Chiptuning i30(racingbox,powerbox,atd.)

Vše kolem úprav na Vašem miláčkovi - kola, hudba, osvětlení, úpravy motoru, styling.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Chiptuning i30(racingbox,powerbox,atd.)

Příspěvek od 89majlo96 »

Dokonalejsie horenie, lepsi zapal zmesi a tym padom lepsia odozva plynoveho pedalu.
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Reklama
 

N2DRFT
**
Příspěvky: 458
Registrován: 21 pro 2010, 12:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Chiptuning i30(racingbox,powerbox,atd.)

Příspěvek od N2DRFT »

Bylo tu hodně dotazů ohledně chiptuningu, já osobně jsem řešil chip na svý auto. Hodněj sem se různě ptal až jsem našel tohle http://www.chiptuning.cz/chiptuning.php ... %20CVVT%20 Ze zkušeností přátel vím, že na garanční prohlídce čiptuning neřeší(testováno u škoda octavia III tdi) pouze řídící jednotku přeprogramují zpátky do původního stavu. U hyundai jsem se na to zatím neptal, nicméně předpokládám stejný postup. Na odkaze který jsem sem dal se člověk mimo jiné dočte o záruce na přeprogramování jednotky-tzn. že když vám to jak jsem zmínil přehrajou v servisu na původní, tahle firma vám chip nahraje znova, jinak máte k tomu chipu ještě zálohu na dvd mám dojem.

-pokud se v něčem pletu, prosím opravtě mě.
Naposledy upravil(a) N2DRFT dne 05 led 2011, 14:35, celkem upraveno 1 x.
Hyundai i30 BLUE DRIVE 1.4 CVVT 2010 80kW
Obrázek
Uživatelský avatar
Laxius
**
Příspěvky: 420
Registrován: 04 led 2009, 17:51
Bydliště: Rovinka, SK

Re: Chiptuning i30(racingbox,powerbox,atd.)

Příspěvek od Laxius »

89majlo96 píše:Dokonalejsie horenie, lepsi zapal zmesi a tym padom lepsia odozva plynoveho pedalu.
Majo diky! Tusim som niekde cital, ze mas na ceste tie iridiove sviecky. Za kolko si ich kupil a pocitil si nejake zlepsenie, ci uz do vykonu alebo do spoterby?
Hyundai Elantra, 1.6i Premium, 94kW, Marina Blue (2016)
Hyundai i30cw, 1.6CVVT Style, 92kW, Continental Silver (2009)
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Chiptuning i30(racingbox,powerbox,atd.)

Příspěvek od 89majlo96 »

na ceste ich este nemam, ale v priebehu roka na tom zapracujem
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
karell
*
Příspěvky: 17
Registrován: 07 lis 2009, 19:34

Re: Chiptuning i30(racingbox,powerbox,atd.)

Příspěvek od karell »

Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: Chiptuning i30(racingbox,powerbox,atd.)

Příspěvek od Skyline »

Že se na garančkách neřeší chiptuning u Octavie III je celkem logické, když ji ještě ani nevyrábí :D
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
N2DRFT
**
Příspěvky: 458
Registrován: 21 pro 2010, 12:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Chiptuning i30(racingbox,powerbox,atd.)

Příspěvek od N2DRFT »

jo no jsem zblblej z renaultů :D ikdyž dá se jako trojka počítat 2ka po faceliftu :P
Hyundai i30 BLUE DRIVE 1.4 CVVT 2010 80kW
Obrázek
Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: Chiptuning i30(racingbox,powerbox,atd.)

Příspěvek od Skyline »

No u VW vlastně ano, když je tu teď prý nový Passat :shock:
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
boal
*
Příspěvky: 59
Registrován: 17 srp 2010, 19:42

Re: Chiptuning i30(racingbox,powerbox,atd.)

