Zadne brzdove oblozenie

Vše o garančkách a Vašich zkušenostech se servisy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
jakub023
*
Příspěvky: 33
Registrován: 24 lis 2012, 07:07

Zadne brzdove oblozenie

Příspěvek od jakub023 »

Ahojte,
mam i30, 1.6GDI, rv. 2012, najazdenych okolo 120tis km. Po 5 rokoch som vymenil autorizovany servis... Po kompletnej garancnej prehliadke sa ma servisak pyta, ci som mal menene predne brzdove oblozenie, ze zadne mam zjazdene a vydrzi mi tak 3-4 mesiace a bude potrebna vymena a ze predne brzdove oblozenie je v pohode (70% km jazdim po dialnici takze vela nebrzdim :) ) Dalsiou diskusiou ako sa to mohlo stat sme dospeli ku zaverom, nakolko je to pomerne nestandardne...:

1. v autorizovanom servise kde som chodil pred tym, si niekto zobral moje brzdove oblozenie (ved co mam vela km nebude podozrive ze je potrebna vymena).

2. nase i30 maju "inu" zmes pre zadne oblozenie takze odchadza skorej.

Ake mate vy skusenosti? Menili ste skorej predne brzdove oblozenie alebo zadne? Pripominam ze s rucnou urcite nejazdim :)

Dakujem za vase postrehy.
i30, 1.6GDI, style
Reklama
 

Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: Zadne brzdove oblozenie

Příspěvek od Chasnik »

Zadní vydrželo 120 tkm, to je podle mě slušné. Já měnil předek ve 105 a zadek ve 125, na obou byla ještě rezervní tloušťka, ale už byly trošku zvlněné, tak jsem je vyměnil.
Ta výměna v servisu se mi nezdá:
a) pokud by ti teoreticky někdo na novém vyměnil zadní obložení, tak by ti musel dát ojeté (jinak by se mu to nevyplatilo) a na tom by jsi 120 těžko nejezdil
b) a přemýšlet o tom, že by ti někdo vyměnil už ojeté za víc ojeté, to už mi vůbec nedá smysl. To by nikomu k ničemu nebylo.

Spíš bych to viděl na to, že máš kliku na slušné brzdy na předku :)
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
jakub023
*
Příspěvky: 33
Registrován: 24 lis 2012, 07:07

Re: Zadne brzdove oblozenie

Příspěvek od jakub023 »

Tak neviem ako inak sa mohlo stat, ze sa mi zadne brzdove oblozenie zjazdi a predne brzdove oblozenie v omnoho lepsiom stave... (osobne som ho nevidel) ale ked tam je taky rozdiel ze sam servisak sa cuduje. Troska mi to pride nepochopitelne... pre to sa pytam na fore, ci nahodou to nie je bezna vec (prve sa meni zadne oblozenie :roll: a az potom predne :lol: ) lebo osobne sa mi to na ziadnom aute este nestalo.

Vzdy som menil sucastne predne + zadne lebo bol tam maly rozdiel a radsej mat pokoj ako ist opat do servisu kvoli zadnym brzdam. Len to som nemal i30 ale megane, takze som bol zvedavy... jadzny styl a trasy su rovnake jedine je rozdiel vo vyrobcovi :)

Uprimne... to ze mi ho vymenili v servise za ine viac zjazdene by ma absolutne neprekvapilo po mojich skusenostiach s ich "profesionalnym" pristupom a zmysel netusim preco... kvoli par euro, len ten princip...
i30, 1.6GDI, style
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Zadne brzdove oblozenie

Příspěvek od Hardcam »

Ze odejde zadni oblozeni drive je bezne u automatu, u manualu jiz mene, ale to nemusi nutne nic znamenat, desticky jsou vyrazne mensi a byva-li auto zatezovano, mohou odejit driv.

