Prvá porucha na I30

Vše o garančkách a Vašich zkušenostech se servisy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
misokl
*
Příspěvky: 35
Registrován: 15 dub 2009, 16:46

Prvá porucha na I30

Příspěvek od misokl »

Bol som zvedavý kedy to príde (2500km). A je to tu. Mám prvú poruchu na I30. Nie je to nič vážne. Tečie mi voda s ostrekovačov. Je prasknutá nádržka. Bol som s tým v servise vraveli že to vymenia. Príčina: buď to prasklo od mrázu (zamrznutá kvapalina), alebo vadný kus. Auto som kúpil na konci marca. To už žiadny mráz nebol a ostrekovacia kvapalina bola od výrobcu alebo predajcu. Chceli to zalepiť, ale to som ich zrušil. Keďže auto je v záruke. Takže čakám kým zavolajú, že prišiel náhradný diel. Malo by to byť tento týždeň. Inak spokojnosť s autom na 100%.
i30 COMFORT 1,4i MPI DOHC CVVT, Farba: Continental Silver (2R)
Reklama
 

Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Prvá porucha na I30

Příspěvek od laufas »

Co servis na to? Cukali se?
Jinak kez by byly na nasich :hyu: jen takoveto zavady :^o
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Prvá porucha na I30

Příspěvek od Hardcam »

misokl: tak se ptam, proc na ty zavady cekas? Kdo si pocka, ten se docka...ja teda netrpim hruzami, kdy prijde zavada a tuk tuk tuk, nejsou.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
misokl
*
Příspěvky: 35
Registrován: 15 dub 2009, 16:46

Re: Prvá porucha na I30

Příspěvek od misokl »

Nie nie. Bolo to bez problémov. Mali návrh že to zalepia, keďže nemali náhradnú. No ten som odmietol. Nechcel som tam mať niečo lepené a dorábané, keďže auto je v záruke. Aby s tým náhodou neboli neskôr problémy. A týždeň, dva vydržím s prasknutou nádržkov. Nečakám na poruchy. A som rád že sa zatiaľ nič iné nepokazilo. A dúfam že nepokzí (KLOP KLOP).
i30 COMFORT 1,4i MPI DOHC CVVT, Farba: Continental Silver (2R)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Prvá porucha na I30

Příspěvek od Hardcam »

Pokud je to v zaruce, vsechno resit vymenou, ne nejakym bastlenim, diky kteremu auto ztraci hodnotu jeste ryhleji.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
RadoK
*
Příspěvky: 76
Registrován: 03 dub 2009, 21:11

Re: Prvá porucha na I30

Příspěvek od RadoK »

Nie je to sice porucha, ale jednu vec som si uz musel "opravit". Pri prejazde nerovnostami som pocul neznamy zvuk niekde zo spolujazdcovej strany. Manzelka naopak z mojej. Zvuk siel nakoniec z hora.
Obidve sruby ktore su v odkladacom priestore pre okuliare nad hlavou boli nedotiahnute. Po dotiahnuti to bolo ok.

Ozyva sa mi este jeden hrkalkovy zvuk z volantu. Ked pridrzim strednu cast (ktora trubi), tak je to lepsie. S tym ale neviem urobit nic. Je to typicky plastovy zvuk ako ked sypem kocky z lega.
Hyindai i30 1.4 Comfort, Indigo Blue, 1/2009
Uživatelský avatar
gustav
*
Příspěvky: 16
Registrován: 11 srp 2008, 17:02

Re: Prvá porucha na I30

Příspěvek od gustav »

RadoK píše:

Ozyva sa mi este jeden hrkalkovy zvuk z volantu. Ked pridrzim strednu cast (ktora trubi), tak je to lepsie. S tym ale neviem urobit nic. Je to typicky plastovy zvuk ako ked sypem kocky z lega.
Ahoj,měl jsem podobný problém s divným zvukem z pod volantu. Po delším zkoumání v servise přišli na to,že je potřeba vyměnit takovou gumovou (možná plastovou) "hvězdičku",která slouží jako nějaké těsnění na tyči volantu nebo řízení a vymačkala se. Ale měli s tím problém,než na to přišli :D . No a už mi vyměnili skoro všechny "kosti" (nějakej stabilizátor,který je na všech kolech). Zbývá mi jen jeden původní,ale prý je to běžná věc na našich cestách. Jinak jsem bez poruch (na pískání jsem si zvykl :lol: ). A to mám najeto přes 60.000 km. Jo málem jsem zapoměl - letos přes zimu mi zmizel plyn z klimy a nikdo neví proč! Dali mi novou náplň a zatím drží :)
i30 1.4 Comfort, Stone Black, 8/2007
Uživatelský avatar
lada 71
***
Příspěvky: 537
Registrován: 08 úno 2011, 10:51
Bydliště: Nordböhmen

