Zadni mlhové světlo

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Kapi
Příspěvky: 3
Registrován: 28 srp 2018, 08:29

Zadni mlhové světlo

Příspěvek od Kapi »

Zdravím mam I30 ,2009,1.4 ,80kw,nesvítí mi zadní levé mlhové světlo. Žárovku a pojistku jsem zkontroloval. Potom jsem zkontroloval, jestli tam jde proud,a nešel. Rozebral jsem tedy plasty a díval se na kabely a taky nemůžu nic najít. Na padlo mě,že z pravé strany napojim kabel a natáhnu ho přes kufr do leve mlhovky,levou mlhovku teda odpojim a zapojim z prave strany.
Otázka tedy zní jestli to tak půjde nebo ne. Podle mě by to mělo utáhnout,ale chtěl bych poradit. Dik
Reklama
 

Uživatelský avatar
Ruska.ruleta
**
Příspěvky: 416
Registrován: 12 črc 2010, 11:34

Re: Zadni mlhové světlo

Příspěvek od Ruska.ruleta »

A co servis?..........
Rozdávat rady je zbytečné, moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.
Vesmír i lidská blbost jsou nekonečné, i když u toho vesmíru si nejsem až tak jist.
Odvaž se používat vlastní rozum!
:hyu: i30cw CRDi 85 kW
:hyu: i30 MPI
Kapi
Příspěvky: 3
Registrován: 28 srp 2018, 08:29

Re: Zadni mlhové světlo

Příspěvek od Kapi »

Ruska.ruleta píše:A co servis?..........
Tak jestli to jinak nepůjde,tak to dam do servisu,ale co si muzu udelat sam si udelam,zadarmo
Uživatelský avatar
Ruska.ruleta
**
Příspěvky: 416
Registrován: 12 črc 2010, 11:34

Re: Zadni mlhové světlo

Příspěvek od Ruska.ruleta »

Uz forma tveho dotazu naznacuje, ze jsou veci co by si sam delat nemel. Chces jen usetrit a udelat to jen aby to bylo a hlavne zdarma. Evidentne o oboru elektro nic nevis.....kdo by z elektrikaru meril proud, kdyz je jenodussi merit napeti......
Presto te malinko natuknu.
Jak bych to delal, tedy hledal ja:
1, kouknu do navodu k vozidlu a najdu pojistku. Tu jsi jak pises nasel, je u ridice oznacena RR FOG a ma 10A. Vzhledem k tomu, ze je jen jedna, tak kdyby byla prepalena, nesvitilo by ani jedno zadni svetlo. Ale to ti sviti, takze je je jasne, ze v ni to neni.
2, vytahnul bych ji, tim si overim, ze je toto pojistkou i jisten obvod ovladani ( otacenim prstencem pro zapnuti prestane cvakat rele pod volantem).
3, vyrobci setri kde se da, takze rele bude mit jen jeden spinaci kontakt a podlahou pod plasty pujde jen jeden vodic do zadni casti auta, kde bude s nejvetsi pravdepodobnosti konektor a od nej budou pokracovat samostatne vodice do leveho a praveho svetla. Pokud sviti jedna zadni mlhovka, je napeti az na tomto konektoru. Takze zavada je mezi timto konektorem a prislusnou nesvitici zarovkou. Urcite ted nepujdu ven abych ti to zjistoval co a kde je.
4, Takze z "gauce", to vidim na zavadu primo ve svetle. Zmer napeti (proud zmerit nejde bez rozpojeni jednoho polu zarovky od objimky, protoze proud se meri v serii) na objimce. Muj odhad je nenapruzena objimka zarovky , kdyz jak pises, je zarovka ok.
5, pokud selze tve hledani a nasledne i servis, tak az pak bych premyslel o nejake uprave elektroinstalace auta.

At se dari.
RR
Rozdávat rady je zbytečné, moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.
Vesmír i lidská blbost jsou nekonečné, i když u toho vesmíru si nejsem až tak jist.
Odvaž se používat vlastní rozum!
:hyu: i30cw CRDi 85 kW
:hyu: i30 MPI
Kapi
Příspěvky: 3
Registrován: 28 srp 2018, 08:29

Re: Zadni mlhové světlo

Příspěvek od Kapi »

Ok uvidím co zjistím.Jinak máš pravdu profík přes elektro nejsem,ale proč myslíš že píšu tady?Abych se zeptal a jestli to půjde tak si to udělal sám.Jestli to nebude v mojí moci to opravit,tak následuje servis.Ale dík za rady :)
Odpovědět

Zpět na „i30 Elektronika“