Tempomat

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Motorsport
**
Příspěvky: 114
Registrován: 24 říj 2007, 22:45
Kontaktovat uživatele:

Tempomat

Příspěvek od Motorsport »

Dnes jsem se dozvěděl, že v dealerské síti by měl být dostupný tempomat jako příslušenství pro CRDi motory. Ovládání originálními tlačítky na volantu. Možno domontovat i do vozů již v provozu. :D
Reklama
 

Uživatelský avatar
jirkaho
*
Příspěvky: 37
Registrován: 01 pro 2008, 12:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Tempomat

Příspěvek od jirkaho »

Je mozny i tempomat na benzinove verze? nic originalniho jsem nevide. Ale teda pres 10 k Kc mi pripada hodne
i30 Made in CZ 1,4 CVVT
Uživatelský avatar
zello
**
Příspěvky: 279
Registrován: 15 kvě 2008, 11:22
Bydliště: SR

Re: Tempomat

Příspěvek od zello »

jirkaho píše:Je mozny i tempomat na benzinove verze? nic originalniho jsem nevide. Ale teda pres 10 k Kc mi pripada hodne
Na benzinove verzie tempomat nedas. Je tam jeden zakladny problem. Plyn nie je ovladany elektronicky ale mechanicky ak sa nemylim a aby si mohol nahodit tempomat tak nesmies mat mechanicky.

Uz sa to tu niekde preberalo takze skus pohladat ak chces vediet presne.
i30 1.6 Style, Steel Gray
Obrázek
Obrázek

Recenzia i30 http://moje.auto.cz/zello/hyugo-1.html
Dan4975
*
Příspěvky: 50
Registrován: 29 pro 2008, 09:20

Re: Tempomat

Příspěvek od Dan4975 »

Dá se namontovat na jakékoliv auto tady : http://www.levnealarmy.cz/eshop/tempomaty/
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Tempomat

Příspěvek od matysekul »

Nevím jak s i30,ale řeší se to na kia-club.org.Podle všeho nejde do Cee´da dodělat jakýkoliv tempomat.Řídící jednotka si pamatuje jen první nastavení s tempomatem nebo bez.Když bylo první nastavení bez tempomatu,tak se nerozchodí.Pokud bylo s tempomatem a ty ho vyndáš,pak to hlásí chybu tempomatu.Více na odkazu

http://www.kia-club.org/viewtopic.php?t=2107

Tady se uživatel Motorsport diví,že je tempomat v nabídce,ale sami ho vyrábí a dodávají pro více firem :roll: .
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
Motorsport
**
Příspěvky: 114
Registrován: 24 říj 2007, 22:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Tempomat

Příspěvek od Motorsport »

Ano, dodáváme ho pro více značek. V případě Hyundai ho dodáváme ale výhradně prostřednictvím Hyundai CZ, tzn. nechtěl jsem dělat reklamu přímo nám....

ŘJ motoru je stejná, resp. chová se stejně. Řešili jsme to s Hyundai CZ na i30 a SantaFe a u KIA na Cee'du. Vždy stejný výsledek.
js
*
Příspěvky: 13
Registrován: 31 srp 2006, 20:08

Re: Tempomat

Příspěvek od js »

na kolik to vyjde i s montáží??? budou vědět v servisu vo co go ? (Brandýs nad Labem)
Mazda CX-7 made in Japan, Hyundai i30 made in CZ
Uživatelský avatar
Motorsport
**
Příspěvky: 114
Registrován: 24 říj 2007, 22:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Tempomat

Příspěvek od Motorsport »

Měli by vědět, tempomat je uveden v ceníku Hyundai příslušenství - kat.č. 005ND TEMPFD2. Ceník je také na stránkách www.hyundai.cz Cena je tam uvedena myslím včetně montáže.
Uživatelský avatar
jirkaho
*
Příspěvky: 37
Registrován: 01 pro 2008, 12:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Tempomat

Příspěvek od jirkaho »

Motorsport píše:Měli by vědět, tempomat je uveden v ceníku Hyundai příslušenství - kat.č. 005ND TEMPFD2. Ceník je také na stránkách http://www.hyundai.cz Cena je tam uvedena myslím včetně montáže.
Jo je tam jen pro naftak. 005ND TEMPFD
jen pro zajimavost tady jsem nasel nahodou navod na montaz pro naftu (dik google :-))
http://hyundaimotor.hu/ftp/AS/Accessory ... FD2_CZ.pdf
videl jsem i nejake univerzalni tempomaty. Ale nevim co by na to rekli se zarukou.
i30 Made in CZ 1,4 CVVT
Uživatelský avatar
Motorsport
**
Příspěvky: 114
Registrován: 24 říj 2007, 22:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Tempomat

Příspěvek od Motorsport »

Tempomaty jsou jen pro CRDi motory. Pro benzín připravujeme.... v dohledné době se snad již bude zkoušet na několika vozech u Hyundai CZ.

