závady na i30

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: závady na i30

Příspěvek od Hardcam »

10 haliru krat milion aut uz udela peknejch par korun :mrgreen:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Reklama
 

Uživatelský avatar
juris123
*
Příspěvky: 41
Registrován: 09 lis 2009, 17:04
Bydliště: UH

Re: závady na i30

Příspěvek od juris123 »

Zdravím všechny. Mám následující problém se startováním. Při chladnějším počasí (pozoruju od zhruba 5-ti °C) při opětovném startu to nejdříve trochu "blafne", ale hned "chcípne" a potom už motor jen točí, ale nenaskočí. Nebo tedy naskočí, ale až po několikanásobném a dlouhém startování (a stejně se mu moc nechce), ale potom už jde bez problémů. Abych to objasnil, uvedu příklad: auto stojí pár hodin, motor zcela zchládne a já nastartuji a kousek popojedu (třeba jen přeparkovat nebo 1 km do obchodňáku). Potom chci po nějakém čase nastartovat a dělá to ty uvedené problémy. Pokud se motor aspoň trochu prohřeje, tak se problémy nevyskytnou. Samozřejmě jsem to zkoušel probrat i při servisní prohlídce, ale bez úspěchu. Předesílám, že ty problémy jsou už vpodstatě od nového auta, takže tomu radši předcházím tak, že nechám motor při krátkých pojížďkách raději pár minut klapat až se zahřeje, ale to nejde tak dělat do nekonečna. Předem díky za každý názor.
i30 Start+A/C, 1,4i (80kW), Continental Silver, 7/2009
i30 cw Trikolor (paket Style), 1,6i, 8/2012
bylo: Lada 2112 (1.5, 16V, 67 kW) (2002-2009)
předtím: Š Favorit 135 LS
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: závady na i30

Příspěvek od enjoy »

Nikdy jsem se nesnažil hledat složitosti a většinou se mi to vyplatilo, čili pokud ti to blbne na základě teploty motoru, tak který čidlo takhle funguje?Například lambda sonda.. a nejjednodušším způsobem, jak jí prověřit je jí rozpojit konektor.
Když to zkusíš, nic tím nepokazíš.
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
Uživatelský avatar
juris123
*
Příspěvky: 41
Registrován: 09 lis 2009, 17:04
Bydliště: UH

Re: závady na i30

Příspěvek od juris123 »

enjoy píše:Nikdy jsem se nesnažil hledat složitosti a většinou se mi to vyplatilo, čili pokud ti to blbne na základě teploty motoru, tak který čidlo takhle funguje?Například lambda sonda.. a nejjednodušším způsobem, jak jí prověřit je jí rozpojit konektor.
Když to zkusíš, nic tím nepokazíš.
Díky za odpověď. Ale podle mě to lambdou nebude - to by se asi projevovalo i na spotřebě a vykázalo by to snad i nějakou chybu na počítači při servisní prohlídce. Hlouběji právě do těchto technických problémů nevidím, ale jen mě zaráží (a to jsem tam nezdůraznil), že to opětovné natartování poté, co už se motor prohřeje, je bez problémů a to i tehdy, když auto potom opět nechám stát a motor zchládne. Prostě mě napadlo, hodně laicky řečeno, jestli se náhodou při tom krátkodobém nastartování, vlivem rozdílu teplot, nesrazí někde nějaká vlhkost (na svíčkách, na vstřicích nebo kdekoliv jinde) a potom to dělá ten problém - na rozdíl od toho, když je motor prohřátý a vlhkost se vysuší. Ale jak říkám tohle je můj laický názor. Právě, když je venku tepleji, tak problémy nepozoruji.
i30 Start+A/C, 1,4i (80kW), Continental Silver, 7/2009
i30 cw Trikolor (paket Style), 1,6i, 8/2012
bylo: Lada 2112 (1.5, 16V, 67 kW) (2002-2009)
předtím: Š Favorit 135 LS
Uživatelský avatar
yendys
*
Příspěvky: 55
Registrován: 27 říj 2012, 02:38

Re: závady na i30

Příspěvek od yendys »

