Imobolizer

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
MA294BSComfort
*
Příspěvky: 24
Registrován: 27 říj 2008, 15:37

Imobolizer

Příspěvek od MA294BSComfort »

Tak som si myslel že časy poklepávania po rôznych častiach vozidla odišli do histórie spolu s komunizmom - nie je to tak, minimálne "poklepy" tu stále máme. :evil:
Včera sa mi už asi po tretíkrát nepodarilo naštartovať - baterka točila, kontrolky svietili, len motor nie a nie naskočiť. Predtým sa mi to podarilo vždy vyriešiť ( to som si len myslel ) pohýbaním poistiek, relátok. Včera nepomohlo. Premeral som všetky poistky, baterku som skoro úplne zničil - nešlo. Dobrý typ bol od kamaráta - skús iný kľúč. Ten som síce nemal ale dalo mi to inšpiráciu - IMOBILIZÉR. Celý večer som presurfoval na nete a myslím že to bolo kdesi tu pri sekcii Getz - našiel som identický problém - a aj riešenie : dobre buchni do spínacej skrinky a na čas máš pokoj. JE TAK #-o . I30 sa rozbehla ako zamlada. Takže bacha - mala by to byť cievka ( anténka ) imobilizéru, ktorá má zrejme špatný kontakt. Až sa trocha vyčasí pozriem sa na to. Prejaví sa to tak že sa nerozsvieti kontrolka imobilizéru čo si normálne nemám dôvod všimnúť. Keby blikala je to iné - takto proste akoby tam ani nebola. Keď kontrolka nesvieti to znamená že imobilizér neidentifikoval kľúč a nepovolí štart.
Dúfam že ma už nič iné neprekvapí :shock:
Reklama
 

Uživatelský avatar
vipe
Moderátor
Příspěvky: 993
Registrován: 17 lis 2007, 17:24
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: Imobolizer

Příspěvek od vipe »

Je to tak jak píšeš u Getze se to už řešilo. :wink:
Třeba si všimnout té kontrolky 8-[
Hyundai I30 MY14 White Creamy 1.6 CVVT 88kW + Parking, 16" Alu
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů.
Uživatelský avatar
Engineer
Moderátor
Příspěvky: 3306
Registrován: 22 lis 2006, 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Imobolizer

Příspěvek od Engineer »

Typická závada :mrgreen:
Už pre Accent LC z 2001... Takú istú skúsenosť mám.
Momentaly: VW Polo 1,4TDi 55kW RV2002 100 000km
Passed: WrAccent MC 1,4 71kw RV2007 60 000km
WrAccent LC 1,3 61kW RV2001 150 000km
Posledný príspevok sa necituje! používaj tlačidlo ODPOVEDAŤ.
Uživatelský avatar
MA294BSComfort
*
Příspěvky: 24
Registrován: 27 říj 2008, 15:37

Re: Imobolizer

Příspěvek od MA294BSComfort »

... a máte niekto aj skúsenosť s opravou ? - ako vypadá tá cievka ? - je možné odstrániť to doma alebo je nutný servis ? Dík :-k
Lubo7796
*
Příspěvky: 20
Registrován: 22 kvě 2010, 21:53

Re: Imobolizer

Příspěvek od Lubo7796 »

Tak toto velmi dobre poznam :(, i30 mam asi 5. den a zatial pekne poslucha. Pred tym som mal Elantru a tam ma cievka imobilizera poriadne potrapila. Nakoniec mi to vymenili v autorizovanom servise za 168 eur aj s DPH + robota... Samozrejme, ze kym som na to prisiel, tak som asi 2 krat vybil baterku a ta uz mala svoj vek, tak som musel kupit novu za 60 eur :D. no proste radost.
Asi po mesiaci som sa rozhodol pre novu i30 a dufam, ze mam aspon na 6 rokov pokoj s takymito poruchami. opakujem dufam :-)
i30 1,4 80kW r.v. 2011 Spring edition + Smart pack
Elantra 1,6L 79kW r.v.2001
alenkam.
Příspěvky: 4
Registrován: 14 led 2014, 10:26
Bydliště: Bratislava

Re: Imobolizer

Příspěvek od alenkam. »

Ahojte,

mam i30 od 4/2010 a v podstate problem s imobilizerom od zaciatku. Po zasunuti kluca ostane blikat kontrolka imobilizera. Zo zaciatku stacilo vytiahnut kluc a potom sa podarilo nastartovat. Cim dalej je to vsak horsie, a uz trva aj polhodinu, co sa snazim startovat, vytahujem a zasuvam klucik stale dokola. Oba kluce reaguju rovnako. Uz 3x v servise kluce preprogramovali a nic nepomaha. Stretli ste sa s tym niekto? Viete poradit? Dik
Uživatelský avatar
nulda
**
Příspěvky: 458
Registrován: 03 led 2011, 11:11
Bydliště: Praha

Re: Imobolizer

Příspěvek od nulda »

a nenosis ty klice pri nejakym predmetu(klicenka) kterej by ho mohl zmagnetizovat?
Hyundai i30 1.4i CVVT, Comfort (2010/05/26), Indigo Blue
alenkam.
Příspěvky: 4
Registrován: 14 led 2014, 10:26
Bydliště: Bratislava

