Ochranné lišty

Vše kolem úprav na Vašem miláčkovi - kola, hudba, osvětlení, úpravy motoru, styling.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Ochranné lišty

Příspěvek od alarm »

Ak niekto vozí materiál, tvarnice, pivo :mrgreen: na galóny- tak som to myslel.Niekedy sa aj pri opatrnosti nepodarí urobiť to, čo chce mozok, ruky sú niekedy rýchlejšie :lol:
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Reklama
 

marshalx
*
Příspěvky: 37
Registrován: 18 dub 2010, 10:04

Re: Ochranné lišty

Příspěvek od marshalx »

Ahoj
Jakožto nový majitel I30 Steel gray mám strach o obouchání auta od dveří na parkovišti.

1.) Zajímalo by mě jak moc jsou účinné ochranné lišty u i30? Zdají se mi poněkud nízko.
2.) Koupit originál nebo neoriginál? Rozdíl v ceně je poměrně velký.
3.) Má někdo fotku i30 šedé metalízy s ochrannýma lištama?

Dík moc
Zdeněk
Hyundai i30 Fastback, 1.0 T-GDI, 2019, Trikolor Komfort, bílá, Carmes rádio
Uživatelský avatar
Radim Brožek
**
Příspěvky: 363
Registrován: 16 bře 2009, 15:37

Re: Ochranné lišty

Příspěvek od Radim Brožek »

Lepší něco než nic, budeš mít pocit, že jsi udělal maximum, ale jinak je to diskutabilní. Jsou moc nízko, to zaprvé, a mám pocit, že můžou pomoct jen u předních dveří. Když jsem parkoval vedle jiným vozem, tak jsem to schválně zkoušel. Přední dveře má většina aut "rovné" a tam to může pomoct, zadní jsou ale u všech vykrojené (blatník), navíc zadní lišty jsou na i30 o ničem, takže je to o štěstí, na koho narazíš.
i30cw 1.6i Comfort, ESP, Moonlight blue, 04/2009, CZ
kamasutra
**
Příspěvky: 112
Registrován: 14 kvě 2009, 17:25
Bydliště: Fragopolis
Kontaktovat uživatele:

Re: Ochranné lišty

Příspěvek od kamasutra »

ja by som rad bocne listy na Accent 5 dverovy, strieborne. daju sa niekde zohnat, okrem oficialneho predajcu ? nikde na nete som nenasiel #-o
cakali sme od 16.3.2009 do 26.8.2009
(Hyundai Accent 1.4 Active /Ebony Black/ r.v. 2009/)
Uživatelský avatar
Muf
*
Příspěvky: 16
Registrován: 30 črc 2009, 21:03
Bydliště: Brno

Re: Ochranné lišty

Příspěvek od Muf »

marshalx píše: 3.) Má někdo fotku i30 šedé metalízy s ochrannýma lištama?
Lišty jsou neoriginální za 745 Kč. V návodu píšou že "podtrhují sportovní a dynamický vzhled vozidla". :mrgreen:
Lepené systémem "alarm" viz 5.strana tohoto vlákna.
Přílohy
po.jpg
po.jpg (71.66 KiB) Zobrazeno 5395 x
i30cw 1.6 CVVT Comfort
Jirka B.
*
Příspěvky: 31
Registrován: 04 lis 2010, 18:13
Bydliště: Brno

chrániče dveří

Příspěvek od Jirka B. »

chtěl bych na i30-ku 5 dveřová nalepit:

1) boční ochranné lišty dveří typ 19 Hyundai i30 5dv ( http://www.autodoplnky.cz/sys.php?actio ... javascript). Zajímá mne, zda přijdu o záruku, či ne?

2) svislý chránič dveří vybírám mezi 4ks (http://www.autodoplnky.cz/rozsirene-vyh ... form_form1).
Máte někdo zkušenosti, které jsou nejlepší. Prosím o radu.

Mám malou garáž a pro městský provoz jsou pro mne chrániče nutností...
Děkuji za rady Jirka
Uživatelský avatar
plikous
**
Příspěvky: 127
Registrován: 17 zář 2009, 12:15
Bydliště: Prágl

Re: chrániče dveří

Příspěvek od plikous »

Proč bys měl přicházet o záruku? To by sis potom nesměl do auta dát ani koberečky....
Hyundai Sonata Elegance 2007 2.0 LPG
Obrázek
Jirka B.
*
Příspěvky: 31
Registrován: 04 lis 2010, 18:13
Bydliště: Brno

Re: chrániče dveří

Příspěvek od Jirka B. »

Já si to myslím taky, ale s jistotou to nevím, proto se ptám odborníků...
Jirka
pavkt
*
Příspěvky: 81
Registrován: 30 pro 2009, 10:19

Re: chrániče dveří

Příspěvek od pavkt »

Já si myslím, že v záruce by ti asi neuznali jen v případě, že bys reklamoval poškození laku lepidlem, nebo korozi v místě nalepení těch udělátek.
Jirka B.
*
Příspěvky: 31
Registrován: 04 lis 2010, 18:13
Bydliště: Brno

Re: chrániče dveří

Příspěvek od Jirka B. »

Asi do toho půjdu. Myslím si, že bude lepší ochránit dveře před bezohlednými řidiči na parkovišti, než to nechat bez ochrany a dveře mít obouchané...

