kemping,a ine vylepsenia...

Příspěvek od oltcitak »

Tak som sa dnes pustil do tych sedaciek.Odmontoval som strednu sedacku na pravej strane(6 sroubov) zdemontoval prednu,spolujazdcovu sedacku,odlozil,odstranil plastovy naslap,odstranil koberec a izolaciu pod nim.Novu sedacku som posunul na lyzinach celkom dopredu a cely komplet som pripasoval tak,aby sa predok sedaka v standartnej polohe oprel o prednu schranku.Otestoval posuny a otacanie,skontroloval priblizne kde budu vychadzat nove diery na uchytenie,oznacil a vyvrtal.Na dvoch miestach,kde lyziny moc dvihalo hore, som kladivom sklepal plechove vylisky na podlahe,aby nezavadzali lyzinam a nakoniec prisrouboval.Odspodu som dal pevnejsie podlozky,aby to nevytrhlo z podlahy. vonkajsia rada sroubov je bez problemov,dobre pristupna,ale vnutorna rada je nad plechovym tepelnym stitom vyfuku,treba ho zhodit dolu,resp. ja som len povolil tri srobiky a ohol ho tak,aby som sa dostal klucom k matici,potom som ho prihol spat a priskrutkoval.Najvacsia papracka je s kobercami a izolaciou(najprv som prisroboval sedacku a az potom som strihal koberce,bolo to dost na figu,lepsie by bolo odm ontovat novu sedacku,napasovat koberec,vyrezat nove diery na lyziny a potom nasadit sedacku spat.To sa mi nechcelo,lebo som to montoval sam a nemal mi kto drzat kontra matice,ked som srouboval odspodu sedacky. Ale nakoniec sa to dalo nahodit(koberec ) aj bez toho.Horsie,ze ostali dve diery po starych uchytoch v koberci na vonkajsej strane pri dverac.Tam chcem dat hlinikove naslapy.Neskor budem robit pevnu,drevenu,vodovzdornu podlahu v prednej casti.Zajtra chcem kupit preglejku a spravit novu pevnu podlahu v zadnej casti,aby som mohol zacat budovat kempovu upravu. Ta nova sedacka je o trosku mensia(nebadatelne) oproti povodnej a otacanie funguje uplne super,je to ina dimenzia funkcnosti. Mal som odmontovanu aj vodicovu sedacku,dlho som nad tym rozmyslal,dalo by sa aj to spravit,i ked trosku komplikovanejsie ako spolujazdcova strana,ale nakoniec som od toho upustil,pretoze prakticky prinos pre moje poziadavky je minimalny(hlavne som chcel dosiahnut vacsiu dlzku od zadnych dveri k prednym sedackam pre obytny priestor) a na lavej strane zavadzia volant,zisk by bol len 10cm dlzky a ten dosiahnem aj posunutim na originalnych lyzinach bez otacania. Skratka vodicova sedacka ostane povodna,len ju upravim,aby sa dala viac posunut dopredu(az na volant).
Přílohy
pre otacanie musi byt sklopene operadlo dopredu a laktova opierka vo vodorovnej polohe(iba pri uzatvorenych dverach)
pre otacanie musi byt sklopene operadlo dopredu a laktova opierka vo vodorovnej polohe(iba pri uzatvorenych dverach)
sedacka-otocena90st..jpg (122.72 KiB) Zobrazeno 11996 x
sklepanie falcu na podlahe
sklepanie falcu na podlahe
sedacka-sklepanie.falcu.jpg (87.4 KiB) Zobrazeno 11996 x
DSCN22382010-06-01_19-22-300001.JPG
DSCN22382010-06-01_19-22-300001.JPG (162.96 KiB) Zobrazeno 11996 x
Naposledy upravil(a) oltcitak dne 25 črc 2010, 11:29, celkem upraveno 2 x.
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
Reklama
 

Karel Švarc
**
Příspěvky: 104
Registrován: 18 črc 2008, 08:46
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Starex 4WD-otocne predne sedacky

Příspěvek od Karel Švarc »

Dobrá práce vypadá to dobře. Už sem o tom taky přemýšlel jen sem chtěl předělat tu přední aby po otočení vytvořila salonek s těma zadníma.Dovolenkovou spací úpravu už mám skoro hotovou, už jen matrace a pár drobností co sou ve výrobě. Je to teda jen pro dva na spaní, ale panely se dají vyndat a nahradit sedačkou. Po odsunutí sedačky a sklopení polštářů je ložná plocha dlouhá 240 cm, těch posledních 45 u zadních dveří využiju pro ledničku vařič atd. Až to bude celý pokupě pošlu foto.
Přílohy
3.jpg
3.jpg (163.54 KiB) Zobrazeno 11986 x
2.jpg
2.jpg (153.06 KiB) Zobrazeno 11986 x
1.jpg
1.jpg (135.05 KiB) Zobrazeno 11986 x
Karel Švarc
**
Příspěvky: 104
Registrován: 18 črc 2008, 08:46
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Starex 4WD-otocne predne sedacky

Příspěvek od Karel Švarc »

