Umístění navigace v palubní desce

Vše kolem úprav na Vašem miláčkovi - kola, hudba, osvětlení, úpravy motoru, styling.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Bohuš
*
Příspěvky: 23
Registrován: 06 kvě 2009, 21:22

Re: ,,kolíbka" pro navigaci

Příspěvek od Bohuš »

Píšete , že v Cz verzi není na palubce otevírací schránka . Na obrázcích vidím , že je tam v těch místech takový obrys - zacvaklé plastové víčko ? Dá se to sundat ? Co je pod tím ? Je tam také prostor - kastlík ? Nebo co se pod víčkem skrývá ?
Reklama
 

Adamito El Bandito
*
Příspěvky: 14
Registrován: 22 dub 2009, 18:33

Re: ,,kolíbka" pro navigaci

Příspěvek od Adamito El Bandito »

Bohuš píše:Píšete , že v Cz verzi není na palubce otevírací schránka . Na obrázcích vidím , že je tam v těch místech takový obrys - zacvaklé plastové víčko ? Dá se to sundat ? Co je pod tím ? Je tam také prostor - kastlík ? Nebo co se pod víčkem skrývá ?
V CZ verzi tam je jen ten obrys. Nejde to však odemknout jako klasická přihrádka. ](*,)
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: ,,kolíbka" pro navigaci

Příspěvek od laufas »

Pod tim je ukrytej poklad. Jen se nebat to vylomit :mrgreen:
Nekdo se tu ohanel, ze je pod tim nejakej prvek na zvyseni bezpecnosti.
Podle me tam neni nic.
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: ,,kolíbka" pro navigaci

Příspěvek od alarm »

Aj ja som skúšal vyklápačku, aj som si ju spravil, ale potom som to demontoval a kvôli možnej krádeži som si spravil do tejto skrinky magnetický držiak s napájaním.Vždy, keď potrebujem navigáciu, tak ju tam vložím, nosím ju v aute, ale na menej exponovanom mieste.Zdá sa mi to rozumnejšie.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
ForgottenRuler
Příspěvky: 6
Registrován: 27 pro 2009, 14:56

Navigace v I30CW

Příspěvek od ForgottenRuler »

Ahoj všem,

Nemáte prosím někdo zkušenosti s montáží navigace do I30CW? Chtěl bych využít prostor který je pro navigaci určen, ale do Hyundaie na montáž se mi nechce (montují klasický TOM TOM GO 730) který se dá koupit běžně na trhu, tak mě napadlo že bych si navigaci sam koupil a namontoval (levněji).... neuvažoval jste někdo stejně? nebo je nemožné navigaci sám namontovat a musím do service Hyundai?

Diky moc za každou odpoved.

Richard
ForgottenRuler
Příspěvky: 6
Registrován: 27 pro 2009, 14:56

Re: Umístění navigace v palubní desce

Příspěvek od ForgottenRuler »

Ahoj,

Tak jsem si vše pročetl a zjistil jsem následující: Mometnálně se instaluje do přihrádky Go 730 viz odkaz + cena zde:

http://www.hyundai.cz/data/files/pdf/ce ... -i30cw.pdf

R.
Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Umístění navigace v palubní desce

Příspěvek od tatchwud »

Jen taková otázečka do diskuze. Jak se aktualizuje napevno vestavěná navigace? Lze a jak napojit na PC?
i30, Champaigne Silver, style, 1.6,benzín, 09/2008
old - Š-Felicia 1,3 MPi,10/2000
Uživatelský avatar
Laxius
**
Příspěvky: 420
Registrován: 04 led 2009, 17:51
Bydliště: Rovinka, SK

Re: Umístění navigace v palubní desce

Příspěvek od Laxius »

tatchwud píše:Jen taková otázečka do diskuze. Jak se aktualizuje napevno vestavěná navigace? Lze a jak napojit na PC?
Velmi dobra otazka a dufam, ze uz coskoro pride odpoved. Toto je presne to, co ma brzdi v tom, aby som si dal navigaciu "na pevno". Ak by vsak niekto dokazal potvrdit, ze aj napriek pevnemu zabudovaniu mapy ide aktualizovat, tak by som do toho urcite siel.
Hyundai Elantra, 1.6i Premium, 94kW, Marina Blue (2016)
Hyundai i30cw, 1.6CVVT Style, 92kW, Continental Silver (2009)
Uživatelský avatar
zello
**
Příspěvky: 279
Registrován: 15 kvě 2008, 11:22
Bydliště: SR

Re: Umístění navigace v palubní desce

Příspěvek od zello »

Pani,

TTGO 730 co montuje Hyundai, nie je montovana napevno. V priehradke pod oknom je napevno umiestnena iba dokovacia stanica , ktora sa zvycajne vyuziva v domacom prostredi na prepojenie s PC. Cize pridete o dokovaciu stanicu a doma si navigaciu musite prepojit iba obicajnym USb konektorom.

