Velkost matic

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
bushman
*
Příspěvky: 70
Registrován: 02 čer 2008, 21:50
Bydliště: KE

Velkost matic

Příspěvek od bushman »

Chcem sa opytat majitelov origo hlinikovych diskov, ci pouzili tie same matice na dotiahnutie plechacov so zimnymi pneumatikami. Po skusobnom nasadeni plech. disku mi pripada pôvodna uzavreta matica kratka na jeho dostatocne dotiahnutie. Premeriaval som trciacu skrutku (pri nasadenom disku) sublerou a porovnaval s hlbkou matice, no a zda sa mi ze by to bolo na doraz.
Dik za info.
ix35 F/L 2.0 CRDi 135kW 4x4 PREMIUM White 2/2014
i30 CW 1.6CRDi VGT 85kW STYLE, 6/2008 - bolo super no už je preč
Renault Megane 1.4 55kW, 6/1999
Reklama
 

Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Velkost matic

Příspěvek od tatchwud »

bushman píše:Chcem sa opytat majitelov origo hlinikovych diskov, ci pouzili tie same matice na dotiahnutie plechacov so zimnymi pneumatikami. Po skusobnom nasadeni plech. disku mi pripada pôvodna uzavreta matica kratka na jeho dostatocne dotiahnutie. Premeriaval som trciacu skrutku (pri nasadenom disku) sublerou a porovnaval s hlbkou matice, no a zda sa mi ze by to bolo na doraz.
Dik za info.

Měl jsem ve výbavě liťáky a při nákupu plecháčů na zimné gumy,jsem k nim dostal nové matice.V neděli chci přehazovat,tak to změřím.Ale měly by být jiné.
i30, Champaigne Silver, style, 1.6,benzín, 09/2008
old - Š-Felicia 1,3 MPi,10/2000
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: Velkost matic

Příspěvek od zdenek76 »

na plecháče budeš potřebovat jiný
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
Engineer
Moderátor
Příspěvky: 3306
Registrován: 22 lis 2006, 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Velkost matic

Příspěvek od Engineer »

Ak ma pamat neklame tak na plechacoch budes mat polgulovy dosed...

Na litakoch pravdepodobne budes potrebovat ine matice, najskor s kuzelovym dosedom... (zalezi od znacky elektronov)...

Ak kupujes nove zvacsa dodavaju aj nove prislusenstvo k tomu....
Momentaly: VW Polo 1,4TDi 55kW RV2002 100 000km
Passed: WrAccent MC 1,4 71kw RV2007 60 000km
WrAccent LC 1,3 61kW RV2001 150 000km
Posledný príspevok sa necituje! používaj tlačidlo ODPOVEDAŤ.
Markus
*
Příspěvky: 94
Registrován: 21 zář 2008, 15:08

Re: Velkost matic

Příspěvek od Markus »

v servise mi bez problemov nasadili matice z hlinkovych diskov na plechace... vsetko funguje... (zabudol som doniest original matice od plechacov - miesto nich som mal pri sebe matice z hlinikovych diskov...)

myslite ze by som to mal menit a urcite mat na plechacoch matice ktore mam original od plechacov?
alebo je to v pohode?

este... vedlajsi efekt toho ze mi to nasadili s maticami z hlinikovych diskov je ten ze neviem na koleso nasunut puklice :( pretoze matice od hlinkovych su "vacsie" - dlhsie a maju sirsiu spodnu cast...

:?:
Uživatelský avatar
bushman
*
Příspěvky: 70
Registrován: 02 čer 2008, 21:50
Bydliště: KE

Re: Velkost matic

Příspěvek od bushman »

Pokial Ti to slo poriadne dotiahnut (toho sa bojim) tak potom je to OK. I ked po premerani je vnutorna hlbka originalnej uzavretej matice 26.5 mm a prave tolko aj trci srub z kolesa, cize nie som si isty ci to bude riadne dotiahnute.

Druhy efekt vymeny je ten, ze si chranis pôvodne matice od sajrajtu co je v zime na ceste, pripadne je dobre pouzit vosk v spreji na hlavicky matic.

Ozaj matice k plechacom mas otvorene, alebo uzavrete?
ix35 F/L 2.0 CRDi 135kW 4x4 PREMIUM White 2/2014
i30 CW 1.6CRDi VGT 85kW STYLE, 6/2008 - bolo super no už je preč
Renault Megane 1.4 55kW, 6/1999
Uživatelský avatar
Dire
**
Příspěvky: 281
Registrován: 11 srp 2008, 12:36
Bydliště: Královehradecko

Re: Velkost matic

Příspěvek od Dire »

bushman píše:Pokial Ti to slo poriadne dotiahnut (toho sa bojim) tak potom je to OK. I ked po premerani je vnutorna hlbka originalnej uzavretej matice 26.5 mm a prave tolko aj trci srub z kolesa, cize nie som si isty ci to bude riadne dotiahnute.