No dát sem pár fotek je teda výkon. #-o
Přílohy
6.jpg
6.jpg (132.03 KiB) Zobrazeno 11985 x
5.jpg
5.jpg (137.94 KiB) Zobrazeno 11985 x
4.jpg
4.jpg (138.93 KiB) Zobrazeno 11985 x
Karel Švarc
**
Příspěvky: 104
Registrován: 18 črc 2008, 08:46
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Starex 4WD-otocne predne sedacky

Příspěvek od Karel Švarc »

Tak pěkně po třech :roll:
Přílohy
9.jpg
9.jpg (100.43 KiB) Zobrazeno 11983 x
8.jpg
8.jpg (144.35 KiB) Zobrazeno 11983 x
7.jpg
7.jpg (116.39 KiB) Zobrazeno 11983 x
Karel Švarc
**
Příspěvky: 104
Registrován: 18 črc 2008, 08:46
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Starex 4WD-otocne predne sedacky

Příspěvek od Karel Švarc »

To je všechno na víc už nemám nervy ](*,)
Přílohy
11.jpg
11.jpg (43.52 KiB) Zobrazeno 11982 x
10.jpg
10.jpg (36.07 KiB) Zobrazeno 11982 x
zlatak
**
Příspěvky: 126
Registrován: 06 pro 2008, 23:48

Re: Starex 4WD-otocne predne sedacky

Příspěvek od zlatak »

moc pěkné, sám sem přemýšlel o předních otočných sedadlech, ale ještě jsem se nedostal k realizaci...
sedadlo řidiče má moc blízko páku ruční brzdy a řízení, takže se pak nedá otočit, takže mě to čeká taky jen
u spolujezdce.

takže chválím.
pevná ložní plocha se ti povedla suprovej prostor...jen bych řešlil, jak na to lehce dostat zadní řadu sedadel, aby se
to nemuselo při jízdě s nějakýma lidma montovat a vyndavat....ale s takhle zvýšenou podlahou to stejně asi nepude...

1*
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1475
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: Starex 4WD-otocne predne sedacky+kempova uprava

Příspěvek od oltcitak »

Karle supeer =D> taketo riesenie mam v C15 :mrgreen: v Starexovi mam narocnejsie ciele :lol: .
Poziadavky:
a) otocna sedacka spolujazdca,
b) pohodlny prechod zpredu do zadnej casti(pri spatnom pocasi,v zime)
c) uprava na zimne kempovanie-nezavisle kurenie,druha bateria,stanova predsien)
d) miesto pre spanie 25kg psika
e) WC-Porta Potti 335
f) kuchynsky box-vyberatelny,moznost pouzitia vo vnutri aj vonku
g) umyvaci box so sprchou,vyberatelny
h) denna uprava s dvoma kreslami a jednomiestnou pohovkou 60x195,stolik,podlaha priechodza po celej dlzke auta
i) nocna uprava-dvojlozko 150x195,podlaha vzadu volna 70x140cm pre psika a pre pouzitie wc v pripade nudze
j) ulozny priestor v skladacich plastovych bednickach(nosnost 40kg) pod pohovkou a v stresnych skrinkach
k) interier sa bude dat v priebehu par sekund premenit na nakladovu verziu v dvoch verziach objemu(150x220x90cm alebo 120x220x125cm)

Nateraz davam len podlahu(12mm bukova preglejka),mozno stihnem nahodit podbehove skrinky,pretoze odchadzam v sobotu do Anglicka a beriem Rexika so sebou,chcem mu v case volna dorobit antikoroznu upravu podvozku a pokracovat na upravach,v juli sa vratim na dovcu a potom by som dorobil do stavu,vhodneho na dovolenku.Toz to su plany,rozmyslal som nad riesenim dost dlho a myslim,ze to bude idealne riesenie pre nase potreby.
Přílohy
pre zimu je nutne zateplit bocne plechy,odstranit tepelne mosty na podlahe,preto to odstranenie tapacirov...
pre zimu je nutne zateplit bocne plechy,odstranit tepelne mosty na podlahe,preto to odstranenie tapacirov...
DSCN22442010-06-02_16-11-120001.JPG (212.69 KiB) Zobrazeno 11965 x
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2764
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Starex 4WD-otocne predne sedacky+kempova uprava

Příspěvek od Espero »

Super, ty spodní šuplíky vzadu pod lůžkem jsou stejné jako moje, já je ale nedělal vysunovací, vzhledem k hmotnosti nákladu v nich. Myslím, že tohle se ti brzo projeví poruchami. Já to řešil zvedáním horních desek zadního lůžka od středu k okraji. No a ty šuplíky mám dělené pro větší vyztužení plochy lůžka příčně napůl. Po stranách mezi zadními dveřmi a podběhy mám ještě dvě schránky, jedna je zamykací a v druhé vozím provozní kapaliny. Kdo se bude na srazu chtít podívat, může. Uvažoval jsem o odstranění přepážky, to by si však vynutilo přetypování ze 6 místného auta na 5 místné a to jsem nechtěl, takhle mám možnost vzít na cesty k mým 3 dětem dětem ještě tu a tam nějakého cizího parchanta, kterému oni říkají kamarád. Kdybych se ale k tomu rozhodl, pak bych rozhodně řešil otáčecí sedačky. Bohužel nemůžu řešit vzhledem k počtu mých lidí lůžkovou úpravu do prostoru zadních sedaček. Jenom nevím, jak se ta otáčecí sedačka popasuje s požadavky pasivní bezpečnosti. Prostě homologovaná úprava to není a co když to v případě nárazu nevydrží a utrhne se?
Morava09_7.jpg
Morava09_7.jpg (94.48 KiB) Zobrazeno 11957 x
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1475
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: Starex 4WD-otocne predne sedacky+kempova uprava