Muj stav po 120tkm na GDI - 3x predni desky, 2x kotouce -+ 1x zadni kotouce a desky. Brzdy pouzivam :)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
sagen
**
Příspěvky: 253
Registrován: 06 úno 2014, 14:34

Re: Zadne brzdove oblozenie

Příspěvek od sagen »

Tiez som menil zadne platnicky skor ako predne ( myslim ze cca 100.000 km a 120.000 km ) , dovod zatuhnute spodne voditka , ono cez tu ochrannu gumicku sa dostane sajrajt a hydraulika piestik zatlaci ale po pusteni brzdoveho pedalu sa doska od kotuca nevrati hned. Pri vymene kolies som voditka vzdy cistil a premazal, podla hrubky mali platnicky vydrzat cca 200.000 km, ale pri vymene kolies na zimne sa mi s tym raz nechcelo babrat a zadne boli na vymenu. Kotuce povodne aj pri 155.000 km, brzdim kratko a intenzivne, pedal nie je z plastu, a kym sa nerozblikaju smerovky, je to houby brzdenie. Servisna prehliadka obsahuje aj kontrolu brzd, ale vecsinou to prebehne formou jooo, brzdy tam jsooouuu. Vycistenie a premazanie nerobia a potom garaznik zvladne prehliadku za polovic ceny a polovic casu ...autorizak za polovic casu :? ? Forcusa som predaval pri asi 95.000 km povodne brzdy dosky ani nie v polovici opotrebenia. A na Santovi chceli 2 servisy menit dosky a kotuce uz pri 60.000 km, zachranila ich len otazka, kolko mm hrubku maju a kolko je minimalna predpisana...
Takze zadne mozu byt zodrane skor, ak sa kontrola brzd robi len pohladom.
Kia Sorento UM 2,2 Crdi 6AT od 7/2016
Hyundai SantaFe 2,2 CRDI 114 kW M5 2006
Ford Focus 1,6 M5 2008 do 5/2016
jakub023
*
Příspěvky: 33
Registrován: 24 lis 2012, 07:07

Re: Zadne brzdove oblozenie

Příspěvek od jakub023 »

Super diky... konecne nejake "realnejsie" vysvetlenie :D a menil si brzdove oblozenie za original od hyundai alebo si dal dake Bosh pripadne nieco ine...?

Dik
i30, 1.6GDI, style
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1699
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: Zadne brzdove oblozenie

Příspěvek od XMira »

Já jezdím dost naložený a zadek jsem měl taky trochu víc sjetý než předek. Destičky vzadu jsou menší, takže je to logické.
Měnil jsem za Brembo. Občas si písknou při dobržďování v malé rychlosti, ale brzdí znatelně líp, než origo destičky.
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: Zadne brzdove oblozenie

Příspěvek od mikodim »

Bezne som sa v praxi stretol, ze zadne boli viacej opotrebovane.. Do zadných brzd sa dostava viacej prachu a potrebuju castejsi servis t.j. vycistit namazat ..Odporucam kazdy rok po zime pri výmene pneu . Pri takej cene materialu by servis podvodom a vymenou nic neziskal, len by sa ohrozil ak by sa to zistilo a bolo by poskodene meno servisu pre pár eur..
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
Uživatelský avatar
sagen
**
Příspěvky: 253
Registrován: 06 úno 2014, 14:34

Re: Zadne brzdove oblozenie

Příspěvek od sagen »

jakub023 píše:Super diky... konecne nejake "realnejsie" vysvetlenie :D a menil si brzdove oblozenie za original od hyundai alebo si dal dake Bosh pripadne nieco ine...?

Dik
Na santafe boli z vyroby MANDO (aj tlmice, pruziny a vsetko mozne ), zadne som dal MEYLE (cina asi... tam maju vyrobne zavody ) a pekne vyhladili kotuce, zo starych boli na nich ryhy. Dopredu som kupil TEXTAR a spinia disky ako keby ich vyrabala v Cine ta ceska firma na ceruzky co sa vola ako ten velky diamant :D . Kotuce v polici su Ferodo Premier aj z platnickami dozadu, a este sada platniciek na cele auto MEYLE. Bosch som nebral, asi kvoli tomu vtipu z ucebnice pre automechanikov zo strany 112, co robit, ked ma auto poruchu? Hladat suciastku s napisom bosch :D
Kia Sorento UM 2,2 Crdi 6AT od 7/2016
Hyundai SantaFe 2,2 CRDI 114 kW M5 2006
Ford Focus 1,6 M5 2008 do 5/2016
Odpovědět

Zpět na „i30 Garanční prohlídky, servis“