Na co se záruka vztahuje

Vše o garančkách a Vašich zkušenostech se servisy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
ondra_15
*
Příspěvky: 22
Registrován: 16 zář 2014, 21:23

Na co se záruka vztahuje

Příspěvek od ondra_15 »

Zdravím, asi jsem nešika, ale nikde zde nemůžu najít na co přesně se vztahuje 5ti letá záruka u auto. Mám i30, rv. 2010. Kdo mi pomůže, prosím. Díky
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Na co se záruka vztahuje

Příspěvek od Richard555 »

myslím, že to na co se vztahuje záruka bys měl najít v servisní knížce, nebo v příručce vozidla, každopádně by měla být popsána a vysvětlena v dokumentaci, kterou jsi dostal při nákupu vozu
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
ondra_15
*
Příspěvky: 22
Registrován: 16 zář 2014, 21:23

Re: Na co se záruka vztahuje

Příspěvek od ondra_15 »

Richard555 píše:myslím, že to na co se vztahuje záruka bys měl najít v servisní knížce, nebo v příručce vozidla, každopádně by měla být popsána a vysvětlena v dokumentaci, kterou jsi dostal při nákupu vozu
Já to mám celé v němčině a německy nerozumím. Tak proto sháním informace.
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Na co se záruka vztahuje

Příspěvek od soban »

Pokud jsi vozidlo koupil v ČR musíš dostat českou dokumentaci k vozidlu. (Zákonná záruka 2 roky + další 3 od :hyu: s drobnými vyjímkami (čili 5 let s zakonnou) + záruka na karoserii taky s různými vyjímkami - podrobnosti v servisní-garanční knížce v CZ jazyku.)

Pokud jsi vozidlo koupil v EU tak máš ze zákona zakonnou záruku 2 roky - a rozšířenou takovou jako nabízejí v tom EU státě. (Či jakou jsi si dohodl)

Pokud jsi koupil vozidlo mimo EU vstahuje se na tebe záruka dle státu kde jsi to vozidlo koupil.
ondra_15
*
Příspěvky: 22
Registrován: 16 zář 2014, 21:23

Re: Na co se záruka vztahuje

Příspěvek od ondra_15 »

soban píše:Pokud jsi vozidlo koupil v ČR musíš dostat českou dokumentaci k vozidlu. (Zákonná záruka 2 roky + další 3 od :hyu: s drobnými vyjímkami (čili 5 let s zakonnou) + záruka na karoserii taky s různými vyjímkami - podrobnosti v servisní-garanční knížce v CZ jazyku.)

Pokud jsi vozidlo koupil v EU tak máš ze zákona zakonnou záruku 2 roky - a rozšířenou takovou jako nabízejí v tom EU státě. (Či jakou jsi si dohodl)

Pokud jsi koupil vozidlo mimo EU vstahuje se na tebe záruka dle státu kde jsi to vozidlo koupil.
Díky za informace. Mě by spíše zajímal ten překlad podmínek (bodů) co se záruky týče. Sice chci projít garanční prohlídkou, ale nevím na co se mi záruka vztahuje. "Zajic v pytli", jestli mi rozumíte.
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1469
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: Na co se záruka vztahuje

Příspěvek od JoKo »

v case sa podmienky menili, takze odporucam prelozit si servisnu knizku...

co sa tyka realnych skusenosti zalezi ako sa chovas, aku mas servisnu historiu a na koho narazis. ja {a v mojom okoli} sa na zaruku menili veci, ktore uz davno zaruke nepodliehali...
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Na co se záruka vztahuje

Příspěvek od soban »

Jsi nám neřekl proč to nemáš česky - pokud jsi to koupil u nás tak chtěj českou dokumentaci.

Pokud je to koupené v zahraničí tak si to nech přeložit - těžko můžeme vědět k čemu jsi se upsal a jaká je to černota.
Odpovědět

Zpět na „i30 Garanční prohlídky, servis“