Parkovací asistent - senzory

Vše kolem úprav na Vašem miláčkovi - kola, hudba, osvětlení, úpravy motoru, styling.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
orion
*
Příspěvky: 46
Registrován: 27 črc 2013, 22:55

Re: Parkovací asistent - senzory

Příspěvek od orion »

http://www.parkujeme.cz/detail/110-park ... ent-pbh-40
Tak jsem koupil tyhle senzory, ve stribrny barve, abych nemusel resit lakovani a dneska jsem je tam nainstaloval, vypada to, ze funguji jak maji, ale to ukaze az cas. Musim rict, ze instalace byla pro me desna fuska. Diry vyvrtany hned, samozrejme do polystyrenu, takze propasirovat ty kabely dolu bylo neco, pak jsem potreboval sundat ten cernej kryt zespoda, abych se dostal pod naraznik, coz mi taky neslo, protoze ty matky byly orezly a v pulce se uzvejknul sroub, teda 2. Pak mi neslo za boha vyndat zadni svetlo, abych zjistil, jakej kablik vede ke zpatecce, ale nakonec se taky podarilo. Tu krabicku i s bzucakem jsem nechal za tim potahem, mista tam je dost a nikde to neprekazi, akorat jak jsem to zavrel, tak potah dost tlumi a bzucak je spatne slyset, takze potrebuju vymyslet, kam ho umisit, aby nebyl videt a zaroven byl dobre slyset. Nekdo nejaky napad? Po skoro 5 hodinach pakarny uz nedovadu myslet :D
Reklama
 

Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Parkovací asistent - senzory

Příspěvek od alarm »

Môžem ti dať len radu, či ju použiješ záleží od teba...
Pôvodné cúvacie mi odišli, mali display a aj zvukové a bolo to dobré. Potom som nainštaloval len zo zvukom.
Bolo to na houby... mám rád hudbu ako napr. BIJOUTERRIER, a tú treba počúvať nie potichu. Pískanie pri cúvaní zaniklo, a vela nechýbalo a kôl mám zabodnutý v piatych dverách. Preto som si dorobil dve červené ledky, ktoré blikajú podla vzdialenosti od prekážky. Ak máš ten reprák ešte v kufri, cúvacie máš zbytočné, stačí cúvať pri naštartovanej tatrovke a si v keli.Len optické ukazovatele sú tiež zlé, treba kombináciu akustiky a optiky.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
orion
*
Příspěvky: 46
Registrován: 27 črc 2013, 22:55

Re: Parkovací asistent - senzory

Příspěvek od orion »

Akusticke staci, mne jde predevsim o parkovani na sidlisti, kdy ma manzelka trosku problemy, ja to dneska predelal a vyndal jsem ho ven, dal jsem ho na ten plast po strane, co je za C sloupkem, sice je trosku videt z venku, ale slyset to je, ale je to jen docasne, budu to muset vymyslet nejak lip. Jeste jsem zkousel ho da zevnitr, jak je dira zadniho pasu, to bylo o neco lepsi, ale podle me ne dostatecny. Moc jsem nad tim nepremyslel, protoze jsem dneska lestil tu naletovou korozi a delal jsem to az do tmy. Nicmene ty senzory jsem dost presne, dal jsem je trosicku ze strany na ten vypouklej plast, takze dobre signalizujou i prekazky, ktery jsou ze sikma, ale zase kvuli tomu mam vetsi mezeru uprostred, takze tam je mensi mrtvej bod, skoda, ze tech senzoru tam neni 5. Tu optickou signalizaci nechci proto, ze nesnesu nic na palubce, uz takhle mam drzak na skle na telefon kvuli navigace a stve me to.
PremekC
*
Příspěvky: 47
Registrován: 31 led 2007, 21:17

HYUNDAI i30 parkovací asistent Steelmate s CAN modulem

Příspěvek od PremekC »