Ten manuál je od našeho tempomatu :D Naše tempomaty jsou "originální" díl Hyundai, takže žádný problém se zárukou.
Uživatelský avatar
jirkaho
*
Příspěvky: 37
Registrován: 01 pro 2008, 12:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Tempomat

Příspěvek od jirkaho »

Motorsport píše:Tempomaty jsou jen pro CRDi motory. Pro benzín připravujeme.... v dohledné době se snad již bude zkoušet na několika vozech u Hyundai CZ.

Ten manuál je od našeho tempomatu :D Naše tempomaty jsou "originální" díl Hyundai, takže žádný problém se zárukou.
to by bylo fajn, na kolik to asi tak prijde pro ten benzin? 13 500 je teda hodne. Ale zase podle toho manualu vidim, ze to neni az takova sranda
i30 Made in CZ 1,4 CVVT
Uživatelský avatar
Motorsport
**
Příspěvky: 114
Registrován: 24 říj 2007, 22:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Tempomat

Příspěvek od Motorsport »

Cena zatím není stanovena, ale vzhledem k náročnosti řešení se obávám, že to bude ještě více.
Uživatelský avatar
Dire
**
Příspěvky: 281
Registrován: 11 srp 2008, 12:36
Bydliště: Královehradecko

Re: Tempomat

Příspěvek od Dire »

motorsport: mam prosbu - dodavaju sa dodatocne do i30 i ine tempomaty, nez od vas ? Ja mam totiz na reklamacii uz 40 dni tempomat, domontovany do i30cw crdi dodatocne. Je to ten vas alebo sa tam moze montovat i nejaky iny (priamo z Koree ?). Z tu uvedenych obrazkov vyzera ten moj tlacitkami presne ako vas typ, montovany bol v BOS Trutnov.

Problem bol v nahodnej a uplnej ztrate vykonu pri sucasnej signalizacii kontrolky ESP OFF. Chyba je vraj v softu tempomatu :(
Pretoze ta reklamacia trva uz dlho a ak vas tempomat funguje v i30 bez problemov, mohol by som pozadovat vymenu za vas typ. Cakanie na to, az vyrobca pride na chybu, uz trva totiz dost dlho :(
Hyundai i30cw, 1.6CRDi Style, 85kW, Vivid Blue
Obrázek
Uživatelský avatar
Motorsport
**
Příspěvky: 114
Registrován: 24 říj 2007, 22:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Tempomat

Příspěvek od Motorsport »

Pokud jsou na volantu originální tlačítka (tak jako z výroby), jedná se o náš tempomat. Popisovaná chyba, je skutečně SW chyba, která je již odstraněna a Hyundai CZ má k dispozici náhradní jednotky, které se mění kus za kus. První dodávka náhradních jednotek byla v první polovině prosince a ta byla okamžitě rozebrána. Druhá dodávka byla před Vánoci, ale bohužel se zasekla na skladě a je k dispozici od minulého týdne. Je potřeba aby to dealer řešil s technickým oddělením Hyundai CZ, případně přímo s námi.
Uživatelský avatar
Dire
**
Příspěvky: 281
Registrován: 11 srp 2008, 12:36
Bydliště: Královehradecko

Re: Tempomat

Příspěvek od Dire »

motorsport: Diky moc za info, tak ja trochu popozeniem servis. Este mam k tomu tempomatu dotaz. Nedostal som totiz k nemu manual, nasiel som si manual k tempomatu pre Ceed a zaujalo ma tam par veci:
1. docasne zvysenie volnobeznych otacok
2. kontrola prekrocenia nastavenej rychlosti
3. funkcna kontrolka zapnuteho tempomatu na palubke

Funguju vsetky tieto veci i u i30 ? Mne kontrolka urcite na palubke nesvieti, body 1. a 2. som nemohol otestovat, pretoze tempomat nemam.
Pripadne nemozete mi poslat odkaz na nejaky navod k tempomatu pre i30 ?
Diky moc za ochotu.
Hyundai i30cw, 1.6CRDi Style, 85kW, Vivid Blue
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „i30 Elektronika“