Druha vec je ktora ma od toho odradila ze v pripade umiestnenia navigacie do dokovacej stanice pridete o moznost pripojit TMC co mi dost prekaza. Videl som to u kolegu ked mal raz pozicane CW ktore tym bolo osadene. Tak sme tam moju 730 hned aj otestovali ze ako to funguje a nemoznost pripojenia toho TMC mi dost vadila.
i30 1.6 Style, Steel Gray
Obrázek
Obrázek

Recenzia i30 http://moje.auto.cz/zello/hyugo-1.html
Uživatelský avatar
Laxius
**
Příspěvky: 420
Registrován: 04 led 2009, 17:51
Bydliště: Rovinka, SK

Re: Umístění navigace v palubní desce

Příspěvek od Laxius »

Zello diky za informacie. Ja mam momentalne IGo navigaciu, HW ma podporu pre TMC antenu, ale nemam ju dokupenu. Popravde som ani neuvazoval o jej dokupeni, nakolko som si neni isty, ci TMC signaly sa uz na Slovensku vysielaju. Ale nemam az taky prehlad, mozno som neinformovany a ak mas nejake dalsie info, tak sem s nimi :)

S tou dokinou, to by mi az tak nevadilo, aj tak by bola masina doma len po dobu nevynutnu, kym refreshnem mapy, pripadne firmware...
Hyundai Elantra, 1.6i Premium, 94kW, Marina Blue (2016)
Hyundai i30cw, 1.6CVVT Style, 92kW, Continental Silver (2009)
ForgottenRuler
Příspěvky: 6
Registrován: 27 pro 2009, 14:56

Re: Umístění navigace v palubní desce

Příspěvek od ForgottenRuler »

řady TOMTOM navigací včetně GO 730 se aktualizuji přes SD kartu která je strčena z boku navigace, tzn, stačí čtečka karet a mužete kopírovat/aktualizovat do haleluja (přes TOM TOM HOME, SW :) mě osobně by spíše zajímalo jestli se da někde sehnat to zařízení do které se navigace montoují - GO 730 je už staršího data takže bych doporučoval novější typ.

navíc pokud si vubec plánujete koupit navigaci, podívejte se prvně jak aktuální je balíček map dodavaný výrobcem a pokud se ještě aktualizují, protože ne jen TOM TOM ale i jiné značky vesele navigace prodávají a již neaktualizují mapy, např Panasonic Strada má poslední 2Q/2008 tkaže koupíte navigaci s mapama rok 2007 + za 69 Euro si můžete aktualizovat na 2Q/2008 což je katastrofa, potom už není nic.

Tzn, dotazujte se prodávajicího jak staré mapy jsou, popř. raději si všechno prvně sami projděte na stránkých výrobce.
Uživatelský avatar
zello
**
Příspěvky: 279
Registrován: 15 kvě 2008, 11:22
Bydliště: SR

Re: Umístění navigace v palubní desce

Příspěvek od zello »

ForgottenRuler píše:řady TOMTOM navigací včetně GO 730 se aktualizuji přes SD kartu která je strčena z boku navigace, tzn, stačí čtečka karet a mužete kopírovat/aktualizovat do haleluja (přes TOM TOM HOME, SW :) mě osobně by spíše zajímalo jestli se da někde sehnat to zařízení do které se navigace montoují - GO 730 je už staršího data takže bych doporučoval novější typ.

navíc pokud si vubec plánujete koupit navigaci, podívejte se prvně jak aktuální je balíček map dodavaný výrobcem a pokud se ještě aktualizují, protože ne jen TOM TOM ale i jiné značky vesele navigace prodávají a již neaktualizují mapy, např Panasonic Strada má poslední 2Q/2008 tkaže koupíte navigaci s mapama rok 2007 + za 69 Euro si můžete aktualizovat na 2Q/2008 což je katastrofa, potom už není nic.