Re: Prvá porucha na I30

Příspěvek od lada 71 »

Tak že dnes, po 13 měsících provozu nového vozu a ujetých 28.500km, se my vyskytla první závada na autě, v podobě nenastartování auta :cry: . Ráno, po příchodu do garáže a zasunutí klíčků do zapalování, se místo zvuku startéru, ozvalo jen pronikavé cvrkání a blikání všech ukazatelů na přístrojové desce. Druhý pokus byl stejný a to už jsem tušil, že je něco špatně. Tak že zvednu hauptnu a čučim na motor, aku a celkově kabeláž, jestli se něco někde nerozpojilo, nebo jestli mi v garáži neúřaduje nějakej hlodavec. Vše bylo na první pohled O.K., a páč jsem si byl na 100% jistej, že jsem vše na autě při garážování zavřel, zhasnul a vypnul, tak přišel na řadu mobil a horká linka na :hyu: servis do Bohušovic. Po vysvětlení závady, mi technik poslal výjezdového servisáka, se startovacími kabely a s náhradní aku. Přez druhou aku motor normálně chytnul, na první dobrou. Ale zůstavala nezodpovězená otázka, proč se aku najednou a bezdůvodně vybila? Pospíchal jsem služebně do Hradce Králového, tak jsem volal do servisu :hyu: Praha Domanský, jestli se u nich můžu cestou stavit a napíchnout auto na diagnostiku a následně odstranit příčinu, aby se to už neopakovalo. Servisák ale okamžitě věděl, o jaký problém se jedná. V určité sérii výroby "í třicítek", je někde pod přístrojovou deskou nějaký kabílek, který má špatný odpor a bohužel za určitých okolností, ale hlavně najednou a bez upozornění, se zřejmě zkratuje a totálně vyšlehá aku. :hyu: CZ údajně o tomto problému ví, dokonce mají přehled jakých vozů se to konktrétně týká, ale nějaká hromadná svolávací akce do servisu se nekoná. Prý to měli za úkol odstranit již v servisu, v rámci předprodejního servisu před předáváním nového vozu zákazníkovi. Bohužel u Domanského v Praze, ani v Korecaru Hradec Králové (kam jsem jel), ten náhradní a správný kabílek neměli, tak jsem si musel udělat ještě neplánovaný výlet do servisu Háša do Bohušovic, kde káblik měli skladem. Okamžitě mě vzali na dílnu, auto píchly na diagnostiku, kde se jim tato závada kabílku potvrdila a během 45 minut bylo vše O.K. . Samozřejmě jsem neplatil nic, závada byla odstraněna v rámci záruky vozu a skryté vady z výroby. Ale vše špatné je pro něco dobré. Maj tam v servisu na příjmu novou slečnu, s velmi nebezpečnýma očima :shock: a s ještě nebezpečnějším úsměvem :D .
Tak že kdo chcete mít klid a vaše i30 byla vyráběna, nebo dodána někdy v létě, roku 2010, tak si zkuste zjistit přez váš servis, jestli nejste v evidenci vozů, s tímto špatným kabílkem.
Hyundai i30 Comfort, 1,6 CRDi VGT - 85kW, Vivid Blue, 07 / 2010.
Oil: Shell Helix Diesel Ultra 5W-30. Benzina - Verva Diesel / Euro Oil - Optimal Diesel (bez biosložky) + VIF
"Ať to má kozy nebo kola, vždy s tím budou problémy".
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Prvá porucha na I30

Příspěvek od Hardcam »

lada: wire kabel, cca 15cm dlouhy s dvema konektory - to je ta casto popisovana zavada, kdy pri uzamcenem aute trochu prosvitaji budiky a nahodile, treba i s trimesicnim odstupem se ti muze vytriskat baterka. Ted uz muzes byt klidny.
Btw, slecna tam dela od pondelka a je zadana jinym zamestnancem :mrgreen:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
lada 71
***
Příspěvky: 537
Registrován: 08 úno 2011, 10:51
Bydliště: Nordböhmen

