Problém s diferenciálem

Moderátor: Moderátoři

Vidle
*
Příspěvky: 13
Registrován: 18 pro 2010, 21:26
Bydliště: Tisá

Re: Problém s diferenciálem

Příspěvek od Vidle »

Tak jsem nakonec musel nechat vyměnit celej diferák. To co z něj teklo už nebyl olej, ale hnus fialovej. A těch kovovejch špon bylo víc než toho hnusu. A když už to mechanicky fungovalo, tak odešla elektronika - ta věcička co děla podtlak vyzkratovala celou palubku. Takže následovala druhá oprava - tentokrát to šlo do Hyundai servisu. Vyměnily všechny hadičky, ventil a ten podlakovač. Tak teď už snad nebudou žadné problémy. Díky všem za rady.
Hyundai H1 Starex 4WD, 2,5l CRDi 103 kW 2004
Reklama
 

Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1475
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: Problém s diferenciálem

Příspěvek od oltcitak »

ty kokso,to si sa asi dobre prehol v pase,ked si platil __ :roll: Co ti menili v tom dife? Komplet vsetko? A preco to bolo opotrebovane,boli spatne loziska,alebo voda v oleji a nemazalo,alebo nieco ine? Poreferuj,nech vieme aj my ostatni,co bolo pricinou.
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
Vidle
*
Příspěvky: 13
Registrován: 18 pro 2010, 21:26
Bydliště: Tisá

Re: Problém s diferenciálem

Příspěvek od Vidle »

Byl tak jeste puvodni olej - 2004 vyrobeno. Vymenil komplet celej diferak.Sehnal ho automechanik na inzerat z bouraneho auta. A v Hyundai vymenily ten cely prepinaci mechanismus.Stalo to fakt ranec.Manzelka chce aby to slo z domu, ale zatim odolavam.Jeste me ceka to cidlo ABS.Ale uz to zase jezdi jako drak.Uz jsem to byl projed v hlubokem snehu a parada.
Hyundai H1 Starex 4WD, 2,5l CRDi 103 kW 2004
Uživatelský avatar
Mambo
*
Příspěvky: 63
Registrován: 25 led 2011, 15:21

Re: Problém s diferenciálem

Příspěvek od Mambo »

Tak prej to huči diferak no, to bylo v servise :-k ale to zahuci obcas jenom... co by tam mohlo byt nevím :|
Hyundai i10 2016
Karel Švarc
**
Příspěvky: 104
Registrován: 18 črc 2008, 08:46
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Problém s diferenciálem a kardan

Příspěvek od Karel Švarc »

Co to auto mám (najeto 75 000km) tak na trojku v tahu mi lehce vybrovala řadící páka a pak (najeto 111 000km) vlastně zničeho nic během cca 70 km se to zhoršilo a v tahu vybrovalo celé auto na každou rychlost. Z hrůzou sem zjišťoval co se děje, vybrace šly zezadu a jen v tahu, jak sem zpomalil nebo vyšláp spojku hned to přestalo :-k . Když sem si lehl pod auto (ještě, že je tak vysoký :D ) zjistil sem vůli na zadním kříži na kardanu (docela dost) a středový uložení (to ložisko v gumě) taky nebylo nic moc #-o . Bohužel výměna a hlavně následné vyvažování kardanu není v mých silách, tak sem to strčil do již osvjedčeného OffroadCB. Sice to trvalo celý týden než došli díly, ale už je doma. Měnili se oba kardanové kříže za pevnostní s mazničkou a středové uložení (to je zase z Pajera, taky trochu robusnější) následně vyváženo. Oprava s dílama vyšla na 8600kč ](*,) a už nic nevybruje, teda respektive ne kardan, teď slyšim zase uplně jiný zvuky 8-[ Však to znáte, nikdy není hotovo.
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1475
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: Problém s diferenciálem

Příspěvek od oltcitak »

