Střešní nosiče,příčníky

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
pumrplík
Příspěvky: 2
Registrován: 12 srp 2008, 09:32

Střešní nosiče,příčníky

Příspěvek od pumrplík »

Ahoj, tak už máme doma i30 CW a uvažuju o koupení příčníku střešního nosiče. Originál stojí 2590, neoriginály mnohem míň. Není už někdo spokojeným majitelem neoriginálu, a nedal by mi tip kde ho koupit? Díky 8)
Naposledy upravil(a) pumrplík dne 13 srp 2008, 10:12, celkem upraveno 1 x.
i30 kombi, 1,5 tgdi MH, DCT, 2021
Reklama
 

Uživatelský avatar
Dire
**
Příspěvky: 281
Registrován: 11 srp 2008, 12:36
Bydliště: Královehradecko

Příspěvek od Dire »

Hm, ja som nakoniec kupil patky Thule 757 + aerotyce 861 (120cm) za 3990 Kc. Hranate priecniky som mal na starom aute a hucali uz od rychlosti od 40km.
Tie nove su tiche (aspon u mna, testoval som zatial do rychlosti 120 km). Tym, ze tyce presahuju patky o cca 10cm na kazdej strane, uchytim krajne nosice jednou uchytkou uz pred patkou a 4 bicykle sa tam vojdu este s rezervou. Nosice mam Thule Freeride 530.
Hyundai i30cw, 1.6CRDi Style, 85kW, Vivid Blue
Obrázek
pumrplík
Příspěvky: 2
Registrován: 12 srp 2008, 09:32

Příspěvek od pumrplík »

Tam je pak otázka, zda se ty Thule vyplatí - koukal jsem do ceníku originálů, a obyčejný černý stojí 2590, hliník 3490. Proč jsi nezvolil ten originál, když je Thule ještě dražší?

Uvažuju o tomhle příčníku, nemá někdo zkušenost?
http://www.neumax.cz/obchod/hyundai-i30 ... ci-pn3874/

díky
i30 kombi, 1,5 tgdi MH, DCT, 2021
Uživatelský avatar
Dire
**
Příspěvky: 281
Registrován: 11 srp 2008, 12:36
Bydliště: Královehradecko

Příspěvek od Dire »

Mne ponukali v 2 servisoch iba ten cierny za 2590 Kc :(
S Thule som mal vyborne zkusenosti uz s nosicami bicyklov. Ziadne naradie, rychle a pevne upinanie. To same plati i o tych patkach 757. Bez naradia, parkrat otocim hlavou patky a nosic drzi. Navyse u mna rozhodovala nosnost 100kg a rychlost az 130km/hod.
Tymto podminkam este vyhovovala Atera (nosnost 100kg).

Thule:
http://www.vltava2000.cz/nosice/goods-2 ... 35-cm.html

Atera:
http://www.doplnkynaauto.cz/product_inf ... ts_id/5331
Hyundai i30cw, 1.6CRDi Style, 85kW, Vivid Blue
Obrázek
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

i30 stresni nosice

Příspěvek od laufas »

Zdravim Vas, mate nekdo original nosice ty cerne uzamikatelne? Ja nechapu, kdo to konstruoval. To neni mozne, takovej debilni system. Nejhorsi je trefit se tema sroubama pres tu gumu do strechy.... Nemate na to nekdo nejakej fíígl? :roll: Je to opravdu na nervy, obzvlaste, kdyz se specha.
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: i30 stresni nosice

Příspěvek od tatchwud »

laufas píše:Zdravim Vas, mate nekdo original nosice ty cerne uzamikatelne? Ja nechapu, kdo to konstruoval. To neni mozne, takovej debilni system. Nejhorsi je trefit se tema sroubama pres tu gumu do strechy.... Nemate na to nekdo nejakej fíígl? :roll: Je to opravdu na nervy, obzvlaste, kdyz se specha.
Pane nestrašte, v pátek si jdu pro auto a mám je tam mít, tak to zkusím.
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Příspěvek od laufas »

nevim jak to maji reseny jiny auta,ale system, jakej pouziva ceed a i30 je pro trpelivy a zrucny jedince
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tatchwud »

laufas píše:nevim jak to maji reseny jiny auta,ale system, jakej pouziva ceed a i30 je pro trpelivy a zrucny jedince
Tam jsou snad nějaký háčky,který se šroubováním přitahují.Alespoň tak jsem to pochopil...
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Příspěvek od laufas »

tatchwud píše:
laufas píše:nevim jak to maji reseny jiny auta,ale system, jakej pouziva ceed a i30 je pro trpelivy a zrucny jedince
Tam jsou snad nějaký háčky,který se šroubováním přitahují.Alespoň tak jsem to pochopil...
Uvidis v patek :wink:
Ja jsem se u toho pekne zapotil a pekne si zanadaval :evil:
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tatchwud »

laufas píše:
tatchwud píše:
laufas píše:nevim jak to maji reseny jiny auta,ale system, jakej pouziva ceed a i30 je pro trpelivy a zrucny jedince
Tam jsou snad nějaký háčky,který se šroubováním přitahují.Alespoň tak jsem to pochopil...
Uvidis v patek :wink:
Ja jsem se u toho pekne zapotil a pekne si zanadaval :evil:
No to jsem zvědav,objednával jsem si černé a asi budou namontované ,tak se na to toho "kubíka" co to prodává zeptám.
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Příspěvek od laufas »

tak to je jasny, ze ti rekne, ze je to v pohode :D tak nekdy, az to budes montovat, tak sem napis, jak to slo
i30 1.4 + kn, 12/2007
Jenec
*
Příspěvky: 42
Registrován: 05 kvě 2008, 17:42
Bydliště: Zlín

Příspěvek od Jenec »

Jo, potvrzuji, je to řešeno blbě, jako by to vyrobily Zlaté české ručičky. Musíš si to nasadit na střed a pak zkoušet šrubovat. Bohužel tam není ani pořádně sražená hrana, což by fakt pomohlo.
i30 1.4 Comfort, Stone Black
Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tatchwud »

Jenec píše:Jo, potvrzuji, je to řešeno blbě, jako by to vyrobily Zlaté české ručičky. Musíš si to nasadit na střed a pak zkoušet šrubovat. Bohužel tam není ani pořádně sražená hrana, což by fakt pomohlo.
Že by tzv. DoDo? Zbrousit,srazit hranu a dodělat doma? V pátek se zeptám při vyzvednutí nové i30.mám ještě připravené další otázky,tak uvidím. :lol:
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1699
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Příspěvek od XMira »

No ja nevim, ale me se to povedlo zasroubovat napoprve. Jednak je pod tu gumu trochu videt a druhak to chce ten sroub trochu odklonit od osy auta. Zavit neni svisle dolu, ale smeruje mirne "dovnitr".
PS: Doporucuji po prvnim nandani po par kilometrech dotahnout. Nez si ta guma sedne, trochu se to povoli....
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Příspěvek od laufas »

a jak to maj reseny jiny automobilky? taky tak naslepo?
i30 1.4 + kn, 12/2007
Odpovědět

Zpět na „i30 Ostatní“