Žárovky pro i30

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
coky
*
Příspěvky: 36
Registrován: 25 zář 2007, 22:09
Bydliště: Košice, Slovakia

Re: hyundai i30

Příspěvek od coky »

Hyundai i30 1,6i CVVT comfort / continental silver 10/2007
Reklama
 

garinz
*
Příspěvky: 56
Registrován: 28 srp 2012, 20:37

Re: Žárovky pro i30

Příspěvek od garinz »

co sa tyka praskania ziaroviek, tak som nasiel nieco na HMMC fore.Prispevok bol napisany 25.1.2012 Citujem:

A co se žárovek týče, to jsme již vyřešili. Úpravou kabeláže. O jakou úpravu jde vám radši neprozradím. Jednak se jedná o výrobní tajemství a druhak by jste se mohli potrhat smíchy. Mě osobně by teda sralo věčně měnit žárovky a ještě za to platit!

uz len zistit o aku upravu ide. Mne zatial ziarovka nepraskla, akurat som menil povodne za extreme visiony. Povodne od vyroby boli philips eco vision long life.
I40 cw 1.7 CRDI Business, 5/16 moje od 8/17
Volvo V40 T3 2.0 R-Design 10/2017
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Žárovky pro i30

Příspěvek od Hardcam »

Bosch Plus 90
naprosty nadseni, skvela barva (bila je opravdu bila), super dosvit (zakladni Nightbraker nepovazuju osobne za modlu a s Unlimited jsem zatim bohuzel nemel tu cest), ale citelne vyssi cena (cca 600,-/par)
vhodny pro auta, co jezdi casto vecer, proto jsem je volil do Colta, se kterym jezdim, kdybych jezdil pres den, aplikuju levny zarovky

ja jsem to sem proste musel dat, protoze to jsou prvni zarovky, co me nadchly :mrgreen:
Přílohy
IMAG0908.jpg
IMAG0908.jpg (76.59 KiB) Zobrazeno 3382 x
IMAG0933.jpg
IMAG0933.jpg (43.75 KiB) Zobrazeno 3382 x
IMAG0932a.jpg
IMAG0932a.jpg (77.36 KiB) Zobrazeno 3382 x
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
pivis
**
Příspěvky: 188
Registrován: 22 zář 2009, 14:35
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Žárovky pro i30

Příspěvek od pivis »

Osram Unlimited jsem včera koupil do sonaty tak uvidím jak to bude při nočním svícení vypadat.
K ceně Alza je má za 300Kč pár,krásná cena.
New Accent 1,4 Dynamic -celadon blue 11/2008-prodáno 2/2014
Hyundai Sonata NF 2,4
garinz
*
Příspěvky: 56
Registrován: 28 srp 2012, 20:37

Re: Žárovky pro i30

Příspěvek od garinz »

I40 cw 1.7 CRDI Business, 5/16 moje od 8/17
Volvo V40 T3 2.0 R-Design 10/2017
Uživatelský avatar
iGz
*
Příspěvky: 49
Registrován: 23 zář 2012, 09:28
Bydliště: Bratislava/Prievidza, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: Žárovky pro i30

Příspěvek od iGz »

Kedze praskajuce ziarovky poriadne nasieraju aj mna, tak som objednal toto : http://www.ebay.com/itm/190934000151 .
Ohladom tohto ma trapia dve veci :

1. ci sa ziarovka zmesti do svetla, kedze priemer je 18mm a nikde na nete sa mi nepodarilo najst tak podrobne specifikacie svetla, kde by bol priemer otvoru do projektoru pre H7 (ano, ano, bol som lenivy merat :mrgreen: )
2. Viem, ze legislativne nasadenie LED do stretavacich svetiel nie je uplne "ciste", no kedze "z vonku" nie je rozoznatelne ake ziarovky vo svetlomete su, tak pokial svetlo nebude prilis modre (5000 az 6000 K podla papierov) a nebude hrozit oslnovanie ostatnych vodicov po vyskusani mimo premavky, tak som to ochotny risknut.