No Karle #-o ....stredove lozisko mam doma(kupene same prve v poradi,lebo ta guma mi prisla nejaka unavena,neskor som zistil,ze je to aj na novych,tak som ho zatial nemenil) vsetky krize prisli v poslednej dodavke od Fourgreen(kdyby neco....) Je mozne,ze sa tam zacina nieco ohlasovat,len to nepocujem,akurat mi jemne drnci radiaca paka pri zabere,ale ked ju jemne s citom potlacim dopredu,tak prestane,takze to moze byt aj prevodovka(silentblok,radiacie tiahla....) Pri poslednej kontrole,vypadali kardany a krize v poriadku. Ale sa aj tak chystam v lete zhodit dolu kardany,aj otvorit dify,tak to potom zoberiem zgruntu :mrgreen: len mi nieje jasne,preco by sa mali vyvazovat kardany po vymene krizov ?? Co viem,sa vyvazuju pri vyrobe,kvoli nerovnomernym navarkom,ale potom? Mozno hej,neviem,hmm...

PS tie brzdove veci ti uz dorazili z Koreje?
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
Karel Švarc
**
Příspěvky: 104
Registrován: 18 črc 2008, 08:46
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Problém s diferenciálem

Příspěvek od Karel Švarc »

Nejen nestejnoměrné svary, ale i ty nové kříže a mazničky to dovedou rozvybrovat. Původní vyvažovací plíšek na kardanu je odseknutý a je tam nabodovaný trochu větší a na jiném místě, takže neco se změilo, je to jiná sestava než původně.
Z Fourgreen mi poslali děkovný e-mail a order status je už deset dní paid a pořád nic, dostanu taky nejaký e-mail že je už odesláno nebo předáno zásilkové službě? čekam jak na trní kdy se začne něco dít, vzal sem si k těm brzdám ještě sadu těsnění na brzdové válečky a spojtyčky předního stabilizátoru i s dopravpou sem lehčí o 850$ [-o< , ale pořad skoro o polovinu levněji než Hyundai servis. Tahle nečekaná oprava kardanu mě udělala čáru přes rozpočet a zpomalí práce na úpravách :cry: . A tak je to stále, když už to začíná vypadat dobře, objeví se nějaká jobovka a sem zase na začátku. Teď už ani nemůžu doufat, že vyhraju ve sportce :roll:
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1475
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: Problém s diferenciálem

Příspěvek od oltcitak »

O ano,ked to odposlu,poslu mail a aj odkaz na sledovanie zasielky(tusim???) inac na brzdove bubny som aj ja cakal dlhsie a prisli dva viditelne z inej serie(rovnake,ale jeden dlhoskladovy a ten druhy,skratka novsi :lol: ) takze nemusis stresovat,ked to odposlu je to rychlovka,ide to letecky,na druhy den to bolo v Parizi,najdlhsie to stalo v Trencine na SK :-k
PS to by som chcel vidiet tu masinu na vyvazovanie kardanov,no nic,musim sa popytat po okoli...
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
kuschall
***
Příspěvky: 509
Registrován: 29 lis 2010, 08:04

Re: Problém s diferenciálem

Příspěvek od kuschall »

Já měl vymačkané drážky na kardanu ( vyměněno) a všechny kříže byly OK dělali to v Č.B.
Uživatelský avatar
Cíba
*
Příspěvky: 31
Registrován: 09 dub 2011, 09:36

Re: Problém s diferenciálem

Příspěvek od Cíba »

Trochu mě taky udivuje, že by se měl převažovat kardan po výměně křížů :roll: mazničky jsou u středu a ty nemůžou takovýho macka rozhodit, né? Ale třeba se pletu. taky se mi zdálo to středový uložení kardanu volnější, ale jestli to tak má být, je fakt, že v nízkých otáčkách při přidání plynu se to vzádu začne ozývat, ale páč mi rachtá i výfuk o tažný, tak to zatím neřeším.
Trochu se bojím, že hučí zadní dif, při jízdě od 80km/h a když je motor v tahu, slyším hučení, dám nohu z plynu a ticho, zatím jsem to u žádnýho auta neřešil, tak kouknu na ložiska a přehodím gumy, ty A/T -čka už taky nejsou 100%. Já si myslel, že diferák když je načatej, tak hučí furt, tak nevím ](*,)
STAREX 4x4..... trochu nahóru a MT pneu
Vidle
*
Příspěvky: 13
Registrován: 18 pro 2010, 21:26
Bydliště: Tisá

Re: Problém s diferenciálem

Příspěvek od Vidle »

