Nákup dílů KORAPS

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
lukis01
***
Příspěvky: 720
Registrován: 17 dub 2009, 10:25
Bydliště: Ostrava

Nákup dílů KORAPS

Příspěvek od lukis01 »

Zdar drazí a milí, mám nachystaný nákupní košíček na Korapsu, pokud by se někdo ze severní části Moravy chtěl přidat, nechť se ozve ;)
Budu pořizovat následující:
- dekl pod volant
- nádržka ostřikovačů + senzor hladiny
- opěrka
Celková pořizovací cena včetně dopravy určitě přesáhne 20 USD, takže počítám s vyclívací poštou a adekvátním zdržením.
Sračkám se nevyhneš..
i30cw 1.6 CVVT+LPG 2012, cashmere brown, comfort + paket tempomat + paket kůže by Luki :D
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Nákup dílů KORAPS

Příspěvek od Hardcam »

To pocitej, muj druhy balik z Korapsu totiz vyclivaci zadrzeli a stale drzi. Zitra tam jedu a doufam, ze ho vydaji.
Jinak Koraps je fakt vtipnej, u tyhle objednavky je pro zmenu uvedeno, ze je stale nezaplacena, ale balik tu je. Na maily vubec nereagujou.
Jinak ta hranice je uvedena na 29 dolaru, coz Koraps na baliky pise jako hodnotu.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
AleKa82
**
Příspěvky: 168
Registrován: 23 led 2012, 13:02
Bydliště: Praha

Re: Nákup dílů KORAPS

Příspěvek od AleKa82 »

Pak dejte vědět, jak to na té celní poště dopadlo. Taky mám balíček na cestě. Hlavně nevím, jak se s nima pak budu dohadovat o ceně. Maximálně jim můžu ukázat, kolik jsem zaplatil přes PayPal, ale tim se vlastně napráskám, že tam je uvedená špatná cena na balíku. Docela živě si dovedu představit jejich nacenění při celním řízení. Já mam objednávku za 55 dolarů, takže bych měl doplatit cca 250,- daň. Jo a ještě by mě zajímalo, kolik zaplatím za samotné celní řízení? Díky.

PS: první balíček z Korapsu s kompletním osvětlením SPZ dorazil s cenovkou 9 dolarů a vůbec do toho nešťourali.
Jezdím hlavně sockou a na skútru Derbi Atlantis
Toyota Auris TS 1.6i (od 2019)
Ford Galaxy Titanium 2.0TDCi (2017 - 2019)
i30cw 1.6i CVVT Exclusive (2011 - 2013)
Getz 1.1i Clasic+ (2003 - 2011)
Uživatelský avatar
lukis01
***
Příspěvky: 720
Registrován: 17 dub 2009, 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Nákup dílů KORAPS

Příspěvek od lukis01 »

pošta bere myslím 100fku za "zastupování" ve věci celního řízení..
Sračkám se nevyhneš..
i30cw 1.6 CVVT+LPG 2012, cashmere brown, comfort + paket tempomat + paket kůže by Luki :D
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Nákup dílů KORAPS

Příspěvek od Hardcam »

Samotny rizeni stoji taky kolem stovky. Ja se k tomu normalne priznam, mam s sebou i vypis objednavky. Ja jsem v tom za 86d. Zastupovani muze trvat nekolik tydnu, osobne je to hned.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
AleKa82
**
Příspěvky: 168
Registrován: 23 led 2012, 13:02
Bydliště: Praha

Re: Nákup dílů KORAPS

Příspěvek od AleKa82 »

Díky za info. Když budou celníci dělat problémy, tak asi taky zajedu na tu Prahu 5 osobně s vytisklou objednávkou. Jinak ten Koraps fakt neaktualizuje stav objednávky, teda alespoň u Small Air u EMS to bude možná jinak. Minulá zásilka dorazila za 20dní, ale na korapsu pořád svítí, že je zaplacená a "Not shipped yet or there is no information". Fakt divná firma, ale posílaji to...
Jezdím hlavně sockou a na skútru Derbi Atlantis
Toyota Auris TS 1.6i (od 2019)
Ford Galaxy Titanium 2.0TDCi (2017 - 2019)
i30cw 1.6i CVVT Exclusive (2011 - 2013)
Getz 1.1i Clasic+ (2003 - 2011)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Nákup dílů KORAPS

Příspěvek od Hardcam »