Som hlavne zvedavy, ci by na STK na to chlapik prisiel pri merani sklonu svetiel, kedze tu mame rozne ziarovky, ktore maju teplotu papieroro rovnake a mozu sa pouzivat. Otazkou je potom samozrejme aj CRI (percentualne vyjadrenie pokrytia farieb tymto svetlom) .
i30cw 1.6 CVVT, 93kW Style, 2/2009
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Žárovky pro i30

Příspěvek od 89majlo96 »

ja by som sa skor bal ze tie ledky prestanu svietit ovela skor ako klasicka ziarovka. Na parkovackach mi ledky odchadzaju tak ze zacnu blikat pretoze sa prehrievaju.
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Žárovky pro i30

Příspěvek od mmv »

předně by jsem si přečetl toto téma
a pracoval s tímdle názorem
frawd píše:H7 LED do stretávačiek je blbosť z jedného dôvodu. A to je, že to svieti nako.kot. Titiž parabola je určená na bodový zdroj svetla, aby svetlo smerovala tam, kam ho treba. LED bodovým zdrojom v žiadnom prípade nie je a tak to svieti všade, aj prodiidúcim do očí, aj netopierom na oblohe.
Takže aj keď LED bude mať vyššiu svietivosť, v konečnom dôsledku je to nanič, lebo na cestu to svietiť bude menej.
jo a ještě jedna rada
iGz píše:Som hlavne zvedavy, ci by na STK na to chlapik prisiel pri merani sklonu svetiel, kedze tu mame rozne ziarovky, ktore maju teplotu papieroro rovnake a mozu sa pouzivat. Otazkou je potom samozrejme aj CRI (percentualne vyjadrenie pokrytia farieb tymto svetlom) .
za 2000,- chlapík na STK přehlídne i to, že tam chybí motor !!!

každopádně ta led bude kdykoliv identifikovatelná pohledem i při zhasnutí, při rozsvícení, nebude mít žádný sklon světla, žádný předěl světlo tma takže by musel být chlapík na STK úplně blbej #-o Víš na co je na H7 začerněná ta čepička ??? aby to nesvítilo dopředu a tady ta LED má vepředu ještě čočku #-o #-o #-o takže takové světlo je použitelné pouze jako DRL
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
iGz
*
Příspěvky: 49
Registrován: 23 zář 2012, 09:28
Bydliště: Bratislava/Prievidza, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: Žárovky pro i30

Příspěvek od iGz »

mmv, s tou sosovkou by sa to este dalo vyriesit tak, ze ju nejako zatriem/zabranim tomu aby svietila. Len budem musiet vymysliet nieco aby to bolo teplotne stale. Budem sa s tym musiet poriadne vyhrat...
STK ma najblizsia caka az za rok. Pokial sa mi to podari spojazdnit tak aby som na cestach neposobil ako keket co si dal "hyper-mega-ziarovky aby vyzeral coooool" a zaroven tie ziarovky vydrzia ten rok, tak som ochotny ich pred STK vymenit za klasicke na tu chvilu...
89majlo96 píše:ja by som sa skor bal ze tie ledky prestanu svietit ovela skor ako klasicka ziarovka. Na parkovackach mi ledky odchadzaju tak ze zacnu blikat pretoze sa prehrievaju.
V parkovackach zatial svietia ako maju, takze dufam, ze to vydrzia aj tu (uz su tam cca rok) :)
i30cw 1.6 CVVT, 93kW Style, 2/2009
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Žárovky pro i30

Příspěvek od soban »

Takové jako ty co cpou do světel vše co tam nepatří bych nakopal do prdele, protože mě tím pořád oslňujete!

Pokud si je dáš do dálkových je to tvoje volba ty jsou zapnuté jak proti tobě nic nejede, ale cpát to do potkávacích světel.

Jinak nechápu co pořád řešíte já mám i20 mám tam originál H7 a svítí to dostatečně a při dálkových dokonce tak že jsem kolikrát oslněn od různých tabulí u cesty co jsou reflexní!

Ano beru když si dá někdo ledky do interiéru kdy při stejném příkonu můžu mít větší světlo, ale cpát to do reflektorů?

Jak tu poukázaly prostě parabola na to není konstrukčně upravená a pokud to svítí víc tak to bude svítit všude jenom né na cestu.

Podle mě stačí kupovat H7 od značkových výrobců a nemusím kupovat H7 za tisíce, daleko důležitější je si uvědomit že žárovka nemůže svítit dál (konstrukce světlometu tomu brání) - protože by jsi oslňoval, může svítit pouze víc takže budeš mít vozovku víc osvětlenou (možná se tím ta hranice dosvitu prodlouží o nějaký decimetr), ovšem na tom jak uvidíš záleží i čistota světla a i kvalita paraboly - dnes je to plast a pokud se ti tam loupe ta odrazová vrstva .......