Re: Prvá porucha na I30

Příspěvek od lada 71 »

Jestli mám dobré info, tak její přítel dělá na prodeji :hyu: , taktéž u Háši. Když jsem tam dnes přišel, tak se naše oči setkali a ona hned na mě: Jé, vás já si pamatuju z Prahy (zas je tu ten wopruz, co bude tokat jak tetřev). Tupě jsem zíral a vzpomínal, kde jsme se mohli potkat. Kdysi Háša vystavoval v Letňanech a ona se tam motala kolem aut. Ale znáš to, ženy dost často mění svůj vzhled a před tím vypadala trochu jinak. Teď jí to daleko víc sekne a je tak nějak svůdnější. Ale woči má vážně nebezpečný, málem jsem se v nich utopil. Asi si teď budu vymejšlet nějaké fiktivní závady na autě :lol: .
Hyundai i30 Comfort, 1,6 CRDi VGT - 85kW, Vivid Blue, 07 / 2010.
Oil: Shell Helix Diesel Ultra 5W-30. Benzina - Verva Diesel / Euro Oil - Optimal Diesel (bez biosložky) + VIF
"Ať to má kozy nebo kola, vždy s tím budou problémy".
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Prvá porucha na I30

Příspěvek od Hardcam »

Jj, pan pritel je prodejce... :mrgreen:
ty cunaku :lol:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
lada 71
***
Příspěvky: 537
Registrován: 08 úno 2011, 10:51
Bydliště: Nordböhmen

Re: Prvá porucha na I30

Příspěvek od lada 71 »

U Háši v Bohušovicích se teď nějak skoro kompletně vyměnilo celé osazenstvo. Na příjmu už není ani paní Najmanová, ten kluk co tam seděl s ní, tam už taky není, dnes jsem tam potkal nějakého nového prodejceho, který mi stručně předvedl i40-ku, údajně před tím prodával u "Béemwého". Co se to tam u Háši děje?
Naposledy upravil(a) lada 71 dne 16 srp 2011, 19:49, celkem upraveno 1 x.
Hyundai i30 Comfort, 1,6 CRDi VGT - 85kW, Vivid Blue, 07 / 2010.
Oil: Shell Helix Diesel Ultra 5W-30. Benzina - Verva Diesel / Euro Oil - Optimal Diesel (bez biosložky) + VIF
"Ať to má kozy nebo kola, vždy s tím budou problémy".
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Prvá porucha na I30

Příspěvek od Hardcam »

To bys ted mel o nekolik deti vic :lol:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
lada 71
***
Příspěvky: 537
Registrován: 08 úno 2011, 10:51
Bydliště: Nordböhmen

Re: Prvá porucha na I30

Příspěvek od lada 71 »

Hardcam píše: ....to je ta casto popisovana zavada, kdy pri uzamcenem aute trochu prosvitaji budiky ...
No mě se zdálo divné, že když jsem vytáhl klíčky ze spínací skříňky, tak ten obdélník na přístrojovce, kde se zobrazují otevřené, nebo špatně zavřené jakékoliv dveře, tak vždy i po vytažení klíčku, ten obdélník prostě stále malinko jakoby prosvítal. Celou dobu jsem žil v domění, že jedině tak je to správně a auto, které tuto funkci nemá, tak je už dávno za horizontem :D/ .
Hyundai i30 Comfort, 1,6 CRDi VGT - 85kW, Vivid Blue, 07 / 2010.
Oil: Shell Helix Diesel Ultra 5W-30. Benzina - Verva Diesel / Euro Oil - Optimal Diesel (bez biosložky) + VIF
"Ať to má kozy nebo kola, vždy s tím budou problémy".
Pikacu86
*
Příspěvky: 68
Registrován: 06 úno 2018, 06:46

Re: Prvá porucha na I30

Příspěvek od Pikacu86 »

Hardcam píše:lada: wire kabel, cca 15cm dlouhy s dvema konektory - to je ta casto popisovana zavada, kdy pri uzamcenem aute trochu prosvitaji budiky a nahodile, treba i s trimesicnim odstupem se ti muze vytriskat baterka. Ted uz muzes byt klidny.
Btw, slecna tam dela od pondelka a je zadana jinym zamestnancem :mrgreen:
Neviete kde ten kabel kupim na nete?
Sam by som si to namontoval
1.6crdi 66kw 2010 dpf
Odpovědět

Zpět na „i30 Garanční prohlídky, servis“