1.servisní(garanční) prohlídka

Vše o garančkách a Vašich zkušenostech se servisy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od airwaves »

DV s videem celé prohlídky =D> ..super hláška :D :D :D .
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Reklama
 

Uživatelský avatar
HOTHEAD
**
Příspěvky: 133
Registrován: 05 bře 2016, 06:42
Bydliště: Svitavy

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od HOTHEAD »

Ale oplach karosérie a interiéru byl přece ZADARMO, no to je výsměch a plivání do ksichtu zákazníkům.
Měli to aspoň pořádně vyleštěné a navoskované ?? :- :- :-
HYUNDAI TUCSON 2.0 CRDI STYLE 100KW AWD WHITE SAND 3/2016
FIAT STILO 3 D 1.8 98 KW
FORD SIERRA 2.3 D 49kw r.v.1989 NEJHORŠÍ AUTO NA SVĚTĚ !!
prodáno do AAA ( omlouvám se novému majiteli )
Oldak
Příspěvky: 4
Registrován: 19 dub 2016, 14:41

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od Oldak »

DVD radši nevidět :)..tři hodiny se hrabali v zadku a pak mi udělali garančku za 30min. max

To, že jsou to zloději jsem si myslel už dřív, když jsem tam šel na testovací jízdu a nechal v autě brýle..samozřejmě se po nich do druhého dne slehla zem :o ..takže nyní POTVRZENO!

Blbec jsem si ještě pár dní předtím vygruntoval auto, aby ho náhodou nechtěli luxovat a ještě chtít za to zaplatit a pak jsem se musel smát, když ho znova luxovali :lol: ..opravdový plivanec do xichtu. Nic neleštili, jen opláchli vodou. Možná předtím bylo i čistější.

Jinak netuším, že bych měl něco s geometrí, dělají to automaticky, "služba zakazníkům" ne? 8) ..samozřejmě bez protokolu

Palivový je údajně dán výrobcem..

Na oleji mě okradli asi nejvíc..radši si mi něměl ten odkaz posílat #-o

Váhal jsem kam s tím autem zajít, jsem si měl nastudovat fórum dřív a ne takhle podpořit ty hajzli.. Poučení pro příště a také pro ostatní. Nechápu, že tam měli narváno a frmol, asi spousty hlupáků jako já :oops:

Jen pro info, klidně garačku můžete o nějaký ten měsíc přetáhnout. Já tam byl po roce půl a bez řečí to vzali, idkyž jsem měl tedy sevřené půlky, jestli nebude průser...

O.
Uživatelský avatar
pavellab
*
Příspěvky: 57
Registrován: 29 zář 2008, 16:32

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od pavellab »

:(
Tucson 1.6 T-GDI, DCT, 4x2, Sleek Silver, (5/2019)
i30 kombi, 1,6 CVVT, paket Parking, Sleek Silver, 3/2014

Accent 1,4 16V Elegance, Indigo Blue, 10/2008, prodano
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Příspěvek od bony »

Nechapu ze se opravdu najde nekdo kdo toto zaplati... :-( Tomu se rika opravdova zlodejna a omlouvam se za ten vyraz ale i blbost majitele ze si nezjisti cenu a co se bude vse delat, potom jde cenu pretahnout max o 10%

Odeslano z Androidu.
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od laufas »

Kdyz uz ti pak vyhodi fakturu pred oblicej, tak se s nema hadej... Jinak strasna raketa, to je fakt moc.
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Příspěvek od bony »

Vsak rikam domluvim si predem co budou delat a za jakou cenu potom nemohu byt prekvapen. Taky si nechas postavit dum na klic a potom budes akceptovat 10.000.000 namisto 4.000.000.?

Odeslano z Androidu.
Uživatelský avatar
JirkaN
***
Příspěvky: 791
Registrován: 25 led 2016, 21:31

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od JirkaN »

Oldak píše:DVD radši nevidět :)..tři hodiny se hrabali v zadku a pak mi udělali garančku za 30min. max

To, že jsou to zloději jsem si myslel už dřív, když jsem tam šel na testovací jízdu a nechal v autě brýle..samozřejmě se po nich do druhého dne slehla zem :o ..takže nyní POTVRZENO!

