Kola,disky,pneu

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ruska.ruleta
**
Příspěvky: 416
Registrován: 12 črc 2010, 11:34

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od Ruska.ruleta »

Všem majitelům i30 doporučuji navštívit prodejce. Vzhledem k tomu,že Patriot je vlastně verze classic akorát navíc jsou litá kola (úprava u prodejce), takže se prodejcům hromadí ocelové 15" disky + poklice. Dnes jsem dostal disk včetně ventilku + poklici za 1 000,- Kč. Co jsem zatím hledal na netu, tak cena nejde pod 1300,- Kč jen za disk a zima se blíží :)

Prodejce: http://www.hyundaicb.cz/o-spolecnosti/kontakt/

RR
Rozdávat rady je zbytečné, moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.
Vesmír i lidská blbost jsou nekonečné, i když u toho vesmíru si nejsem až tak jist.
Odvaž se používat vlastní rozum!
:hyu: i30cw CRDi 85 kW
:hyu: i30 MPI
Reklama
 

Uživatelský avatar
pilotzz
**
Příspěvky: 236
Registrován: 26 čer 2010, 21:06

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od pilotzz »

pilotzz píše:[quote="herkulo28
Ktory ko.ot jazdi v zime nad 190 ? Mozem ich vsetkych to.... nedam za gumu o 25 € viac ked nemusim. Zakon to na zimnej povoluje tak to vyuzijem.
no úplně auva je, že na autě s maximálkou 187 mám vůbec psaný gumy H místo T (asi kdybych toho kombíka s uragánem v zádech rozkutálel na 191kmh-1 ](*,)[/quote]

můžete mi někdo sdělit průměr středové díry? koukám na litá kola, ale nevím, jakou má mít disk otvor, resp. středicí kroužek. (sundávat kolo se mi kvůli tomu nechce, přiznávám bez mučení..)
díky.
GrandeurHG300
(i30cw 1.4CVVT/80kW 7,2l/100km, LPG 8,4l/100km, E85 8l/100km)
Uživatelský avatar
Ruska.ruleta
**
Příspěvky: 416
Registrován: 12 črc 2010, 11:34

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od Ruska.ruleta »

Test zimních pneu:
Odkaz na test a velkou tabulku:
http://www.nasepenize.cz/test-zimnich-p ... padak-7606


Obrázek

195/65 R15 91H
První v testu :
našel jsem nejlevnější 1693,- ks http://www.e-nejlevnejsi-pneu.cz/dunlop ... obni-a-suv

Druhá v testu:
1724,- ks http://www.mzb.cz/pneumatiky/9811100000 ... -goodyear/

A na čem jezdí Váš "miláček"?
RR
Rozdávat rady je zbytečné, moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.
Vesmír i lidská blbost jsou nekonečné, i když u toho vesmíru si nejsem až tak jist.
Odvaž se používat vlastní rozum!
:hyu: i30cw CRDi 85 kW
:hyu: i30 MPI
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od laufas »

Letni:
Kumho solus kh15 - posledni sezona
Musim rict, ze na suchu parada, ale mokro horsi. Protoze maji posledni dny pred sebou, byl jsem se v patek poradne projet. Venku sviti slunko, takze idelani pocasi. Tricu jsem vzal na znamou trat pro zavody do vrchu - ecce homo ve Sternberku. Vykon na to nemame, ale chtel jsem maximalne otestovat ty kumha na suchu. Drzi krasne, daleko vice me omezovalo vysoke profilove cislo 65. Docela jim trvalo, nez se zahraly, ale to je dano pocasim, mirnym prehustenim a moji opatrnosti. Fakt me presvedcily, ze na suchu se na ne muzu spolehnout.

Zimni:
Goodyear UG 7+
Zatim testovany jen jednu zimu. Prvni dojmy - na snehu jistota, na lede jsou asi vsechny gumy marny, na suchu krasne tiche... K temto pneumatikam asi ani neni potreba nic psat :-)
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od Hardcam »

laufas: vidis, ze ses nakonec umoudril a ze aspon plni to, co by letni pneumatiky splnovat mely :)

Ad. testy: ze je pneumatika vitezem v testu 17" neznamena, ze bude stejne spickova v 15" rozmeru. I centimetr muze hrat roli, proto bych radeji kukal na konkretni test 195/65 R15. Adac ma posledni test tusim 2009, nicmene pneumatiky v nem jsou stale aktivni na trhu a v zabehle vyrobe.