Připomíná mi to jednu zkušenost se Škodou Felicia 1.6. Problém se startováním zcela stejný jako píšeš. Diagnostika nic nenašla a čidlo teploty nové. Jezdil jsem ale dál a řešil to podobně- nouzově. Nakonec, když se ochlazovalo víc a víc, začal se startováním větší problém a donutilo mě to koupit novou startovací baterii... což bych nikdy neřekl, že se to bude projevovat takto. Zažil jsem už několik projevů slabé baterie a tohle podivný startování mi tam vůbec nezapadlo. Asi byla prostě vadná, spíš než slabá.
Neříkám, že se Tě to musí nutně týkat, ale tohle je má podivná zkušenost. A to mi startér točil podle zvuku dobře! První start ok, další za studena točil a nic, pak se ochlazovalo a první start byl mírně delší a tak dále......

Edit: byl jsem podle projevů přesvědčen, že mé auto opouští palivové čerpadlo. To jsem tipoval podle projevů a děsil se kolik to zas bude stát. A nakonec jak píšu - baterie! :grin:

Odesláno z mého Galaxy Nexus pomocí Tapatalk 2
i30 kombi 1.6 CRDi
Uživatelský avatar
juris123
*
Příspěvky: 41
Registrován: 09 lis 2009, 17:04
Bydliště: UH

Re: závady na i30

Příspěvek od juris123 »

Hmmm, tak to je docela zajímavé a zároveň zarážející. Mám na mysli to, že jak píšeš, tak startér podle zvuku točil docela dobře, ale nestartovalo to. Přesně tak je to i u mě. Logicky bych si myslel, že pokud je špatná baterie, tak startér bude točit slabě nebo vůbec. Minulou zimu mi to totiž startovalo i v těch velkých mrazech. Nebo, že bych měl od začátku nějakou vadnou baterii a byl tam při opětovném studeném startu malý spouštěcí proud? Ale to by byla spíše otázka pro autoelektrikáře. Každopádně dík za odpověď.
i30 Start+A/C, 1,4i (80kW), Continental Silver, 7/2009
i30 cw Trikolor (paket Style), 1,6i, 8/2012
bylo: Lada 2112 (1.5, 16V, 67 kW) (2002-2009)
předtím: Š Favorit 135 LS
jaroslav5
**
Příspěvky: 345
Registrován: 09 led 2011, 15:33
Bydliště: Dolný Kubín

Re: závady na i30

Příspěvek od jaroslav5 »

Nebude tam problem s vyhrievanín lamba sondy?
Hyundai Accent LC 1,3í 12V 63kw r. v. 2005
suzuki sx4 1,6 GS 4x4 SE-SNOW Outdoor Line r.v.2011
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: závady na i30

Příspěvek od alarm »

Nikdy som nemal problemy so štartom, okrem pripadu asi spred mesiaca, ktory silne pripomina problemy jurisa 123.
Potreboval som na parkovisku v nedelu otočiť volant, daval som novy poťah. Naštartoval som otočil volant, vypol, dorobil poťah, naštartoval, otočil volant ,vystupil,zamkol.
V pondelok to nechcelo chytiť, keď chytil,tak skapal, na druhy pokus akoby išiel na pol valca a skapal,na treti pokus naštartoval ale nechytil otačky a opäť skapal....naštartoval som tak, že som par krat šlapol na plyn, otočil klučikom a brnkal po plyne. Pripisal som to palivu,vode v palive...kupil nejaky sarajt,nalial do nadrže a od vtedy je pokoj, ale suvislosť medzi kratkym chodom motora a štartovanim ma nenapadla. Takže nie si sam...
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
kritik
*
Příspěvky: 50
Registrován: 21 črc 2011, 12:29

Re: závady na i30

Příspěvek od kritik »

Nemám zrovna tento typ Hyundaie a udivuje mě,jaké problémy může mít auto které je vyráběné po zkouškách a zkušenostech z předcházejících typů. Mám zkušenost,že po návštěvě servisu se mi začaly závady množit.Nyní do servisu chodím jen pro předražené náhradní díly a opravy si provádím sám.Mám najeto 60.000Km a jen běžné závady vyplývající z provozu. S autem jsem velice spokojený ,se servisem nikoli.
Odpovědět

Zpět na „i30 Ostatní“