Starex 4WD-upravy na kemping,a ine vylepsenia...

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Maros Hupka
**
Příspěvky: 202
Registrován: 04 srp 2006, 00:06
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Starex 4WD-upravy na kemping,a ine vylepsenia...

Příspěvek od Maros Hupka »

to:Espero Vodu pod strechu a ešte taký objem - Milan "Oltciták" má pravdu - s tým si len nabehneš na pekný "prúser" a veľmi ľahko sa ti môže stať, že auto položíš na bok. Práve keď si naložený len na tých 500kg, ako spomínaš a dal by si pod strop 140litrov. Tam by som sa bál dať aj 150kg niečoho pevného a nie vodu, ktorá sa ti v zákrute na 100% pohne a určite to pocítiš v riadení :( Viem ako sa správa auto, keď mám auto naložené " tak ako sa patrí " (ťažké veci na podlahe - vtedy môžem jazdiť ako s prázdnym autom) , oproti tomu, ako keď ho naložím "len tak na rýchlo" v rámci Bratislavy. (napr. keď veziem paletu papiera a nechám si ju naložiť celú naraz vysokozdvižným vozíkom na palete 60x80cm, výškovo tesne pod strop - celé to má 500kg) V zákrute , aj keď ju prechádzam plynulo cítim mierne pohupnutie do strany - a to sa len mierne nakloní. Nechcem si predstaviť, že by som ju prevrátil, alebo, že by to nebol papier, ale niečo tekuté, alebo sypké... To vyslovene cítiš, že náklad sa správa v aute ako "samostatná jednotka" a aj preto majú cisternové kamióny štatisticky vyššiu nehodovosť a počet prevrátení, oproti klasickým TIRákom...
H1 CRDi r.v.2005 chip 400 Nm 170PS
Reklama
 

Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2764
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Starex 4WD-upravy na kemping,a ine vylepsenia...

Příspěvek od Espero »

Kanystry mě nevyhovují, je nás 5, ne sice při každém tripu, ale je a musíme tam všichni spát, kanystry by musely v noci ven, jinak by se nevešli vleže lidi. Navíc jediné místo, kam je při jízdě mohu dát je postel nahoře, pod nimi ve skříních máme plno - osobní věci, spacáky, polštáře, deky a potraviny. Kanystry položené na posteli znamenají, že kdykoli půjdu pod základní výklopnou desku do skříní, musím je překládat. Navíc v prudkých zatáčkách budou létat po kufru, ale na to bych lék našel, ovšem zase bych zhoršil manipulaci o uvolňování a upevňování aretace. Na hodně krátkých tripech jsem zkoušel kanystry dát do skříně pod postel, jenže musely ležet, aby se tam vešly a trošku tekly kolem víček a tím poškodily podlahu skříní, která nabobtnala. Do boků se nedá, takže mi zbývá dát vodu na strop a nebo pod podlahu k šasí. Na ten strop je to blbé, i když technicky jednoduché a snadno řešitelné takže výsledkem je, že musí být pod podlahou. Jenže výrobu plechové nádrže na míru sám nezmáknu a tím se mi to prodraží. Lepší asi bude se vůbec nemýt, uspoříme čas i peníze.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1475
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: Starex 4WD-upravy na kemping,a ine vylepsenia...

Příspěvek od oltcitak »

videl som riesenie,kedy bola voda a pridavne palivo v dvojitej podlahe,tj na jestvujucej podlahe vnutri boli ploche nadrze,vyska len 10cm a na tom normalna podlaha.Hold treba si stanovit priority a podla toho zvolit riesenie,ale na tu strechu zabudni,tam mozes davat lahke veci(oblecenie postelne pradlo,lehatka a pod. ale nic tazke a vobec uz nie nieco s premenlivym taziskom.Ver nam,usetris si problemy :wink:
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2764
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Starex 4WD-upravy na kemping,a ine vylepsenia...

Příspěvek od Espero »

No jo, já vám věřím. Takže mezipodlahu, jenže jak to zabezpečím, aby se to v případě bouračky do boku případně nerozpáralo? Jednu takovou už jsem absolvoval....
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1475
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: Starex 4WD-upravy na kemping,a ine vylepsenia...

Příspěvek od oltcitak »

Ked ta niekto praskne z boku,tak ta vyliata voda bude stvat najmenej a okrem toho s tou nadrzou naopak zvysis priecnu tuhost karoserie. Ja neviem Mirku,riesis take banality :?: :lol: daj si niekde pozvarat z PE nadrz podla presnych rozmerov,alebo kup vhodnu hotovu(na barsjakych shopoch pre karavanistov je toho spusta,aj tenke,aj tvarovane,rozne.........
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2764
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Starex 4WD-upravy na kemping,a ine vylepsenia...

Příspěvek od Espero »

Jo, příští rok se podívám, teď už to nechám být, na zimu nejezdím.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1475
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: Starex 4WD-upravy na kemping,a ine vylepsenia...

Příspěvek od oltcitak »

"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2764
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Starex 4WD-upravy na kemping,a ine vylepsenia...

Příspěvek od Espero »

Ano, pěkné, takové jako Traffické, ve třímístné verzi lze udělat ledacos. Pěkná je ta variabilita s možností rychlomontáže všech prvků. Ale zase jenom pro 2 lidi. Já mám to štěstí, že až naše dětičky, hlavně ten, co letos nastoupil do první třídy, vyrostou natolik, že budeme od jejich společnosti při cestách osvobození, bude mi nejméně 74 let a to už mi bude asi všechno úplně jedno. H1 mi do té doby určitě vydrží. Mimochodem Traffic ve verzi long je zatím jediný kandidát, budu li nahrazovat H1. Je delší skoro o 30 cm.