Porovnejte:
http://www.auto.cz/adac-testy-zimnich-p ... r16-h-2961
http://www.auto.cz/adac-test-zimnich-pn ... r15-t-3441

Moje gumicuky jsou na 12. miste (lehce obmeneny typ), snad nikdy jsem nemel zimaky z prvni desitky (Kleber Krisalp 2,3, Semperit SpeedGrip 2003), vzdycky se spoleham hlavne na sebe a dostanu se treba i do mist, kde potkam jen SUV. Muzete mit nejlepsi pneu, nejlepsi auto a stejne to nemusi byt nic platny.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Ruska.ruleta
**
Příspěvky: 416
Registrován: 12 črc 2010, 11:34

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od Ruska.ruleta »

Neříkám, že to nemůže mít vliv, test byl 185/65 R15 T, takže nižší rychlost a o centáček užší. Tam až tak velký rozdíl nebude aby to byl propadák. 8-[
RR
Rozdávat rady je zbytečné, moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.
Vesmír i lidská blbost jsou nekonečné, i když u toho vesmíru si nejsem až tak jist.
Odvaž se používat vlastní rozum!
:hyu: i30cw CRDi 85 kW
:hyu: i30 MPI
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od laufas »

Harde: cekal jsem, jak na to zareagujes :-) nikdy jsem netvrdil, ze jsou na suchu spatny. jen ze mokro je horsi a hluk taky - za tim si stojim porad ;-)
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od Hardcam »

laufas: to ja vim, ale aspon uz je jednim smahem neodepisjes. Cim dyl na nich jezdim, tim vic mi i vyhovuji.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Ruska.ruleta
**
Příspěvky: 416
Registrován: 12 črc 2010, 11:34

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od Ruska.ruleta »

JJ, já jsem si už taky za těch 13 let na manželku zvykl. :mrgreen:
RR
Rozdávat rady je zbytečné, moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.
Vesmír i lidská blbost jsou nekonečné, i když u toho vesmíru si nejsem až tak jist.
Odvaž se používat vlastní rozum!
:hyu: i30cw CRDi 85 kW
:hyu: i30 MPI
S0T0
***
Příspěvky: 508
Registrován: 09 říj 2010, 22:28

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od S0T0 »

já teď nafasoval polarisy 2 no uvidíme co sem četl tak nevím co si myslet... ale byly zdarma tak se nedalo vybírat....
EX - i30 1.4 CVVT Patriot BRC SQ 24
varhan
Příspěvky: 7
Registrován: 11 zář 2010, 09:23
Bydliště: Slušovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od varhan »

No měl jsem Polarisy 2 na starém autě a jsem nesmírně rád že už ho nemám neboť bych je nepřál i svému nepříteli.Na sněhu je to děs.Tak hodně štěstí!!!
i30cw..Comfort 85 kW CRDI...10/2010
Uživatelský avatar
Ruska.ruleta
**
Příspěvky: 416
Registrován: 12 črc 2010, 11:34

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od Ruska.ruleta »

Na Felicii jsem je měl, ustřelil mi zadek a skončil jsem v protějším příkopě. Jinak okolo mě bez nejmenších problémů projelo několik Felicii, taky už nechci, proto jsem "navštívil" test zimních pneu, tak uvidíme.
RR
Rozdávat rady je zbytečné, moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.
Vesmír i lidská blbost jsou nekonečné, i když u toho vesmíru si nejsem až tak jist.
Odvaž se používat vlastní rozum!
:hyu: i30cw CRDi 85 kW
:hyu: i30 MPI
Uživatelský avatar
Ruska.ruleta
**
Příspěvky: 416
Registrován: 12 črc 2010, 11:34

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od Ruska.ruleta »

Našel jsem ještě fotky v mobilu:

Obrázek

Obrázek

Auto stojí v protisměru, ještě že žádné auto zrovna nejelo. Guma je to jediný co tě drží na silnici.
RR
Rozdávat rady je zbytečné, moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.
Vesmír i lidská blbost jsou nekonečné, i když u toho vesmíru si nejsem až tak jist.
Odvaž se používat vlastní rozum!
:hyu: i30cw CRDi 85 kW
:hyu: i30 MPI
varhan
Příspěvky: 7
Registrován: 11 zář 2010, 09:23
Bydliště: Slušovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od varhan »

Tak to jsi měl s nima taky jak já zajimavé zážitky!! :lol:
i30cw..Comfort 85 kW CRDI...10/2010
tricarkovej
**
Příspěvky: 130
Registrován: 18 kvě 2009, 15:28

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od tricarkovej »

Hodně záleží jak se jezdí pokud si myslíš že máš michlen a můžeš jezdit 170 tak je to omyl musíš se chovat. Myslím si že pokud trefíš ledovou plotnu zezachrání tě ani svatý petr. Jde o to jak jezdíš. Slyšel jsem i hodne naávek na drahá pneu a naopak barumky tu jeden chválil že má najeto 60000 a teprve bude měnit zato michlen projel za 2 sezóny tak tedy nevím.
I 30 1.6 99 kW GDI WEEKEND

I 30 1.6 66 kW crdi clasic
Odpovědět

Zpět na „i30 Ostatní“