Alu kola - HRS + racing-line.cz - zkušenosti ?

Vše kolem úprav na Vašem miláčkovi - kola, hudba, osvětlení, úpravy motoru, styling.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Navro
*
Příspěvky: 17
Registrován: 15 srp 2010, 12:38
Bydliště: Kuřim

Alu kola - HRS + racing-line.cz - zkušenosti ?

Příspěvek od Navro »

Zdravím,

Na svoji i30 jsem se pokukoval po nových alu kolech a na webu racing-line.cz se mi zalíbily kola značky HRS - výrobce s Taiwanu. (údajně kola do prvovýroby hyundai)

Samozřejmě první věc co jsem chtěl vědět, byla jak je to s homologací a certifikací pro naše silnice, tak jsem si s prodejcem vyměnil pár emailů. Kola mají pouze certifikaci JWL (VIA), nikoliv KBA a dle prodejce je to celosvětově uznávaná norma + navíc mají certifikát od ministerstva dopravy povolující tyto kola na území ČR. Chtěl bych vědět jestli je to pravda nebo není.

Citace odpovědi emailu:
Dobrý den,

Raději bch Vám zavolal jelikož toto je složitější. Prvně Vaše informace, ať už pochází od kohokoliv jsou mylné. Celosvětově uznávané certifikace pro testování alu kol jsou dvojí : JWL a TUV.
JWL (VIA) – je Japonská norma testování alu kol. V Evropě je pak běžnější Německá norma TUV. Obě jsou si rovny a na celém světě stejně použitelné.
Označení KBA mají disky, která jsou vyrobena jen na území Německa. Tudíž na českých silnicích jezdí (podle Vašeho vákladu) 90% kol která nejsou schválena pro EU … J

Nemusíte se ničeho bát , my jsme si nechali také dodělat TUV Wien. Jelikož spolupracujeme v Pardubickém a Královehradeckém kraji s množstvím autosalonů a ti jsou zvyklí spíše na TUV.

Policii ani pojišťovně nemusíte nic dokaovat. Je pak na nich aby prokázali, že kola nejsou homologovány, ale pokud budete mít s nimi klid stáhněte si na našich stránkách osvědčení z ministrerstva dopravy, že jsem dovozci a prodejci schválených a certifikovaných alu kol. Tento dokument, na našem území, moc pordejců nevlastní!
Údajný certifikát se dá stáhnout v sekci certifikace - racing-line.cz/certifikace.html

Takže, může mi někdo jasně na 100% říci kde je pravda a je-li možné kola této značky mít zcela bezproblému a s jistotou na autě?

Díky ;)
i30 sport 2009
Reklama
 

Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Alu kola - HRS + racing-line.cz - zkušenosti ?

Příspěvek od 89majlo96 »

Na 100% ti to potvrdia asi len na ministerstve dopravy, skus im napisat mail.
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Uživatelský avatar
Andy182
**
Příspěvky: 452
Registrován: 30 kvě 2011, 10:29
Bydliště: Bánovce nad Bebravou
Kontaktovat uživatele:

Re: Alu kola - HRS + racing-line.cz - zkušenosti ?

Příspěvek od Andy182 »

ahoj, značka HRS je pomerne rozšírená ... na slovensku sa predáva tiež, napr. centrum kolies bodka eská ... tam majú poznámku, že majú TUV schválenie ... mimochodom pri dopyte zimných pneu priamo v Hyundai som dostal oficiálnu ponuku aj na disky HRS od Hyundai .. asi by som sa tých schválení nebál, o kvalite ale veľa neviem
i20 BC3, 1.0T-Gdi, 7DCT, Nline+, intense blue, 10/2022 -
i30 PD Wagon, 1.6CRDi, 7DCT, Style, Moon Rock, 6/2018 - 12/2023
Seat Ibiza FR 1.2 TSI, 81kw, Pirineos Grey - 3/2017-7/2018
i30 1.6 CRDi, 81kw, Creamy White - 8/2013 - 03/2017
i30 1.4 CVVT 80kw, Black - 6/2011-7/2013
Uživatelský avatar
sefina
**
Příspěvky: 193
Registrován: 19 črc 2013, 18:16
Bydliště: Pardubice

Re: Alu kola - HRS + racing-line.cz - zkušenosti ?

Příspěvek od sefina »

Pro zápis kol do TP potřebuješ typový list a schválení MDČR jinak ti jiná kola nezapíší a z STK tě vyhodí s vážnou závadou. U této firmy jsem chtěl koupit také kola, jen nebyli schopni dodat typový list. Tvrdili, že ta kola tam mohu mít. Když jsem je upozornil, že je rozdíl v ET který není zapsán v TP tak otočili, že kola tedy na auto dát nemohu. Jediná tvoje šance, dát rozměr disku se stejným ET i šířkou co máš zapasnou v TP a pak bych to asi neřešil. Jiná šířka, průměr či ET jedině s typovým listem. Za 150 kontrola na STK a za 50 zápis do TP -- zapíší konkrétní disk, rozměr, značku a vzor na který dodáš typový list. U mne např. 7,5 x 17 5x114,3 ET 45 72,6 značka: Brock design: RC26
Hyundai ix35 1.7 CRDi 4x2 Trikolor Plus Creamy White
Nissan Juke 1.6 Dig-t 140kW
Renault Scenic 1.6i
Renault Kangoo 1.4 Automat
Renault Clio 1.2i
Mitsubishi Colt 1.3i
Fiat 126p
Ford Scorpio 2.9i Automat
Oltcit Club 11RL
Moskvič 408/1
Navro
*
Příspěvky: 17
Registrován: 15 srp 2010, 12:38
Bydliště: Kuřim

Re: Alu kola - HRS + racing-line.cz - zkušenosti ?

Příspěvek od Navro »

sefina píše:Pro zápis kol do TP potřebuješ typový list a schválení MDČR jinak ti jiná kola nezapíší a z STK tě vyhodí s vážnou závadou. U této firmy jsem chtěl koupit také kola, jen nebyli schopni dodat typový list. Tvrdili, že ta kola tam mohu mít. Když jsem je upozornil, že je rozdíl v ET který není zapsán v TP tak otočili, že kola tedy na auto dát nemohu. Jediná tvoje šance, dát rozměr disku se stejným ET i šířkou co máš zapasnou v TP a pak bych to asi neřešil. Jiná šířka, průměr či ET jedině s typovým listem. Za 150 kontrola na STK a za 50 zápis do TP -- zapíší konkrétní disk, rozměr, značku a vzor na který dodáš typový list. U mne např. 7,5 x 17 5x114,3 ET 45 72,6 značka: Brock design: RC26
Tak to si mne zrovna nepotěšil.

Kola, o které mám zájem mají stejné rozměry jako v mém VTP, vše se shoduje až na ET...v VTP mám povolený rozměr 7.0J x 16 ET 42 - kola jsou ale 7.0J x 16 ET 40, to jsou 2 mm rozdíl, někde jsem četl, že je zde určitá tolerance a nemělo by to vadit, je to pravda?
i30 sport 2009
Odpovědět

Zpět na „i30 Úpravy (tuning)“