Šrouby na Alu a plechové disky?

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1699
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: Šrouby na Alu a plechové disky?

Příspěvek od XMira »

PetrUL: můžou neznamená musí. Ale u i30 a neorigo plecháčů už tady někdo tenhle problém zažil. proto na to radši upozorňuju. V alu jsou z 99% kužely. U plecháčů se to může lišit - můžou mít kulový tvar. A krtek86 sice píše, že někde sehnal starší origo plecháče.... ale sami víme, co někteří lidé umí vydávat za originál...
Obecně je třeba říct, že kolo neupadne skoro nikdy - to by tam člověk musel přes závit narvat matici s jiným stoupáním nebo co já vím. Ale existují nevhodné kombinace nebo různé drobnosti, které člověk nedomyslí nebo jej ani nenapadnou. Proto jsem si myslel, že bude lepší, když je všechny pro tazatele shrnu.
Nerad bych tady nastartoval flame na téma "co XMira napsal a mě se nestalo". Pokud to i tak někoho příliš dráždí, milerád příspěvek smažu.
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Reklama
 

Uživatelský avatar
PetrUL
**
Příspěvky: 125
Registrován: 14 říj 2011, 17:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Šrouby na Alu a plechové disky?

Příspěvek od PetrUL »

XMira: OK...nechytal jsem tě za slovo - jestli můžou nebo musí :wink:

Jsem jen uživatel auta a tak jsem napsal svou osobní zkušenost. Je pravda, že pokud někdo koupí plecháče z druhé ruky, tak může mít s maticema problém. A proto je dobré, když se to tady na fóru v klidu všechno probere.

Je tady spousta lidí, která autům rozumí a nevím jak ostatní, ale já si zde napsané příspěvky a zkušenosti pročítám rád. Je dobré, že taková fóra existují. Rady a zkušenosti ostatních někdy můžou ušetřit spoustu času.
:hyu: ix20 1,6 CVVT 16V,TRIKOLOR
Vanilla White, 11/2011
krtek86
*
Příspěvky: 38
Registrován: 25 dub 2012, 19:40
Bydliště: jižní Čechy

Re: Šrouby na Alu a plechové disky?

Příspěvek od krtek86 »

Tak zatím od Hyundaie žádná odpověď. Až pojedu kolem servisu, tak se tam asi zastavim, ale dá se poznat na plecháčích jaké jsou dosedají plochy a nebo je to tak malý rozdíl, že ho neuvidím či nezměřím?
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Šrouby na Alu a plechové disky?

Příspěvek od Hardcam »

Zajdi rovnou za skladnikama (ti, co prodavaji dily), at ti ukazou plechovy disk a matice. Nema smysl to zkoumat na nejakym vystavenym aute nebo s prijimacim technikem, ktery takovou otazku asi zridkakdy resi.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
krtek86
*
Příspěvky: 38
Registrován: 25 dub 2012, 19:40
Bydliště: jižní Čechy

Re: Šrouby na Alu a plechové disky?

Příspěvek od krtek86 »

xMira: Pokud jsem tě dobře pochopil, tak jsi koupil matice M12x1,5x16 za 20 Kč/ks, ale nejdou použít na poklice. Respektive jdou, ale nedrží je, protože nemají speciální hranku.

hardkam: Určitě se zeptám, protože jsem se konečně rozhoupal ke koupi zástěrek. Zkoušel jsem sehnat všelijaké neorigo, ale všechny jsou jak pěst na oko... Takže při jejich montáži se poptám.

Jen mne trochu zaráží, že se společnost Hyundai k tomuto problému zatím nevyjádřila. Třeba ještě napíšou, že výroba byla rozdílná, tudíž mi nemohou jasně odpovědět na mou otázku... Tak uvidíme...
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1699
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: Šrouby na Alu a plechové disky?

Příspěvek od XMira »

Krtek86: Jo, přesně tak. Ale vzhledem k tomu, že mám stejnak neorigo plecháče, tak jsem to neřešil a připlácnul obyč. poklice. Za ten rozdíl v ceně matic mi to nestálo. Navíc není jistota, že by poklice na neorigo ráfky pasovaly, protože občas nesedí díra na ventilek.
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
krtek86
*
Příspěvky: 38
Registrován: 25 dub 2012, 19:40
Bydliště: jižní Čechy

Re: Šrouby na Alu a plechové disky?

Příspěvek od krtek86 »

Jenže já mám opravdu origo poklice i s disky od našeho kolegy z fóra ;-) , jenže 1400 Kč za šrouby? :roll: Uvidíme :cry:
pietro32i
***
Příspěvky: 750
Registrován: 19 zář 2010, 02:01

Re: Šrouby na Alu a plechové disky?