Mě taky zlobí ten krdan. Od 120 km/h vejš to v určité poloze plynu hučí jak cirgule. Zjistil jsem že je to horší při jízde z kopce než do kopce. Škoda že ČB jsou ode mě daleko a na počkání mi to neudělají :-(.
Hyundai H1 Starex 4WD, 2,5l CRDi 103 kW 2004
Uživatelský avatar
kuschall
***
Příspěvky: 509
Registrován: 29 lis 2010, 08:04

Re: Problém s diferenciálem

Příspěvek od kuschall »

Repas kardanky nedělají na počkání
Uživatelský avatar
Michal#2
*
Příspěvky: 41
Registrován: 23 úno 2013, 15:40

Re: Problém s diferenciálem

Příspěvek od Michal#2 »

Resim jeden problem, kolem kardanu mi utika olej z diffu, jsou tam dva simeringy a mezi nima lozisko. Menil jste to nekdo, je to rozebiratelne na aute? Odpojim kardan, ale dal predpokladam, ze to moc snadno nepujde... jeste prohlednu obrazky, tak uvidim. Jaky olej tam davate, specifikace je Sae 90 ap gl 4, nebo podobne...
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1475
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: Problém s diferenciálem

Příspěvek od oltcitak »

Dnes to mam za sebou,tiez zacal sliziet olej(uz pred dovolenkou) a po navrate tieklo z neho aj ked len stal na mieste. #-o Musel som parkovat cumakom vyssie,aby olej netiekol. Trosku som sa bal,ako to bude s tou rozpernou trubkou medzi loziskami(postupnym utahovanim matice na hriadeli sa deformuje ta trubka a tym sa vymedzuje vola na kuzelikovych loziskach) Nakoniec po poslednom prestudovani manualu a doruceni noveho semeringu a unasaca kardana(pre pripad,ze by bola v nom vydrata drazka) som sa dnes do toho pustil,za dve hodky bolo hotovo. Cize odmontovat kardan od difecu,vypustit olej,na unasac som prichytil na dva srouby metrovy jakel(kvoli zachyteniu reakcie,aby to neslo cez zuby diferaku) velka gola,30 orech,povolil som,vytiahol,vyskusal som novy unasac a hla svina nepasuje :evil: original diel obednany podla VINka a ma mensi priemer na nasunutie tisichrana. takze vylupnut stary semering,narazit opatrne novy,vsunut povodny unasac a s citom dotiahnut,doliat olej po hranu napustacieho otvoru a hotovo. Takze sa zasa potvrdilo,ze Microcat ma v sebe chyby. ](*,) Myslim,ze ten unasac pasuje na diferaky s pomalsim prevodom(1:4,6 a pod.) Ja mam 1:3,909 co je vlastne prevod pouzivany na zadokolky a zrejme aj na 4WD verzie s CRDi motorom.Fotky nemam,suril ma cas(bol som na kanali v dielni)
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
karel2005
Příspěvky: 1
Registrován: 03 pro 2014, 10:38

Re: Problém s diferenciálem

Příspěvek od karel2005 »

Dobrý den, hlavně prosím nedávejte Terracana do opravy společnosti Domanský Zdiby. Dvakrát jsem tam byl s vozidlem a upozornil je na to, že je zřejmě problém s kardanem (křížem). Vždy mi to vrátili, že je vše v pořádku. Když jsem se tam doplazil po třetí, tak připustili, že se může jednat o kříž kardanu. Po 3 nedělích mi oznámili, že je to opravdu kříž kardanu haha... a prý ještě přední klouby poloos. Oprava cca. 70 000,-Kč. To už haha nebylo... :oops: :oops: Tak jsem jim řekl, že jsou blázni :evil: Následně druhý den volali, že je možnost druhovýroby cca. za 11000 vše ? No co budu povídat, skoro po dvou měsících jsem si pro auto přijel s odtahovkou, protože [-X [-X [-X druhovýroba se prý přestala vyrábět. Jsem pěkný idiot, že jsem svěřil tomuto servisu svoje auto,potažmo služební. Domanský Zdiby určitě neeeeeeéééééééééééé [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X Tak se lidi držte.
Odpovědět

Zpět na „H1 Van / Bus / Truck“