Re: Imobolizer

Příspěvek od alenkam. »

jedny kluce boli doteraz v skrini.. pouzivala som len jedny. Boli akurat tak v servise na preprogramovanie.
MICEV
Příspěvky: 1
Registrován: 06 bře 2013, 20:27

Re: Imobolizer

Příspěvek od MICEV »

Ja som mal to isté a chyba bola zaoxidované kontakty v riadiacej jednotky. =D>
Uživatelský avatar
nulda
**
Příspěvky: 458
Registrován: 03 led 2011, 11:11
Bydliště: Praha

Re: Imobolizer

Příspěvek od nulda »

Ja mel zaoxidovane konektory u nohou spolujezdce.ale to kontrolka svitila i u zamceneho auta a nenastartoval jsem za zadnou cenu

Odesláno z mého GT-I8190N pomocí Tapatalk
Hyundai i30 1.4i CVVT, Comfort (2010/05/26), Indigo Blue
alenkam.
Příspěvky: 4
Registrován: 14 led 2014, 10:26
Bydliště: Bratislava

Re: Imobolizer

Příspěvek od alenkam. »

Bola som vcera v servise, samozrejme nic nenasli.. ale kedze mi to vacsinou robi, ked nejazdnim nejake dva dni, tak sme sa dohodli, ze tam necham auto na vikend a skusia v pondelok nastartovat. Predpokladam, ze sa zavada zase neprejavi.. :? Tak skusim byt za mudru a povedat, nech pozru kontakty.. co uz.... :roll:
severtom
***
Příspěvky: 731
Registrován: 21 pro 2010, 11:25

Re: Imobolizer

Příspěvek od severtom »

Jj, těsně vedle je mikrospínač (ve spínací skříňce), kvůli kterému mi na staré i30 (po akci nošodrát) bliká displej PP - dráty jsou OK, ale mikrospínač je shit. Začalo to na 65 000 km. Servisy o tom ví. Trvejte na opravě na kulanci. Nemusíte mít 5 let garančních prohlídek. Těch shitových spínačů je celá série.
I 30 CW Plus 1,4 CVVT LPG 08/2010
Netvrďte, že jdu za každou cenu proti proudu, myslete si, že si rád udělám vlastní názor :-)
vena222
**
Příspěvky: 310
Registrován: 23 čer 2010, 18:54

Re: Imobolizer

Příspěvek od vena222 »

severtom:Taky jsem absolvoval výměnu "nošodrátu".Toto léto mi začal problikávat PP a servis mně vyměnil celou palubní desku.Chceš říct,že to blikání způsobil vadný spínač či co?Jsou to ověřené informace?To by znamenalo,že to začne blikat znovu.Pokud o tom servisy vědí,proč ty spínače jednoduše nevymění?Myslím,že nějaký spínač musí být o dost levnější než celá palubka.
Hyundai i30U clasic 1,4i 80 kw,06 2010 blue vivid
Nissan sunny 1,6 r.v.1992
orion
*
Příspěvky: 46
Registrován: 27 črc 2013, 22:55

Re: Imobolizer

Příspěvek od orion »

Ahoj,
tak vcera jsem odtahl auto k mechanikovi, nejdriv jsem myslel, ze zlobi baterka, ale problem bude zrejme v imobilzeru.
Zavada se projevuje tak, ze rano prijdu k autu a zkrze okynko vidim svitit kontrolku imobilizeru, zastrcim klicek, kontrolka problikne a ja nastartuju. Kontrolka sviti i za jizdy, ale zhasne, kdyz vytocim motor a rozviti se, kdyz to jen tak lochtam. Pak uz mi to startuje na podruhy, na potreti a vcera nas to nechalo. Odtahli jsme to, dneska to slo na dilne nekolikrat nastartovat, i kdyz kontrolka porad sviti, ale vecer uz ani skyt. K tomu staci par pokusu nastartovat a baterka se vymlati. Divny je, ze ta kontrolka imobilzeru sviti porad, i kdyz je auto zaparkovany. Podle diagnostiky neni chyba v klicich. Ceho jsme si jeste dneska vsimli je to, ze jsou zoxidovany kontakty kostry od kabelu, ktery vede do ridici jednotky a je prichyceny ke karoserii, kdyz se s nima trosku zahybalo, tak sice s imobilizerem to nic nedelalo, ale odemykal a zamykel se cetral a zacla problikavat kontrolka ABS.. Kdyby mel nekdo nejaky napad, nebo pripadne uz zkusenost, tak budu rad :)
Uživatelský avatar
nulda
**
Příspěvky: 458
Registrován: 03 led 2011, 11:11
Bydliště: Praha

Re: Imobolizer

Příspěvek od nulda »

Psal jsem o par prispevku vyse, zda se ze ten stejny problem. Rozebrat,vycistit,ochranit a slozit :-)
Hyundai i30 1.4i CVVT, Comfort (2010/05/26), Indigo Blue
Odpovědět

Zpět na „i30 Elektronika“