1.servisní(garanční) prohlídka

Vše o garančkách a Vašich zkušenostech se servisy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od Mexican »

Icescent píše:Ptám se: má smysl navštěvovat ty garanční prohlídky??? 2 roky je zákonná záruka... seznam prací servisních u garanční prohlídky mi přijde poněkud "o ničem"... Výměna oleje, pylového filtru, obhlédnutí karoserie, kapalina do ostřikovačů... dá se zařídit levně a jednoduše... Za co přesně "zaručují" za ty 3 roky záruky (2 roky z 5-ti je zákonná stejně). Díky za reakce?
http://moje.auto.cz/Icescent/i30.html
a kde to chces servisovat? ja vam ludia tak celkom nerozumiem - plne vybaveny servis so vsetkym (diagnostika a viac menej vyskoleni pracovnici) za bratru 430 - 500kc za hodku. To su ti garazmajstri tak lacni? zoznam praci nie je len to co pises, ide o kontrolu brzd, zavesov, tlmicov, funkcie elektroinstalacie a podobne. Navyse pri najazde len 20 000rocne je to JEDNA prehliadka (u i30) a teda od brucha strelim 5000kc.. s neorigo dielmi, urobene niekde u Frantu v garazi povedzme za polovicu (aj ked tam mam svoje pochybnosti)... pri optimistickych nakladoch na palivo 2kc na km je to 40 000kc za rok, k tomu havarijko+povinne za bratru 10 000 - neratam ziadne ine naklady, a tak to vyjde 55 000 vs 52 500, co je uspora 5%, co nestoji za rec. Ak k tomu priratame, ze tie nahradne diely pre Frantu z garaze treba niekde kupit, clovek na tom strati casu.

Samozrejme pada zaruka (ak neboli pouzite origo diely Hyundai) okamzite, po zakonnej zaruke 2 rokoch clovek prichadza o moznost reklamovat suciatsky ktore sa skutocne mozu pokazit (kompresor klimy, loziska, tlmice) a to urcite za tych par korun nestoji

IMHO staci najst rozumny balans medzi tym co donesiem (ja si nosim svoj olej, filtre klimy), zvysok nechavam na servise. A to na garancku jazdim 2x rocne

Kazdeho ale moznost sa rozhodnut, ja som paradoxne tak spokojny ze budem servisivat v origo servise aj nadalej (po skonceni zaruky)
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Reklama
 

Uživatelský avatar
HMMCudrzba
*
Příspěvky: 26
Registrován: 31 říj 2009, 01:26

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od HMMCudrzba »

Čau chlapci,před chvíli jsem přijel z první garanční prohlídky s mou i30 z Nošovic. Byl jsem v GMP mix v Ostravě u Sconta a jsem velice spokojený.
Stav km 19650

Tady máte rozpis:
PRACOVNÍ OPERACE
geometrie 750
výměna filtru klimy 100
časová norma prohlídky 650
kontrola klimatizace 50
prohlídka karoserie 250
drobný jednicový materiál 100

MATERIÁL
těsnění zátky-olejové vany 11
filtr olejový 110
filtr pylový 749
náplň ostřikovače 108 (1l=31kč)
olej jsem měl vlastní Shell helix ultra 5W-30. Přes net mě stál 1L 233kč, i s poštou mě 4L stály 1096kč.cca 0,5l oleje jsem dostal na zpět.

S olejem jsem je trošku vypekl protože jsem se ó svém oleji zmínil až když mi vytiskli zakázkový list na kterém byla předběžná cena 5500kč takže si troufám říct, že jsem minimálně 1000kč ušetřil.

Takže suma sumárum jsem zaplatil v servise 3454kč. Výše zmiňovaný olej 1096-sečteno podtrženo to dělá 4550kč.
Auto bylo zdarma umyto a částečně vyluxováno.

Co se týka vad:
Zmínil jsem se o klepání od levého zadního kola při přejíždění nerovností. Byly tam povolené nějaké ššrouby od tlumičů,takže je utáhli a dotáhli taky zbývající tlumiče.
Loupání stříbrné folie na volantu. Bude zjištěna možnost dodání vadného dílu a potom bude zákazník vyzván k opravě.

Nutno dodat: auto umyté a vyluxované:)
Hyundai i30 CW, 2012, 1.6 crdi, AT , Ice Blue.