Ahoj, máte s tím někdo zkušenost? Dá se namontovat svépomocí, nebo je třeba v servisu zásah do řídící jednotky, aby to zobrazovalo na displeji, je na to někde konektor?
http://www.autio.cz/hyundai-i30-parkova ... m/d-95559/
Oddělat zadní nárazník už bych asi uměl, viz zde: http://hyundai.epcdata.ru/i30/37450/tri ... niy-81812/, ale kudy se protáhnou kabely od senzorů dovnitř?
Díky, Přemek
2002-XI.2012 Elantra 1.6
XI.2012 Hyundai i30 1.6 GDI kombi
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Parkovací asistent - senzory

Příspěvek od alarm »

v kufri je prechodka
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
PremekC
*
Příspěvky: 47
Registrován: 31 led 2007, 21:17

Re: Parkovací asistent - senzory

Příspěvek od PremekC »

Ahoj, mohli byste prosím podrobněji popsat kudy táhnout kabeláž zadních senzorů a kudy to případně protáhnout až na palubku, když to bude s displejem?
Uvažuji i o předních senzorech, ale zase nevím, jak tam vlézt a kudy protáhnout kabely dovnitř.
Máte někdo zkušenost s neoriginálními dopředu, jestli stačí 2 a kam případně dát ty další dva?
Jak se sundají nárazníky, na to mám nákres.
Nechci se do toho pouštět metodou chyb a omylů a někde něco urvat...
Předem díky..
2002-XI.2012 Elantra 1.6
XI.2012 Hyundai i30 1.6 GDI kombi
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Parkovací asistent - senzory

Příspěvek od alarm »

Ja to mam natiahnuté poza čalúnenie kufra (nad kolesom), potom sa dá dostať popod plasty, ktoré sú vedla zadného operadla, potom smer dole , tam je plast cez nastupovací prah, týmto sa dostaneš až na pravú stranu k nohám spolujazca. Ak demontuješ plast na pravom stlpiku a spustíš dole drôt, vieš vytiahnuť hode kábel k displayu na pristrojovku. Najlepšia poloha, pri ktorej stačí bez pohnutia hlavy sledovať display, je pravý roh prístrojovej dosky, kde začína plast stlpika a práve tam si s káblom.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
PremekC
*
Příspěvky: 47
Registrován: 31 led 2007, 21:17

Re: Parkovací asistent - senzory

Příspěvek od PremekC »

PremekC píše:Ahoj, mohli byste prosím podrobněji popsat kudy táhnout kabeláž zadních senzorů a kudy to případně protáhnout až na palubku, když to bude s displejem?
Uvažuji i o předních senzorech, ale zase nevím, jak tam vlézt a kudy protáhnout kabely dovnitř.
Máte někdo zkušenost s neoriginálními dopředu, jestli stačí 2 a kam případně dát ty další dva?
Jak se sundají nárazníky, na to mám nákres.
Nechci se do toho pouštět metodou chyb a omylů a někde něco urvat...
Předem díky..
Tak jsem se do toho pustil sám, koupil za 399Kč zadní senzory v Datartu, jen ty pískací bez displeje. Nárazník není třeba sundávat, navrtají se 4 díry, nacvaknou senzory a já jsem kabely od senzorů vedl spodem do zadního blinkru a odtud jde kabel gumovou průchodkou do kufru za tapecírung, trochu jsem průchodku poodhrnul a kabely od senzorů se vešly. Napětí od couvačky a zem jsem přivedl dvojlinkou přímo od levé svítilny ve dveřích, když se sundají 2 plastové kryty zadních dveří (nejdřív prostředek a pak levý, má šroub), tak se to dá nacpat do gumové hadice mezi dveřmi a karoserií k ostatním kabelům a vést pod stropním tapecírungem a sloupkem vlevo dolů, kde se to už potká s kabely od senzorů, připojí se krabička elektroniky, ta se přilepí na bok vozu a je vymalováno. Pískátko jsem dal pod zadní boční okno.
Nechtělo se mi vrtat se v levém prahu do kabelového svazku, tam tudy vede drát (modrý) k couvačce, ale je tam trochu nebezpečí poškození kabelového svazku a důvod odmítnutí záruky.
Dva večery jsem postupně rozebíral auto, abych vykoumal, kudy to vést a toto je nejrychlejší a nejšetrnější postup.
Přední senzory jsem vzdal, protože jsem nenašel rozumnou cestu, jak se dostat s kabely do kabiny. Průchodky jsou nepřístupné za akumulátorem a pojistkovými skřínkami a neumím si představit, jak bych tam narval kabely od senzorů. Vepředu by stačily 2, ale díru do auta jsem dělat nechtěl.
2002-XI.2012 Elantra 1.6
XI.2012 Hyundai i30 1.6 GDI kombi
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Příspěvek od bony »