Blbec jsem si ještě pár dní předtím vygruntoval auto, aby ho náhodou nechtěli luxovat a ještě chtít za to zaplatit a pak jsem se musel smát, když ho znova luxovali :lol: ..opravdový plivanec do xichtu. Nic neleštili, jen opláchli vodou. Možná předtím bylo i čistější.

Jinak netuším, že bych měl něco s geometrí, dělají to automaticky, "služba zakazníkům" ne? 8) ..samozřejmě bez protokolu

Palivový je údajně dán výrobcem..

Na oleji mě okradli asi nejvíc..radši si mi něměl ten odkaz posílat #-o

Váhal jsem kam s tím autem zajít, jsem si měl nastudovat fórum dřív a ne takhle podpořit ty hajzli.. Poučení pro příště a také pro ostatní. Nechápu, že tam měli narváno a frmol, asi spousty hlupáků jako já :oops:

Jen pro info, klidně garačku můžete o nějaký ten měsíc přetáhnout. Já tam byl po roce půl a bez řečí to vzali, idkyž jsem měl tedy sevřené půlky, jestli nebude průser...

O.
Podle objemu olej. náplně máš nafťáka. Tak ten palivový filtr se opravdu mění ve 30tis. Jinak tě nejvíc obrali na ceně za olej. Pak ta hodina za geometrii (má se sice kontrolovat a podle potřeby seřídit, ale 1 HODINU ? ) To samý 1hodina čištění brzd ..!!!!.
Hezky tu práci rozepsali, ale celé by se to vešlo do té 1,5hodiny časové normy prohlídky a to s velkou rezervou. To jako povolí výpustný šroub a koukají jak to teče ... To by museli vypouštět 10ti kubíkovou cisternu :D . Říka se korunka ke korunce ... ale tady je to tisícovka k tisícovce ... :-k
Nadruhou stranu, když jim chodí zákazníci, který nic nezjišťují, neptájí se, jen zaplatí jakoukoliv cenu ... Nikdo tyhle servisáky nevychovává ke slušnosti.
To ti to dali na fakturu? To by se mi to vůbec už platit nechtělo.
Hyundai i30 kombi Tricolor Komfort 1,6 MPI 88kW 2016
Bývalá auta:
Renault Megane II 1,9 dCI Grandtour 88kW 2004
Renault Clio I 1.2 40kW 1995
Ford Sierra Combi 2,3 Indenor Diessel 1985
Mitsubishi Galant sedan 2,3 TD 1982
Škoda 100 L 1974
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re:

Příspěvek od laufas »

bony píše:Vsak rikam domluvim si predem co budou delat a za jakou cenu potom nemohu byt prekvapen. Taky si nechas postavit dum na klic a potom budes akceptovat 10.000.000 namisto 4.000.000.?

Odeslano z Androidu.
ne, ale odhad mi napise treba 4 a pak budu platit klidne 8. A co pak s tim? Nechas mu tam auto?
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
JirkaN
***
Příspěvky: 791
Registrován: 25 led 2016, 21:31

Re: Re:

Příspěvek od JirkaN »

laufas píše:
bony píše:Vsak rikam domluvim si predem co budou delat a za jakou cenu potom nemohu byt prekvapen. Taky si nechas postavit dum na klic a potom budes akceptovat 10.000.000 namisto 4.000.000.?