Příspěvek od boal »

Zlusenosti s filtrem SIMOTA 1.4 cvvt i30 CW. Mame s nim najeto pres 6000km jiz jsem ho musel cistit musi se cistit po 5000km. Nepere se jen nastrika a pak vyfouka vzduchem. Opravdu bez problemu vydrzi tlakovej vzduch. Na vykonu nic nepoznate dal jsem ho tam manzelce a nevedela o tom a nehlasila zadnou zmenu. Ja s tim jezdim jen o vikendu a mozna nepatrne lepe tahne, ale spis je to prani nez fakt. Ted kdy jsem ho cistil byl tam par dnu puvodni a zase manzelka nehlasila zadnou zmenu. Na spotrebu muzete kouknout na boal www.spotreby.cz filtr nainstalovan asi pri cca. 2200km a cisten ted pri 8200km. Kazdopadne je dobre udelanej, ale jestli neco prinasi nevim, kazdopadne usetri za filtry papirove. Pri garancni kontrole tam vratim puvodni a reknu, ze ho nechci menit, protoze ho menim casteji nez rika vyrobce a zrovna je tam novej.
Uživatelský avatar
Deegr
****
Příspěvky: 1061
Registrován: 19 úno 2012, 12:59
Bydliště: Klatovy

Re: Chiptuning i30(racingbox,powerbox,atd.)

Příspěvek od Deegr »

Opravdu se mi líbí, jak zde všichni tvrdí, že chipovat atmosferický benzín nemá cenu. Také jsem o chipu u atmosféry pochyboval, ale není nad vlastní zkušenost a tak jsem si nechal svoje Stilo Nachipovat. Vybral jsem si firmu Autochip,jelikož mají dobré ceny a ještě nabízejí slevy,ale hlavně se jedná o kvalitní firmu. Slibovali navýšení výkonu ze 170PS na 185PS a krouťák z 221Nm na 247Nm a ten rozdíl tam opravdu je, ať si tvrdí kdo chce co chce. Když jsme z té firmy odjížděli a poprvé šlápli na plyn, tak jsme se s bráchou na sebe jen koukli a nechápali, jak je možné, že je to až takový rozdíl. Nebyl to jen můj pocit, ale i bratrovo.
A jak to funguje? Motoráři si nemohou dovolit z motoru dostat od výroby to,co tam opravdu je. Jedná e totiž o emisní limity a další blbosti. Jelikož se auta neprodávají jen v EU,ale i na jiných světadílech, kde jsou jiné emisní limity a další omezení,tak místo toho,aby dělali více druhů softwarů, tak prostě vypustí jeden přiškrcenej soft pro všechny. Nic více v tom nehledejte. Díky tomuto omezení je možné zvednout výkon i u atmosférických motorů bez rizika jeho poškození. Já mám na chipu najeto už přes 20 000km a nenastal žádný problém.Proto budu hledat i na novou i30 powerbox,protože je to zkrátka znát. Powerbox kvůli záruce a servisu.
http://www.autochip.eu/cz/chiptuning-ta ... 20v-170hp/
Hyundai i30 N Performance
Kia Pro Cee'd GT 2015 Prodáno
Hyundai i30 1.6 GDI Style 2012 Sold
Fiat Stilo Abarth 2.4, 2002 Sold
Fiat Bravo HGT 2.0 20V,1996 Crash
Fiat Uno 1.4,1991 Sold
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Chiptuning i30(racingbox,powerbox,atd.)

Příspěvek od enjoy »

mě by teda docela zajímalo,jaktože u accenta 81kw umí 97kw a u matrixe 81kw umí 102kw... buď je tam něco čemu nerozumím,nebo tam ty čísla hází od boku.
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
Uživatelský avatar
Deegr
****
Příspěvky: 1061
Registrován: 19 úno 2012, 12:59
Bydliště: Klatovy

Re: Chiptuning i30(racingbox,powerbox,atd.)

