Prodejci a servisy Hyundai v Brně

Vše o garančkách a Vašich zkušenostech se servisy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Gamerlu
*
Příspěvky: 43
Registrován: 29 lis 2012, 14:59

Re: Prodejci a servisy Hyundai v Brně

Příspěvek od Gamerlu »

Tak zachvíli mě čeká 2. garančka. A jelikož v práci jsme 3 lidi co jsme si ve stejném roce koupili Hyundai i30, tak jezdíme každý do jiného servisu a porovnáváme cenu.

Minulý rok jsem byl na Vídeňské, kolega u Baldvina a tento rok se chystám ke globusu auto pokorný na Maříkovu.
Proč? Páč kolega co teď přijel z 2. garančky a ukazoval mě fakturu platil bratru 4 120 Kč se vším všudy.

V servise mu udělali běžně: Olej, filtry, klimatizace atd. a geometrii kol, dostal od ni protokol.
Když to porovnám s Vídeňskou, kde jsem minuly rok platil o něco víc a ještě bez geometrie, tak celá CK Vídeňská, Baldvin se můžou jít s cenou zahrabat. Zatím u nás vede Hyundai Pokorný Brno. Přístup super.

V srpnu samozřejmě dám vědět jak jsem tam dopadl já.
Hyundai i30, 2012, 1,6 CVVT/88kW combi, hazel brown (od 8/2012)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Radim Brožek
**
Příspěvky: 363
Registrován: 16 bře 2009, 15:37

Re: Prodejci a servisy Hyundai v Brně

Příspěvek od Radim Brožek »

Trošku se obávám, že nemá cenu porovnávat výslednou cenu prohlídky s konstatováním, že "V servise mu udělali běžně...".
Srovnávejte cenu použitého materiálu (hlavně filtry), oleje a hodinu servisní práce. U geometrie máte rozdíl mezi kontrolou a seřízením, úkony co mají provést jsou v příručce i intervaly výměny. V jednom servisu to nechají, že je to ještě dobrý, ve druhém vymění. Cena jiná, ale že jste ušetřil se moc říct nedá. Čeká Vás to příště. Na prohlídku mají časovou normu, takže pokud mají stejnou cenu práce, tak je to prašť jak uhoď. Výše hodinové sazby začíná být alespoň pro mne už dost přestřelená. To náhradní auto po dobu servisu ale musí někdo zaplatit. Já mám za sebou už 5 prohlídek a stále ty ceny lezou nahoru. Osobně moc nechápu, proč si třeba zákazník nemůže vybrat u nich např. u filtrů mezi originálem a druhovýrobou. Já si nechci sám tyto díly shánět, nosit do servisu a dívat se na jejich výraz, že jim nedopřeju výdělek. Oni jsou "odborníci", ať tam dají vhodný díl ale s rabatem, u kterého nemám pocit, že jsem za hejla, kterého je třeba oškubat. Jestli mne po záruce donutí něco přestat k nim jezdit, tak je to přesně tohle. 850,- s DPH za kabinový filtr (971332L000): je to moc, nebo málo? :hyu: ? ](*,) Pro Hardcama jasná odpověď...
i30cw 1.6i Comfort, ESP, Moonlight blue, 04/2009, CZ
kampi
Příspěvky: 3
Registrován: 21 lis 2014, 15:50

Re: Prodejci a servisy Hyundai v Brně

Příspěvek od kampi »

Kde servisovat i30 CRDi po skončení záruky - Brno a okolí do 150 km?

Letos mi skončila 5letá záruka na mém i30 1,6 CRDi (koupeno 2009, nyní 56000 km) a čeká mne 5. roční prohlídka/servis.

Po posledním (4.) ročním servisu v autoriz. servisu v Brně na Vídeňské jsem si připadal jak oslíček z pohádky Oslíčku otřes se - platil jsem skoro 9400,- a to neudělali ani geometrii. Oproti 3. servisu zdražili všechny položky (hodinovka ze 400,- na 600,- olej z 395,- na 485,- za litr atd.). 3. roční servis byl ještě za pohodových 5100,-. Takže tam už ne.

Primárně zní otázka: Jak zajistit kvalitní a cenově příznivý servis garantující spolehlivost a bezpečnost po skončení záruky? Musí to být autorizák? Když ano, který v Brně? Nebo stojí zato si někam udělat výlet? Myslím, že tohle auto s ABS, ESP atd. asi nemůže servisovat každý Jarin/Pepek z dílny za rohem.

Prozatím se rozhoduji mezi tímto:
- Auto Pokorný - sice na druhém konci Brna, ale lidi ho na fóru chválí, co se týká přístupu a ceny. Cenu jsem zatím nezjišťoval.
- udělat si výlet do kraje, kde nejsou servisy tak nenažraný a kam bych se rád na den podíval - autor. serv. Rýmařov, cena za standardní 5. roční prohlídku telef. zjištěna - cca 4500,-
- neautoriz. servisy Autostyl Brno a Hukr Brno - cenu zatím nevím
- někdo úplně jiný - nedá někdo tip? Klidně si udělám výlet do 150 km.
------
i30 1,6 CRDi 85 kW Komfort, výroba Korea
Přílohy
Faktura 4 servis.jpg
Faktura 4 servis.jpg (58.92 KiB) Zobrazeno 2072 x
Zlaťák
Příspěvky: 4
Registrován: 25 črc 2016, 13:09
Bydliště: Brno

Re: Prodejci a servisy Hyundai v Brně

Příspěvek od Zlaťák »

Ahojte,
pořídil jsem si ojetou I30 a chystám se s ní poprvé do servisu. Auto má 6 let a najeto cca 95 000km. Zvažuju, jestli se vyplatí jet ještě naposledy do autorizovaného servisu (6. garanční prohlídka). Za měsíc mě čeká technická kontrola.
Tak se chci zeptat, kam v Brně jezdíte do servisu, kde máte dobré zkušenosti (nemusí být autorizovaný).
Odpovědět

Zpět na „i30 Garanční prohlídky, servis“