PS. Na své staré felicii jsem rozflákal světlo tak jsem koupil nové a to bys nevěřil jak svítí víc a to na starém světle vypadá že je vše OK a má to sklo a i na tom starém skle je vidět že je horší po tolika letech jak to nové.

PS2. Proto jsem příznivcem DRL aby se nesvítilo světlama a neopotřebovávaly se a tím pádem v noci aby jsi dobře viděl a neměl jsi místo světel vypálené paraboly a šedý plast místo skla.
Uživatelský avatar
iGz
*
Příspěvky: 49
Registrován: 23 zář 2012, 09:28
Bydliště: Bratislava/Prievidza, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: Žárovky pro i30

Příspěvek od iGz »

soban,
mozem Ta ubezpecit, ze tuto akciu nerobim preto aby som vyzeral "hyper-cool v natunovanej kare". Moj problem je ten, ze mi ziarovky praskaju ako na beziacom pase a to som skusal jak znackove drahsie, aj neznackove, rozne long-live a nic nepomohlo. Nie som jedniny, ktory tymto trpi, na fore je tu okolo toho popisaneho az az... Takze preto chcem vyskusat tuto alternativu a snazit sa dostat sa do stavu kedy uz do ziaroviek nebudem musiet investovat.
Odporove kable pre mna nie su riesenie. Pokial je to totiz mozne, rad by som na cestu realne videl a chcem sa dopracovat k hranici kde nebudem oslnovat ostatnych a zaroven mat co najlepsiu viditelnost.

Ako som pisal vyssie, priorita je neublizit/nezneprijemnit ostatnym vodicom zivot. Ked ziarovky pridu, tak pofotim a popisem cely priebeh a budes moct sam ohodnotit vysledok.

P.s.: Predpokladam, ze i30ka este nema velmi narok na to aby sa jej zvnutra supal svetlomet, aj ked pri dnesnej kvalite cohokolvek by som sa mozno ani necudoval... :roll:
i30cw 1.6 CVVT, 93kW Style, 2/2009
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Žárovky pro i30

Příspěvek od bony »

Pokud ti praskají často žárovky, zajeď do servisu, tam ti dají drátek s odporem a budeš mít pokoj. U Škodovek je to na každém druhém autě, a dokonce ten odpor se tam dává už z výroby.
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Žárovky pro i30

Příspěvek od soban »

Přesně pokud praskají žárovky chce to přeměřit napětí přímo na žárovce za chodu a udělat opatření - pokud odporové dráty jsou moc tak použít třeba diodu ta dá úbytek 0,7V a pochybuji že to poznáš na světle (nevím kolik dávají ty odporové dráty).

Je jasné že jak na žárovce je větší napětí jak provozní tak se jí abnormálně skracuje životnost.


Jinak většina žárovek rupne při zapnutí takže pokud by jsi sehnal časové relátko tak by se do přívodu dal odpor a po třeba 0,5s by se seplo relátko a odpor se přemostil a podobně....

Prostě třeba řešit příčinu (přepětí) a né následek (žárovku).
Uživatelský avatar
milda h
*****
Příspěvky: 1661
Registrován: 15 led 2012, 21:08
Bydliště: Vysočina NMnM

Re: Žárovky pro i30

Příspěvek od milda h »

soban píše:.

Prostě třeba řešit příčinu (přepětí) a né následek (žárovku).
Máš naprostou pravdu, Soban, ale hrabej se v elektrice v autě v záruce. #-o
Obrázek ix20 1.6 CVVT trikolor Cashmere Brown 12/2011
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Žárovky pro i30

Příspěvek od soban »

Panebože co všeci máte s tou zárukou - když je to v záruce tak si nemůžu přeměřit napětí či mrknout na konektory?

Jasně když něco urvu tak mi to na záruku asi neuznají :-k

Ale vložit mezi patici žárovky a konektor nějakej přípravek a změřit napětí při jízdě - běhu motoru?

Já jsem si do svého auta přidal plašič kun, udělal DRL a ať skusí neuznat záruku jak se pokazí třeba dobíjení.....když to s tím nesouvisí...
Odpovědět

Zpět na „i30 Elektronika“