Klimatizacia

Vše o garančkách a Vašich zkušenostech se servisy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Klimatizacia

Příspěvek od 89majlo96 »

Uz vam doplnali medium klimatizacie ? 3 a pol roka som ju nedoplnal a uz by sa asi zislo 8-[ Chystam sa menit pelovy filter a vycistit sprejom priestor vymennika. Kolko asi tak stoji doplnenie media a kontrola klimy. Mal by som si davat pozor na nejake fuserske servisy ? Lebo do original hyundaiu to davat nebudem, to by som zbytocne preplatil a nemam rad mechanikov v TO
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Reklama
 

Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizacia

Příspěvek od 89majlo96 »

130 ludi si to precita ale neodpise ani jeden ? Halooooo :?:
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: Klimatizacia

Příspěvek od adam221 »

Co ti na to napisat?
Ja by som to nechal urobit v Hyundai /SE/ a nic neriesil.. Mam v nich doveru a viem, ze to neodflaknu..
Klima sa ma priebezne plnit koli pridavaniu oleja /info z Renault servis/ pricom odporucaju 1x za 2roky..
Skusenosti mam aj s nemenovanym servisom v BA /uz ho zrusili/ ze mi napustili malo media a klima kompresor sa vypinal pricom slabo chladilo /70e za naplnenie/
Svoje auto by som urcite odniesol bud 1, Euroman SE 2, pripadne servis ktoremu doverujem a viem, ze to neodflaknu..
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
severtom
***
Příspěvky: 731
Registrován: 21 pro 2010, 11:25

Re: Klimatizacia

Příspěvek od severtom »

To je zajímavý názor, pokud ti to takhle vysvětlili v servisu, tak bych tam auto nedal.
Už mi to jednou takhle zmrvili ve značkáči s Feldou - doplnili chladivo a olej, aniž by vysáli starý.
Při jakékoli opravě klimatizace se musí vysát všechen starý olej a dát správné množství nového (stojí skoro tisícovku litr, takže se určitě najdou experti, co olej vrátí zpět).
Olej vyletěl z kompresoru, naštěstí byl kompresor japonský, klima byla od Izraelců, ne od Škoda werke :-)
takže stačilo najít kvalitní garážový servis, pak klima fungovala dalších 5 let, než jsem Feldu nechal v H na protiúčet za i30cw

Do oleje v klimě si nech přidat UV značkovací látku, pak je každý únik vidět a nesplete se jiný mastný flek s únikem z klimy.
I 30 CW Plus 1,4 CVVT LPG 08/2010
Netvrďte, že jdu za každou cenu proti proudu, myslete si, že si rád udělám vlastní názor :-)
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizacia

Příspěvek od 89majlo96 »

Tak dnes som bol naplnit klimu po 3 a pol roku prevadzky, prvy krat. Doplnenie stalo 30eur. V klime sa nachadzalo 350g chladiva, 9 ml oleja. Naplnili 20 ml noveho oleja a doplnili 150 g chladiva na hranicu 500 g. Teraz chladi lepsie ako nova :) Bol som v CARS-SERVICE v Nitre.
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: Klimatizacia

Příspěvek od adam221 »

Aj ste merali na kolko ti chladi klima? Mne na accente MC crdi po cca 30 mesiacoch chladila stredny -13 a bocny fukar -11...
Inac, fajn napad, zmerat klimu na I30tke na kolko chladi :)
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
pietro32i
***
Příspěvky: 750
Registrován: 19 zář 2010, 02:01

Re: Klimatizacia

Příspěvek od pietro32i »

Klímu som v zime použil iba párkrát pri rannom rozmrazovaní čelného skla a teraz v teplých dňoch sa mi začal v aute šíriť dosť nepríjemný zápach z ventilácie - je jedno, či je pustené chladenie alebo kúrenie. Počas jazdy to ani nie je cítiť, ale ak zastanem na križovatke alebo už doma, tak to začne smrdieť. Najprv som myslel, že to bude niečo z motorového priestoru a počas jazdy to nie je cítiť preto, že sa to rozptýli náporom vzduchu. Hneď po odstavení, som otvoril kapotu a "očuchával" celý motorový priestor, ale necítil som to tam. Až potom mi napadlo, že to môže byť z klímy. Pustil som ju skoro naplno na cca 50 km trase a zdá sa, že to prestalo - na pár dní. Teraz, ak klímu nepoužívam, to začína byť pomaličky cítiť zase. Na garančke pred pár týždňami mi (vraj) menili peľový filter. Ak si dám klímu dezinfikovať, tak by mal byť filter znovu vymenený? Ak niekto menil filter, tak napíšte pls, či je to zložité. Ak nie, budem si to už robiť sám. A s tým smradom už mal niekto problém? Správa sa to tak, že počas jazdy to nie je cítiť, ale pri pomalej jazde, alebo pri státi áno?
i30 1.4 CVVT, 80 kW (2010) Obrázek
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Klimatizacia