Druhy efekt vymeny je ten, ze si chranis pôvodne matice od sajrajtu co je v zime na ceste, pripadne je dobre pouzit vosk v spreji na hlavicky matic.

Ozaj matice k plechacom mas otvorene, alebo uzavrete?
Mne v pneuservise najprv povedali, ze chromovane matice z alu kolies budu ok (jednu odsruboval a meral ju), ked som povedal, ze to je skoda znicit ich na zimu, z piksle hned vyhrabal 20ks pouzitych otvorenych kovovych matiek, ktore mi na plechace daroval. Ibaze su 19mm, na alu boli 21mm, takze som dokupil druhy kluc za 79 Kc. Dokupil som poklice za 490 Kc a keby som mal auto, tak by som i jazdil :?
Hyundai i30cw, 1.6CRDi Style, 85kW, Vivid Blue
Obrázek
Markus
*
Příspěvky: 94
Registrován: 21 zář 2008, 15:08

Re: Velkost matic

Příspěvek od Markus »

bushman píše:Pokial Ti to slo poriadne dotiahnut (toho sa bojim) tak potom je to OK. I ked po premerani je vnutorna hlbka originalnej uzavretej matice 26.5 mm a prave tolko aj trci srub z kolesa, cize nie som si isty ci to bude riadne dotiahnute.

Druhy efekt vymeny je ten, ze si chranis pôvodne matice od sajrajtu co je v zime na ceste, pripadne je dobre pouzit vosk v spreji na hlavicky matic.

Ozaj matice k plechacom mas otvorene, alebo uzavrete?
Dobra otazka...
Ja pevne dufam ze su tie matice dobre dotiahnute.. Totiz - nechapal by som (aj ked mi to na podvedomi stale napada) ako v profi servise (tempus) by mohli zle dotiahnut matice pri prezuvani. To by ma riadne nastvalo keby som zistil ze mi boli schopni odovzdat auto ktore ma zle dotiahnute kolesa...
Ved presne preto som isiel k profikom a nerobil si to sam... aby to dobre vyvazili, nasadili a dotiahli ako treba... Dufam ze to tak aj naozaj je...ale ked uz o tom vobec hovorime - asi si to fakt preverim a asi aj prehodim matice, pretoze skratka neviem sa dostat k tomu, ze doverujem pneuservisu... Hlavne ze som vysolil za to pekne peniaze...
Mozno sa nic nedeje - ale uz fakt ze clovek nad tym musi pouvazovat je trapny.
OK ano - ja som zabudol dodat servisakom DO RUKY PRIAMO matice z plechacov... to je moja "chyba", ale jeden profik predsa musi vediet na to pozriet a povedat - "nemate nahodou ine matice od tych plechacov"...?

inak.. Matice k plechacom mam myslim uzavrete. Otvorena je len bezpecnostna matica.
Uživatelský avatar
Engineer
Moderátor
Příspěvky: 3306
Registrován: 22 lis 2006, 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Velkost matic

Příspěvek od Engineer »

Tempus servis? :-D

Nikdy to nie je o servise ale o mechanikovi ktr sa na to vykasle alebo nie....
Momentaly: VW Polo 1,4TDi 55kW RV2002 100 000km
Passed: WrAccent MC 1,4 71kw RV2007 60 000km
WrAccent LC 1,3 61kW RV2001 150 000km
Posledný príspevok sa necituje! používaj tlačidlo ODPOVEDAŤ.
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: Velkost matic

Příspěvek od zdenek76 »

na profíky bych nespoléhal, u minulého auta jsem po jednom přezutí vyjel z pneuservisu a hned začalo jedno kolo plavat, říkám si, že to asi blbě vyvážil, dojedu 2 km domů a jdu na to mrknout, z 5 šroubů nedotáhl ani jeden, všechny byly jen našroubovaný rukou a po těch 2 km už skoro taky vyšroubovaný
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Markus
*
Příspěvky: 94
Registrován: 21 zář 2008, 15:08

