Narok na nahradni vozidlo

Vše o garančkách a Vašich zkušenostech se servisy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
murangil
*
Příspěvky: 48
Registrován: 11 úno 2011, 09:37
Bydliště: Ostrava

Re: Narok na nahradni vozidlo

Příspěvek od murangil »

PetrB píše:Jak už jsem psal, tak ve finále vždy něco bylo, ale překvapilo mne že to není trochu lépe ošetřené a hlavně prezentované. U bouračky je jasné, že by to mělo být placené z pojistky, ale v případě záruční opravy by to mělo jít k tíži prodejce/importéra (nevím, jak se záruční opravy proplácejí) a náhradní vozidlo by jaksi mělo patřit k standartní nabídce jako kompenzace problémů. Ale to bych možná chtěl moc.
Pokud je to už druhá závada během necelého roku a 20 tis. Km, tak to už je na mě moc že mě nechají chodit pěšky. Chtěl bych je vidět, kdybych jim předhodil můj výrobek s vadou jak by se tvářili. Dealer to svádí na importéra a ten zase na dealera. To by se na západě nestalo, nebo jenom jednou, je to důkaz, že se tu stále je co učit.
Hyundai i30 1,4 2010 Silver champagne
OUT Citroen Xsara II 1,4
Škoda Fabia 1,4
Škoda Favorit LX
Škoda 120 L
Reklama
 

Uživatelský avatar
Tommy.Koppy
**
Příspěvky: 159
Registrován: 21 dub 2009, 22:00
Bydliště: Brno

Re: Narok na nahradni vozidlo

Příspěvek od Tommy.Koppy »

VW Golf VIII Variant 1.5 TSI 110kW 08/2021
i30 kombi FL 1.6 GDI červená Trikolor + Komfort 12/2016 - prodáno.
Uživatelský avatar
Cvrček
**
Příspěvky: 266
Registrován: 30 črc 2011, 08:33

Re: Narok na nahradni vozidlo

Příspěvek od Cvrček »

=D> to je to "odlišování od konkurence"... :hyu: má bod, dělá to správně!
I30, 1.6 CRDI (66kW), BLACK DEVIL, paket tRiKoLoR, 6°
Co mě baví a živí: KRIZOVÝ MANAGEMENT, POMOC PŘI NAVYŠOVÁNÍ OBRATU
VZDĚLÁVACÍ KURZY pro prodejce "JAK LÉPE A VÍCE PRODÁVAT", vytvoření argumentací při prodeji
Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: Narok na nahradni vozidlo

Příspěvek od Skyline »

Fajn, pokud to bude fungovat. Jsem pesimista. I kdyz uz to asi nevyzkousim.

Divam se na tvuj podpis Cvrcku to musis byt na roztrhani a v baliku, kdyz ted jde hodne firem s obratem a trzbama dolu.
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
Uživatelský avatar
Cvrček
**
Příspěvky: 266
Registrován: 30 črc 2011, 08:33

Re: Narok na nahradni vozidlo

Příspěvek od Cvrček »

:mrgreen: teď jsi mě rozesmál, Skyline.. Kdepááááák, to neznáte podnikatele "made in czech"???
V česku je to smutný čtení: není těžké napálit důchodce na krém zdarma, za který mu pak přijde faktura za 4.500 Kč,
ale je obtížné přesvědčit "podnikatele" že někde dělá chybu a měl by to rychle změnit k lepšímu..
U problému firmy hraje největší roli ČAS, takže většina lidí, co krachují, mají dluhy a snižuje se jim permanentně obrat, přijdou příliš pozdě, kdy už často není co zachraňovat..
Když bych se podíval na mého typického zákazníka, tak je to živnostník, který začal s nadšením a elánem, poměrně rychle zbohatl, jen to buď nerozvinul dál (soustředil se na 1 věc a ta už nefunguje) anebo se naopak vyčerpal, dále nesledoval konkurenci a je teď na kolenou. No a pomáhejte někomu, kdo má pocit, že ty potíže jsou jen teď a zítra bude líp.. Takové to žití ve svém světě (zase to půjde...). Takže si nestěžuji, a současně ani v "balíku" nijak nejsem, ale máme v rodině vše, co potřebujeme a to nám stačí, jsme nanároční.. :-)

K tématu: na :hyu: je krásně vidět, že má silný tah na branku (cíl, kam chce dojít) a snaží se maximálně přizpůsobit zákazníkovi (snaží se mu naslouchat, alespoň já to tak vnímám - PR v médiích a následně i akce na prodejnách). To např. konkureční Škoda AUTO je zrovna ukázkový případ monopolu, který se příliš dlouho spoléhal na svou sílu a tradici, nereflektoval konkurenci a nyní cítí, že mu v Česku hoří půda pod nohama a tak se rychle snaží zachránit co jde. Můj názor: Škoda postupně ztratí dominantní postavení (a nezachrání to ani Octavia 3) a významně narostou podíly korejských a japonských značek. Tož můj názor..
I30, 1.6 CRDI (66kW), BLACK DEVIL, paket tRiKoLoR, 6°
Co mě baví a živí: KRIZOVÝ MANAGEMENT, POMOC PŘI NAVYŠOVÁNÍ OBRATU
VZDĚLÁVACÍ KURZY pro prodejce "JAK LÉPE A VÍCE PRODÁVAT", vytvoření argumentací při prodeji
Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: Narok na nahradni vozidlo