Odeslano z Androidu.
ne, ale odhad mi napise treba 4 a pak budu platit klidne 8. A co pak s tim? Nechas mu tam auto?
Bony má pravdu. Když dáš auto do servisu, měli by ti napsat do zakázkové listu předpokládanou cenu. Tu bez tvého souhlasu mohou navýšit, co vím, o 10%. Jinak vyšší cenu musíš odsouhlasit. U oprav se může něco vyskytnou, co výrazně navýší cenu oproti odhadu. Ale u garační prohlídky by měli znát cenu přesně. Pokud by ti našli závadu, řešilo by se to v rámci záruky.
Hyundai i30 kombi Tricolor Komfort 1,6 MPI 88kW 2016
Bývalá auta:
Renault Megane II 1,9 dCI Grandtour 88kW 2004
Renault Clio I 1.2 40kW 1995
Ford Sierra Combi 2,3 Indenor Diessel 1985
Mitsubishi Galant sedan 2,3 TD 1982
Škoda 100 L 1974
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od laufas »

Teorie mozna fajn, praxe je jina
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
JirkaN
***
Příspěvky: 791
Registrován: 25 led 2016, 21:31

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od JirkaN »

Jaká teorie. S předchozíma autama jsem to jinak nedělal. Když mi v servisu něco opravovali, tak jsem si dopředu nechal říct co to bude stát. Když jsem s tím souhlasil, tak teprve začli s opravou. Ale i když jsem stavěl barák, potřeboval jsem něco udělat od řemeslníka, tak jsem si to nechal dopředu nacenit. Nechat si něco dělat a pak čekat na cenu ...?! Nebo jak jsi napsal: "odhad byl 4, ale pak jsem zaplatil 8". V korunách možná ... :D ale v tisícikorunách ... Takový grand nejsem.
Hyundai i30 kombi Tricolor Komfort 1,6 MPI 88kW 2016
Bývalá auta:
Renault Megane II 1,9 dCI Grandtour 88kW 2004
Renault Clio I 1.2 40kW 1995
Ford Sierra Combi 2,3 Indenor Diessel 1985
Mitsubishi Galant sedan 2,3 TD 1982
Škoda 100 L 1974
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od laufas »

To mas dobry, ja jezdim s hodne autama po servisech, malokde trefi odhadovanou cenu. Samozrejme to neni tak extremni, ze misto 4 000 platim 8, ale odhad je proste odhad... Nekdy se sekne min, nekdy jsem uz i ja vyzvidal, co se stalo, ze platim o tolik vic, nez byl slavny odhad...
Vzdy jsem pocital s cenou mirne vyssi a zatim vzdy se mi to potvrdilo. Baraky, remeslniky, letadla, lode, pozemky nechme na jine forum :lol:
Co udelas, kdyz se vratis pro auto a frajer ti da fakturu na 8 litru, misto nejakych odhadovanych 4? Nic.
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
JirkaN
***
Příspěvky: 791
Registrován: 25 led 2016, 21:31

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od JirkaN »

Na takovýho "frajera" jsem ještě nenarazil. Asi mám štěstí na lidi. Navýšit cenu o100% resp. o 4 tisíce aniž by mě kontaktoval, aby se dohodl a čekat, že to zákazník zaplatí bez mrknutí oka, to musí být nátura. Co bych dělal ... jelikož se snažím hledat vždy nejlepší nabídku,tak bych mu řekl, že mě měl informovat, odůvodnit mi navýšenou cenu a nechat si tu cenu odsouhlasit. Chyba je přeci na jeho straně.
V obchodě si taky nevezmeš z regálu zboží za 4 tisíce a pak ti bude jedno, že za něj u kasy zaplatíš 8 tisíc. Nebo snad ano?
Hyundai i30 kombi Tricolor Komfort 1,6 MPI 88kW 2016
Bývalá auta:
Renault Megane II 1,9 dCI Grandtour 88kW 2004
Renault Clio I 1.2 40kW 1995
Ford Sierra Combi 2,3 Indenor Diessel 1985
Mitsubishi Galant sedan 2,3 TD 1982
Škoda 100 L 1974
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: 1.servisní(garanční) prohlídka

Příspěvek od laufas »

Rikam nic
i30 1.4 + kn, 12/2007
Odpovědět

Zpět na „i30 Garanční prohlídky, servis“