nefunkční klimatizace

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
godiamond
Příspěvky: 7
Registrován: 21 dub 2015, 18:21

nefunkční klimatizace

Příspěvek od godiamond »

Zdravím všehny,
mám 4 roky i30 1,6 crdi. Byl jsem 4 měsíce přes zimu v zahraničí, takže mi auto stálo v garáži. Teď jsem zjistil, že mi nefunguje klimatizace. Kontrolka svítí, ale nechladí. Bohužel jsem o měsíc prošvihnul čtvrtou garančku, tak nevím, co s tím. Máte někdo nějakou radu? Předem moc díky
Reklama
 

soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: nefunkční klimatizace

Příspěvek od soban »

Skoukni sepnula spojka na kompresoru?

Pokud ne bude asi málo chladícího media, potom čidlo nedovolí sepnout spojku aby se kompresor nezničil.

Pokud spojka sepla může být zrada někde jinde, ale náplň bych taky nechal překontrolovat.
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: nefunkční klimatizace

Příspěvek od mmv »

jít do servisu a vysvětlit jim, že jsi byl X měsíců pryč a že jsi nemohl na garančku... apropo, jeden měsíc je tolerován téměř automaticky
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
severtom
***
Příspěvky: 731
Registrován: 21 pro 2010, 11:25

Re: nefunkční klimatizace

Příspěvek od severtom »

Kdyby tě vyfakovali, tak si tam šoupni plechovku chladiva, na netu k mání do 300 Kč. Pokud začne chladit, tak pak navštiv libovolného ledničkáře/klimatizátora, který má "čichačku". Samozřejmě bod 1 až po výše popsaném bodu 0, tj. zkontrolovat, zda při stisku tlačítka klimy při zapnutém větráku! sepne spojka. Buď cvaknutí slyšitelné druhou osobou v motor. prostoru, nebo zvýšení spotřeby na PP při jízdě ustálenou rychlostí...spolehlivé indikátory sepnutí kompresoru.
I 30 CW Plus 1,4 CVVT LPG 08/2010
Netvrďte, že jdu za každou cenu proti proudu, myslete si, že si rád udělám vlastní názor :-)
orion
*
Příspěvky: 46
Registrován: 27 črc 2013, 22:55

Re: nefunkční klimatizace

Příspěvek od orion »

Řešil jsem to vloni a bylo to, jak píšou chlapi, nedostatek chladiva, celá ta údržba stála 1000 Kč a od tý doby funguje jak má, ale taky mě to zprvu vylekalo, jako každýho, kdo autom nějak zvlášť nerozumí.
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: nefunkční klimatizace

Příspěvek od mmv »

severtom píše: ...tak si tam šoupni plechovku chladiva, na netu k mání do 300 Kč....
tomu nějak nerozumím..., to jako na netu kopím butelku a tu tam "naleju" ?? tak nějak jsem si myslel, že vím jak funguje systém změny skupenství co dělá zimu a jaký jsou podmínky pro jeho fungování ... prosím nějaký detail "šoupání" plechovky samodomo, dík
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: nefunkční klimatizace

Příspěvek od airwaves »

Řeším to samé. Po doplnění chladiva začala spojka spínat a klima normálně fungovat. Kontrola domluvena v servisu za týden. Na kontrole po týdnu zjištěn únik na kondenzátoru - to je asi ten chladič před vodním vepředu. Bude řešeno příští týden výměnou na záruku.
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: nefunkční klimatizace

Příspěvek od mmv »

aha, to jsem si nemyslel, že i doplňovat klimu si budeme doma v garáži :roll:
člověk se furt musí něco učit :wink:
Obrázek
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Odpovědět

Zpět na „i30 Ostatní“