Zabavny to bylo. Uz kdyz jsem projizdel Plzenskou ulici, tusil jsem, ze ta modra budova postavena v dobe, kdy tu jeste behal Brontosaurus, bude vymenovaci posta. Byla to ona. Podarilo se mi zaparkovat o dve ulice dal a jal jsem se v dobre nalade vkrocit do budovy. Jak impozantni zvenku, tak rovnako zevnitr. Slicne slecny jsem se zeptal, kudy tudy pro balicek, vyslala me vytahem do tretiho patra, kde zacal ten super uredni kolobeh. Tak od vytahu vpravo je posta, tam vlevo ke slecne cislo jedna, ktera vydava podklad pro uredni obihacku. Dale cesta s papirem pokracuje pres chodbu k celnikum, kde to vypada jak v cekarne a budi dojem, ze si musite sednout a cekat, navic jsou na dverich napisy s ozacenim firmy XYZ s.r.o., ktera zastupuju "celniky", ovsem na jednech dveri to nebylo a to byly ty spravne. Bez klepani dovnitr, je tam cca 5 prepazek, zvolil jsem si volnou, tam prijemna pani celnice. Zeptala se, co mi prislo, rikam, ze autodily pro vlastni potrebu, dolozil jsem objednavku vcetne platby. Ona na me, ze mam docela pesek, kdyz zbozi je za 40 dolaru a posta 45. Vystavila nejaky papiry a poslal me o prepazku vedle (pokladna), at zaplatim DPH 340 korun a az zaplatim, at se zase vratim k ni. Vydala mi papiry k prevzeti zasilky a poslala me zase k postackam, kde jsem etapu zacinal, ale pro zmenu ke slecne cislo dva (docela pekna :mrgreen: ). Pripravil jsem si obcanku, 96 korun poplatek (nechapu jeho opodstatneni), mezitim si odeme "celni skladnik" vzal papiry, aby sel hledat balik. Slecna mezitim potvrdila papir, co jsem dostal predtim u celnaku, dostal jsem balik a odkracel do pryc.
Cely to trvalo tak odhadem 3-4 minuty, sice lidi bylo dost (cesky mluvici jsem tam byl asi jenom ja), ale pritom zadny cekani, vsechno slo rychle. Takze balik se prodrazil o 440,- + cesta do Prahy (prvni balicek prisel pohodlne az domu bez dalsiho placeni Cesky poste). Coz me privedlo na myslenku, ze se pri 45 dolarovym postovnym (lehce pres 1kg vahy a EMS, coz povazuju aspon za spoelhlivy) + dalsich 600 navic uz trochu vytratila radost z hypervyhodnejch nakupu v Korei, protoze jen za dropravu se vzdycky dostane nad "povolenou hranici", coz jsem pri prvnim nakupu opomnel a ono to nahodou vyslo.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
lukis01
***
Příspěvky: 720
Registrován: 17 dub 2009, 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Nákup dílů KORAPS

Příspěvek od lukis01 »

vitej v Kalouskovo svete, tesne pred snizenim hranice clo/DPH jsem objednal pro zname svetla z USA na Jeepa...trosku se prodrazily, ale jinak s vyclivaci postou stejna zkusenost..byla to rychlovka vcetne 96 Kc mnou oznacecnych za "malou domu" pro Ceskou postu..holt je treba to tem lakotnym cehunum ty nakupy za hranicema nejak zatrhnout :D
Sračkám se nevyhneš..
i30cw 1.6 CVVT+LPG 2012, cashmere brown, comfort + paket tempomat + paket kůže by Luki :D
AleKa82
**
Příspěvky: 168
Registrován: 23 led 2012, 13:02
Bydliště: Praha

Re: Nákup dílů KORAPS

Příspěvek od AleKa82 »

Dneska ráno jsem běžel na poštu, protože mi přistálo oznámení do schránky. Čekal jsem, že to bude jen výzva od celníků a ono ne. Dorazila druhá zásilka z Korapsu. Opět jsem to nechal poslat jako Small Air a dorazilo to bez daně :lol:. Tzn. ušetřil jsem cca 350,- za daň a celní řízení a to nepočítám rozdíl ceny, co by stálo těch pár serepetiček do auta v servisu :hyu:. Na balíku bylo opět napsáno "Autoparts 7, Gift, Price $14". Skutečná cena byla $55 z toho $17,5 doprava. Jo a odesílatel nebyl Koraps, ale pan Hyun Jo jako minule :lol:.
Jezdím hlavně sockou a na skútru Derbi Atlantis
Toyota Auris TS 1.6i (od 2019)
Ford Galaxy Titanium 2.0TDCi (2017 - 2019)
i30cw 1.6i CVVT Exclusive (2011 - 2013)
Getz 1.1i Clasic+ (2003 - 2011)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Nákup dílů KORAPS

Příspěvek od Hardcam »

Jj, Koraps neni odesilatel...ale to mi bohuzel nepomohlo :D
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
lukis01
***
Příspěvky: 720
Registrován: 17 dub 2009, 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Nákup dílů KORAPS

Příspěvek od lukis01 »

no to se hol nekdo ma...ja mam nakup cca za 100fku a posta 50 :(
Sračkám se nevyhneš..
i30cw 1.6 CVVT+LPG 2012, cashmere brown, comfort + paket tempomat + paket kůže by Luki :D
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Nákup dílů KORAPS

Příspěvek od Hardcam »

Ty ses docela rozjel, na tolik jsem si este netroufl :D
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
lukis01
***
Příspěvky: 720
Registrován: 17 dub 2009, 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Nákup dílů KORAPS

Příspěvek od lukis01 »

tak pokud to funguje tak proc ne...stjen je nejvetsi sada za operku :D
Sračkám se nevyhneš..
i30cw 1.6 CVVT+LPG 2012, cashmere brown, comfort + paket tempomat + paket kůže by Luki :D
gusep
*
Příspěvky: 31
Registrován: 22 říj 2014, 14:38

Nákup dílů KORAPS

Příspěvek od gusep »

Taky bych si tam vzal nějaký věci, ale nevim kódy dílů. :( A servisní manuál bohužel nemám.
Uživatelský avatar
Voči
**
Příspěvky: 149
Registrován: 09 bře 2009, 10:20
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákup dílů KORAPS

Příspěvek od Voči »

Hyundai i30 1.6 CRDi 85 kW 6st.
Renault Mégane 2.0 84 kW 1996
Škoda Favorit 135 43 kW 1993
Odpovědět

Zpět na „i30 Ostatní“