Re: Velkost matic

Příspěvek od Markus »

zdenek76 píše:na profíky bych nespoléhal, u minulého auta jsem po jednom přezutí vyjel z pneuservisu a hned začalo jedno kolo plavat, říkám si, že to asi blbě vyvážil, dojedu 2 km domů a jdu na to mrknout, z 5 šroubů nedotáhl ani jeden, všechny byly jen našroubovaný rukou a po těch 2 km už skoro taky vyšroubovaný
Fakt sila! Clovek aby si radsej kupil poriadny zdvihak a vsetko spravil sam...
Alebo - naozaj - dovtedy hladat servis/cloveka profika s vhodnym pristupom, kym sa nenajde niekto na koho sa da spolahnut. Akurat ze vsetko to "hladanie" stoji kazdy-krat peniaze... :roll:

Mimochodom...
Je nejaky sposob (okrem jazdenia po dialnici - rovnej ceste a pocuvania/sledovania vibracii kolesa) ako zistit ci su kolesa dokonale vyvazene?
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Velkost matic

Příspěvek od matysekul »

Je,nech to hodit na vyvažovačku 8) :lol: Samozřejmě k profesionálům :twisted:
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
zello
**
Příspěvky: 279
Registrován: 15 kvě 2008, 11:22
Bydliště: SR

Re: Velkost matic

Příspěvek od zello »

bushman píše:Chcem sa opytat majitelov origo hlinikovych diskov, ci pouzili tie same matice na dotiahnutie plechacov so zimnymi pneumatikami. Po skusobnom nasadeni plech. disku mi pripada pôvodna uzavreta matica kratka na jeho dostatocne dotiahnutie. Premeriaval som trciacu skrutku (pri nasadenom disku) sublerou a porovnaval s hlbkou matice, no a zda sa mi ze by to bolo na doraz.
Dik za info.

Objednaval som so v Auto Palace Blava iba pred tyzdnom. Chcel som origo na plechy. Ked som bol vcera po ne tak skoro vystrelo. Vysypal mi na stol 16 kusov takych ako mam nahodenych na hlinikoch na aute. Potom vyhrabal zo suplika jednu brutal origo matku za 150 Sk/kus a ze toto by musel znovu objednat, s cim som teda nesuhlasil.
Tak vbehol do skladu a doniesol nejake z mitsubishi. Ked som to doma porovnal tak dosadacia plocha taka ista ako z tych co mam na hlinikoch akurat ze tieto su otvorene. Skusal som to aj na plechy dosadacia plocha vyzera ze sedi.
i30 1.6 Style, Steel Gray
Obrázek
Obrázek

Recenzia i30 http://moje.auto.cz/zello/hyugo-1.html
Uživatelský avatar
bushman
*
Příspěvky: 70
Registrován: 02 čer 2008, 21:50
Bydliště: KE

Re: Velkost matic

Příspěvek od bushman »

zello píše: Objednaval som so v Auto Palace Blava iba pred tyzdnom. Chcel som origo na plechy. Ked som bol vcera po ne tak skoro vystrelo. Vysypal mi na stol 16 kusov takych ako mam nahodenych na hlinikoch na aute. Potom vyhrabal zo suplika jednu brutal origo matku za 150 Sk/kus a ze toto by musel znovu objednat, s cim som teda nesuhlasil.
Tak vbehol do skladu a doniesol nejake z mitsubishi. Ked som to doma porovnal tak dosadacia plocha taka ista ako z tych co mam na hlinikoch akurat ze tieto su otvorene. Skusal som to aj na plechy dosadacia plocha vyzera ze sedi.
Ja som zohnal v jednom z pneuservisov otvorene matice a 40 Sk/kus. Mali vsak len 14 kusov (zvysne som nahradil pôvodnymi z hlinikacov) a tak teraz cakam az im pride tovar a zoberiem zvysnych 6 kusov. Inac na nete som nasiel najlacnejsie na www. autokola.cz. Do SK by ma vsak aj s balnym a postovnym vysli drahsie ako tie co som kupil u nas v KE.
ix35 F/L 2.0 CRDi 135kW 4x4 PREMIUM White 2/2014
i30 CW 1.6CRDi VGT 85kW STYLE, 6/2008 - bolo super no už je preč
Renault Megane 1.4 55kW, 6/1999
Miran23
Příspěvky: 9
Registrován: 11 úno 2007, 07:51
Bydliště: Písek

Re: Velkost matic

Příspěvek od Miran23 »

Hlavně je třeba nezapomenout na to, že na matice litých kol a matice plechových kol potřebujete různé velikosti klíčů na jejich povolení. Nejlepší je asi univerzální křížový 13/16´´;17;19;22.
Miran23
Odpovědět

Zpět na „i30 Ostatní“