Už s tím začínají i Daciáci, co mají MCV, ale myslím, že to je výkřik do tmy. Na posteli tam se nedá pro nízkou výšku stropu posadit, takže vlez na tu postel je lehce kaskadérský výkon pro lidi cirkusáckého výcviku.

http://prekladys.rajce.idnes.cz/logan_M ... ova_uprava
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1475
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: Starex 4WD-upravy na kemping,a ine vylepsenia...

Příspěvek od oltcitak »

no na pohlad je vsetko pekne,ale ked sa tam naladuju vsetky veci,co clovek potrebuje na dovolenke,potom sa ukazu nedostatky a nedomyslenosti . :lol:
ale da sa .... :D http://www.youtube.com/watch?v=2z7RKjYtqu8
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Michal#2
*
Příspěvky: 41
Registrován: 23 úno 2013, 15:40

Re: Starex 4WD-upravy na kemping,a ine vylepsenia...

Příspěvek od Michal#2 »

Trosku resim, jak udelat postel v H1 (long, 9 mist). Kdyz sklopim v posledni posledni rade operadlo dopredu, tak bohuzel neni uplne rovne, resil nekdo z Vas, jak posunout doraz - zda to jde?. Stejne tak nekdo tu mluvil o tom, ze ma sklopne sedacky vpredu do "luzkove" upravy - sedadlo ridice mi jde sklopit do vodorovna, ale dvojsedak spolujezdce ma doraz tak ve 45°. Je tam nejaka uprava? Stejne tak resim v prostredni rade, operadlo jde sklopit dozadu i dopredu v rozsahu -30° až 30°. Uvažoval jsem, jestli tam není nějaký doraz, který by se upravil, nemá s tím někdo zkušenosti. Ptám se, protože bych nerad objevoval Ameriku.. či-li něco, co někdo už objevil...
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1475
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: Starex 4WD-upravy na kemping,a ine vylepsenia...

Příspěvek od oltcitak »

na tvoje otazky neviem odpoved,ale jedno viem isto: ziadna postel spravena z originalnych sedaciek nebude mat nikdy take dobre spanie,ako plnohodnotna postel. Preto by skor rozmyslaj na touto variantou. Ale ked si este mladas,co sa vyspi aj na rebriku,potom prosim,rozmyslaj. :lol: :wink:
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
WALDAUF
Příspěvky: 2
Registrován: 21 čer 2014, 20:59

Re: Starex 4WD-upravy na kemping,a ine vylepsenia...

Příspěvek od WALDAUF »

postel jsem udělal do h 1 8 míst
třetí řada vymontovat
pak řešení na foto o dva odkazy níže
mohu pak poslat více foto na soukromý email
Waldauf
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1475
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: Starex 4WD-upravy na kemping,a ine vylepsenia...

Příspěvek od oltcitak »

Dlho som v tejto teme neprispieval,tak aspon trosku doplnim(pracujem stale na upravach.) Po dvojrocnych skusenostiach so skladacim solarnym dobijacom 60W som presiel na variantu 2x80W(ohybne panely) provizorne som jeden umiestnil za zadne sklo(pre testovanie dobijania pocas zimy) neskor budu prenosne.(jeden vazi cca 1kg 8) hrubka 3mm. Na dalsej fotke je "vodne prislusenstvo"(ponorne cerpadlo,sprcha,hadice,uchytky,trysky,filter na vodu) doplnaju to 4 vodne vaky(cierne) na vodu(a 20l) a 20l bandaska(zasobnik vody na sprchovanie. Teraz sa babrem s prisposobenim nosica na zadne dvere(Vyrobca Paulchen) ,caka ma namontovanie pridavneho vodneho kurenia Eberspacher Hydronic II D4S,roboty ajajaj. :oops:
Přílohy
solar80W.jpg
solar80W.jpg (109.17 KiB) Zobrazeno 5383 x
vodne hospodarstvo
vodne hospodarstvo
vodnehospodarstvo.jpg (140.24 KiB) Zobrazeno 5383 x
voda sa da precerpavat z bandasky do vakov na ohriatie a samospadom naspat do bandasky na sprchovanie
voda sa da precerpavat z bandasky do vakov na ohriatie a samospadom naspat do bandasky na sprchovanie
vodne vaky.jpg (180.16 KiB) Zobrazeno 5383 x
vzduchovy vak na zdvihnutie auta
vzduchovy vak na zdvihnutie auta
airjack01.jpg (214.83 KiB) Zobrazeno 5383 x
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Maros Hupka
**
Příspěvky: 202
Registrován: 04 srp 2006, 00:06
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Starex 4WD-upravy na kemping,a ine vylepsenia...

Příspěvek od Maros Hupka »

Pekne. A dovolenková sezóna môže začať :D
H1 CRDi r.v.2005 chip 400 Nm 170PS
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1475
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: Starex 4WD-upravy na kemping,a ine vylepsenia...

Příspěvek od oltcitak »

Aaaale prd,roboty som si naplanoval na tento rok,ze az. Ale na druhej strane,na dovolenku by som isiel aj hned(s autom to nesuvisi-je v stave pohotovosti neustale) :wink:
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
Odpovědět

Zpět na „H1 Van / Bus / Truck“