Příspěvek od oltcitak »

Espero ty mas Longa? 3+3 a za tym prepazku? To je dost limitujuci faktor na prestavbu :-k Ohladom prednych otacacich sedaciek nemam ziadne obavy,je to na 6 srouboch s podlozkami z 3mm plechu,minimalne s takou pevnostou ako povodne. Takze spavam kludne. :D Dnes som vystriekal dutiny VaxOilom od Hammerite(pod zadnymi tapacuringami),nahodil naspat,prisrouboval zadnu cast podlahy,teraz idem na strednu cast,foto neskor.
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
petridas
*
Příspěvky: 85
Registrován: 27 lis 2009, 10:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Starex 4WD-otocne predne sedacky+kempova uprava

Příspěvek od petridas »

hosi super! jen si myslim ze to je dost slozite! myslim ze by stacilo na otoceni predni sedacky jen / nezkousel sem to ,ale na transporteru sem to nekde videl popsane/ zlikvidovat doraz a pak by to neslo otocit,ale muselo by se to vyndat a pak jen dat spet opacne!! myslim ze to je jednodussi ,ale nevim jestli je to na h1 pouzítelne!
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1475
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: Starex 4WD-otocne predne sedacky+kempova uprava

Příspěvek od oltcitak »

Skusal som to,spekuloval,ako odstranit dorazy(kvoli vacsiemu posunu vpred) a na nic som neprisiel :oops: ma to pomerne komplikovane riesenie posunov. Otocna je lepsie riesenie a jednoduchsie :D/
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2764
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Starex 4WD-otocne predne sedacky+kempova uprava

Příspěvek od Espero »

oltcitak píše:Espero ty mas Longa? 3+3 a za tym prepazku? To je dost limitujuci faktor na prestavbu :-k Ohladom prednych otacacich sedaciek nemam ziadne obavy,je to na 6 srouboch s podlozkami z 3mm plechu,minimalne s takou pevnostou ako povodne. Takze spavam kludne. :D Dnes som vystriekal dutiny VaxOilom od Hammerite(pod zadnymi tapacuringami),nahodil naspat,prisrouboval zadnu cast podlahy,teraz idem na strednu cast,foto neskor.
Jo, já mám longa. Spíme tam uhlopříčně, diagonála to je na délku skoro 190 cm. Takže narovnané nohy máme. Vejdeme se tam já se ženou a nejmenší kluk, zbývající dva kluci leží vepředu, obě přední sedačky mají lůžkové sklápění. V pohodě se k nim vejde i 35 kilogramový pes. Vlastně měli jsme dřív 2 psy 35 a 28 kg a vešli se tam oba.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1475
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: Starex 4WD-otocne predne sedacky+kempova uprava

Příspěvek od oltcitak »

To mas dobre tlacenku :shock: zastavam nazor,ze spanok(aspon pre mna) je najdolezitejsi,cize uprava musi v prvom rade splnat poziadavku na pohodlny spanok,preto som vylucil moznost spania na sklopenych sedackach,ani nad nimi na plosine(chybali by ulozne priestory) Karlove riesenie je dobre,ale chyba mu priestor na denne byvanie v aute(ked je vonku pekne,ziaden problem,ale pri spatnom pocasi je to obmedzujuce) Dalsia zasada pohodoveho cestovania,posadka vozu musi byt spokojna :idea: priatelka+pes :lol: Ale to asi vies.nieco si uz asi nacestoval :D vari sa raz niekde stretneme :hyu:
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2764
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Starex 4WD-otocne predne sedacky+kempova uprava

Příspěvek od Espero »

Anebo si to stretnutí domluvíme, protože jestli nejezdíš na srazy, asi těžko asi na sebe náhodou trefíme při nějakých cestách. To Turecko jsme pro letošek odložili, v podstaě ze zdravotních důvodů, nějak nás ta dlouhá tuhá zima sebrala, já měl 2x po sobě antibiotika, a dodnes cítím, že to není ono, žena také a tak jsme rozhodli to pořešit totálním ozdravným ležením u moře (Černá Hora) na 3 týdny.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
petridas
*
Příspěvky: 85
Registrován: 27 lis 2009, 10:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Starex 4WD-otocne predne sedacky+kempova uprava

Příspěvek od petridas »

hosi tady mate jak to delaj na vw!! http://720.cz/?p=11733
Odpovědět

Zpět na „H1 Van / Bus / Truck“