Příspěvek od Skyline »

Jo Skoda uz to citi, ted opet snizila cenu OII TOUR 1,4 na 249.000,- a 1,6 na 265.000,- a paket za 15.000,- coz je co rici prvni nevybavene OI staly tusim 420.000,- na nemely nic.
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Narok na nahradni vozidlo

Příspěvek od matysekul »

Jako všechna auta v nižší střední ještě v roce 2006 před příchodem Cee´da a cenové politiky korejců...
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
lada 71
***
Příspěvky: 537
Registrován: 08 úno 2011, 10:51
Bydliště: Nordböhmen

Re: Narok na nahradni vozidlo

Příspěvek od lada 71 »

Cvrček píše:=D> to je to "odlišování od konkurence"... :hyu: má bod, dělá to správně!
Tak tohle není jen za 1 bod. Ode mě jich :hyu: má plný počet, tedy 5 bodíků =D> I když mě pár příspěvků zde, narážejích na kvalitu a spolehlivost :hyu: občas zvyklalo, jestli mé rozhodnutí jít do této značky bylo správné, tak teď mě tato informace skutečně potěšila a jsem opět na nějakou dobu hrdým Hyundaistom. I když, vždy se najde nějaké ale. Neumím si představit, že dejme tomu budou v servisu celkem 3 auta, která budou mít opravu avizovanou na déle než 1 den a tím pádem všichni majitelé těchto aut dostanou k dispozici náhradní vozidlo. Ale až praxe ukáže, jak to bude v servisech :hyu: fungovat.
Hyundai i30 Comfort, 1,6 CRDi VGT - 85kW, Vivid Blue, 07 / 2010.
Oil: Shell Helix Diesel Ultra 5W-30. Benzina - Verva Diesel / Euro Oil - Optimal Diesel (bez biosložky) + VIF
"Ať to má kozy nebo kola, vždy s tím budou problémy".
Uživatelský avatar
Luboshak
**
Příspěvky: 298
Registrován: 14 led 2008, 12:43
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Narok na nahradni vozidlo

Příspěvek od Luboshak »

Taky si moc neumím představit jak to udělají, když tam budou mít víc aut v servisu najednou.

Harde, jak u vás? Když jsem u vás měnil nádrž, auto jsem nedostal. Teď by to při tom samém mělo být teoreticky jinak.
Luboshak
---------------------------------------
Hyundai i30cw 1.4 CVVT Comfort 2010 LPG BRC
Fiat Tempra 1,6 SX, r.v. 1991 - sešrotováno
Hyundai Lantra 1,5 GLSi, r.v.1992 - sešrotováno
Uživatelský avatar
Spajky007
**
Příspěvky: 347
Registrován: 13 úno 2011, 12:36
Bydliště: Praha 9 Vinoř

Re: Narok na nahradni vozidlo

Příspěvek od Spajky007 »

tak se budou snažit mít vše do 1 dne hotové
když pučovací auta dojdou budou pučovat funglovky co maj za výlohou :D
Hyundai Galloper II 2,5 TDI 4x4 rv.99 186.000 km spotř. 12L/100km prodáno
Hyundai Santa Fe 2,7 V6 4x4 rv. 06 automat 64.000 km spotř. 9,9-14,5L/100km dle nálady -- a je prodaná
Octavia II Combi 4x4 1,9TDI a další auta
N2DRFT
**
Příspěvky: 458
Registrován: 21 pro 2010, 12:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Narok na nahradni vozidlo

Příspěvek od N2DRFT »

Renault to takhle má už dlouho, tak nevím proč až tak kladné body. A tam půjčujou auto ikdyž je to jen na den. Samozřejmě pokud je to na 2 hodinky tak ne. Alespoň teda u auta v operativním leasingu. Nevim jak pro normální zákazníky. Ale měla by to být samozřejmost, přece pokud se mi rozbije auto chybou výrobce, tak se mi nemůže stát, abych neměl jak jet do práce do školy apod.
Hyundai i30 BLUE DRIVE 1.4 CVVT 2010 80kW
Obrázek
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Narok na nahradni vozidlo

Příspěvek od matysekul »

Možná jako operativní leasing,ale jako normální zákazník na to zapomeň..
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1469
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: Narok na nahradni vozidlo

Příspěvek od JoKo »

mal som renaulta cca dva mesiace v servise a o nahradnom vozidle od renaultu zadarmo som mohol snivat...

jednalo sa o buracku
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
Uživatelský avatar
eLucki
*
Příspěvky: 15
Registrován: 02 úno 2012, 13:56

Re: Narok na nahradni vozidlo

Příspěvek od eLucki »

co se týče Renaultu, pokaždé když jsem dával auto na garančku, vždy se ptali, zda budu chtít náhradní vozidlo, vždy jsem odmít,
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1469
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: Narok na nahradni vozidlo

Příspěvek od JoKo »

bolo to myslene zadarmo, alebo za poplatok?

za poplatok ponukli aj mne...
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
Odpovědět

Zpět na „i30 Garanční prohlídky, servis“