Příspěvek od pietro32i »

krtek86 píše:...Určitě se zeptám, protože jsem se konečně rozhoupal ke koupi zástěrek. Zkoušel jsem sehnat všelijaké neorigo, ale všechny jsou jak pěst na oko... Takže při jejich montáži se poptám.
Takže nakoniec kupuješ originálne zásterky? Koľko budú stáť? Pred rokom som ich chcel tiež, ale cena bola šialená.
i30 1.4 CVVT, 80 kW (2010) Obrázek
krtek86
*
Příspěvky: 38
Registrován: 25 dub 2012, 19:40
Bydliště: jižní Čechy

Re: Šrouby na Alu a plechové disky?

Příspěvek od krtek86 »

Cena je pořád šílená a ještě o nich popřemýšlím, protože 2 180 Kč je opravdu darda . Když mi to řekl do telefonu, tak jsem vypadal asi takhle :shock: . Jenže když má člověk auto na splátky a chce je, tak mu stejně asi nic jiného nezbyde...
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1699
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: Šrouby na Alu a plechové disky?

Příspěvek od XMira »

Jak to je teď se zástěrkama? Někde jsem tu kdysi zaznamenal diskuzi o tom, že na facelift nějak špatně pasují (kvůli prahům?) a divně trčej? Ale vážně netuším i když by mě to docela zajímalo...
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
krtek86
*
Příspěvky: 38
Registrován: 25 dub 2012, 19:40
Bydliště: jižní Čechy

Re: Šrouby na Alu a plechové disky?

Příspěvek od krtek86 »

Vyjádření z Hyundai:

Dobrý den pane ***,

Nesmíte tak úplně věřit všemu co se píše na diskusních fórech na internetu.
Pokud vaše auto bylo vyrobeno s hliníkovými koly, tak originální šrouby mají jiné zakřivení dosedací plochy než šrouby pro ocelová kola. K dokoupeným ocelovým kolům budete potřebovat ještě matice určené pro ocelová kola.
Tyto matice seženete u kteréhokoliv z našich autorizovaných servisů.

Na fóru mohli mít částečnou pravdu v tom, že pro některá vozidla jsme nabízeli litá kola, která měla zakřivení dosedací plochy upravené pro šrouby určené k ocelovým diskům. Bylo to pro auta vyrobená s ocelovými disky, tak aby zákazníci mohli dokoupit litá kola a nemuseli řešit matice. Vzhledem k nejasnostem, ke kterým dochází při dalším prodeji auta již tuto variantu již nechystáme.

S pozdravem
***

zástěrky:

V pátek jsem ještě zajížděl do autodílů a příští týden jim mají přijít různé druhy zástěrek, takže je zkusíme a uvidíme (zatim všechny neoriginál vypadaly hrozně...). Potom zajedu do Hyundai objednat šrouby a poptám se na ty zástěrky, jak sedějí na prahách...
Naposledy upravil(a) krtek86 dne 10 čer 2012, 18:58, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Šrouby na Alu a plechové disky?

Příspěvek od Hardcam »

Tomu pisateli zrejme oboje matice odfotim, at delam co delam, tak nevidim rozdil, krome toho, ze ty starsi zkorodovaly.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1475
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: Šrouby na Alu a plechové disky?

Příspěvek od oltcitak »

edit: prispevok zmazany,neobsahoval relevantne informacie :mrgreen:
Naposledy upravil(a) oltcitak dne 10 čer 2012, 20:47, celkem upraveno 1 x.
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
PetrUL
**
Příspěvky: 125
Registrován: 14 říj 2011, 17:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Šrouby na Alu a plechové disky?

Příspěvek od PetrUL »

Jestli jsem to dobře pochopil tak z vyjádření :hyu: vyplývá, že kdo koupil auto na plecháčích a pak dokoupil alu kola v :hyu: upravená pro použití původních matic z plecháčů je v pohodě a při druhé variantě tzn. koupi auta na alu kolech a následně dokoupení plecháčů se musí používat dvě sady matic.

Tak potom oba názory zde ve vlákně jsou správné a je vždy potřeba každý případ individuálně posoudit. :roll:
:hyu: ix20 1,6 CVVT 16V,TRIKOLOR
Vanilla White, 11/2011
krtek86
*
Příspěvky: 38
Registrován: 25 dub 2012, 19:40
Bydliště: jižní Čechy

Re: Šrouby na Alu a plechové disky?

Příspěvek od krtek86 »

Dnes mi v servise oznámili, že cena za 20 ks matek na kole je 1600 Kč, což je opravdu hodně... Našel jsem na internetu alternativu, ale buď je stejně drahá a nebo má kuželové sedlo...
Dle rozměrů by na kolo měla jít i matice ze škody 120 :D :lol: :mrgreen:
Odpovědět

Zpět na „i30 Ostatní“