Ex: Hyundai i30 1.4 cvvt 2009, comfort, hatchback.
to je on :o

http://www.autoesa.cz/hyundai/i30/hatchback/benzin/c-925111377.html
Luo
Příspěvky: 8
Registrován: 02 bře 2009, 23:33
Bydliště: Prostějov

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od Luo »

Zdravím všechny Hyundajáky :D . Dnes jsem byl na 1 garanční prohlídce ve Vyškově u Auto - Pytela. Doba prohlídky - 2,5 hodiny. Cena 3.552,- , filtr klimatizace nebyl potřeba měnit, tak byl pouze vyčištěn. Domluva dobrá, prostředí né honosné, ale ujde. Celková spokojenost, můžu doporučit.
SKV
**
Příspěvky: 216
Registrován: 05 dub 2009, 19:10
Bydliště: Brněnsko

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od SKV »

Luo píše:Zdravím všechny Hyundajáky :D . Dnes jsem byl na 1 garanční prohlídce ve Vyškově u Auto - Pytela. Doba prohlídky - 2,5 hodiny. Cena 3.552,- , filtr klimatizace nebyl potřeba měnit, tak byl pouze vyčištěn. Domluva dobrá, prostředí né honosné, ale ujde. Celková spokojenost, můžu doporučit.
Olej byl vlastní?

HMMCudrzba:
Fólie (je to nástřik) se mi loupe taky, plastový výlisek se nedodává, bude se měnit celý volant za 16.000,-.
i30 1.6i CVVT COMFORT, ESP, MOONLIGHT BLUE, CZ 2009
Uživatelský avatar
vlado1979
****
Příspěvky: 1114
Registrován: 19 črc 2008, 10:19
Bydliště: Malinovo
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od vlado1979 »

Súhlas s Mexičanom.
Auto budem servisovať aj po skončení záruky iba v autorizovanom servise. Akože nejaký garážmajster (cez deň zarezáva v citroene a jazdí 15-ročnou mazdou) mi ako fušku urobí údržbu môjho auta ? Vybavenie nemá žiadne, ale hlavne že mi lacno vymení olej. Je úspora oproti origo servisu až taká dramatická, aby som k nemu chodil na servis ? Podľa mňa určite nie (koľko ušetrím, tisícku ?) Servisná prehliadka je po 20 tisíc km alebo raz ročne a nie je to až taká veľká položka, ktorá by zruinovala rodinný rozopčet, takže nie je čo riešiť.
Naposledy upravil(a) vlado1979 dne 03 bře 2010, 16:12, celkem upraveno 1 x.
Mazda CX-5, 2.0 Skyactiv-G AWD AT, 118 kW (2015-
Suzuki Swift, 1.2 VVT, 69 kW (2016-
BMW 530i E61, 3.0 R6 AT, 200 kW (2011 -2015)
Hyundai i30, 1.4, 80 kW (2008-2011)
Peugeot 307 break, 2.0 HDi, 79 kW (2006-2008)
Mazda 121, 1.4, 44 kW (2004-2006)
Uživatelský avatar
Icescent
*
Příspěvky: 33
Registrován: 24 čer 2009, 22:40

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od Icescent »

Je zde dotaz, kolik se ušetří, ignorujeme-li garančky... odpověď má zní: DOST... dnes jsem byl v servise, nechal si vyměnit olej: cena 970,- Kč (práce je zdarma, spolupráce s BP). Olej BP dle specifikací Hyundai. Jinak za první tzv. "garančku" zde chlapi platí cca v průměru okolo 4.000,-. Rozdíl je snad evidentní. Vynásobte 5x; případné problémy se hodně zaplatí v oné částce; rozhodl jsem se ty "garančky" tedy nakonec ignorovat. Mám známého, umí to, poradíme si... takže asi tak. Každý si to musí rozhodnout a nakonec zaplatit sám! :) ---

Jinak pozor!!! 1. dva roky platí stejně tzv. zákonná záruka na zboží - i na vozidlo, ověřeno právníkem... http://moje.auto.cz/Icescent/i30.html
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od Mexican »

Icescent píše:Je zde dotaz, kolik se ušetří, ignorujeme-li garančky... odpověď má zní: DOST... dnes jsem byl v servise, nechal si vyměnit olej: cena 970,- Kč (práce je zdarma, spolupráce s BP). Olej BP dle specifikací Hyundai. Jinak za první tzv. "garančku" zde chlapi platí cca v průměru okolo 4.000,-. Rozdíl je snad evidentní. Vynásobte 5x; případné problémy se hodně zaplatí v oné částce; rozhodl jsem se ty "garančky" tedy nakonec ignorovat. Mám známého, umí to, poradíme si... takže asi tak. Každý si to musí rozhodnout a nakonec zaplatit sám! :) ---

