Rozloučení s fórem i H1 a opětovné přiloučení

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Rozloučení s fórem i H1 a opětovné přiloučení

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Martinsp píše:Jasně že beru pouze lidi (shválně nepíšu páry, protože jsou i tací, kteří nechtějí ani partnera se kterým by se měli o něco dělit) kteří děti mít můžou a kteří jsou zdraví. Zkus se těchto lidí sám zeptat (možná i sebe, to nevím) na důvod proč a sám si to vyhodnoť. Ono moc jiných důvodů není. Bohužel.
Sebe se ptát nemusím, znám jak odpověď veřejně prezentovanou s notnou dávkou nadsázky, tak i skutečnost kterou nepovažuji za nutné prezentovat "na potkání". Jak píše Chasnik, třeba někdy u buřta :wink: .

Mirku, doufám, že nás tady budeš průběžně informovat o postupu renovace R11 i se následně podělíš o fotky a dojmy z nového kemperu!
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Reklama
 

Martinsp
****
Příspěvky: 1398
Registrován: 25 zář 2010, 09:59
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Rozloučení s fórem i H1 a opětovné přiloučení

Příspěvek od Martinsp »

Určitě to beru. Jen já jsem těchto pohledů slyšel v okolí tak deset a ani jediný nevyšel jinak než já,já,já chci a ještě chceme a podobně. Jenže po dvou minutách z toho zatím vždy vyplynula ta sobeckost a nebo dělit se ještě s někým. A jak říkám bohužel. Z toho musí vždy vyplynout za jednu dvě generace dovoz těch co děti umí a tohle neřeší. Příklad dávat nemusím. To je totiž ten problém. Né to že kdo děti nechce vůbec v padesáti zjistí že je sám, to je jen jeho blbost a nebo nedej bože že kdo má jedno dítě a stane nějaká tragédie. To je pak na provaz, ale to druhé dítě tě podrží (mám v okolí 3 případy). A máš pravdu že to sem nepatří. Moje chyba. #-o
Hyundai I30 kombi, 1.6gdi, weekend. Tucson 2022, 1,6 T-gdi, 110kw, 4x4, smart
Honda Jazz, 1,4, 2008- prodaný
Hyundai Getz, 1.3, 2003- prodaný
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Rozloučení s fórem i H1 a opětovné přiloučení

Příspěvek od Hardcam »

Martinsp: hloupy argument. Jedno dite chceme proto, ze mame pro dite jeden pokoj. Koupili jsme pred par mesici 3+1, ktery je ve Slanym diky blizkosti Prahy neadekvatne drahy pro mistni, ale pokryli jsme to z vlastnich a nemame ani korunu pujcku, radeji jsem zrekonstruoval chatu a kdyz bude hezky, muzeme tam. To je moje zodpovednost vuci rodine, ktera je pro me prednejsi, nez cokoliv jinyho. Mohli jsme si vzit 5 mega hypo na barak a platit jak mourovaty, k tomu si poridit dalsi dite, ale to pro me neni racionalni ani srdcovy reseni. Vyrostl jsem s o sedm let starsi se segrou v jednom pokoji, kdy ona se odstehovala v cca 22ti dvou letech, muzu Ti rict, ze je to hodne na hovno a moje dite bude mit svoje soukromi. Jeste jsem snad necetl vetsi s prominutim picovinu, nez delat si deti do zasoby kvuli tragedii. A kdyz to postihne nekoho z rodicu nebo oba, deti bude zivit kdo? Sam rodic? OMG....
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2764
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozloučení s fórem i H1 a opětovné přiloučení

Příspěvek od Espero »

