Signalizace nezapnutých pásů

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Signalizace nezapnutých pásů

Příspěvek od Tringi »

V Coupé taky ikonka nezapnutých pásů pouze zabliká, a nic nepípá, takže asi vlastnost nebo záleží na nastavení.
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
Reklama
 

Uživatelský avatar
oKo
**
Příspěvky: 400
Registrován: 05 kvě 2009, 18:33
Bydliště: 708 00

Re: Signalizace nezapnutých pásů

Příspěvek od oKo »

To zasvícení je užitečná vlastnost - kontrola toho, že signalizace funguje. Stejně jako eps a další na palubce.
dalibordn
**
Příspěvky: 140
Registrován: 02 bře 2009, 18:24

Re: Signalizace nezapnutých pásů

Příspěvek od dalibordn »

Rozpojil jsem pod sedadlem konektor černého káblíku a je klid a ticho.Vede k zásuvce pásu.Druhý žlutý vedle něj je asi airbag sedadla raději nechytat.
Hyundai i30 made in cz
Uživatelský avatar
j.albi
**
Příspěvky: 146
Registrován: 29 črc 2005, 10:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Signalizace nezapnutých pásů

Příspěvek od j.albi »

dalibordn píše:Rozpojil jsem pod sedadlem konektor černého káblíku a je klid a ticho.Vede k zásuvce pásu.Druhý žlutý vedle něj je asi airbag sedadla raději nechytat.
A není náhodou při neobsazeném sedadle (doufejme že jenom u spolujezdce) deaktivován airbag? V tomhle případě při vyplém čidle jako kdyby tam nikdo neseděl!
Hyundai Getz 1.1 - prodáno
Hyundai i30 1,6 CRDi Comfort, 66 kW, Vivid Blue
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Signalizace nezapnutých pásů

Příspěvek od Mexican »

j.albi píše:
dalibordn píše:Rozpojil jsem pod sedadlem konektor černého káblíku a je klid a ticho.Vede k zásuvce pásu.Druhý žlutý vedle něj je asi airbag sedadla raději nechytat.
A není náhodou při neobsazeném sedadle (doufejme že jenom u spolujezdce) deaktivován airbag? V tomhle případě při vyplém čidle jako kdyby tam nikdo neseděl!
pri neobsadenom sedadle je vypnuty airbag, o to sa stara system SRS
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
j.albi
**
Příspěvky: 146
Registrován: 29 črc 2005, 10:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Signalizace nezapnutých pásů

Příspěvek od j.albi »

Mexican píše:pri neobsadenom sedadle je vypnuty airbag, o to sa stara system SRS
A není náhodou SRS napojeno na čidlo v sedačce?
Hyundai Getz 1.1 - prodáno
Hyundai i30 1,6 CRDi Comfort, 66 kW, Vivid Blue
m.k.s
*
Příspěvky: 33
Registrován: 02 zář 2009, 20:34

Re: Signalizace nezapnutých pásů

Příspěvek od m.k.s »

j.albi píše:
Mexican píše:pri neobsadenom sedadle je vypnuty airbag, o to sa stara system SRS
A není náhodou SRS napojeno na čidlo v sedačce?
Podle návodu se airbag na sedadle spolujezdce aktivuje i pro neobsazené sedadlo. Vypíná se klíčkem z boku palubky.
Neobsazenost by na to neměla mít vliv, má vliv jen na kontrolku zapnutého pásu.
Hyundai i30CW, 1.4 CVVT Clasic plus, 08/2009
CistiC
*
Příspěvky: 54
Registrován: 24 zář 2009, 19:51

Re: Signalizace nezapnutých pásů

Příspěvek od CistiC »

Mám problém se signalizací zadních pásu u i30.
Když se rozjedu, rozsvítí se 3 kontrolky a po chvíli zhasnou, ale pásy ani nepípnou, přestože vzadu někdo sedí. Pokud během jízdy osoba pás zapne, kontrolka blikne zeleně. Pokud pás rozepne, zvuková signalizace funguje. Když si přesedně jinam, signalizace přestane, ale auto nezaznamená, že osoba sedí jinde a nereaguje, ani pokud se vrátí na svoje místo.

