Cena výměny žárovky

Vše o garančkách a Vašich zkušenostech se servisy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
nulda
**
Příspěvky: 458
Registrován: 03 led 2011, 11:11
Bydliště: Praha

Re: Cena výměny žárovky

Příspěvek od nulda »

ja mam uz najeto skoro 30000km a zarovky mam stale puvodni bez nejakych odporovych kabelu :)
Hyundai i30 1.4i CVVT, Comfort (2010/05/26), Indigo Blue
Reklama
 

Uživatelský avatar
mnkk
****
Příspěvky: 1314
Registrován: 04 srp 2010, 16:33
Bydliště: Československo

Re: Cena výměny žárovky

Příspěvek od mnkk »

nulda: Skoro 30 tis. za skoro 3 roky. H1 robí 30 tis. km/rok po tankodrome D1. Tam bude ten rozdiel. H7 nevydrží tie otrasy, možno jej nerobí dobre teplota + otrasy, keďže svieti v kuse 5 - 8 hodín.

Na životnosť žiaroviek vplýva tolko faktorov, že až...

Problém nastane, keď si kúpiš odporové káble a zistíš, že ti vydržia žiarovky namiesto 10 000km až 25 000km. Vtedy by som chcel aby mi menili žiarovky ná záruku ako píše Radim. Lebo je to prekazatelne chyba auta (elektrika).
Santa Fe 2,2 CRDi 143kW TM
ex
i30 1,4 cvvt 80kW LPG FDh
H1 Tour 2,5 CRDi 125kW TQ
Santa Fe 2,2 CRDi 147kW DM
severtom
***
Příspěvky: 731
Registrován: 21 pro 2010, 11:25

Re: Cena výměny žárovky

Příspěvek od severtom »

Otřesy + časté rozsvěcení. To není chyba auta. Když jedu na pumpu, nerozsvěcím. Když jedu z pumpy s kočkou na veterinu, nerozsvěcím. Když jedu 1000 km s 2 nastartováními, rozsvěcím :-) Proto mám vpravo ještě původní žárovku.
I 30 CW Plus 1,4 CVVT LPG 08/2010
Netvrďte, že jdu za každou cenu proti proudu, myslete si, že si rád udělám vlastní názor :-)
Uživatelský avatar
mnkk
****
Příspěvky: 1314
Registrován: 04 srp 2010, 16:33
Bydliště: Československo

Re: Cena výměny žárovky

Příspěvek od mnkk »

Stačí, že ťa pri tom chytia vymetený poliši a si o 500Kč lahší. A to = 5ks žiaroviek. H1 svieti automaticky. Svetla sa nedajú vypnúť. Iba prepnúť na parkovačky. A na parkovačkach sa nesmie jazdiť, bez svetiel tiež nie.

Ale o to nejde.

Ak sa po montáži odporových káblov 3x zvýši životnosť žiaroviek, tak to nie je otrasami, ale prepa(e)tím. A to je chyba auta niekde v elektro časti.
Santa Fe 2,2 CRDi 143kW TM
ex
i30 1,4 cvvt 80kW LPG FDh
H1 Tour 2,5 CRDi 125kW TQ
Santa Fe 2,2 CRDi 147kW DM
pietro32i
***
Příspěvky: 750
Registrován: 19 zář 2010, 02:01

Re: Cena výměny žárovky

Příspěvek od pietro32i »

Bude to najskôr tým prepatím. Predtým mi žiarovky prdli viackrát, po pridaní odporových káblikov mi už držia takmer rok, resp. 20 t. km.
i30 1.4 CVVT, 80 kW (2010) Obrázek
Vladak
**
Příspěvky: 140
Registrován: 15 pro 2010, 21:13
Bydliště: Břeclav

Re: Cena výměny žárovky

Příspěvek od Vladak »

mnkk: dej si tam tři gáble do série a budeš mít vystaráno do konce života :mrgreen:
Chlapci, všem Vám závidím ty gáble, ale hlavně to, že můžete jezdit jen ve dne ](*,)
severtom
***
Příspěvky: 731
Registrován: 21 pro 2010, 11:25

Re: Cena výměny žárovky

Příspěvek od severtom »

mnkk: kratší životnost žárovek je dána přímo tím, že žárovky se vyrábějí univerzální, zatímco nová auta mají aku s víc legovanými deskami, takže dobíjejí na vyšší napětí.

Nikdo ti nebrání dát si odporové dráty, přijít o část svítivosti a získat delší životnost.
Já si koupím za 59 Kč nejlevnější žárovku a za minutu ji mám vyměněnou (pravou možná za 3 minuty, protože budu muset vyndat světlo, ale to jsou jen 2 šrouby).
Pak mi svítí 20 nebo 40 000 km a tak si myslím, že to není moc drahé.

Ohledně polišů - vídám je často a za svícení nezastavují. Nemohou to dokázat a navíc můžeš tvrdit, že ti obě žárovky ruply za jízdy a nevěděls o tom. Do auta ti lézt nesmí, aby ti otáčeli přepínačem světel :-)

Prostě jen nesmíš říct "ano, nesvítím a vím o tom".
I 30 CW Plus 1,4 CVVT LPG 08/2010
Netvrďte, že jdu za každou cenu proti proudu, myslete si, že si rád udělám vlastní názor :-)
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2764
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena výměny žárovky

Příspěvek od Espero »

mnkk píše:nulda: Skoro 30 tis. za skoro 3 roky. H1 robí 30 tis. km/rok po tankodrome D1. Tam bude ten rozdiel. H7 nevydrží tie otrasy, možno jej nerobí dobre teplota + otrasy, keďže svieti v kuse 5 - 8 hodín. ........
Já myslím, že to otřesy na D1 nebude. Já tamtudy nejezdím, jestli jsem tam od doby co to auto mám jel 4x nebo 5x, (D1 se důsledně vyhýbám jakýmkoli autem) a přesto jsem měnil obvykle žárovku průměrně po ujetí 4,5 tis. km, neboli to by odpovídalo životnosti cca 9 tis km/žárovka.