Taky jsem dnes montoval senzory za 399,- sencor. Bylo to tedy do kamaradova auta a instalace byla za 1,5hod hotova. Napojeno rychlospojkama na kabelaz primo u couvaciho svetla.

Odesláno z telefonu.
Uživatelský avatar
pnboss
*
Příspěvky: 18
Registrován: 15 úno 2015, 21:11
Bydliště: Ostrava

Re: Parkovací asistent - senzory

Příspěvek od pnboss »

Když namontuju zadní čidla, nepřijdu o záruku na vůz...???
i30 cw 1.6 MPI 88kw, satin amber, 2015
Ford Fusion 1.4, 2008
Ford Fiesta 1.3, 2000
Trabant 601, 1971
Škoda 100, 1973
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Parkovací asistent - senzory

Příspěvek od bony »

Proc by jsi mel? Vznikla vada ktera by byla predmetem reklamace by musela byt primo zpusobena montazi senzoru. A dukazni bremeno je na Hyundai.
Uživatelský avatar
pnboss
*
Příspěvky: 18
Registrován: 15 úno 2015, 21:11
Bydliště: Ostrava

Re: Parkovací asistent - senzory

Příspěvek od pnboss »

Protože montáž p.senzorů je zásah do elektroinstalace.
Nejsem technik, ale např. padne jednotka vozu, někde se něco zkratuje, ani to přímo nebude souviset se senzory, ale hyundai řekne, že neposkytne záruku z důvodu zásahu neautorizovaného servisu do elektroinstalace.... Prostě mám pochybnosti

PS: byl bych moc rád, kdyby si měl pravdu ty, protože už mám senzory namontované!
i30 cw 1.6 MPI 88kw, satin amber, 2015
Ford Fusion 1.4, 2008
Ford Fiesta 1.3, 2000
Trabant 601, 1971
Škoda 100, 1973
Saids
Příspěvky: 6
Registrován: 07 zář 2014, 21:38

Re: Parkovací asistent - senzory

Příspěvek od Saids »

Z výše uvedených důvodů jsem si raději nechal namontovat vlastní senzory Steelmate PTS400 v bílé barvě v autorizovaném servise. Konkrétně Hyundai Centrum Praha na Českobrodské - za cenu podobnou, jako nabízi prodejci senzorů. Cena, přístup servisního technika - nebylo co řešit.
i30 kombi 2014; 1,6 CVVT, bílá
Uživatelský avatar
Cizinec
*
Příspěvky: 10
Registrován: 16 dub 2013, 01:23
Bydliště: Praha

Re: Parkovací asistent - senzory

Příspěvek od Cizinec »

Poslední dobou když couvám,píska senzor i když níc není za autem.Ukazuje 0 metru do prekažky?
Pak se zapina vypina. Blazinec.Namontovane uz ve vyrobě.
Čim to je?
i 30 trikolor plus 8/2011
MB W124 200 D 1988 youngtimer
Máša
Příspěvky: 1
Registrován: 23 lis 2015, 08:30

Re: Parkovací asistent - senzory

Příspěvek od Máša »

chtěl bych se zeptat jestli jsou někde v autě pojistky na parkovací senzory, všechny co jsem našel jsem proměřoval a jsou ok. Z ničeho nic mi totiž přestali fungovat parkovací senzory, nebo možná jen signalizace. Díky za odpověď
Odpovědět

Zpět na „i30 Úpravy (tuning)“