Ještě se rozhoduji mezi svislými chráničemi na dveřích, máte někdo zkušenosti co vybrat?
Jirka
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Ochranné lišty

Příspěvek od matysekul »

Tyhle boční lišty mám a o záruku jsem zatím nepřišel :mrgreen: Možná jak píše pavkt
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Jirka B.
*
Příspěvky: 31
Registrován: 04 lis 2010, 18:13
Bydliště: Brno

Re: Ochranné lišty

Příspěvek od Jirka B. »

Takže jsem dnes namontoval ochranné boční lišty. Musím poděkovat "Radar" za perfektní instruktáž s montáží lišt zejména s dobrou radou, že nejdříve odstraňte lepící pásky jen uprostřed a až lišty budou správně přiložené, potom lepící pásky vytáhněte...
Pozor při vytahování lepících pásek, přidržovat lišty jemně. Mně se jedna páska při vytahování přetrhla, ale nakonec to dobře dopadlo a schovaný konec pásky pod lištou jsem našel a zbytek vytáhl.
Výrobce lišt by se mohl (v návodu k montáží) touto radou od "Radar" inspirovat.

Koupil jsem ještě chrániče dveří odkaz: http://tuning.autodoplnky.cz/autodoplnk ... -s42689209
bohužel na I30-ku nepasují. Při otevření zadních dveří zadní dveře o lištu umístěnou na předních dveřích drhnou a lišta je vytlačena z okraje dveří...
Přestože výrobce uvádí, že tyto lišty jsou universální, není to pravda a na Hyundai I30-ku nepasují, takže je budu muset vrátit.

Prosím o radu, kdo z fóra používá chrániče dveří, doporučte mi prosím typ, který bude na I30-ku 100% pasovat.
Jirka B.
*
Příspěvky: 31
Registrován: 04 lis 2010, 18:13
Bydliště: Brno

Jaký chránič dveří pro Hyundai I30?

Příspěvek od Jirka B. »

Prosím o konkrétní typ chrániče dveří, případně odkaz na internetový obchod, který 100% pasuje na I30.

Koupil jsem chrániče dveří odkaz: http://tuning.autodoplnky.cz/autodoplnk ... -s42689209
bohužel na I30-ku nepasují. Při otevření zadních dveří zadní dveře o lištu umístěnou na předních dveřích drhnou a lišta je vytlačena z okraje dveří...
Přestože výrobce uvádí, že tyto lišty jsou universální, není to pravda a na Hyundai I30-ku nepasují, takže je budu muset vrátit.
Jirka B.
*
Příspěvky: 31
Registrován: 04 lis 2010, 18:13
Bydliště: Brno

Re: Ochranné lišty

Příspěvek od Jirka B. »

Omlouvám se. Můj obdiv za návod pro instalaci lišt patří "Alarm".
Ve spěchu, při psaní, jsem to popletl a uvedl "Radar". :(
Carolco
**
Příspěvky: 145
Registrován: 02 kvě 2010, 20:44
Bydliště: "Tady i onde,to byste nepochopil..."

Re: Ochranné lišty

Příspěvek od Carolco »

To Jirka B.

Ze své zkušenosti Ti doporučuji asi jakékoliv nalepovací chrániče,já je kupoval na trhu,ale viděl jsem je i v Albertu a Tescu. Ty moje vypadají jako trochu rozteklá kapka,drží na oboustrané lepící pásce,takže stačí jen kousek dveří odmastit benzínem a lípneš je tam. Ale nejdřív vyzkoušej výšku kam je nalepit,nejlíp při otevření dveří u zdi,kde budou dveře nejblíž hranou,tam je nalep. Dělají jich spousty typů,celogumové nebo s různými dekory ala tuning,mě skvěle slouží ty celogumové....
i30 1.4 Start , Champagne Silver, Made in Nošovice

ex.: Peugeot 206 1.1
Peugeot 205 1.8
Škoda 120L
Škoda 100L
2x Trabant 601 "Limousine" :-)
Odpovědět

Zpět na „i30 Úpravy (tuning)“