Starex 4WD-upravy na kemping,a ine vylepsenia...

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2764
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Starex 4WD-upravy na kemping,a ine vylepsenia...

Příspěvek od Espero »

Myslím, že Ty to nedoděláš nikdy, práce je cílem. My jsme letos se myli tak, že jeden druhému poléval tělíčko z kanystru pěkně vedle vozu. A jak pěkně to šlo, skoro jako pod sprchou.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Reklama
 

Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2764
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Starex 4WD-upravy na kemping,a ine vylepsenia...

Příspěvek od Espero »

Ale jo, 5 litrový kanistr se šlauchem za 2 tisíce, asi bych si uměl udělat taky něco podobného z domácích prvků. Spojit vedle sebe 2x 5 litrový kanistr od kapaliny do ostřikovače, provrtat víčka, dát tam vlepený trubkový náústek s kruhovým ukončením, zalepit to, na to hadičku s ypsilonnovou trubičkovou propojkou, na ní delší hadici a na ní zahradní zalévací hobby sprchu s uzávěrem průtoku v rukojeti (až na tu ypsilonovou propojku mám všechno vlastně doma). Musel bych k tomu vymyslet nějaký držák ve voze ke stropu (na střechu H1 nemůžu, tam bych to musel jen položit. Mám jí hladkou bez uchycovacích prvků).
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1475
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: Starex 4WD-upravy na kemping,a ine vylepsenia...

Příspěvek od oltcitak »

Jo mam kupenu ponornu sprchu(taka zlta) za cca 15E,k tomu 25l bandasku(ta seda na fotkach) cez den hrejem a vecer sa sprchujeme so 45 st. vodou,akurat som zmenil hadice za silikonove,prorobil spojky z Garden serie zavlazovania,pridal rozprasovaciu trysku a sadu redukcii,cele to umiestnil do starej plastovej lekarnicky,pridal k tomu 12V/3Ah bateriu,dobijanu z palubnej siete a mam to etse lepsie ako tie predrazene komplety. Draha si sprchu nevie vynachvalit(ani ja) :lol: mam 2 x20l skladacie bandasky Reliance a jednu solar sprchu Reliance,ale tu som vratil,tiekla na vsetkych miestach,peniaze vratili(strasny sunt)Ale som rozhodnuty vymenil tu 25l sedu bandasku za 20l ciernu UK army,dolezita je ale velkost otvoru,aby sa tam dalo strcit cerpadlo.Neskor aj tak pojde este jedna sprcha zabudovana do auta,ale ved vite,len kecam... :lol:
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2764
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Starex 4WD-upravy na kemping,a ine vylepsenia...

Příspěvek od Espero »

Já myslel, že postačí udělat odvzdušnění a poteče to samospádem bez motoru. Jakmile se něco točí, je to potenciálně poruchové. Myslel jsem na příští rok, že udělám desku s držákem držákem na gumových přísavkách, aby se to dalo dát na střech v okamžiku použití.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1475
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: Starex 4WD-upravy na kemping,a ine vylepsenia...

Příspěvek od oltcitak »

stale davat bandasku vyssie nad hlavu je pekny opruz,robil som to,viem,takto si das bandasku kde chces,tlakovou vodou si aj umyjes auto od prachu,nacerpas vodu zo studne ....atd. vyuzitie mnohorake :D
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2764
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Starex 4WD-upravy na kemping,a ine vylepsenia...

Příspěvek od Espero »

Začínáš mě ukecávat. :D/
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1475
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: Starex 4WD-upravy na kemping,a ine vylepsenia...

Příspěvek od oltcitak »

konkretne mam tuto http://www.navijakyshop.sk/sk/offroad-p ... a-12v.html je aj silnejsia ,ma modru farbu,ale lepsia je slabsia,neminies tolko vody,akurat som dolozil prislusenstvo,redukcie,prechodky,rychlospojky,trysku.Nafotim to neskor.Hadicu som dal druhu 4 metrovu,takto si naplnim bandasky aj v aute bez premiestnovania,skratka treba rozmyslat :lol:
PS kup si toto http://www.campi-shop.cz/katalog/katalo ... dlo--0103- a pridaj potrebne prislusenstvo,ten vykon staci,spotreba je nizka a hlavne ma to maly priemer,strcis to aj do bandasiek s malym otvorom,ja to idem kupovat tiez,lebo tato moja jestvujuca ponorka sa mi nezmesti do tych skladacich bandasiek.(ma priemer 41mm)
Přílohy
tankovanie vody.jpg
tankovanie vody.jpg (129.45 KiB) Zobrazeno 4465 x
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2764
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Starex 4WD-upravy na kemping,a ine vylepsenia...