Příspěvek od Hardcam »

Vymena filtru klimatizace je otazka pul minuty. Je to fakt jednoduchy, da se to zvladnou rukama, jen navod zni mozna slozite, jako veskery oje vysvetlovani :)

1. otevri dvere spolujezdce
2. sedni si na sedadlo spolujezdce a nech otevrene dvere
3. otevri kastlik
4. vyndej z neho vsechny veci
5. ve vnitrnim prostoru kastliku (tam, kde mas veci) jsou po obou stranach v jeho horni casti dve gumoplastove zapatky, pokud mas mensi ruce - teda spis pokud mas aspon nejake nehty, nepotrebujes plochy sroubovak a musis je vychylit od plastu kastliku a tahat smerem k sobe
6. tim uvolnis kastlik, ale jeste to nestaci - jak mas otevrene dvere, mrkni se z boku kastliku, je tam takova plastova tycka, ktera ma roztahovaci konec, ten musis rukou stisknout a protlacit ockem
7. tim se ti kastlik spusti az k podlaze, musis se do kastliku trochu naklonit a uvidis tam plastova "vratka" - siroka cca 20cm, vysoka cca 5cm, jsou oteviraci z prave strany pomoci stahovacich pacek, tiskny je smerem k sobe a tahej k sobe
8. tim jsi sundal vratka a koukas na filtr, ten vytahnes v pohode rukou
9. pokud klima zapacha, jsi jeden z tech, kterym tvrdi, ze ho vymenili, ale nevymenili - bezna praxe
10. pokud bys chtel filtr, mam skladem i neorigo filtry (7EUR za jeden, kvalita stejna), sam je pouzivam, kdyz jsem v obdobi mimo garancku. Staci rict..:)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizacia

Příspěvek od 89majlo96 »

nemerali sme na kolko chladi. Co sa tyka filtra budem si ho tiez menit sam aj dezinfekciu si budem robit sam. A podla mna je lepsie pri dezinfekcii vymenit aj filter, lebo vo filtri sa bakterie nachadzaju tiez.
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizacia

Příspěvek od Mexican »

nerobi sa dezinfekcia s vybratym pelovym filtrom?
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Klimatizacia

Příspěvek od Hardcam »

Teoreticky by se to tak melo delat.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Klimatizacia

Příspěvek od matysekul »

Hlavně prakticky,bez vyndaného filtru je to na enono :mrgreen:
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
severtom
***
Příspěvky: 731
Registrován: 21 pro 2010, 11:25

Re: Klimatizacia

Příspěvek od severtom »

89 majlo: nepotvrzuju čísla, ale popsal jsi správný postup - takhle se to má dělat. Cokoli jiného je špatně.
Adam: -13 a -11 jsou nesmysly, každá klima má na výparníku senzor proti zamrznutí. Po zapnutí kompresoru musí být na výparníku do půl minuty méně než +4C. +11 a +13 je běžné u Škoda werke a podobných werglů.
I 30 CW Plus 1,4 CVVT LPG 08/2010
Netvrďte, že jdu za každou cenu proti proudu, myslete si, že si rád udělám vlastní názor :-)
Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: Klimatizacia

Příspěvek od adam221 »

severtom> Meralo sa to lasrovym meracom teploty Wurth..
110620101456-web.jpg
110620101456-web.jpg (79.04 KiB) Zobrazeno 7996 x
Napisal som len to co som videl... Technikovy to bolo tie divne, lebo vravel ze vecsinou ide von tak +7..
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
pietro32i
***
Příspěvky: 750
Registrován: 19 zář 2010, 02:01

Re: Klimatizacia

Příspěvek od pietro32i »

To Hardcam: Díky za návod, to by som mal zvládnuť, aspoň dúfam :) Filter od teba zoberiem, určite jeden neorigo + asi aj jeden originálny (koľko stojí?), ktorý vymením pred ďalšou garančkou. Potom to spojíme, až ti dôjdu tie zásterky. Sranda je, že mi po garančke nechali na sedadle aj vraj môj starý filter, ináč pekne zasratý. Asi teda nebol môj, ale si na moje auto "nafasoval" niekto nový filter. Ako má potom človek veriť, že mu aj komplet olej vymenili... :?

To majlo: Ako budeš robiť dezinfekciu? treba na to nejaký spray a tým to vystriekať niekde, napríklad v priestore, kde je filter?
i30 1.4 CVVT, 80 kW (2010) Obrázek
Odpovědět

Zpět na „i30 Garanční prohlídky, servis“