Záruka 7let

Vše o garančkách a Vašich zkušenostech se servisy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tonda
*
Příspěvky: 31
Registrován: 31 pro 2005, 21:00
Bydliště: Severní Čechy

Záruka 7let

Příspěvek od Tonda »

Pro Ty váhavé jsem koukal, že je vystavena i30 a i u dealera reklamují záruku 7let, já mám sice "jen" 5let, ale mám auto 2 měsíce staré a tak předpokládám kvalitu, když si někdo dovolí dát takovéto záruky. Zatím max. spokojenost -najeto 7300km.
Níže odkaz na moje íčko

http://moje.auto.cz/ttt/icko.html
Reklama
 

Maxi
*
Příspěvky: 31
Registrován: 10 črc 2008, 20:15
Bydliště: Praha

Příspěvek od Maxi »

Také doufám v kvalitu i30. Ale nabízí se i jiná alternativa. 7 let jezdíš (a platíš) garančky a ostatní servis (brzd. destičky atd) jedné značce (schálně nepíšu servisu, protože ten můžeš měnit). Většina aut je bez závažnějších problémů, a tomu, komu se vyskytne větší závada, se ostatní za těch 7 let tak nějak na tu opravu "složí".
Manowar
Příspěvky: 3
Registrován: 16 srp 2008, 14:37

Příspěvek od Manowar »

Chci se jenom zeptat, mám pocit, že záruka na i30 je 3 roky, bez omezení kilometrů, jak mám teda rozumět té 5-ti, či 7-mi leté záruce, o které se zmiňujete? 7 let má myslím Kia Cee´d.
Maxi
*
Příspěvky: 31
Registrován: 10 črc 2008, 20:15
Bydliště: Praha

Příspěvek od Maxi »

Myslím, že standardně od výrobce je 3 roky, ale prodejce ji může dle svého uvážení zvýšit. Je to ale jenom moje úvaha. Možná je v tom ještě nějaký háček - třeba že musíš jezdit do stejného servisu - ale to už si vymýšlím. Takže normálně 3, ale všiml jsem si, že jeden prodejce Hyundai v Praze nabízí již 5 let - teď jsem si otevřel jejich web stránky a není to tam, ale na prodejně ano. 7 jsem ještě nevidel. Vycházím ze zkušenosti, že jeden známý který má hodně drahého Mercedesa ho po sérii několika závad a problémů chtěl vrátit, ale prodejce po další opravě mu pro "uklidnění" nabíl prodložení záruky z 2 na 3 (nebo 4?) roky. Stejně to je u auta za 2,5 mega docela bída. V USA by si neškrtli. U nás bohužel.... Nehledě na to, že tu máme auta téměř 2x dražší.
Uživatelský avatar
tom
***
Příspěvky: 751
Registrován: 14 bře 2007, 12:47
Bydliště: Kladno, Slaný

Příspěvek od tom »

Někteří prodejci dávají i na accenta 5let... (standart je 3roky)
Ale je v tom zásadní háček (není to akce importéra, ale prodejce) :arrow: pravidelný servis jen v tom konkrétním servisu.
VOLVO V70 Summum 11/2013 D4 120kW
Peugeot 206cc 2.0i 100kW

Bylo: S80 3,2 LPG, C4 1,6 LPG, Accent 1,5 CRDi, Favorit 1,3 LPG, Škoda Pick-Up 2000 1,9D
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Příspěvek od zdenek76 »

jj, je to jak píše Tom, prodloužená záruka je vázána na daný servis/prodejce. A taky je pravda, že se ta záruka může díky pravidelným návštěvám servisu prodražit.

Zmiňovaný Mercedes má teď tuším během záruky všechny garančky zdarma, což může u někoho s větším nájezdem km dělat pěknej ušetřenej balík.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
Tonda
*
Příspěvky: 31
Registrován: 31 pro 2005, 21:00
Bydliště: Severní Čechy

7let

Příspěvek od Tonda »

7let v současné době reklamuje prodejce v Chomutově má tam všude velké nápisy, konkrétně jsem to nezkoumal. K 5 letům záruky, to mají dnes v severních Čechách skoro všechny prodejny tj. v UL, DC, LT (prodejce Háša) dříve to měly pouze v Praze-Butovicích. Tam jsem také vůz kvůli záruce koupil a byl jsem ubezpečen, že mohu jezdit na garančky kamkoli i záruku uplatnit kdekoli, ale přímo v Praze uplatnit záruční opravy na 4 a 5rok je prý samozřejmě jednodušší...faktem je, že je to akce dealera. Dostal jsem smlouvu na dodatečnou záruku (4a5rok). Je to formou nějakého připojištění záruky, které si dealer zaplatil a je to myslím omezeno částkou 150 tisíc Kč...
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Záruka 7let

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Tonda píše:Pro Ty váhavé jsem koukal, že je vystavena i30 a i u dealera reklamují záruku 7let, já mám sice "jen" 5let, ale mám auto 2 měsíce staré a tak předpokládám kvalitu, když si někdo dovolí dát takovéto záruky. Zatím max. spokojenost -najeto 7300km.
Níže odkaz na moje íčko

http://moje.auto.cz/ttt/icko.html
Promiň, že prudím, ale reklamovat lze pouze vadný výrobek či službu. Toto sloveso pochází od podstatného jména reklamace. Pokud má někdo na něco reklamu, tak to může pouze a jen inzerovat či propagovat :wink: .
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Bruno
***
Příspěvky: 684
Registrován: 21 led 2006, 14:56
Bydliště: Šlapanice 664 51

Příspěvek od Bruno »

Já bych se přiklonil k tomu "propagovat" a nebo jednoduše česky nabízet.
Lantra 1,6 16V G4GR r.v.96 zelená metal.
Odpovědět

Zpět na „i30 Garanční prohlídky, servis“