Příspěvek od Espero »

Tak to by pak chtělo jako nádrž jakési gumové vemeno pověšené pod stropem, od horké střechy se bude zavlažovat a v noci trochu izolovat.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1475
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: Starex 4WD-upravy na kemping,a ine vylepsenia...

Příspěvek od oltcitak »

a za jazdy pekne spliechat,ze akoze morsky priboj,nie?? :lol:
predavaju sa aj plastikove valce na vodu s montazou na strechu,slniecko ohrieva,po jazde hodim obarovaciu lazen,aj chlpy ti zlezu :lol:
samozrejme moznosti je nepreberne mnozstvo,vsetko zalezi na konkretnych poziadavkach uzivatela,za mna hovorim: mobilna 12V verzia pre pouzitie na plazach a na slniecku a zabudovana verzia v aute(ohrev od motora a od nezavisleho kurenia pre pouzitie kedykolvek a kdekolvek inde) :wink:
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2764
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Starex 4WD-upravy na kemping,a ine vylepsenia...

Příspěvek od Espero »

Ale jo, je to až na příští rok, do té doby se uvidí jak na to. To šplíchání by bylo za přepážkou, takže celkem bez nároků na nervy posádky.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
lllsss
Příspěvky: 9
Registrován: 26 srp 2013, 21:32

Re: Starex 4WD-upravy na kemping,a ine vylepsenia...

Příspěvek od lllsss »

A co kanystry. Uvažoval jsem najít nějaké dutiny a tam je umístit. Připojit přítokovou hadici a čerpadýlko. Viděl jsem to na lodi a líbilo se mi to.
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2764
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Starex 4WD-upravy na kemping,a ine vylepsenia...

Příspěvek od Espero »

Myslím, že je to tenké, ty boky u auta na kanystr, měl jsem boční tapecírunk dole, je to jen pár centimetříků.
Včera jsem o tom vemeni na vodu diskutoval se ženou a je proti, bojí se, že že se to protrhne při spaní a probudí nás hektolitr vody.... :-$ Mám strop neočalouněný a je tam takový jako rámeček v kostrukci střechy kolem celé střechy ložného prostoru, za který mám přichycenou poličku na oblečení, když se před spaním svlékneme. Když k tomu rámečku přichytím zespodu plechový kryt stejným způsobem jako tu poličku a tak, že snížení stropu bude stejné jako u té poličky a někde seženu vhodný vak na vodu mezi strop a ten plech, potom získám nádrž tak asi 1,2 x ,1,2 x 0,1 metru, což je nějakých až cca 140 litrů vody. Zbytek střechy zabere ta polička, co tam je. Ten plech může být zespodu očalouněný, stejně jako ta polička. Plnit čerpadlem, jak psal Oltciťák. Užitná hodnota se nezhorší i pod tou poličkou můžeme v pohodě sedět na posteli a do hlavy se neboucháme, stejně to bude i u toho podplechovaného vemena. Jediné co budu muset vyřešit náhradním způsobem je vnitřní osvětlení, to ze stropu budu muset přesadit někam jinam, asi na ten plech pod vemenem, nebo na přepážku pod stropem.

Myslím tím nějaké podobné vaky, tyhle by se tam vešly myslím snad i 3, ale pro nížší výšku by nešly úplně naplnit, strop by je nepustil:
http://www.western-obluk.cz/jezdecke-po ... vodu-80-l/
http://www.kamir.cz/d2551-m114-cz-vak-n ... lecka-80-l
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1475
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: Starex 4WD-upravy na kemping,a ine vylepsenia...