Martinsp píše:Harde ono nejde jen o rod, tímto tempem kdy dva lidi mají jen jedno dídě přijde na buben celá evropa. Z mého okolí je to dost zřejmé- nejlépe dítě žádné, ale max jedno. Bohužel sobeckost a chamtivost se dostala s lepší životní úrovní i k nám. Dva lidi musí mít alespoň dvě děti, ale to v rámci té sobeckosti a nenažranosti přehlédne kde kdo. A teď do mě :lol: .
Vzhledem k úmrtnosti dětí v důsledku nemocí a nehod a také tím, že určitý počet dětí se nebude schopen rozmnožovat, než dopějí a mají sami děti musí být průměrný počet dětí na pár alespoň 2,4 aby to mohlo platit. Jinak to co Martinsp napsal bych podepsal. Opravdu to vypadá, že naše kultura i tělesná forma (schválně nepíšu rasa) je odsouzená k zániku. Je to dané m. j. i "vyspělými" sociálními systémy a také vysokým přerozdělováním bohatství ve společnosti. Neboli národy, či státy, kde je normální zvyklostí starat se jak o potomky, tak předky za své peníze, ale bez vysokého zdanění ale i vysokých účastí celých skupin obyvatelstva na sociálních dávkách přirozeně vedou k vyšší porodnosti tak, jak to bylo u nás řekněme do 80-90 let 19. století. V 70 letech 19. století Bismarck v Německu vymyslel důchodový systém, který v poněkud zdegenerované formě (on ho měl zdrojově koncepčně lepší) vydržel dodnes. Na to postupně navázaly systémy sociálních pojištění koncipovaných jako daňové odvody, vysoké daňové zatížení je nezbytným průvodním jevem, to pak vede dál ke zvyšování mezigenerační ignorance no a jsme u nízké porodnosti, proč, když mít dítě je vlastně ekonomickou přítěží, stát Ti vyšší výdaje s dětmi téměř nekompenzuje. To vše je provázeno propagandou neomarxistů, vymýváním mozků tím, že rodina je vlastně zbytečná, že její roli přebírá stát tím přerozdělováním........ A je po civilizaci založené na křesťanském učení.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Martinsp
****
Příspěvky: 1398
Registrován: 25 zář 2010, 09:59
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Rozloučení s fórem i H1 a opětovné přiloučení

Příspěvek od Martinsp »

Harde- vyrůstal jsem úplně stejně a ano bylo to na prd a přeci jenom dnes je i jiná doba a jinak se žije. Na tvou odpověď hloupý argument musím odpovědět (nerad)- hloupá odpověď. Pokud bys napsal bydlím v podnájmu, beru 15000 a manželka 12, nebo je na mateřské, tak ok. Ale takhle je snad zřejmé že odpověď byla jako u těch případů co jsem uváděl a to z nich možná i vedeš. Stačí se zamyslet a být jen drobet sebekritický. Napíšeš kupuji auta za míč a na pokojík nemám, fakt nemám. To je snad blbost ne? Jinak dům jsem postavil něco málo přes 3 míče s plochou 160m2 s platem dělníka. A ano každé moje dítě má svůj pokoj protože vzpomínky na jeden pokoj pro dva opravdu není nic moc. Dál se v tom nechci šťourat a ani jsem to v plánu neměl. Je to vždy věc každého a každý má na to také svůj názor.
Espero- děkuji za příspěvek a že nejsem ve svém názoru sám.
Hyundai I30 kombi, 1.6gdi, weekend. Tucson 2022, 1,6 T-gdi, 110kw, 4x4, smart
Honda Jazz, 1,4, 2008- prodaný
Hyundai Getz, 1.3, 2003- prodaný
Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: Rozloučení s fórem i H1 a opětovné přiloučení

Příspěvek od Chasnik »

S Esperem souhlasím s tou výhradou, že je to natolik rozšířený a zakořeněný problém, že vůbec nemá cenu, abychom se tady jako jednotlivci dohadovali o to, kdo má 1 dítě a kdo třeba tři. Protože i kdyby každý z nás tady na fóru měl 5 děcek, tak to prostě nezachráníme, protože je to hromadný a dlouhodobý jev.
Tahle kultura je za zenitem a dříve nebo později skončí, stejně jako v historii jiné územně společenské hegemony (Egypt, Řecko, Řím, Byzanc...). Otázka je, jestli to bude trvat 20 let nebo 200... A nejde jenom o porodnost, je to soubor sociálních, ekonomických, medicínských, agrotechnických a dalších faktorů a je dost možné, že nevznikají náhodou.
Prostě je nás na planetě moc a Evropani a Američani jsou nejdražší, takže co s nimi :?: Depopulace může mít jiné formy, ale fakt to asi na Hyundai fóru nebudu rozebírat, je to na dlouho a je to depkózní :(
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Rozloučení s fórem i H1 a opětovné přiloučení

Příspěvek od bony »