Jinak pozor!!! 1. dva roky platí stejně tzv. zákonná záruka na zboží - i na vozidlo, ověřeno právníkem... http://moje.auto.cz/Icescent/i30.html
tak sry, ale pri takomto nazore sa musim smiat... ak by si si nedal vymenit ani ten olej, usetril by si este viac. Nepoznam co sa presne meni na zarucnej prehliadke u i30, zoberiem to teda v globale -akosi si zabudol na:

- filter oleja (cca 200kc)
- filter klimatizacie (cca 800kc)
- kontrola podvozku (brzdy, tlmice, riadenie) a manazmentu motora (riadiaca jednotka), vizualna kontrola motora
- kontrola osvetlenia, baterie, stieracov
- kontrola inych komponentov, ktore sa menia podla potreby - rozvodove mechanizmy, chladiaca & brzdova kvapalina, vzduchovy filter, prevodovka a jej naplne

ako si ale napisal, je to tvoja vec.. to nam ostatnym ostava len drzat palce, ze sa ti nic nevysype :-) to sa potom nedoplatis. Zakonna zaruka plati len vtedy ak si tovar pouzival v suvislosti s predpisom vyrobcu a teda som zvedavy ako sa budes sudit, pretoze dokazove bremeno bude na tebe ze pripadnu poruchu nesposobil vyrobcom nedoporuceny nahradny diel. To potom chcem vidiet poravnika ako sa sudi roky !!!
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Icescent
*
Příspěvky: 33
Registrován: 24 čer 2009, 22:40

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od Icescent »

Díky, opravdu jsem zapomněl zmínit olejový filtr - pozor, je v oné ceně 970,- ... dále je uváděn filtr klimatizace, ovšem dle plánu údržby vozu je uváděn limit 20.000km (mám 14.800) - tudíž není to opravdu nezbytné... příští rok (30.000km) se tomu nevyhnu (ovšem ceny se pohybují i okolo 600,-). Kontrola vizuální + kontrola osvětlení, stěračů, podvozku apod. - no, koukali jsme na to... :) --- Jistě, chápu i druhý pohled na věc - a tak jsem taky do toho šel... Takže asi tak...
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od Hardcam »

To jsi docela strelec, navic, kdyz nejsi mechanik a mechanicke praci moc nerozumis. Z Tveho profilu na auto.cz jsem vycetl, ze jsi byl neplanovane v servisu..az prijde neplanovane vetsi zavada, budes se sakra divit. A ja myslel, ze lidi si novy auta kupuji proto, aby meli zaruku,...evidentne ne.
Behem pristich dnu jedu obhlidnout zanovni i30, snad nenarazim na majitele, ktery takto pristupoval k vozu.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Icescent
*
Příspěvky: 33
Registrován: 24 čer 2009, 22:40

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od Icescent »

Zdravím... no to je právě ten častý omyl, dle mého názoru: naivně si myslet, že auto kupuji dle let záruky!!!
Co přesně však v oné tzv. záruce je? Koukněte tam pozorně už někdo! V garanční knížečce máte pouze a jen str. 3 a v tabulce na str. 12. Naopak, na co se záruka nevztahuje strany 5, 6, 7... těch je tam více! Ty si pozorně přečtěte, zde toto rozebíát nebudu...

Co tam je, na co se záruka má vztahovat? Ano, je tam uvedeno, že bude bezplatně opravena závada, která má JEDNOZNAČNĚ výrobní charakter, při NORMÁLNÍM běžném provozu... slovíčka "jednoznačně", "normální", "běžný" - o tom se dá taky spekulovat, co dají zaplatit nám a co vlastně zaplatí oni. --- Dále je tam prorezivění karoserie 10 let - pozor, na str. 26, 27 upřesněno, že jedině prorezivění DÍLU karoserie z VNITŘNÍ strany, ne vnější koroze! A vztahuje se na kapotu, podlahu a tak... to snad vám zevnitř neproreziví jen díky nějakým prohlídkám autorizovaného servisu!