Signalizace tedy reaguje při rozepnutí pásu, ale vůbec se nedozvím, že se osoba nepřipoutala, když nasedne do auta.
Hyundai i30 Classic Plus + ESP, 1.4 CVVT, Continental Silver, 07/2009, Nošovice, 75.000 km
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Signalizace nezapnutých pásů

Příspěvek od 89majlo96 »

to iste robi aj mne, neboj sa to neni ziadna vada, vzadu su asi neni zatazove senzori v sedackach ale len v zapinani pasov. Ale ked sa hned pred jazdou priputa tak by to malo svieti na zeleno :-k A chcem sa spytat : Ceske verzie maju tiez srs airbag? lebo korejci maju SRS znacku na vsetkych airbagoch a cechun ma len airbag... A k tomu pipaniu - cechunovi to pipa len 1,5 minuty a mne to pipa 10 minut ](*,)
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Signalizace nezapnutých pásů

Příspěvek od tatchwud »

CistiC píše:Mám problém se signalizací zadních pásu u i30.
Když se rozjedu, rozsvítí se 3 kontrolky a po chvíli zhasnou, ale pásy ani nepípnou, přestože vzadu někdo sedí. Pokud během jízdy osoba pás zapne, kontrolka blikne zeleně. Pokud pás rozepne, zvuková signalizace funguje. Když si přesedně jinam, signalizace přestane, ale auto nezaznamená, že osoba sedí jinde a nereaguje, ani pokud se vrátí na svoje místo.

Signalizace tedy reaguje při rozepnutí pásu, ale vůbec se nedozvím, že se osoba nepřipoutala, když nasedne do auta.
Vzadu je to myšleno asi tak,že je to zvuková kontrola proti odepnutí pásů (asi kontrola dětí,aby zůstala připoutaná.)Jinak je pravda,že to pípá jen po odepnutí pásů.Nejsou tam "sedací" čidla,jen čidla zapnutí pásů.Zřejmě aby se neporouchala po odklopení sedaček.Změřit čas při zvukové signalizaci jsem nikdy nevydržel poslouchat až do konce,ale trvalo to určitě několik minut. :-k
i30, Champaigne Silver, style, 1.6,benzín, 09/2008
old - Š-Felicia 1,3 MPi,10/2000
CistiC
*
Příspěvky: 54
Registrován: 24 zář 2009, 19:51

Re: Signalizace nezapnutých pásů

Příspěvek od CistiC »

Podle manuálu je tam SRS a vzadu to opravdu šlape jen na rozepnutí pásu. Zvuková signalizace vzadu je 35s a vepredu 100s.
Hyundai i30 Classic Plus + ESP, 1.4 CVVT, Continental Silver, 07/2009, Nošovice, 75.000 km
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Signalizace nezapnutých pásů

Příspěvek od 89majlo96 »

ale asi v ceskej verzii... Lebo minule som isiel s kamaratom do mesta a cesta mi trva okolo 10 minut a nebol celu cestu priputany, pretoze je profesionalny vojak a ma papier ze nemusi byt priputany a prestalo to pipat len asi 200 metrov pred mestom... #-o
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Signalizace nezapnutých pásů

Příspěvek od laufas »

jen ctu o tom pipani a uz mam husi kuzi [-o<
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
Dire
**
Příspěvky: 281
Registrován: 11 srp 2008, 12:36
Bydliště: Královehradecko

Re: Signalizace nezapnutých pásů

Příspěvek od Dire »

laufas: =D>
mam korejca, pasy pipaju asi 100 sek, potom sice prestanu a po cca minute (?) zacnu znovu. Navyse u spolujazdaca zacali same od seba pipat uz od 10km/hod ](*,)
Hyundai i30cw, 1.6CRDi Style, 85kW, Vivid Blue
Obrázek
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Signalizace nezapnutých pásů

Příspěvek od 89majlo96 »

mne zase u spolujazdca pipaju od 20
tak ako to montuju ? ](*,)
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Odpovědět

Zpět na „i30 Elektronika“