Hardcam píše:U nas tata 63 / ja 32 / dcera zitra mesic. Rod bohuzel nebude mit pokracovani (prali jsme si dceru a tu mame, akorat babicky tlacej na dalsi) a vzhledem k tomu, ze je nas celkem 16 v republice, nase prijmeni jednou asi uplne zmizi.
Pokud potrebujes poradit neni problem. Zena chtela holcicku, tak ma holcicku, potom chtela chlapecka tak ma chlapecka a ted chci jeste jedno a mam strach ze to budou dvojcata. ;-)

odeslano z telefonu
Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: Rozloučení s fórem i H1 a opětovné přiloučení

Příspěvek od Chasnik »

To se musíš zeptat ženy, co chce :lol:
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Rozloučení s fórem i H1 a opětovné přiloučení

Příspěvek od Hardcam »

Martin: jsme dva, mame dve auta, ktera rozhodne nepatri k tem drazsim, ale v prvni rade jsou alespon nejak bezpecna, maji isofix a odvezou to nutne. Zde je Tvuj argument zcela mimo, protoze je lepsi dovezt posadku celou, nez rozpulenou. A kdykoliv je mohu dat pryc a neco jimi pokryt,stejne tak byt, na ktery mi nedohlizi banka. Porad jsi tak nenasel argument, kterym bys me presvedcil, proc dal reprodukovat. Ze svyho platu si kup treba ponorku, ja svuj plat dam na zazemi, cestovani, zazitky, nutny poplatky a vzdelani, pokud toho budu schopen. Nejsme tady, abychom prezivali, ale zili dle a rozhodli se dle moznosti, ktere mame. 3 miliony je u nas cena za 3+1 ve slusny lokalite, v tech lepsich 3,8 milionu, 4+1 ve Slanem nejsou, pouze v rezortech par bytu za 4,5mio a barak je za tuhle cenu na totalni reko na okraji mesta, co dal mi poradis? On je rozdil zit u Prahy (ja se toho neprosil, ze se nam sem zacnou stehovat a zvysovat nam cen,) nebo na severu v obci bez obcansky vybavenosti. Zil jsem v domneni, ze rozumny je nezadluzovat se vic, nez je nutny. Tady mi radite vlastne opak, zadluzit se, abych za hranil planetu. Asi proto to v nasi zemi vypada, jak vypada - insolvence a exekuce kam se podivas.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Martinsp
****
Příspěvky: 1398
Registrován: 25 zář 2010, 09:59
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Rozloučení s fórem i H1 a opětovné přiloučení

Příspěvek od Martinsp »

U nás je panelák 3+1, tak do 2 míčů a nový také klidně 3-3,5 a víc, ale cihly jsou steně drahé všude. To jsem myslel. Za byt nebo dům musíš dát co za něj chtějí, ale když se postaráš o stavbu sám, tak je na tobě kolik utratíš a jak kvalitně budeš bydlet. Při koupi nové nemovitosti jde klidně půlka nebo třetina do kapes někomu jinému, ale z tvého. Akorát bez námahy. Argument na víc dětí jsem snad už psal a zadlužit jsi se nějak nemusel a ani ti to nikdo neradil. I zde je to otázkou priorit a tu má každý nastavenou jinak. Je i spouta kluků co se zadluží kvůli autu a jinak mají holou řiť. A tam už je začátek exekucí a problémů.
Bony- také se mi to takto podařilo, ale přiznám se že nevím jak. Můžeš mi tedy připomenout jak na kluka a jak na holku. Jestli neblafuješ 8-[
Hyundai I30 kombi, 1.6gdi, weekend. Tucson 2022, 1,6 T-gdi, 110kw, 4x4, smart
Honda Jazz, 1,4, 2008- prodaný
Hyundai Getz, 1.3, 2003- prodaný
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2764
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozloučení s fórem i H1 a opětovné přiloučení

Příspěvek od Espero »

To není o počtu aut ani cenách bytů a domů, ale o životní filosofii. Být ve věku Harda, měl bych pocit, že celý život mám před sebou a všechny možnosti otevřené. Jestliže pomíjivé zážitky jsou upřednostňovány před stabilní společenskou budoucností (nikoli jen mojí osobní a tedy převážně biologickou), je to prostě špatně. Já dnes asi bohužel se snažím tak nějak pořád žít podle křesťanských hodnot i když nejsem rigdně pobožný.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Rozloučení s fórem i H1 a opětovné přiloučení