Dal jsem tam před měsícem odporové drátky, tak uvidím, jak se to změní.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Vladak
**
Příspěvky: 140
Registrován: 15 pro 2010, 21:13
Bydliště: Břeclav

Re: Cena výměny žárovky

Příspěvek od Vladak »

severtom: Poděl se s námi o typ Tvých kouzelných žárovek. Od doby, kdy jsem nechal vyměnit origo žárovky v záruce za nějaké Philips, tak je měním cca každé dva měsíce. Svítím stále, nejsem sebevrah. Jsem často na největším parkovišti zvaném D1.
Aku desky jsou myslím legované všechny, protože olovo je měkké.
severtom
***
Příspěvky: 731
Registrován: 21 pro 2010, 11:25

Re: Cena výměny žárovky

Příspěvek od severtom »

Nejlevnější z pumpy, mám se kvůli tobě podívat, vytahovat ji?
Samozřejmě máš smůlu s D1, ale to není moje smůla. Odpory ti nepomohou, problém trochu oddálí, ale nevyřeší. Navíc je to jasný neautorizovaný zásah, fabrika by to měla postihovat.
I 30 CW Plus 1,4 CVVT LPG 08/2010
Netvrďte, že jdu za každou cenu proti proudu, myslete si, že si rád udělám vlastní názor :-)
pietro32i
***
Příspěvky: 750
Registrován: 19 zář 2010, 02:01

Re: Cena výměny žárovky

Příspěvek od pietro32i »

Čo je jasný neautorizovaný zásah? Myslíš založenie odporových drôtikov? Mne ich zakladali na požiadanie (a zaplatenie) priamo v hyundai servise. Zjavne vedeli o čo ide (nebol som teda určite jediný) a nemali s tým najmenší problém.
i30 1.4 CVVT, 80 kW (2010) Obrázek
severtom
***
Příspěvky: 731
Registrován: 21 pro 2010, 11:25

Re: Cena výměny žárovky

Příspěvek od severtom »

To není argument - u nás v autorizáku taky přestavují na LPG :-)
Korejec s žádnými drátky při návrhu určitě nepočítal a tak to je zásah do konstrukce, i když si třeba ty myslíš opak.
I 30 CW Plus 1,4 CVVT LPG 08/2010
Netvrďte, že jdu za každou cenu proti proudu, myslete si, že si rád udělám vlastní názor :-)
pietro32i
***
Příspěvky: 750
Registrován: 19 zář 2010, 02:01

Re: Cena výměny žárovky

Příspěvek od pietro32i »

Ak servisný úkon (akýkoľvek), ktorý vykoná na vozidle autorizovaný servis nie je argument, tak potom čo? Ak mám potvrdenie o vykonaní tohto úkonu, tak čím by argumentoval servis, importér, či priamo výrobca v prípade nejakej poruchy, ktorá by mohla súvisieť s tým úkonom? Že som s jeho vykonaním nemal súhlasiť? Nebuď smiešny. Ja som majiteľ auta, ktorý autám nemusí rozumieť a ak mi servis spraví nejaký úkon, preberá zodpovednosť. Ak by to bol neautorizovaný zásah, tak by to servis jednoducho odmietol spraviť. A ak v autorizákou robia prestavbu na LPG, tak je to určite tiež s požehnaním výrobcu/importéra, si myslím. Snáď to nerobia na vlastné triko, bez vedomia kórejca a bez homologizácie.
i30 1.4 CVVT, 80 kW (2010) Obrázek
severtom
***
Příspěvky: 731
Registrován: 21 pro 2010, 11:25

Re: Cena výměny žárovky

Příspěvek od severtom »

Nemáš pravdu, ty si v servisu můžeš objednat třeba výměnu stěračů a když šikula pustí ramínku a prdne sklo (stalo se mé tetě), taky by to nemělo být kryto zárukou výrobce - budeš souhlasit? Existují tisíce věcí, které si můžeš objednat v autorizáku, a s nimiž výrobce nepočítal - přesto mu bývají předloženy k úhradě :-) ač by neměly.
I 30 CW Plus 1,4 CVVT LPG 08/2010
Netvrďte, že jdu za každou cenu proti proudu, myslete si, že si rád udělám vlastní názor :-)
severtom
***
Příspěvky: 731
Registrován: 21 pro 2010, 11:25

Re: Cena výměny žárovky

Příspěvek od severtom »

Když vyjdu z toho, co píšeš: "Ja som majiteľ auta, ktorý autám nemusí rozumieť" - ty sis objednal instalaci dílu, který není od H, o tom žádná. Takový díl nebude v katalogu dílů na i30. Už z toho, že sis ho zaplatil, jasně plyne, že továrna s ním nepočítala, nepokládá ho za "řešení" jakéhokoli "problému se žárovkami".
I 30 CW Plus 1,4 CVVT LPG 08/2010
Netvrďte, že jdu za každou cenu proti proudu, myslete si, že si rád udělám vlastní názor :-)
Odpovědět

Zpět na „i30 Garanční prohlídky, servis“