Tzn, dotazujte se prodávajicího jak staré mapy jsou, popř. raději si všechno prvně sami projděte na stránkých výrobce.
Myslim ze to moc globalizujes a zovseobecnujes hlavne co sa tyka navigacii TOM TOM. U nich mozes mat aj starsi model bavme sa teraz o radach x20 a mozno aj starsie, pokial si urobis upgrade systemu nemas problem tam nahodit aj posledne aktualizovane mapy ktore vysli zhruba pred mesiacom aj cosi.

Takze skus najskor daco nastudovat a potom tu pustat blaboly.

To Laxius,

Na Slovensku TMC zatial fici v cisto teoretickej rovine. Uz som videl stranku kde sa nieco strasne malo da najst na hlavnych tahoch v Blave, ale fici to vraj len pod garminmi a ajto som si nie celkom isty.

TMC sa ti oplati pokial casto chodis do Rakuska alebo Nemecka.
Na tomto linku mozes vidiet ako to vyzera v reale s TMC.

http://routes.tomtom.com
i30 1.6 Style, Steel Gray
Obrázek
Obrázek

Recenzia i30 http://moje.auto.cz/zello/hyugo-1.html
Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Umístění navigace v palubní desce

Příspěvek od tatchwud »

ForgottenRuler píše:řady TOMTOM navigací včetně GO 730 se aktualizuji přes SD kartu která je strčena z boku navigace, tzn, stačí čtečka karet a mužete kopírovat/aktualizovat do haleluja (přes TOM TOM HOME, SW :) mě osobně by spíše zajímalo jestli se da někde sehnat to zařízení do které se navigace montoují - GO 730 je už staršího data takže bych doporučoval novější typ.

navíc pokud si vubec plánujete koupit navigaci, podívejte se prvně jak aktuální je balíček map dodavaný výrobcem a pokud se ještě aktualizují, protože ne jen TOM TOM ale i jiné značky vesele navigace prodávají a již neaktualizují mapy, např Panasonic Strada má poslední 2Q/2008 tkaže koupíte navigaci s mapama rok 2007 + za 69 Euro si můžete aktualizovat na 2Q/2008 což je katastrofa, potom už není nic.

Tzn, dotazujte se prodávajicího jak staré mapy jsou, popř. raději si všechno prvně sami projděte na stránkých výrobce.
To znamená.že musíš mít vše nahrané na kartě a ne jak to je v orig. navigaci nahráno v ní. :-k
i30, Champaigne Silver, style, 1.6,benzín, 09/2008
old - Š-Felicia 1,3 MPi,10/2000
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Umístění navigace v palubní desce

Příspěvek od Hardcam »

tatcwud: ve ktere navi krome TomTom One (a podobne levnych jebecek) jsou mapy nahrany v ni? Mozna jsem jen nepochopil, jak to myslis, ale navigace dostupne na nasem trhu maji mapy nahrane na dodavane karte, vzhledem k tomu, ze vnitrni pamet samotn\ch pristroju byva mizerna.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
ForgottenRuler
Příspěvky: 6
Registrován: 27 pro 2009, 14:56

Re: Umístění navigace v palubní desce

Příspěvek od ForgottenRuler »

Nerad bych se někoho dotknul ](*,) ale píšu jen ze svých zkušeností - to že navigace sežere i jiné mapy je jedna věc, samozřejmě vše se dá nějakým zpusobem obejít a zaktualizovat, ale ne všichni jsou zdařilí piráti a raději si za věc zaplatí a tudíž využívají služeb výrobce (aktualizace) - prostě si na to dejte pozor než něco koupite, viz, muj zklamaný kamarád ktetrý dostal navigaci na vánoce a je mu poněkud k ničemu, takže jsme nakonec nahráli uplně něco jiného, ale to už je jiné story.

já si myslím, že navigace mají v sobě zabudovaný pouze operační systém, který pracuje právě s SD kartou na které jsou v halvním rootu dané informace a z karty mapy čte apod, ale třeba existují i navigace které toto mají přímo v sobě, nevím, na toto bych se díval a při koupi konkretní věci. :-k
Odpovědět

Zpět na „i30 Úpravy (tuning)“