Příspěvek od Hardcam »

Mirku, mas pocit, ze dite oceni vic doma sedet na zadku nez treba navstevu ZOO a vzdelat se, ze tohle je slon a tohle opice? Pak OK, ja Ti to neberu, od pondeli do patku jsem do vecera v praci, o vikendu si holt strihneme podle Tebe par pomijivek a jak si to dela nekdo jiny, je mi uprimne jedno. Kdyz uz se tady navzajem soudime, pro me by byla zase nezodpovednost porizovat si dite po 45 letech veku, protoze bych rad zil, az pujde na stredni a zabezpecil ho na vstup do dospelosti a nabidl trrba pomoc jako deda.
Pokud by se stat nejak angazoval, prosim, muzu zvazit dalsiho potomka, ale odepsat si mesicne 1200 me nevytrhne,na bydleni jsme nedostali ani korunu a materska je fajn tak na jidlo, chudaci samozivitele.

Martin: ale ano, pokud bych mel poridit 4+1, musel bych se zadluzit cca milionem korun, pokud budu brat castku vcetne uroku a jeste bych tady bydlel v lokalite, ktera mi nevyhovuje ani k vychove ditete ani k zivotu. Za druhe - pokud disponuju jednim malym bytem, ktery musim prodat, abych mohl poridit vetsi, jak to mam vyresit u domu, ktery budu nekolik let stavet svepomoci (nebudu, neumim to, musel by to nekdo postavit)? Bydlet ve stanu za mestem nebo zase dojizdet 250km denne od rodicu zeny, coz me stalo cca 13 tisic mesicne? Diky, skvely napady. Cim dal vic se utvrzuju, ze lip jsme to udelat nemohli. Kazdej zijeme nekde jinde, jinym stylem, s jinym ocekavanim a bez navodu, jak je to spravne, jak ja respektuju Tvoji a ostatnich, respektujte i vy moji. Povinnost jsem splnil.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2764
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozloučení s fórem i H1 a opětovné přiloučení

Příspěvek od Espero »

No tak znamená to jistou oběť třeba nejít do důchodu a makat, dokud ho do života nepostavím. Takhle jsem to pojal já. Ale nezodpovědnost v tom nevidím. Poznal jsem i to, že v mém věku si to děcko daleko více užiješ než ve věku mladém, protože už se nemusíš pachtit tolik za živobytím. Můj problém je, že jsem s ním zůstal sám a tak nemám zastoupení. Zdar Tvým návštěvám Zoo, až se ty všechny slony opice a antilopy naučíš nazpaměť, písni.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: Rozloučení s fórem i H1 a opětovné přiloučení

Příspěvek od Chasnik »

Martinsp píše: ...ale cihly jsou steně drahé všude...
O cihlách to není, materiál na obvodové zdivo, nosné a nenosné příčky pro běžný RD 5+1 dělá méně než 10% ceny celého zařízeného domu, počítám bez pozemku. Pokud započítám i cenu pozemku (dle lokality 700 tisíc - 3 mio, místy i víc), tak jsou ty cihly opravdu zanedbatelné.
Ta diskuse sklouzává k tomu, že si vyčítáme, kolik má kdo dětí a to mi nedává smysl.
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
Martinsp
****
Příspěvky: 1398
Registrován: 25 zář 2010, 09:59
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Rozloučení s fórem i H1 a opětovné přiloučení

Příspěvek od Martinsp »

Chasníku samozřejmě že cihla byla jen hozené slovo, tak tedy stavební materiál i zařízení včetně televize stojí všude stejně. Věř že co co stojí jsem měl zmáknuté a vím o čem mluvím. A pozemek jasně že když musím bydlet v nóbl čtvrti bude stát 2 míče i víc. A dojíždění z nóbl čtvrti i z vesnice stojí při stejné vzdálenosti stejně. Postaveno jsem měl svépomocí nebo jak to nazvat (skoro na vše jsem měl najmuto) za 15 měsíců. Stačí chtít.
Hyundai I30 kombi, 1.6gdi, weekend. Tucson 2022, 1,6 T-gdi, 110kw, 4x4, smart
Honda Jazz, 1,4, 2008- prodaný
Hyundai Getz, 1.3, 2003- prodaný
Odpovědět

Zpět na „H1 Van / Bus / Truck“