Příspěvek od oltcitak »

si nedas povedat,tie vaky pod strop je TOTALNA BLBOST,zdovodnim:
riziko pretrhnutia,vysoko umiestnene tazisko,zhorsenie jazdnych vlastnosti,pri zmene smeru jazdy,ci momentu hybnosti bude dochadzat k masivnemu kymacaniu karoserie.....
nevymyslaj vymyslene,voda ma ist co najnizsie,kvoli tazisku. Nezatracujem vaky uplne,maju jednu dobru vlastnost,nemusi byt v nich vzduch(pri spravnom naplneni),ale iba voda,potom nedochadza k znehodnocovaniu kvality vody,ale ta masa vody co sa bude prelievat do vsetkych smerov,nie dakujem,neprosim.Ja som kupil skladacie badasky,ale maju iba po 20l,ked nepotrebujem vodu,odpocivaju nezaberaju miesto,v pripade potreby(a na Sithonii bolo treba,vody je tam malo a zlej kvality) sa naplnili,spolu so sprchou(ten sedy vak) som mal 60l vody ,plus 25l v sprchovej bandaske,plus 2x5l a 3x2l flasky. Na tyzden som bol vysmiaty.Neskor vodu na pitie sme kupovali.Neskor chcem umiestnit vodnu nadrz na uzitkovu ohrievanu vodu pod podlahu(nad kardan)pocitam 40l sa zmesti,ta sa bude ohrievat za jazdy od motora,pri dlhsom staniod nezavisleho kurenia a v lete pripadne od slnka(precerpanie z externej vonkajsej ohrievacej bandasky.Ale napriek tomu,budem mat aj mobilny solarny ohrievac a dalsie tri 25l pevne bandasky na zasobu uzitkovej vody a 3x20l v skladacich bandaskach vody pitnej.A Katadyn k tomu.Plne bandasky pojdu pod podlahu na miesto rezervy do novovytvoreneho priestoru,prazdne pri nevyuzivani na zadny nosic na dverach.Skladacie sa schovaju.Cize kratke tripy bez zvysenej potreby vody si vystacim so zabudovanou nadrzou,plus pitna voda v bandaske.Pri zvysenej potrebe,vyssie uvedena kombinacia.Ale k tomu potrebujem spravit drziak rezervy(vyklopny,alebo otocny) uz sa skor priklanam k druhej verzii.Nosic na zadne dvere,vaham medzi komerciou Thule Back Pack 973,alebo samovyrobou z duralovych tyci(mam stare zasoby) spravit dieru do podlahu na ten pridavny priestor a vbastlit nadobu, a uz by bolo dobre aj nezavisle namontovat.nechcem stare a nove stoji celkom dost.Cize koncepcia je na 90% hotova,ale bud nieje cas,alebo peniaze. :mrgreen: Neva,bavi ma to a dufam,ze to nikdy neskonci.. =D>
PS ale iiisssova idea s tvojim materialom nemusi byt zla kombinacia.Tj vaky by sa dali umiestnit do praveho aj laveho priestoru nad zadnymi blatnikmi(40l by sa tam dalo) a cez plech by ich na slnku aj ohrievalo,ALE nezabudajte,vodne hopodarstvo vyzaduje cistotu,nadrze sa musia dat cistit znutra a byt k nim pristup,chemia to nezachrani,obcas treba aj mechanicky,treba riesit vypustanie pocas zimy,aby nezamrzla.Preto ja preferujem pitnu vodu iba v bandaskach z moznostou lahkej obmeny a uzitkovu vodu(umyvanie) ta moze byt aj vo vstavanej nadrzi.Ved karavanisti to maju uz davno vymyslene a rokmi praxe odskusane(lodiari detto)
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2764
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Starex 4WD-upravy na kemping,a ine vylepsenia...

Příspěvek od Espero »

S tím těžištěm souhlasím, také jsem na to myslel, ale zase, když mám nosnost nějakých 1,3 tuny a běžně i s postelí nevozím více než tak půl tuny, a to už jsem fakt naložený, pak by snad nemohl být ten vliv tolik dramatický, (mám zadní péra listová). Starex je asi fakt jiný, já mám kardan v jakémsi polotunýlku, a mám ho dělený na 2 části spojené křížovým kloubem. Před rokem jsem ho tak trošku natíral, aby nerezl. Takže nádrž nad kardan těžko. Ale vymyslet nádrž pod podlahou by možná od věci nebylo, myslím, že by se vešla, obzvlášť když jezdím z 99,9 % jen po silnici.
S těmi vodovačnatými boky, ve Starexu nebo mikrobusu ano, v 6/VAN ne, protože bych si omezil přístup vzduchu přes průduchy v tapecu do ložnice. A mohli bychom se i udusit. Kvůli tomu nebudu dělat ani zateplení boků izolací.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Odpovědět

Zpět na „H1 Van / Bus / Truck“