Příspěvek od Deegr »

Každá firma dokáže z motoru dostat jiný výkon. I mě na Stilo nabízeli dvě možnosti,ale už na rovinu mi řekli, že když budu chtít ten výkonnější, tak už může dojít k omezení životnosti,proto mám ten normální,kde nehrozí žádné poškození. Nepochybuju o tom,že většina firem si nějaký ten výkon na papíru přidá,aby přilákali více lidí,které na to skočí. Osobně bych si nechal čipovat auto jen u značkových firem,jako jsou Bitpower,Autochip a další. Rozhodně bych nešel do podvodných firem,jako je známá ABC, atd
Hyundai i30 N Performance
Kia Pro Cee'd GT 2015 Prodáno
Hyundai i30 1.6 GDI Style 2012 Sold
Fiat Stilo Abarth 2.4, 2002 Sold
Fiat Bravo HGT 2.0 20V,1996 Crash
Fiat Uno 1.4,1991 Sold
Uživatelský avatar
saldy
***
Příspěvky: 545
Registrován: 11 kvě 2009, 15:00
Bydliště: UL
Kontaktovat uživatele:

Re: Chiptuning i30(racingbox,powerbox,atd.)

Příspěvek od saldy »

Co jsem si kupoval starší čísla Autodiesel tak tam crdi měřili výkon často, ty hodnoty vycházely mnohem vyšší než je v tabulkách výrobce, například verze s 85kw měla 93kw a verze s 94kw měla 100kw, to je ještě v normálu, ale ty brůběhy a maxima točáků byly ještě zajímavější, u té slabší verze byl rozdíl asi 17 Nm, u silnější dokonce 40 Nm a to už je pořádná porce (to byla tušim i20 nebo Soul). Když si pak domyslim placebo efekt tak to se to pak čipuje.
Tucson Euro 2016, 1.7 CRDi, 85kW, Sněhulák
i30, 1.6 CRDi, 94kW, Sněhulák
Uživatelský avatar
pilotzz
**
Příspěvky: 236
Registrován: 26 čer 2010, 21:06

Re: Chiptuning i30(racingbox,powerbox,atd.)

Příspěvek od pilotzz »

Deegr píše:Vybral jsem si firmu Autochip,jelikož mají dobré ceny a ještě nabízejí slevy,ale hlavně se jedná o kvalitní firmu. Slibovali navýšení výkonu ze 170PS na 185PS a krouťák z 221Nm na 247Nm a ten rozdíl tam opravdu je, ať si tvrdí kdo chce co chce.
No nevím jak důvěryhodná je firma, která na jeden a tentýž motor 1,4CVVT/80kW uvádí jednou 87kW/156Nm a podruhé 88kW/151Nm (i30 resp. Ceed)
Máš to Stilo obržděné na brzdě mimo úpravce? :wink:
Mám za sebou tuningy dva - jeden virtuální, druhej neúčinej. Načipovat se atmosféra dá, jenže to musí udělat někdo, kdo ví jaké jsou všechny vazby v algorytmu řízení. Přehrátí datových map totiž může znamenat nějaké partikulární zlepšení, jenže systémy řízení mají taky fičury jako učení se, korekce a bůhví jaké limity a co ještě, a dost silně pochybuju, že 90% nahrávačů map vůbec ví co se v ECU děje. U něčeho možná metoda pokus-omyl občas slaví úspěch, u mě tomu tak nebylo. Subjektivně pocit jakoby rychlejší reakce na pokyn pedálem, ale brdza jasně ukázala, že velký kulový..
GrandeurHG300
(i30cw 1.4CVVT/80kW 7,2l/100km, LPG 8,4l/100km, E85 8l/100km)
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Chiptuning i30(racingbox,powerbox,atd.)

Příspěvek od enjoy »

Přesně tak.. Zkuste si někdy jezdit týden s lehkou nohou a po týdnu to na dvojku pořádně sešlápnout.. budete mít pocit,že vám auto nejede.Řídící jednotka se přeučila na jiný styl jízdy...
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
Odpovědět

Zpět na „i30 Úpravy (tuning)“