Poistková skrinka pri motore

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Narrheim
Příspěvky: 4
Registrován: 17 srp 2020, 11:23

Poistková skrinka pri motore

Příspěvek od Narrheim »

Zdravím, rozoberal niekedy niekto z vás poistkovú skrinku v motorovom priestore? Potrebujem sa do nej pozrieť, skúšal som to teraz vonku rozobrať a je to urobené fakt zložito, zvlášť jeden kábel čo je zboku neviem ako odpojiť.

Trápim sa už nejakú dobu s vyššími voľnobežnými otáčkami, za pomoci multimetra som zistil, že dochádza k poklesu napätia, ktorého počiatok som vysledoval práve v poistkovej skrini a funguje to nejako takto: Skočím s ľavým kolesom do výtlku, či menšej nerovnosti - následne mám pokles napätia a zvýšenie otáčok. Skočím do druhej nerovnosti - otáčky aj napätie sa stabilizujú. Samozrejme to nereaguje na všetky nerovnosti, musí to byť trošku väčšia šupa, ale závisí od počasia, v mrazoch stačí aj jemný výtlk.
Meraním som tiež zistil, že sa to netýka všetkých poistiek. Senzorové poistky neudávajú žiaden pokles. Ostatné áno, vrátane poistky, ktorá reportuje napätie do RJ (a z toho následne vznikajú aj tie vyššie otáčky).
Pokles býva na úrovni 1,4V.

Mám podozrenie na uvoľnený konektor zospodu v poistkovke (ak tam konektory sú - vychádzam z videí z netu, nanešťastie som nenašiel žiadne video i30) alebo poškodený/uvoľnený niektorý kábel.

Mám i30 1.4 80kW r.v. 2011
Reklama
 

Odpovědět

Zpět na „i30 Elektronika“