Dále buďme opatrní: str. 27: záruka se NEVZTAHUJE na POVRCHOVOU korozi jak vnitřního, tak vnějšího povrchu! Dále na str. 27: záruka se nevztahuje na pohonný systém, řízení, brzdový systém, výfukový systém.
Záruční doba na LAK je 5 let od data koupě vozidla a vztahuje se POUZE na tyto VÝROBNÍ závady:
odlupování nebo odpadávání laku, chybné provedení svaru s následnou korozí, bodová koroze, tvoření puchýřků, prorezavění, změna barevného odstínu části karoserie. Na ostatní výrobní závady laku než výše uvedené je poskytována záruka jen 2 roky!!! Záruční doba na baterii je 2 roky...

Takže po tom všem, je třeba to opravdu zvážit, ty pětitisícovky, šestitisícovky za 5 let... těch cca 30.000,-. Tady nyní každý může přehledně vidět, o čem je a není tzv. záruka!
Znovu připomínám, že platí i bez garanček dvouletá zákonná záruka na zboží!!!

Přeji nám všem co nejméně problémů s i30 a jen hodně radosti z DRIVINGU! :)
Uživatelský avatar
zdend
*
Příspěvky: 47
Registrován: 16 kvě 2009, 09:45

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od zdend »

1. garanční prohlídka po 20 000 km (10 měsíců) - Pyramida Průhonice, cena 4 200 Kč. Klasika - olej, filtry atd. + nesvítily mi dvě ikonky ovládání klimatizace zcela vpravo, tak měnili celý panel ovládání klimatizace (samozřejmě v rámci garance). Příjemný personál, standardní kalkulaci pro 1. servisní prohlídku mi poslali předem po mailu, nemůžu si stěžovat.
Hyundai i30 1.4 COMFORT, verze 2009 Nošovice, koupeno 8/6/2010
Dříve:
Hyundai i30 1.4 Classic, klima manual, dálkový centrál, Made in Ulsan, koupeno 4/2009, http://www.fotky.zdenda.net/hyundai_i30
SKV
**
Příspěvky: 216
Registrován: 05 dub 2009, 19:10
Bydliště: Brněnsko

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od SKV »

Čeká mě 1. garančka, s poptávkou ceny jsem oslovil perspektivní servisy v mém okolí a zatím mi odpověděla jen Česká Třebová:
Dobrý den,
první servisní prohlídka trvá cca 3-4 hodiny s hodinovou sazbou 720,- Kč bez DPH.Samozřejmě pokud si dodáte vlastní olej, tak Vám budeme účtovat z materiálu pouze filtr A/C a olejový filtr v ceně cca 1.200,- KČ
Děkuji a jsem s pozdravem.


Takže pálka jako prase, jak to děláte, že se dostanete alespoň na cenu 4.500,- Kč včetně oleje?
i30 1.6i CVVT COMFORT, ESP, MOONLIGHT BLUE, CZ 2009
Uživatelský avatar
Tommy.Koppy
**
Příspěvky: 159
Registrován: 21 dub 2009, 22:00
Bydliště: Brno

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od Tommy.Koppy »

Mě přišla garančka po 1. roce v Autostyl Brno na rovných 5000Kč. Motorový olej tam dali Castrol SLX Profesional 5W-30
Přílohy
garančka po 1.roce.jpg
garančka po 1.roce.jpg (96.6 KiB) Zobrazeno 20229 x
VW Golf VIII Variant 1.5 TSI 110kW 08/2021
i30 kombi FL 1.6 GDI červená Trikolor + Komfort 12/2016 - prodáno.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od Hardcam »

To mi prijde jako hodne dobry. Nevim, jestli jsem to sem uz psal, ale segra byla na garancce s novou Corsou 1.2. Panove, za tri a pul litru 5W30 platila v Srba Servisu Opel 2100Kc. Celkove stala garancka 7500Kc a nejaky drobny. No, branit se proti tomu nijak neda, ale na protest jsme z auta sundali malou reklamu tohohle silenyho salonu :roll: :mrgreen: Podotykam, ze auto u nich kupovala, presto takova palka. Ja neveril vlastnim ocim.

Jinak tridverova Corsa stala lehce pres 300tKc, zadna special vybava v tom ani neni, jen nejakej lepsi interier. O tom, jak brutalne preplati na leasingu se zminovat ani nebudu. Za to by mela dustojnou i30 nebo lepsi i20..
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od laufas »

Hardcam: tak toto me fest dostalo :shock: je to vubec mozne?
nas stala ve Zline 3930,-
i30 1.4 + kn, 12/2007
Odpovědět

Zpět na „i30 Garanční prohlídky, servis“