Tlak v pneumatikách

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

jan w
*
Příspěvky: 32
Registrován: 08 črc 2009, 11:06
Bydliště: strakonice

Re: Tlak v pneumatikách

Příspěvek od jan w »

jan w píše:
maco píše:kdyz to tu tak ctu, je skutecne dobre mit lehce prehustene pneu nez to udava vyrobce?...je to jen kvuli trosku lepsi spotrebe? neohrozi to treba jizdni vlastnosti (brzdna draha, prilnavost, atak)?
No tak to nevím ale já jsem toho názoru že kor v čr na D1 je2,2 max. Byl jsem před 14 dny v Itálii a nafoukáno na 2,5 a super.Ale potřebuji radu :-k Včera jsem byl v servise s mou I30cw kvůli tomu že se mi navšech pneu. začaly více sjíždět vnitřky kor je to na předku. Bylo to na geometrii ale nic. Přijímací technik říkal že za 1 on by si na takovéto auto nikdy nenechal dát rozměr pneu 185-65/15 za 2 hankook docela shit za 3 že to údajně mohou dělat rychleji projeté zatáčky a že on by to foukal i na 2,5 já mu na to řekl že po čr to dělat nebudu.Prosím poradte je to nerovnoměrné sjíždění gum možné. :-k
pls.odpovězte na mou otázku.jestli jsem ze nechal udelat blba nebo ne.už při koupi auta se mi tento rozměr pneu nelíbyl :!:
Reklama
 

Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlak v pneumatikách

Příspěvek od tatchwud »

jan w píše:
jan w píše:
maco píše:kdyz to tu tak ctu, je skutecne dobre mit lehce prehustene pneu nez to udava vyrobce?...je to jen kvuli trosku lepsi spotrebe? neohrozi to treba jizdni vlastnosti (brzdna draha, prilnavost, atak)?
No tak to nevím ale já jsem toho názoru že kor v čr na D1 je2,2 max. Byl jsem před 14 dny v Itálii a nafoukáno na 2,5 a super.Ale potřebuji radu :-k Včera jsem byl v servise s mou I30cw kvůli tomu že se mi navšech pneu. začaly více sjíždět vnitřky kor je to na předku. Bylo to na geometrii ale nic. Přijímací technik říkal že za 1 on by si na takovéto auto nikdy nenechal dát rozměr pneu 185-65/15 za 2 hankook docela shit za 3 že to údajně mohou dělat rychleji projeté zatáčky a že on by to foukal i na 2,5 já mu na to řekl že po čr to dělat nebudu.Prosím poradte je to nerovnoměrné sjíždění gum možné. :-k
pls.odpovězte na mou otázku.jestli jsem ze nechal udelat blba nebo ne.už při koupi auta se mi tento rozměr pneu nelíbyl :!:
Ten problém nebude asi v tom,zda se pneumatika LÍBÍ či NELÍBÍ,ale asi opravdu o tlaku v pneu.Asi výrobce aut zbytečně neudává předepsaný tlak pneumatik.Nenavrhují to diletanti.Myslím si,že vše je propočítáno v poměru k účinnosti brzd,váhy vozu,přilnavosti atd.Je přece všeobecně známé,že při brždění mají přehuštěné pneumatiky zhoršený účinek, stejně tak jako dochází k většímu opotřebení z důvodu nerovnoměrného opotřebení dezénu.Také negativně ovlivňuje tlumiče nárazů a jízdní komfort.Jedinou výhodu to má,že se snad sníží trochu spotřeba.Ale ekonomiku si musí každý spočítat sám.Je tu proti sobě o něco menší spotřeba ale větší opotřebení pneumatik.Pokud chcete,aby se tlak v závislosti na teplotě nezvyšoval,nafoukněte je inertním plynem (dusíkem).Také stojí za úvahu při tomto druhu opotřebení,zda se nejezdí systémem brzda - plyn.Jelikož máme ABS,tak kolo brzdí stylem otočení - zabrždění - otočení......
i30, Champaigne Silver, style, 1.6,benzín, 09/2008
old - Š-Felicia 1,3 MPi,10/2000
Uživatelský avatar
Laxius
**
Příspěvky: 420
Registrován: 04 led 2009, 17:51
Bydliště: Rovinka, SK

Re: Tlak v pneumatikách

Příspěvek od Laxius »

Jan w: zatial som nikdy nepocul, ze by sa pneu nerovnomerne "sjizdeli" kvoli tomu, ako su pneu nahustene. Daj si spravit geometriu este raz najlepsie niekde inde, podla mna Ti pomozu.
Hyundai Elantra, 1.6i Premium, 94kW, Marina Blue (2016)
Hyundai i30cw, 1.6CVVT Style, 92kW, Continental Silver (2009)
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlak v pneumatikách

Příspěvek od 89majlo96 »

ked mas podhustene gumy tak sa deru viac kraje a ked su prehustene tak zase stred...
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Tlak v pneumatikách

Příspěvek od 69pavel »

a taky jake mate ty svoje merice tlaku,nerikejte mi ze je mate ocejchovane,dnes vetsina servisu znackovych a serioznich pouziva digitalni pravidelne cejchovane a ty co prodavaj v mototechne tak maj az 0.5atm uchylku jak do plusu tak minusu,jestli mate moznost tak si overte svuj meric s digi a uvidite rozdil.pak je tu dalsi vliv momentalni okolni teplota,staci jak jedno kolo bude ve stinu a na druhe prazit slunce, tak mate hned rozdil az 0.4atm.to uz nemluvim otom, kdyz nekdo jede a pak teprv husti ](*,) [-X

moje praxe ACCENT 1 tydne kontrola tlaku,hustim pr 250 z 240
kdyz dalkovku pr 250 z 250
v zimni pneu vsechny 230
jinak sto lidi sto nazoru,kazdy ma jine skusenosti.ty moje se zatim vzdy osvedcily a jsem spokojen 8) 8) 8)
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
Radim Brožek
**
Příspěvky: 363
Registrován: 16 bře 2009, 15:37

Re: Tlak v pneumatikách

Příspěvek od Radim Brožek »

Teď o víkendu jsem se taky lekl, že mi ušly všechny kola. Tak jsem zagooglil a bylo to jasné. Pokles o 10 stC znamená pokles cca 10kPa a docela to sedí s praxí. Místo 250 tam najednou bylo něco malinko přes 230. Na 250 foukáno při cca 25stC.
i30cw 1.6i Comfort, ESP, Moonlight blue, 04/2009, CZ
Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 682
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: Tlak v pneumatikách

Příspěvek od patriknet »

U naší i30 cw crdi, 2015, je předepsaný tlak pro pneumatiky r15 195/65 2,5bar, pro r16, r17 i r18 je ve všech případech předepsaný tlak 2,2. Nejde mi to do hlavy (ten tlak pro r15) , nevíte někdo proč to tak může být?

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
Odpovědět

Zpět na „i30 Ostatní“