Centrální zamykání pouze v polovině auta

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
yakubov
Příspěvky: 3
Registrován: 30 led 2023, 17:12

Centrální zamykání pouze v polovině auta

Příspěvek od yakubov »

Ahoj, Jsem tu nový a přiznám se že jsem pořádně neprošel všechny stránky ohledně DO a centrálu.

Můj problém je následující :

Auto odemknu vždy v pohodě.
Nasednu do auta odjedu a po zaparkování a vystoupení z auta chci zamčít.
Toto se stane ale jen na straně řidiče a spolujezdce za ním. Pravá strana je pak jakoby mrtvá a zobáčky ve dveřích se nezaklapnou.
Zjistil jsem že na zadních pravých dveřích musí být lehce zamáčklý zobáček v klice aby se auto plně zamklo.

Zároveň bych chtěl říct že předchozí řešení ve formě nastoupení, popojetí nebo přeparkování, které před tím fungovalo, už nefunguje.

Nevím jak mám tuhle závadu klasifikovat a k čemu ji přiřadit. Zobáčky zámku ve dveřích v interiéru jdou zamáčknout i vytáhnout běžným tahem bez násilí ani bez vůle. A stává se že musím pomocí páček zámku v klikách na pravé straně auta, zamknout i u spolujezdce. Jsem z toho zoufalej. :cry: Dokázal by mi někdo poradit ?

Díky, pěkný večer nebo den.
Hyundai i30cw // 2011
1.4 / 80Kw/109HP
Reklama
 

Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Centrální zamykání pouze v polovině auta

Příspěvek od alarm »

Mal som I30 2007, takže neviem, či to máš rovnaké...
Ak Hyundai ide ďalej v logike, tak vo vodičových dverách bola krabička, ktorá ovladala všetky motorčeky ostatných dverí. tam môže byť chyba.
Ale v prvom rade by som dal dole tapacírung na dverách, kde to nefunguje a našiel kábel, ktorý ide do motorčeka. Tam by som odmeral, či tam príde napatie, ak stlačíš ovladač. Ak nepride, aspom vieš, že dvere sú v poriadku. Potom by som otvoril tapacirung u vodiča a zistil, či po stlačení dialkového impulz aj odide... samozrejme, len za predpokladu, že tam je tá krabička.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
yakubov
Příspěvky: 3
Registrován: 30 led 2023, 17:12

Re: Centrální zamykání pouze v polovině auta

Příspěvek od yakubov »

Další poznatek :

Páčka v klice u dveří se pohybuje i po stisknutí DO. Bohužel nedocvakne a nezamkne to dveře.
Hyundai i30cw // 2011
1.4 / 80Kw/109HP
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2040
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: Centrální zamykání pouze v polovině auta

Příspěvek od milosh »

To me delalo taky, ale jen vzadu za ridicem a chyba byla ve vadnych kabelech, tak tzo mozna taky zkus. Bylo nutne vymenit cely svazek.
Uživatelský avatar
yakubov
Příspěvky: 3
Registrován: 30 led 2023, 17:12

Re: Centrální zamykání pouze v polovině auta

Příspěvek od yakubov »

milosh píše: 31 led 2023, 10:22 To me delalo taky, ale jen vzadu za ridicem a chyba byla ve vadnych kabelech, tak tzo mozna taky zkus. Bylo nutne vymenit cely svazek.
A co stála oprava ?
Hyundai i30cw // 2011
1.4 / 80Kw/109HP
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2040
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: Centrální zamykání pouze v polovině auta

Příspěvek od milosh »

Celý kabelový svazek cca 3000 kč. (pro jedny dveře) Ale mám opla, ne hju, každopádně princip by asi měl být stejný.
Tady jsem našel nouzové řešení, to jsem taky praktikoval 2x, ale nakonec stejně bylo nutné koupit kabely nový.

https://www.opel-astra-h.cz/oprava-kabe ... zku-dveri/
Odpovědět

Zpět na „i30 Elektronika“